Jabuk
Brenčanje v zvočnikih
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.01.2010
Prispevkov: 220
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 20.12.2010 07:45:04
Brenčanje v zvočnikih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,
verjetno nisem edini z naslednjo težavo:
Imam iPhone 3GS, ki ves čas nekaj sprejema/oddaja. Imam ga na mizi poleg zvočnikov in zvočniki nenehno brenčijo kakor da me bo kdo klical, ali pa da bom prejel SMS, kljub temu da se nič od tega ne dogaja.

-Imam vse app zaprte (multitask - killal vse)
-3G omrežje imam izključeno, tako da preklapljanje med omrežji ni vzrok
-Imam dober signal (poln sprejem)
-Push imam izključen

Zaradi občasnih pritožb "da moj telefon ves čas seva" bi rad raziskal vzrok, da ga odpravim.

Hvala za nasvete.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 20.02.2008
Prispevkov: 1700
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 20.12.2010 07:58:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Slabi (neizolirani) zvocniki.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.01.2010
Prispevkov: 220
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 21.12.2010 16:21:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zee je napisal/a:
Slabi (neizolirani) zvocniki.


To mi je znano, vendar zakaj ostali telefoni, kot so HTCji, Nokie,... ne povzročajo tega brenčanja in so lahko v enaki neposredni bližini.
Kaj se stalno pošilja / sprejema po iPhonu?
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 05.12.2010
Prispevkov: 13
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 22.12.2010 09:33:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni se isto dogaja na mojem 3Gs samo vedno takrat ko imam 3G izklopljen. Mislim da tukaj ni nič narobe Cool
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 30.12.2008
Prispevkov: 2393
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 22.12.2010 10:27:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi pri meni se to dogaja (iPhone 4)! Postaja malo nadležno, saj pri prejšnjih mobitelih tega ni bilo...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 22.12.2010 11:02:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Teoretično:

Telefoni stalno komunicirajo z omrežjem, v katerem so - preverjajo povezavo, iščejo nove oddajnike, itd.

Moč signala, s katerim komunicirajo se tudi spreminja. Če si nekje, kjer je slab signal, telefon komunicira z večjo močjo, kot na dobro pokritih območjih.

Način te komunikacije je verjetno odvisen tudi od protokola, v katerem delujejo (3G, GSM, WiFi...). Pri različnih protokolih uporabljajo različne frekvence.

Zvočnik pa "brenči" v povezavi z določeno frekvenco (se inducira napetost). Pa ni problem samo zvočnik. Lahko je tudi kaka druga komponenta, ki reagira na te frekvence ... lahko samo kabel, napajalnik...

Hočem rečt: bolj ko je kompleksen telefon, večja je verjetnost, da bo kaj brenčalo okrog njega.

---
Sem napisal bolj prosto po Prešernu. Naj me kdo popravi, ki bolj obvlada "štromarske" izraze.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.01.2010
Prispevkov: 220
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 27.05.2011 09:52:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vse lepo in prav - vendar še vedno je dejstvo naslednje; stari telefoni tega ne delajo oz. delajo le takrat ko te kdo pokliče, signal pa lovijo enako dobro kot novi telefoni. Zakaj bi ves čas iskal neke oddajnike, če je telefon na miru v pisarni sredi Ljubljane z odličnim signalom?

Telefon nenehno pošilja neke podatke ali pa jih sprejema - durgače tega brenčanja ne bi smelo biti.

Kdo ve, kakšno oznako morajo imeti zvočniki, da ne bodo brenčali? Doma imam namreč kvalitetnejše zvočnike, in ne brenčijo - tukaj ji bom pa tudi kupil, ker so tile službeni za0.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani