Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Xbox Vs. Wii Vs. Playstation
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.01.2009
Prispevkov: 311
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 13.11.2010 17:58:08
Xbox Vs. Wii Vs. Playstation
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vem, da je malce offtopic ampak si tu obetam največ pomoči. Nisem generacija igralcev računalniških igric, vidim pa da vas je tu polno, ki si verjetno življenja ne znate predstavljati brez.

Prišel sem na idejo, da v času obdarovanj svojim otrokom (7 in 5 let) prinesem domov igralno konzolo, ker sem "ponesreči" opazil, da je veliko igric pravzaprav v "movingu", ne pa da otroci zijajo v TV ali pa kompjuter cel dan. In glede na ponudbo, ki sem jo naštel v naslovu teme, me zanima ali mi lahko svetujete za katero varianto naj se odločim...z argumenti prosim. Cena mi ni pomembna, zanima me nabor možnosti igric primernih za to starost, kar sicer še lahko sam najdem na netu, logike iger in razlike med različnimi proizvajalci pa ne poznam...

Kaj bi vi storili na mojem mestu?

Hvala!
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 13.11.2010 18:26:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede na to da sta otroka stara 5 in 7 let ji ma bo definitivno veliko bolj zabavno in zanimivo igrati igre na wii-ju, pa tudi izbor iger za to starost je za wii precej večji kot za PS.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3715
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 13.11.2010 18:27:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam PS3 in WII, igram 1 letno Sad. JA prav ste prebrali.

Meni osebno je bolj zabaven WII, da ne govorim, da bo za otroke bolj primeren WII. Malce se bodo premigali ko bodo igrali. To je moje skromno mnenje.

Tudi igre so bolj na osnovnem nivoju kot pri PS3. Je pa grafika in zahtevnost pri PS3 boljša.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 13.11.2010 18:29:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ampak mislim da pri 5 in 7 letnem otroku zabavnost igra veliko večjo vlogo kot zahtevnost in grafika. Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3715
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 13.11.2010 18:35:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sussi je napisal/a:
Ampak mislim da pri 5 in 7 letnem otroku zabavnost igra veliko večjo vlogo kot zahtevnost in grafika. Smile


Sej zato mu tudi sam svetujem WII.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 06.08.2008
Prispevkov: 180
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 13.11.2010 18:42:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za PS3 je zunaj sedaj Move kontroler, ki omogoča podoben način igranja kot Wii. Lažje "otroške" igre za Move kontroler se kar množijo, pozneje pa bodo morda otroci v najstniških letih preigrli tudi kakšno resnejšo in zahtevnejšo igro...je pa PS3 konzola precej močnejša in zelo uporabna tudi za streemanje filmov preko PS3 Media Serverja ki deluje tudi na MAC OSu, hkrati pa je tudi BluRay predvajalnik. Tako da verjetno ubiješ 3 muhe na en mah z nakupom PS3ja...sploh če igre kupiš preko speta v UK, cene so nekajkrat nižje kot pri nas.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.11.2009
Prispevkov: 292
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 13.11.2010 18:55:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam imam tudi Wii in Ps3(z move kontrolerjem). Glede na igralnost se wii z ps3jem ne more primerjat.Move na ps3ju je dost bolsi,tud iger je vedno vec,ter seveda bolsa grafika..Zdaj glede na starost tvojih otrok pa ti priporocam seveda Wii. Bi pa jaz na tvojem mestu pocakal na xbox kinect,pride ta mesec ven. Je podobno kot ps3 in wii,oz vrjetno se bolse ,kajti ne rabis nobenega kontrolerja v roki Smile Tud sam ga bom nabavil.Tudi ogromno iger je ze za kinect Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.01.2009
Prispevkov: 311
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 13.11.2010 19:04:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hehe, dobr ste me zasuli z argumenti, tako da več vem, se pa še zmeraj ne morem odločit. Veseli me zadnji komentar za Kinect, ki baje deluje na senzor in nima nikakršnih dodatkov, ki bi jih bi bilo treba držat v roki. Pa tudi iger je menda precej na xbox-u.

Super, hvala lepa za odziv, če se še kdo kaj spomni, bom hvaležen, predvsem bi rad kaj slišal še o xbox-u...
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 13.11.2010 19:07:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Najbolj preverjen je verjetno Wii. Ampak največ prihodnosti vidim v Xboxu in njihovem Kinectu (pa tudi PS3-jev move bo verjetno boljši od Wii-ja). Jaz bi priporočal xbox.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.09.2010
Prispevkov: 804
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 13.11.2010 19:09:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
LEJ SEM NAŠEL ZELO UGODNO PONUDBO Z DODATKI KI SO MED NAJBOLJŠIMI ZA WII Very Happy

http://www.bolha.com/nintendo-wii/igralna-konzola-nintendo-wii-z-ogromno-dodatkov-oglas1272650370 Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.11.2009
Prispevkov: 292
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 13.11.2010 19:13:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kolk sem opazil je Kinect za xbox ze navoljo pri nas..Na spodnjem linku si lahko pogledas cene in se tudi sam odlocis kateri paket vzet.Goblin je sicer malo drazji,ampak se splaca Smile
Jaz bom vsekakor prodal Wiija ter kupil Xbox,bom pa obdrzal Ps3 Smile

http://www.goblin.si/xbox-360
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 03.01.2009
Prispevkov: 3825
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 13.11.2010 19:15:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Najbolj preverjen je verjetno Wii. Ampak največ prihodnosti vidim v Xboxu in njihovem Kinectu (pa tudi PS3-jev move bo verjetno boljši od Wii-ja). Jaz bi priporočal xbox.


+1 kinect je res super, se res splača sprobat... wii in ps move se bosta morala potšeno potruditi...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.01.2009
Prispevkov: 311
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 13.11.2010 21:03:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Še eno vprašanje... Ali so starejše igre uporabne s Kinectom (so le senzorji zamenjali kakšno drugo napravo?) ali bodo sedaj pričele kapljati igre za Kinect od začetka? Sprašujem zato, ker sem opazil, da je iger za xbox ogromno in bi bilo škoda vseh teh iger, PS tu precej šepa z otroškimi igrami (prodajalec mi je ponujal kung fu igre za otroke, od tistih par na polici, hm) za wii pa nimam pojma, ga še v življenju nisem videl...

Hvala še enkrat za namige!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.09.2010
Prispevkov: 804
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 13.11.2010 22:15:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jabolčno seme je napisal/a:
Še eno vprašanje... Ali so starejše igre uporabne s Kinectom (so le senzorji zamenjali kakšno drugo napravo?) ali bodo sedaj pričele kapljati igre za Kinect od začetka? Sprašujem zato, ker sem opazil, da je iger za xbox ogromno in bi bilo škoda vseh teh iger, PS tu precej šepa z otroškimi igrami (prodajalec mi je ponujal kung fu igre za otroke, od tistih par na polici, hm) za wii pa nimam pojma, ga še v življenju nisem videl...

Hvala še enkrat za namige!


Živjo

po mojem mnenju je še zmeraj najbolje da za otroke vzameš WII Smile ( http://www.bolha.com/nintendo-wii/igralna-konzola-nintendo-wii-z-ogromno-dodatkov-oglas1272650370 ), kar se pa tiče iger za kinect pa bodo šele začele kapljati Mad .






Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 03.10.2007
Prispevkov: 136
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 13.11.2010 22:48:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kupiš stari Xbox katerega se da hack-nit in kinekt. na bolhi folk prodaja game-e po 5 eur. razlika med novim pa xboxom prejšne generacije je razlika samo v trdem diskom.

ps3 in wii sta kul, samo bo kinekt pomoje najboljša opcija. za kinekt je pa že v štartu kar nekaj takšnih otroških gameov kot tudi raznih fitnes in športnih gameov.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 07.03.2008
Prispevkov: 64
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 13.11.2010 23:39:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sm mu isto dilemo.... nabavu sm wii. odloču sm se zarad wiifita. zadeva špila ko šus. štos je zakaj boš uporablov konzolo. wii ma prot ostalim konzolam grafiko za en drek, ima pa igralnost NORO, sploh multiplejer. Plejstejšn ma težave če je preveč svetlobe ne zazna gibanja, svetloba ne sme presvetlit lučk na ročki. kinetik bo pomoje tud en kurac ker prepoznavanje govora valda ne bo špilalo za slovenščino, ingliš pa bo težavn zarad naglasa (vshodno evropska angleščina Wink )razn če si nejtiv spiker... bomo vidl....oz slišal. če misliš odklepat wiia ga ne apdejtirej!!!!!!!!!!!! za 300e ne moreš falit.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 24.09.2007
Prispevkov: 228
Kraj: Mirna - Trebnje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 14.11.2010 01:03:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za ta denar raje kupite otrokom ogromno Legokock...bo zabavno pa še razvoj možganov bo prišel sam od sebe...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.04.2010
Prispevkov: 1795
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 14.11.2010 08:26:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jst mam xbox360, če bi moral zamenjati bi zamenjal za ps3, nikoli pa ne za wii
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.09.2010
Prispevkov: 804
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 14.11.2010 08:33:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
narodno je napisal/a:
jst mam xbox360, če bi moral zamenjati bi zamenjal za ps3, nikoli pa ne za wii


Predvidevam da nimaš otrok starih od 5-7 let Laughing oz. si strar prek 15 let Cool

ZA OTROKE OD 5-7 LET JE ŠE ZMERAJ NAJBOLJE WII IN ŠE RAZMIGAJO SE Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.07.2008
Prispevkov: 415
Kraj: Velemesto Krško
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 14.11.2010 09:14:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jst imam tudi Nintendo Wii. Imel sem PS3, Xbox, Xbox 360 pa mi Wii nekak najbolj ustreza Very Happy
Namreč nisem tist zagreti igralec, ki vsak dan igra. Sam igram mogoče kakšno urco na mesec.

Sem pa izbral Wii zaradi Multiplayerja, kjer se pa PS3 in Xbox skrijeta. To ko pride par kolegov in igraš al tenis al bowling, al Mario Kart, .... To je takšnega smeha, da fertik, plus tega lahko igrajo 4 na enkrat Very Happy
Tko, da jst ti tudi toplo priporočam Nintendo Wii.

Plus tega, da ga lahko sam odkleneš (za igranje kopij originalov) in igre enostavno naložiš na trdi disk al usb ključ in ti sploh ni potrebno snemati iger na dvd-je.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani