Jabuk
Polnenje iPoda
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 303
Kraj: Ruše
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 15.04.2006 13:29:44
Polnenje iPoda
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A veste, da lahko iPod polnite tudi preko elektrificiranega USB 2.0 huba?

Če imate kakšnega pri roki poskusite. Meni polni vsaj iPod shuffla - uspešno. In ni potrebno, da je hub priključen na USB na računalniku. Zato lahko to služi kot poceni iPod USB Power Adapter. Wink
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 79
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 17.04.2006 10:54:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz imam en hecen komplet za na pot. Polnilec, ki ga vtakneš v avto, ali 220, gor priklopiš pa polnilce za vse žive telefončke (nokia, SonyErricsson, Motorola,...) in seveda tudi USB. Ne boste verjeli polni mi iPod Shuffla! Cool
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 17.04.2006 11:11:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
theos je napisal/a:
Jaz imam en hecen komplet za na pot. Polnilec, ki ga vtakneš v avto, ali 220, gor priklopiš pa polnilce za vse žive telefončke (nokia, SonyErricsson, Motorola,...) in seveda tudi USB. Ne boste verjeli polni mi iPod Shuffla! Cool


To je mene tud vedno zanimal, kako deluje tist polnilec, ki ti na 220 prevaja tok. Torej moja vprašanja so: kaj maš zaen avto to oz. kolk konjev ma? A se občuti kaj na moči? Se avto kaj čudno obnaša?

mene je mal strah, da bi mi to skurilo električno napeljavo v avtu.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 303
Kraj: Ruše
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 17.04.2006 11:30:17
Re: Polnenje iPoda
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
worm je napisal/a:
A veste, da lahko iPod polnite tudi preko elektrificiranega USB 2.0 huba?

Če imate kakšnega pri roki poskusite. Meni polni vsaj iPod shuffla - uspešno. In ni potrebno, da je hub priključen na USB na računalniku. Zato lahko to služi kot poceni iPod USB Power Adapter. Wink



A ma mogoče kdo od iPod (tistega ta vlkega, mini ali pa nano) in USB hub, da bi tole sprobal še z omenjenimi iPodi? Samo tolko da se pojavi da ga polni - da vam ga ne bi skurlo. Laughing
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 143
Kraj: Velenje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 18.04.2006 20:19:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jao jao folk!!! štrom pa res ni vaša močna stran!!!

1. MitjaP v avtu vtičnica (tista za cigarete pržigat) ima neglede na moč ali tip motorja vedno napetost 12V (tok je pač odvisen od napravice ki jo gor priklopiš). Da obrazložim, motor goni en majhen generetor štroma ki polni akumulator. vtičnica pa je priključena na le tega, ki zaradi svojih kemijskih lastnosti (razlika potencialov med elektrolitoma) da izhodno napetost 12V in kratkotrajno tudi ogromne tokove ki so potrebni za zagon motorja.

2. Theos verjetno si kaj pozabil omeniti. nemogoče je da bi polnilec deloval na omrežni napetosti (220V) in hkrati v avtobilu. Verjetno imaš dva adapterja oz. nastavka za to zadevco eno za v vtičnico in enega za v avto.

3. Worm na USBju sta zunanja pina (če pogledaš ženski del (naj ti ne grejo neumnosti po glavi,to je tisti ki je v računalniku oz. tisti ki je v hubu). Torej zunanja pina (skrajno desni in skrajno levi) sta napajalna pina - na enem je napetost nič voltov (masa) na drugem pa 5V. In vsi USB 2.0 so elektrificirani (za 1.o in ostale verzije nisem prepričan) torej vsak usb 2.o vam bo polnil katerikoli iPod(saj vsi delujejo na polnilni napetosti 5V) !!!
mislim da bo to to!!! če vas še kej zanima kar recite Very Happy
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 18.04.2006 21:07:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
slapi je napisal/a:
1. MitjaP v avtu vtičnica (tista za cigarete pržigat) ima neglede na moč ali tip motorja vedno napetost 12V (tok je pač odvisen od napravice ki jo gor priklopiš). Da obrazložim, motor goni en majhen generetor štroma ki polni akumulator. vtičnica pa je priključena na le tega, ki zaradi svojih kemijskih lastnosti (razlika potencialov med elektrolitoma) da izhodno napetost 12V in kratkotrajno tudi ogromne tokove ki so potrebni za zagon motorja.


Obstaja en adapter, ki so ga tud v conradu in bigbangu prodajal, ki ga priključiš na to vtičnico in ti naj bi potem dajal napetost 220v. To me zanima, kako deluje.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 143
Kraj: Velenje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 18.04.2006 22:02:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
aha poznam zadevco. no pa se je lotimo iz čistega začetka. generetor v avtomobilu (alternator) daje izmenično napetost (takšno kot je v našem omrežju le da ni tako visoka (veliko >(beri manjša)220V), ker pa akumulatorja nemoremo polniti z izmenično napetostj so že v samem alternatorju diode, ki spremenijo izmenično napetost v enosmerno in s tem polnijo akumulator. Na ta akumulator je potem priključena cigaretna vtičnica v katero vtakneš TA adapter in v tem adapterju je potem takoimenovani "razbijalec" ki razbije enosmerno napetost (iz akumulatorja 12V) na izmenično za to stvarco je priključen transformator (tatežka stvarca z veliko ovoji žice-če je kdo kdaj kakšno podobno napravico že razdiral). Že samo njegovo ime pove kaj počne - iz 12V izmenične transformira napetost na 220V. verjetno se ti bo postavilo logično vprašanje kako lahko iz malo dobiš karaenkrat toliko več. tukaj nastopi tok, ki ga transformator potrebuje kar nekaj da tolikokrat dvigne napetost. vse skupaj je zelo smešno in zelo energijsko potratno saj so pri tolikih pretvarjanjih izgube ogromne (kar se bo poznalo na tvoji povprečni porabi bencina (dizla) in na zaenkrat še zamrznjenih polih naše Zemlje. Cool
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 79
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 18.04.2006 22:59:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
slapi res sem pozabil omeniti, da sta dva adapterja.

Drugače pa hvala za tako lepo obrazložitev vsega električnega v avtu! Idea
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 303
Kraj: Ruše
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 19.04.2006 15:16:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
slapi je napisal/a:
3. Worm na USBju sta zunanja pina (če pogledaš ženski del (naj ti ne grejo neumnosti po glavi,to je tisti ki je v računalniku oz. tisti ki je v hubu). Torej zunanja pina (skrajno desni in skrajno levi) sta napajalna pina - na enem je napetost nič voltov (masa) na drugem pa 5V. In vsi USB 2.0 so elektrificirani (za 1.o in ostale verzije nisem prepričan) torej vsak usb 2.o vam bo polnil katerikoli iPod(saj vsi delujejo na polnilni napetosti 5V) !!!


Hvala, tega pa res nisem vedel. Je pa poceni varijanta za po poti, če ima hub samostojno napajanje - tako kot moj. Za 2500 SIT. Very Happy
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 143
Kraj: Velenje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 20.04.2006 16:36:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lepo worm jaz pa nisem vedel da se nekateri usb hubi napajajo iz vtičnice Very Happy

ubistvu vse zasluge pripadajo g. Podpečanu (nevem če sta si z Mitjem kaj v sorodu), nas spravlja ob živce z najtežjim predmetom na naši šoli. če bi se učili takšne stvari kot jih jaz tukaj bi mogoče še z veseljem hodil v šolo
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 20.04.2006 20:57:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
slapi je napisal/a:
lepo worm jaz pa nisem vedel da se nekateri usb hubi napajajo iz vtičnice Very Happy

ubistvu vse zasluge pripadajo g. Podpečanu (nevem če sta si z Mitjem kaj v sorodu), nas spravlja ob živce z najtežjim predmetom na naši šoli. če bi se učili takšne stvari kot jih jaz tukaj bi mogoče še z veseljem hodil v šolo


Zelo dvomim Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 143
Kraj: Velenje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 21.04.2006 15:11:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Very Happy
http://tk.files.storage.msn.com/x1pIuxx1VYmtQtEAYgnDcv0kYUyyzotR7Efe57go7aQqzutqnbfbLP8U_orMpQrNbF0-BFK95VPms-oxv8h6Iw9BpVEGfQSt-9asenf99s3yZ9vq_Z1J0Nr_tEoIeuxkhj7Ql2Pjvnhpbg
naš Stanko Confused
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 05.07.2011
Prispevkov: 1
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 05.07.2011 17:54:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jst bi pa neki prašu...hočm sam narest avto-usb polnilec da bi ga loh uporablu za polnenje ipoda....uzeu sm en avto polnilc za nokie (5.5V) pa prerezu kable in hotu zvezat na ženski del usb-ja...prublem pa je k nevem kere kable skupi dat da bo delal ker ma usb 4 kable, avto polnilc pa sam 2...
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 05.07.2011 20:30:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kaj pa če bi raje kupil avtopolnilec? stane te max 10€
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani