Jabuk
nakup
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 101
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 29.09.2005 11:00:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Čau!

Sem Linux/Windows uporabnik in zadnji mesec se močno zanimam za prehod na apple. Definitivno se bom odločil za nakup prenosnika.

Kaj priporočate? Kdaj bo za nakup najboljši čas, glede na to, da gre apple na intelove procesorje?

Hvala in LP
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 7
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 29.09.2005 12:22:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem v podobni situaciji kot ti, ceprav že malo več kot en mesec. Moji zaključki so naslednji. ibook je če gledaš na to kaj ti ponuja (prenosljivost, stabilnost, baterija...) dokaj ugodna varjanta. Vendar pa bi zame že kak prenosnik za 150k (ibm r50e) opravil čisto vse kaj rabim- internet, word, kak film... pa že tu dvomim, da bi se mi denar resnično kdaj povrnil. zraven tega smo slovenci itak že na pcjih dostikrat za kaj prikrajšani in plačujemo kaj full drago, z macom bi pa to najverjetneje še samo potenciral. ti pa svetujem, da greš v eno trgovino in si stvar ogledaš (mene je tak obisk precej oddaljil od nakupa, tako da se sedaj bolj nagibam k pcju). predvsem me je motla bela plastika, ki ne deluje nič kaj kompaktno, pa tudi uporabniški vmesnik se mi ni zdel nič kaj oh in sploh nasproti windowsom. Če misliš kupit powerbooka pomislek glede kvalitete ohišja sicer res odpade, vendar se temu priključi zelo visoka cena in ostaja še vedno le eno leto garancije...
Poleg tega jemlji vse kaj ti povejo macfani malo z rezervo, moraš pač razumet da je apple pač tudi kult.

Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 96
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 29.09.2005 14:54:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vama jest pokomentiram ravno obratno situacijo. Že nekaj let uporabljam MAc in občasno winse. V zadnjih nekaj mesecih pa se je pojavila zahteva iz strani službe da si kupim win prenosnik. Glede na to da sem do sedaj imel Powerbook 1,5 GHz z 1GB ram sem se odločil da si kupim nekaj po zmogljivostih podobnega. Tako sem izbral HP 2.0 Centrino, 1GB ram, 80 HD 5400 rpm...ATI X300 skratka po specifikacija super zadeva. KEr me je izredno zanimalo kako se obnese HP proti PB sem naredil par vzporednih testov ( porabu sm celo nedeljo ). Odločil sem se da bom nekj ur na obeh prenosnikih opravljal vzporedno iste stvari. Uporabljov pa sem večinoma Office in adobe programe, mail ,web, chat skratka vse najbolj pogosto. REZULTAT. Winsi so veliko bolj odzivni.........do cca 1h uporabe.....nato se pa jabuk odpelje naprej. Skratka multitasking je PB-jeva velika prednost pred HP-jem ....pa tudi OS X je veliko hitrejši ko je treba uporabljati več programov naenkrat. Skratka HP proti PB izgubi.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 29.09.2005 19:17:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pri tem odgovoru je zelo odvisno kar uporabljaš več linux ali windows, ker če uporabljaš več linux ti močno priporočam nakup apple računalnika že zaradi operacijskega sistema ki temelji na openBSD ki je zelo podoben linuxu glede ukazov ter imaš možnost zagona tudi linux GUI aplikacij, jaz še nimam apple računalnika ampak naslednji računalnik bo definitivno apple.
Edina pomankljivost apple-ov da nimajo na voljo veliko iger, če te seveda zanimajo.
Glede cene lahko rečem edino, da se računalniki lahko prodajajo po višji ceni zaradi dobrega designa ali pa oglaševanja. Če ti tvoj proračun omogoča nakup apple ti ga zelo priporočam. Pri apple me je popolnoma prepričal design, kar pa ne pomeni da nameravam ostal zvest applu za vedno.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 343
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 29.09.2005 21:27:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prehod na Intel se bo zelo verjetno pričel v drugem trimesečju 2006, za prej zelo dvomim, ker nova generacija Intelovih čipov na katere čaka Apple, še ne bo zunaj.

Če nerad rizikiraš preveč keša, si ubodi kar iBook-a. Če keš ni problem, pa itak da PowerBook-a.

Ogo



Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 272
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 29.09.2005 23:01:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
John: primerjava Offica za Mac in Windows je neprimerna, ker je Office za Mac popolnoma drug program kot za Windows in je polomija od odzivnosti.

_________________
Mac OS X. Because making Unix user-friendly is easier than debugging Windows.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 96
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 30.09.2005 00:00:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sej men se zdi da na Macu bolš laufa. Sicer je pa tko briga me kako je narjen ..če pač rabim office ga bom uporablu tam kjer dela bolš.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 137
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 30.09.2005 11:56:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
:mac:
Office na Mac-u dela OK!
Cool


Ni navedeno

Prispevek: #9   Objavljeno 30.09.2005 12:08:50
Odgovori s citatom
Sam sem se navadil na iWork (Pages in Keynote), ki je bistveno bolj odziven od MS Office. Prav tako mi omenjeno zadošča.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 121
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 30.09.2005 12:20:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Aja?
(Sorry, ker smo malce zašli iz teme, a vseeno:)
Jaz mam probleme s ČŽŠ-ji - excelov fajl npr. odprem v wordu in izgubim vse čšž-je. Deluje pa normalno via copy ... pa fonti so v obeh primerih isti, praktično vse je enako. Pa še nekaj neumnosti pozna. Vključno z občasnim zmrzovanjem worda, ko mu odpiram kakšen zahtevnejši PC-jev fajl. Ne vem sicer, kako laufa na PC-u - na macu je v resnici še daleč od perfect.

Kar pa se ugodnega časa za nakup tiče (nazaj k temi): ga ni. Oziroma je takrat, ko mašino rabiš in kupiš trenutno optimalno. Vedno se pojavljajo nove in nove mašine, nove konfiguracije, niižje cene, boljši performansi, nove reklame ... Wink In tako vedno lahko čakaš še na nekaj boljšega, kar bo prišlo enkrat v bližnji prihodnosti. Le da tačas le čakaš - s čakanjem pa ne moreš ničesar narediti.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 928
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 30.09.2005 12:39:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni, Word tolko koliko ga rabim dela ok! sicer imam raje Text Edit v katerm tudi pišem diplomo, kasneje pa bom txt samo uvozil v InDesign.

G a si naložu vse update za office?

Osebno tudi razmišljam o nakupu iBooka z 1GB RAMa, pomoje da bo zmogu tudi DTP aplikacije.

_________________
Welcome back!
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 101
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 30.09.2005 15:48:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
torej... nimam neke hude stiske z zmogljivostjo trenutnega laptopa... predvsem me je zanimalo, ali se splača počakat da prehod na intel mine, ali ne...

kr če dobro pomislim, powerbook ni računalnik, ki ga kupuješ vsako leto novega... je pač mašina, ki ostane funkcionalna več let, še posebej zato, ker od prenosnika človek ne pričakuje, da bo vedno laufal zadnje igrce, ki pridejo vn... torej iz tega stališča, se mi verjetno splača počakat na jesen 2006, ko bo verjetno, upam, prehod na intel že izvedeno.. drži ali se motim?

lp
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani