Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Nakup iPhona prek Bolhe ali Jabuka
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 16.01.2008
Prispevkov: 26
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 14.08.2010 23:31:55
Nakup iPhona prek Bolhe ali Jabuka
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
PREDGOVOR:

ker nimam energije pregledovat 12 strani samo naslov tem, kaj šele vseh njihovih vsebin, vseeno odpiram novo temo, da bo (beri: naj bi bilo) vse bolj pregledno.
v primeru, da odgovori na spodnje že obstajajo, naj moderatorji v odgovoru priložijo link in zaprejo to temo. nenazadnje ... to je tudi njihova naloga, da se teme ne podvajajo. Wink

vem, ena vprašanja bodo bedna, pa se vseeno prosim vzdržite nepotrebnih komentarjev. potrebujem samo konkretne odgovore, tisti, ki bodo brali, pa tudi.



TEMA:

- na kaj moram biti pozoren pri nakupu iphona prek bolhe, jabuka ali kakih drugih oglasov?
- kako vem, da je telefon originalen, poleg izgleda?
- je na računih trgovin izpisana kaka serijska št. oz. imei telefona?
- kako v iphonu preverim imei oz. serijsko št.?
- kako v iphonu preverim, ali je zaklenjen ali ne?
- kakšna je trenutno realna cena rabljenega 3gs iz italije in kako je pričakovati da bo padala, odkar je na voljo iphone 4?
- kupujem rabljen 3gs iz italije oz. od nekod, kjer originalno ni zaklenjen, za 300 eur. kdo proda? Wink dajte no, prej ali slej bodo padle cene, ker je 4 že na voljo ...
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 14.08.2010 23:36:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
za 300 eurov še kar nekaj časa ne boš dobil nezaklenjenega 3GS-a Confused
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 14.08.2010 23:42:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Realna cena?

iPhone 2G: 100-200eur (od zelo slabega do solidno ohranjenega)

iPhone 3G: 200-350eur (od zelo slabega in zaklenjenega do dobro ohranjenega in odklenjenega)

iPhone 3Gs: 400-550eur (od zelo slabega in zaklenjenega do dobro ohranjenega in odklenjenega)

iPhone 4: 600-1200eur (prva cena velja samo, če imaš blazno srečo in ga kupiš direktno pri applu v enih cenejši držav in to najslabši model... visoka cena pa velja za najboljši model za najbolj neučakane)
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14555
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 14.08.2010 23:48:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Svasta. Tvoje delo je da poisces po forumu ne pa da bom jaz tebi dajal linke in ti bos smetil po forumu, ker se ti ne da poiskati.
In ja o ceni 300eur za italijanskega 3gs lahko sanjas.400je realna cena za 16GB mogoce celo vec ce je novejsi.

Ce ne ves kaksna razlika je med fake iphonom in original potem ga sploh ne kupuj.
glej da je italijanski sepravi tovarnisko odklenjen.
Da bi preveril da je res na licu mesta bol tezko lahko bi ga domal restoral in sele potem videl da je res. Imei ni pomemben. Serijsko najdes pod settings, general, about. Lahko jo primerjas z serijsko na zadnjem delu skatle ce je ista in ima se navodila na zadnjem delu italijanska potem je najbrz res italijanski.tudi ce so navodila v skatli ita je to se en plus.
najbolje je da ga kupis v zivo ne preko poste.
Garancija velja brez racuna. Jaz bi preko serijske se pogledal kdaj je bil aktiviran oz. kupljen na licu mesta. V google napises apple warranty, prvi link, izberes italy napises serijsko in ti pokaze kdaj je bil aktiviran oz.kupljen. To je naceloma to.


Ni navedeno

Prispevek: #5   Objavljeno 15.08.2010 00:00:05
Odgovori s citatom
Kot sta ti že odgovorila mikrohard in gpc17 glede cene ti povem realen primer:
Jst sem kupu punci Beli 3Gs, 32 GB v italiji mesca junija in sem ga plačal 720 EUR.
Mislim da v dveh mescih ni izgubil toliko na vrednosti, če bi ga zdaj ona prodala da bi dobila samo 300 EUR. Najmanj 550 je vreden. Nima niti praske.
Tako da je cena od telefona do telefona relativna, vsekakor pa ne 300 EUR za 3Gs.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.04.2010
Prispevkov: 1795
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 15.08.2010 00:10:39
Re: Nakup iPhona prek Bolhe ali Jabuka
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jonny_ je napisal/a:
PREDGOVOR:

ker nimam energije pregledovat 12 strani samo naslov tem, kaj šele vseh njihovih vsebin, vseeno odpiram novo temo, da bo (beri: naj bi bilo) vse bolj pregledno.
v primeru, da odgovori na spodnje že obstajajo, naj moderatorji v odgovoru priložijo link in zaprejo to temo. nenazadnje ... to je tudi njihova naloga, da se teme ne podvajajo. Wink

vem, ena vprašanja bodo bedna, pa se vseeno prosim vzdržite nepotrebnih komentarjev. potrebujem samo konkretne odgovore, tisti, ki bodo brali, pa tudi.



TEMA:

- na kaj moram biti pozoren pri nakupu iphona prek bolhe, jabuka ali kakih drugih oglasov?
- kako vem, da je telefon originalen, poleg izgleda?
- je na računih trgovin izpisana kaka serijska št. oz. imei telefona?
- kako v iphonu preverim imei oz. serijsko št.?
- kako v iphonu preverim, ali je zaklenjen ali ne?
- kakšna je trenutno realna cena rabljenega 3gs iz italije in kako je pričakovati da bo padala, odkar je na voljo iphone 4?
- kupujem rabljen 3gs iz italije oz. od nekod, kjer originalno ni zaklenjen, za 300 eur. kdo proda? Wink dajte no, prej ali slej bodo padle cene, ker je 4 že na voljo ...


Ke imam čas odpravljam tvojo lenobo Smile

- Predvsem bodi pozoren na ceno, smešno nizke cene so zagotovo nateg, poleg tega teži h osebnem prevzemu mobilnika, razen če z nakupovalcem nimaš izkušenj.

- prejšnji post
- prejšnji post
- prejšnji post
- prejšnji post

- Realna cena, moraš gledati starost, ohranjenost, ipd, ampak vseeno cena ne bo nevem koliko padla do izzida naslednjega iPhona, to je prbl. naslednje leto. Cena od 400€ do 500€ 16 GB, 32 mogoče malce več.

-Glede cen, takšne so, Apple ne popušča pri cenah, prav tako ne lastniki, kar mi je tudi všeč. Ko kupiš iPhone je čez leto nekaj vreden.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 19.11.2009
Prispevkov: 15
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 15.08.2010 10:21:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Naj še jaz opišem svojo dvo tedensko izkušnjo z nakupom 3gs preko slovenskih strani ( bolha, forumi,... )

- če iščes 3gs preko forumov ( jabuk, macup... ) boš praviloma naletel na cca 100eur + višje izhodiščne cene kot na bolhi,... zakaj je temu tako, niti ni pomembno.

- na bolhi sem kontaktiral VSE oglase za 3gs do nekje cene 450 eur, seveda sem preskočil oglase z sumljivimi maili, ki jim piše nateg allover. Rezultat je bil, da so bili ali brez papirjev, garancije, iz takih ali drugačnih razlogov brez slušalk, z poškodovanim kablovjem, čakalno dobo več tednov,...

- z nekaterimi sem se celo uspel dogovoriti za osebni prevzem, vendar od njih ne duha ne sluha, tudi dan kasneje se nihče več ne javi na telefon. Praviloma to ljudje, ki so registrirani na bolhi več let. ( oglase z uporabniki z krajšo dobo od 3 mesece sem preprosto ignoriral in teh ni malo ). Konkretno je sel prodajalec raje na piknik, kot po 350 eur za telefon, jaz pa sem se bil pripravljen peljati iz Ljubljane v Celje ob 22h po telefon in to sredi tedna.


No kasneje po vseh kolobocijah odločil da raje dodam se kakšnega stotaka in naročim 4ko iz UK.

Moj nasvet je, da če nočeš FUL preplačat telefona, ali pa si širit rektum z pomočjo tujcev, si rajši prisparaj razliko in si naroči novo 4ko ali pa vsaj nov 3gs. Jaz se bom držal stran od oglasov kot GREP od plačila dolgov za gradnjo stadiona...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.05.2010
Prispevkov: 413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 15.08.2010 10:21:31
Re: Nakup iPhona prek Bolhe ali Jabuka
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
narodno je napisal/a:

-Glede cen, takšne so, Apple ne popušča pri cenah, prav tako ne lastniki, kar mi je tudi všeč. Ko kupiš iPhone je čez leto nekaj vreden.


Res je jaz svojega ponujam 3gs 32gb bel za 399 eur pa vsi mislijo da je nateg, očitno sem res prepoceni

ker me je že ene 5 ljudi poklicalo in vprašalo če je kej narobe?
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14555
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 15.08.2010 10:24:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Povečaj ceno! Very Happy
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 15.08.2010 10:34:07
Re: Nakup iPhona prek Bolhe ali Jabuka
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
cicici je napisal/a:
narodno je napisal/a:

-Glede cen, takšne so, Apple ne popušča pri cenah, prav tako ne lastniki, kar mi je tudi všeč. Ko kupiš iPhone je čez leto nekaj vreden.


Res je jaz svojega ponujam 3gs 32gb bel za 399 eur pa vsi mislijo da je nateg, očitno sem res prepoceni

ker me je že ene 5 ljudi poklicalo in vprašalo če je kej narobe?

po takšni ceni si prodajal italijanskega?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.03.2008
Prispevkov: 333
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 15.08.2010 10:41:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
cici, če je lepo ohranjen in delujoč ter italijanski, kupim za 399. Pošlji ZS Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.05.2010
Prispevkov: 413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 15.08.2010 11:57:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja ne vem, za te iphone prodaja prek bolhe je itaq te kličejo 90% čefoti k bi ga kupil za 250 pa menjal za nek zlat prstan za doplačilo in podobno... Question Question Question

Itaq ne znajo brat, ker lepo napišeš vse v oglasu.

Ali imam samo jaz take izkušnje?
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14555
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 15.08.2010 11:59:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@cicici haha enako blo pri meni vsi bi nekaj menjali.
Pa vse napišeš v oglas pa še kar sprašujejo.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.05.2010
Prispevkov: 413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 15.08.2010 12:11:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
gpc17 je napisal/a:
@cicici haha enako blo pri meni vsi bi nekaj menjali.
Pa vse napišeš v oglas pa še kar sprašujejo.


Mi je pa všeč pri iPhonu ker drži ceno, ker si ga noče marsikdo privoščit, ker je preveč škrt do sebe. meni ni problem dat 700 eur za tel ki mi je uporaben in všeč, definitivno pa ne bi dal 100 eur za rundo v kafani (vsaka podobnost z ćefoti je zgolj nakučje) Wink
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.05.2010
Prispevkov: 413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 15.08.2010 12:11:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa še to je najbolj zanimivo, da najboljglasni so tisiti ki ga nikoli niso videli niti uporabljali.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 12.01.2009
Prispevkov: 852
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 15.08.2010 12:12:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
cicici je napisal/a:
Pa še to je najbolj zanimivo, da najboljglasni so tisiti ki ga nikoli niso videli niti uporabljali.
+1
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.04.2010
Prispevkov: 1795
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 15.08.2010 12:30:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
cicici je napisal/a:
Ja ne vem, za te iphone prodaja prek bolhe je itaq te kličejo 90% čefoti k bi ga kupil za 250 pa menjal za nek zlat prstan za doplačilo in podobno... Question Question Question

Itaq ne znajo brat, ker lepo napišeš vse v oglasu.

Ali imam samo jaz take izkušnje?


V oglas sem napisal " CENA JE FIKSNA!!!"
Pa me tko čez 2 min nekdo kliče pa reče, a če plačam z gotovino pa mam kaj popusta? Ja, ne najbrž mi boš plačal z delnicam, or wtf? Folk je nerazumljiv.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 15.08.2010 13:49:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
narodno je napisal/a:
V oglas sem napisal " CENA JE FIKSNA!!!"
Pa me tko čez 2 min nekdo kliče pa reče, a če plačam z gotovino pa mam kaj popusta? Ja, ne najbrž mi boš plačal z delnicam, or wtf? Folk je nerazumljiv.

Laughing Laughing
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 28.09.2008
Prispevkov: 1126
Kraj: Ruše
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 15.08.2010 13:55:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem 2 mesca nazaj prodal 3gs, italija, 16gb, kot nov zaradi folij, delan v 38. tednu, za 430 eur. Ok za mene in kupca.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.01.2008
Prispevkov: 420
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 15.08.2010 16:10:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
narodno je napisal/a:
cicici je napisal/a:
Ja ne vem, za te iphone prodaja prek bolhe je itaq te kličejo 90% čefoti k bi ga kupil za 250 pa menjal za nek zlat prstan za doplačilo in podobno... Question Question Question

Itaq ne znajo brat, ker lepo napišeš vse v oglasu.

Ali imam samo jaz take izkušnje?


V oglas sem napisal " CENA JE FIKSNA!!!"
Pa me tko čez 2 min nekdo kliče pa reče, a če plačam z gotovino pa mam kaj popusta? Ja, ne najbrž mi boš plačal z delnicam, or wtf? Folk je nerazumljiv.


Katerega pa imaš 16 ali 32? Za kakšno ceno?
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani