Jabuk
Izdelava pisala za ipad
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 27.12.2009
Prispevkov: 243
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 13.08.2010 17:57:48
Izdelava pisala za ipad
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živjo,

Zanima me če kdo ve kje bi lahko dobil električno prevodno temo za izdelavo pogo sticka. Link je spodaj.

http://www.youtube.com/watch?v=4YE8rGuLCtU&feature=youtube_gdata
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 13.08.2010 18:01:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To je ponavadi pri kaki elektroniki poleg. Drugače pa lahko uporabiš tud tisto kuhinjsko srebrno folijo.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 09.02.2010
Prispevkov: 286
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 13.08.2010 18:39:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
škoda izdelave in časa za to pisalo. Je pa pisalo isto kot za iphone...Dobiš ga pa v vsaki trgovini(BigBang...)
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 27.12.2009
Prispevkov: 243
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 13.08.2010 19:08:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Eno pisalo sem kupil in je bilo samo za vnos (se pravi samo na dotik). Ni se dalo vlečt linij ali podobnega...

Rabim ga predvsem za oblikovalske programe (Sketchbook, iDraw,...).
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 09.02.2010
Prispevkov: 286
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 13.08.2010 19:18:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kako misliš, da se ni dalo vlečt linij? a s prstom pa deluje na ipadu si probu? Ker nevrjamem da je to zaradi pisala... :/
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 27.12.2009
Prispevkov: 243
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 14.08.2010 00:13:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kupil sem v Celovcu pisalo s čudno konico - Eingabestift in to pomen da deluje samo na dotik. Čeprav sem prebral kaj piše, mi je prodajalec zagotovil, da bo delal na ipadu. Tudi je ampak samo na močan dotik. Sem kupil pisalo v big bangu in deluje super. Tako da je problem rešen Smile
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27202
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 14.08.2010 07:50:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tukaj sem videl, da jih imajo >> www.globepoint.si









_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 09.02.2010
Prispevkov: 286
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 14.08.2010 08:12:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@Jest, tole je super pisalo!
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 02.05.2011 21:48:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Katero pisalo pa priporocate za risanje-oblikovanje? Ma kdo izkusnje z oblikovanjem na ipadu? Baje, da debele konice na teh pisalih motijo pri risanju!?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.12.2010
Prispevkov: 674
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 03.05.2011 08:01:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ni mi še uspelo izdelati pisalo s katerim bi bil zadovoljen ampak še delam na tem.
Trenutno se ukvarjam z iskanjem ustreznega materiala za konico. vsi ostali problemi so že rešeni. Če te stvari res zanimajo potem je dobro da pred izdelavo veš:

1. kaj je to "capacitive screen", kako je sestavljen in kako deluje
2. kaj je to "capacitive sensing"
3. kaj je to "Mutual capacitance" in kako njene (njegove-odvisno kako prevajaš) tehnične značilnosti vplivajo na obnašanje stylusa in pisalne črte
4. kaj so to prevodniki in kateri materiali imajo to lastnost najbolj izreženo

Ko si prebereš vse našteto, imaš še več vprašanj kot si jih imel na začetku, ampak vseeno se bližaš cilju. Ugotoviš, da je mehkih, pa vseeno dobro stukturitanih in dobro prevodnih materialov malo, da se uporabljajo v letalstvu in vesoljskih programih in da kovine zaradi poškodb ekrana ne pridejo v upoštev.

Potem kupiš na ebayu več produktov v cenovnem razredu med 2€ in 25€, jih razkoplješ in ugotavljaš kaj so v raziskavi materialov naredili tisti, ki od tega trženja živijo in ugotoviš dvoje. Ali niso naredili nič ali pa ustreznega teflonu podobnega prevodnega materiala enostavno ni.

Če bi bil zadovoljen s penastim POGO stylusom bi bil projekt že zdavnaj končan, tako pa .......

Če ima kdo idejo kaj naj zatlačim v konico, da bo stylus deloval, bo natančen in se ne bo obrabil, razpadel, in pri tem poškodoval ekrana, je bom zelo vesel.

_________________
Gotterdammerung
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 03.05.2011 08:37:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Torej ta pena ne pride v poštev: http://www.lovecnacene.si/aktivni-sestavni-deli-elektricno-prevodna-pena/m/570508/ ??
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.12.2010
Prispevkov: 674
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 03.05.2011 18:57:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To penco poznam, vsi stylusi, ki jih lahko kupiš jo imajo. Meni ni preveč všeč. Tak občutek imam kot kadar doma belim. Iščem trši in gostejši material, ki bi bolj gladko tekel in ne razpadel v tednu dni. Pogo, ki slovi kot eden boljših je dodal pri nekaterih modelih na dnu konice kokr eno plast, ki je termično obdelana oz. pogreta, toliko, da lepše teče. Vse sami polizdelki.

http://cgi.ebay.com/Boxwave-Capacitive-iPad-1-2-iPhone-Touch-Stylus-Pen-/280669618369?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item41593680c1#ht_3984wt_1141

Tale je nekaj po mojem okusu ampak, bi moral imeti na koncu tršo in tanjšo konico iz materiala, ki ga še iščem.

Če ima kdo kkšno idejo prosim za pomoč. Lahko tudi na ZS.

_________________
Gotterdammerung
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 03.12.2011
Prispevkov: 1152
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 07.02.2012 21:36:41
Re: Izdelava pisala za ipad
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem zasilno naredil tako, da sem v konico kemika zapičil nekaj gobice (za pomivanje posode) nato pa okoli aluminijasto folijo...
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 30.03.2008
Prispevkov: 12
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 09.02.2012 17:37:07
Re: Izdelava pisala za ipad
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem preizkusil kar nekaj teh pisal in od teh sta uporabna le dva:
1. Bamboo Stylus Pen za cca. 32€
2. Pisalo za tablični računalnik SEABRIGHT - manj kot 5€ (za ta denar čisto OK)

Poleg teh dveh morda še Griffinov pen, vse ostalo kar prodajajo pa je zanič. Baje je dober še Samsungov pen za GalaxyNote, samo sam ga nisem probal, stane pa skoraj kot Bamboo.

Oba moja predloga se dobita na Enaa, za 5€ se res ne splača pacat z gobicami in folijo.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2006
Prispevkov: 773
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 09.02.2012 17:55:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
44bobi44 je napisal/a:
Ni mi še uspelo izdelati pisalo s katerim bi bil zadovoljen ampak še delam na tem.
Trenutno se ukvarjam z iskanjem ustreznega materiala za konico. vsi ostali problemi so že rešeni. Če te stvari res zanimajo potem je dobro da pred izdelavo veš:

1. kaj je to "capacitive screen", kako je sestavljen in kako deluje
2. kaj je to "capacitive sensing"
3. kaj je to "Mutual capacitance" in kako njene (njegove-odvisno kako prevajaš) tehnične značilnosti vplivajo na obnašanje stylusa in pisalne črte
4. kaj so to prevodniki in kateri materiali imajo to lastnost najbolj izreženo

Ko si prebereš vse našteto, imaš še več vprašanj kot si jih imel na začetku, ampak vseeno se bližaš cilju. Ugotoviš, da je mehkih, pa vseeno dobro stukturitanih in dobro prevodnih materialov malo, da se uporabljajo v letalstvu in vesoljskih programih in da kovine zaradi poškodb ekrana ne pridejo v upoštev.

Potem kupiš na ebayu več produktov v cenovnem razredu med 2€ in 25€, jih razkoplješ in ugotavljaš kaj so v raziskavi materialov naredili tisti, ki od tega trženja živijo in ugotoviš dvoje. Ali niso naredili nič ali pa ustreznega teflonu podobnega prevodnega materiala enostavno ni.

Če bi bil zadovoljen s penastim POGO stylusom bi bil projekt že zdavnaj končan, tako pa .......

Če ima kdo idejo kaj naj zatlačim v konico, da bo stylus deloval, bo natančen in se ne bo obrabil, razpadel, in pri tem poškodoval ekrana, je bom zelo vesel.


Če te prav razumem, si teflon že preizkusil? Ko sem pred dobrimi 12 leti delal v nekem drugem poklicu, smo poleg teflona dostikrat uporabljali umetno maso, ki se ji reče koterm, če me spomin ne vara, ga dobiš v Astri (tam, v "jami", v kolikor to še sploh obstaja). Škoda, da nisem več v tistem poklicu, bi gotovo skupaj naredila odlično pisalo, moj poklic je namreč finomehanik in tam smo izdelovali precej pilotskh projektov....
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 28.12.2011
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 09.02.2012 19:55:50
Re: Izdelava pisala za ipad
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam sem naročil tole zadevo,
http://www.ebay.co.uk/itm/BLACK-LEATHER-360-DEGREE-ROTATING-STAND-CASE-COVER-IPAD-2-UK-STOCK-/180814837980?pt=UK_iPad_Tablet_Accessories&hash=item2a196778dc#ht_2314wt_1185
Cenovno ugodno,24 eurov z poštnino vred.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani