Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
UPC Telemach
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 03.01.2009
Prispevkov: 3825
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 01.08.2010 16:47:00
UPC Telemach
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zanimajo me izkušnje z njimi predvsem od uporabnikov iz mb in okolice...

Namreč imam sklenjen digitalni trojček xl... preko upravljalca za mojo regijo/kraj. Pri telemachu bi za isto ceno dobil 28mb downloada, tukaj pa imam za isto ceno 24mb... pri telemachu bi dobil še snemalnik, tukaj samo digitalni sprejemnik. dobro nima veze... to še požrem...

problem je sledeč.... prej sem imel downloada 10mb, in tako je kazal tudi speedtest.net... cca 8,7-9,3mb. Sedaj imam 24mb downloada in 2mb uploada, test pa še vedno kaže tam od 8 do 9mb... upload pa kaže pravilno.

Če sprobam tisti pingtest... je ocena omrežja F in izbuga paketov 25%...

Če kličem na telemach mi rečejo, da je vse ok in da ni nobene izgube, da je problem pri meni.

Če spremenim server na speedtestu (samo test povezave) na ljubljana pa pride tja do 17mb... upload pa le 1mb.

Tudi download torrentov je počasen oz. enak kot s prejšnjo povezavo (proti t2, 8downloada, dela celo slabše).

Uporabljam os x 10.5.8, in ne ni pod nobenim posebnim firewallom, tudi s porti na ruterju sem se že zajebaval ni nič pomagalo, miljonkrat resetiral ruter nazaj na tovarniške in probaval vse možne nastavitve.

Še ma kdo podobne težave? Oz. kako se bi tega lotil? Namreč nočejo priznati napake.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 19.06.2009
Prispevkov: 1032
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 01.08.2010 22:01:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Osebno nimam izkušenj, se pa kar dosti govori o enakih težavah, kot jih imaš ti. Torej nekaj mora biti na tem. Včasih je punca imela preko kabelske internet in je proti večeru delal katastrofalno počasi. Takrat je imela okoli 1,5Mbit povezavo.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 03.02.2010
Prispevkov: 6
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 04.08.2010 18:43:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Js ima internet pri telemachu, in sicer hitrost 13/1,5Mbit/s in mi ves čas deluje brez težav s polno hitrostjo, tudi pingi so normalni.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 26.06.2009
Prispevkov: 22
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 22.08.2010 12:37:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jaz imam enako kot uporabnik pred mano
13mb in dejanskega downloada 1,5

je pa res kako in kdaj tole testiras
probaj ob vklopljenem TV sprejemniku ter izklopljenem ce je razlika
tv zasede ogromno
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.06.2008
Prispevkov: 277
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 22.08.2010 13:05:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kolega ima Telemach pa mi jambra da mu chat.si ne dela ima mogoče še kdo take težave? V čem je fora?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.06.2009
Prispevkov: 458
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 22.08.2010 14:44:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hja pri kabelskem internetu je treba vedeti, da si skupina uporabnikov deli eno linijo, ponavadi je to en blok ali kup his.. tako da ko zvecer vsi navalijo na internet so tezave z pocasnostjo normalna stvar..

kar se tice speedtesta, si si sam odgovoril. ker na drugem strezniku dela hitreje, je tezava v tistem serverju..

meni osebno dela internet preko telemacha odlicno, vedno imam na voljo polnih 15mbps, oziroma se vec, priblizno 2,2MB/s, kar je nekih 17mbps.. je pa res, da imam prikljucek v samem centru, blizu njihovega sedeza..

chat.si nikoli ne dela, ali obcasno? pri telemachu je znano, da blokirajo vhodne porte od 1-1024, lahko da chat.si aplikacija uporablja katerega od teh portov..
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.06.2008
Prispevkov: 277
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 22.08.2010 21:46:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ne nikol ni delal... delam traceroute pa čez ene 5 IPjev pride potem se pa ustav
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 03.01.2009
Prispevkov: 3825
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 22.08.2010 21:51:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne nisem si... glede drugega serverja namreč.... Če kak kolega proba (t2, siol) Ima na istem serverju takšni hitrost kot jo mora imeti... (do 20mb)...


So se pa končno zjasnili, da so stvar preverili in je bila centrala tako za časom da ni zmogla niti 9mb....
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.08.2007
Prispevkov: 435
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 22.08.2010 23:40:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če imaš možnost... stran od telemacha... Pri meni so žal te možnosti omejene.

sklenjeno imam pogodbo trojcek 3.0 +, in je od začetka delal net počasi... mislim, ne počasi... ultra počasi....

preverijo... nič narobe... pride tehnik... mu nič jasno... in potem na koncu ugotovi... ja, gospod, zaradi preobremenjenosti in stare centrale imajo vsi v vašem kraju trenutno samo digitalni trojček brez plus. What the fuck? Zakaj potem sploh mešate meglo in mi prodajete +. Če bi to vedel bi ostal na starem režimu (in brez telefona) i.. Zakaj me to niste opozorili ob sklepanju pogodbe? Aja... Hitrost? 256/64 namesto 1Mb... Pa pišuka prej sem imel hitrejši net (tko počasnega neta še nisem imel odkar so nam potegnili kabel pred 12-13 leti). Sej, če doplačate 10 EUR boste imeli 2Mb downloada... (vsi ostali pa za isti denar 6Mb)... In zato ker nam itak pobirajo isto denarja kot pa tistim 10km stran niti ni potrebe za nadgraditev linij, če pa lahko imajo isti profit...

Telemach je meni osebno eno veliko nategovanje strank. Če bi živel v LJ ali kjerkoli kjer je konkurenca jih niti pod razno ne bi vzel. Poleg tega, da diskriminirajo stranke in enim dajo večje pipice in drugi ne, je tudi bedarija. So se pa problemi začeli ko so uvedli digitalno televizijo, in pač omrežje že cirka 10-12 let ni bilo nadgrajeno (odkar smo sami drago plačali da so sploh pripeljali do bajt).

Vglavnem. Vse piše v small print. Vse. Ampak res small print. Če bi prodajalec omenil te "pomanjkljivosti" bi ostal lepo na starem režimu in pač plačeval tistih 5 EUR več. Zdej pa za primerljivo "hitrost" moram plačati 10 EUR več. Jebeš telefon, ki ga itak ne rabim.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.06.2009
Prispevkov: 458
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 23.08.2010 08:42:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ni zmogla 9mbps, obenem si pa napisal, da ti na enem strezniku dela z 17mbps? to ti lepo pove, da tvoja linija dela z vsaj 17mbps, mogoce na kaksnem strezniku z se vec..

ne mores pa si pomagat s trditvijo, da kolegom pa na tem serverju dela z 20mbps.. zato pa imas na izbiro razlicne, da najdes najbolj ugodnega..

najboljsi test je pa P2P program, kjer vleces nekaj velikega (700mb+), in ima 100+ seederjev.. tam ti bo linijo do konca nabilo.. ne mores pa primerjat na kr enih torrentih tega, ki nimajo dosti seederjev..

packet losse lahko preveris v cmd z ping host -t
za host daj najprej telemachov streznik, ce tam pri kaksnih 100 paketov ni lossa, probaj serverje pri drugih ponudnikih, na koncu pa lahko se tujino..

daljse razdalje od central, starejse centrale, zabasane centrale itd so pa vedno bile problem in se lep cas bodo..

matty, saj imas povsod moznost ADSLja, ce imas taksne probleme.. je pa res, da mi za 2mbps ADSL linijo placujemo isto kot jo pri telemachu za 2MBps.. samo kaj mores, tako to je, ce si bolj na robu mesta, pac ni 10/10mbps linije za drobiz Sad
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.07.2008
Prispevkov: 380
Kraj: Slovenija
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 30.09.2010 20:09:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo.

Danes sem opazil težave s svojo povezavo, oz. njeno hitrostjo. Doma imamo Telemach, digitalni trojček in internet povezavo 6 Mbps / 1 Mbps. Sem pa ravno prej opazil, da zadnje čase razne filmčke (Youtube, itd.) zelo počasi nalaga. Čisto na začetku, ko smo se priklopili sem se malo igral s speed testi in so vsi kazali tja do 5,98 dol in 0.96 gor, danes pa sem spet preizkusil in kaže dol 0.39 ter gor 0.23. Je že čas za paniko?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.07.2009
Prispevkov: 539
Kraj: Gorenjska
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 30.09.2010 20:31:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ReduCTO je napisal/a:
Zdravo.

Danes sem opazil težave s svojo povezavo, oz. njeno hitrostjo. Doma imamo Telemach, digitalni trojček in internet povezavo 6 Mbps / 1 Mbps. Sem pa ravno prej opazil, da zadnje čase razne filmčke (Youtube, itd.) zelo počasi nalaga. Čisto na začetku, ko smo se priklopili sem se malo igral s speed testi in so vsi kazali tja do 5,98 dol in 0.96 gor, danes pa sem spet preizkusil in kaže dol 0.39 ter gor 0.23. Je že čas za paniko?


resetiraj modem to velikokrat pomaga vsaj pri telemachu
sploh če veliko vlečeš torrente dol potem včasih zabašel linijo oziroma modem
probaj izklop iz štroma in vklop nazaj 100% pomaga
iPhone Doctor

iPhone Doctor

Pridružen/a: 05.07.2010
Prispevkov: 1091
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 30.09.2010 21:32:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ReduCTO je napisal/a:
Zdravo.

Danes sem opazil težave s svojo povezavo, oz. njeno hitrostjo. Doma imamo Telemach, digitalni trojček in internet povezavo 6 Mbps / 1 Mbps. Sem pa ravno prej opazil, da zadnje čase razne filmčke (Youtube, itd.) zelo počasi nalaga. Čisto na začetku, ko smo se priklopili sem se malo igral s speed testi in so vsi kazali tja do 5,98 dol in 0.96 gor, danes pa sem spet preizkusil in kaže dol 0.39 ter gor 0.23. Je že čas za paniko?


Pokliči na support in naj malo preverijo. Zadnjič smo v hiši imeli en PC okužen in kmalu po tem nam je telemach blokiral linijo in nas dal na "mail abuse" listo.
Omejijo ti UL in DL na minimum in dokler tega tam ne izklopijo je internet bolj kot ne neuporaben Rolling Eyes
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.07.2008
Prispevkov: 380
Kraj: Slovenija
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 01.10.2010 19:39:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala, sem resetiral modem in je boljše. Ampak bom vseeno klical, ker sem imel kar nekaj virusov (antivirusi so pri meni na slabem glasu) tako da bomo videli kaj porečejo pri njih.

Lp
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 03.01.2009
Prispevkov: 3825
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 03.10.2010 16:43:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ima kdo tisti paket trojček xl... 24mb down in 2mb up? Kako mu kaj kaže speedtest.net? Meni ne pride dlje ko do 16mb... v primeru, da pa prenesem (utorrent) tisti siolov testni torrent paket pa vleče dol z 2,5mb...
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 25.09.2006
Prispevkov: 69
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 02.08.2011 20:39:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
[quote="ocnop"]
ReduCTO je napisal/a:

Omejijo ti UL in DL na minimum in dokler tega tam ne izklopijo je internet bolj kot ne neuporaben Rolling Eyes


A to, da blokirajo naredijo mogoče tudi, če kaj downloadaš preko torrent sajtov. zadnje čase namreč ugotavljam, da dol že gre kot je treba, ampak gor pa sploh noče (1-5KB/s). Sem en mesec na Telemachu, prej na Siolu in teh problemov ni bilo nikol.

_________________
-------------------------------
long live and prosper
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.06.2009
Prispevkov: 3387
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 26.08.2012 14:15:49
Re: UPC Telemach
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vprašanje :

Ima kdo ta vikend od petka težave z telemach internetom posledično tud z telefonijo ?

Namreč imamo digitalni trojček in če vrže ven , ne dela nič od naštetega. Začuda televizija dela normalno.

Vrže ven recimo vsake pol ure do ene ure , in dela že čez 1-2 minuti. Postopek se ponavlja.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 17.05.2011
Prispevkov: 45
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 26.08.2012 14:41:34
Re: UPC Telemach
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pri meni je vse ok (ljubljana). sem imel letos podobne simptome in so mi zamenjali modem, potem se je nehalo.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.06.2009
Prispevkov: 3387
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 26.08.2012 15:06:51
Re: UPC Telemach
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
same teh siptomov nimam samo jaz... očitno celoten MB , ker kolega na drugi strani mesta enako poroča
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.01.2009
Prispevkov: 328
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 26.08.2012 15:12:24
Re: UPC Telemach
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Telemach aka triera uporabnik Maribor, sam internet dela zelo vredu, mogoce 2 x letno izpad, hitrost vedno na zakupljeni hitrosti, telefonija ok sicer uporabljam samo zaradi faksa, televizija pa khmm katastrofa, od epg-ja ki dela nedela, do kakovosti slike.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani