Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Namestitev Windows 7 na Mac book pro
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 25.11.2009
Prispevkov: 1448
Kraj: Izola, Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 21.07.2010 06:05:47
Namestitev Windows 7 na Mac book pro
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo,

v petek bom nabavil novega mac booka pro 13" in bom imel poleg mac os sistema gor še windows 7 (zaradi službenih namenov) in me zanima, kateerga naj dam gor.

Torej ali naj dam 32 bit ali 64 bit windows 7?

Do sedaj sem na navadnem prenosniku imel 64 bitno različico win 7 in je bila zelo stabilna. A lahko namestim 64 bitno tudi na maca?

Naredil bom pa tako, da ko zaženem maca, da me vpraša kateri sistem naj zažene (že na samem začetku) - to pa zaradi tega, ker bo le tako windows izkoriščal "polno" hitrost delovanja maca. Tukaj je prikazano kaj mislim:

http://www.youtube.com/watch?v=I9Sol3c6dDM

Hvala in lp
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1564
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 21.07.2010 06:43:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
64-bit daj gor. Dobro samo premisli kako veliko particijo potrbuješ za win 7, ko boš jo ustvarjal z bootcamp wizardom. Kasnejše povečanje te particije je precej težavno.

Pa obvezno nadgradi driverje s tistimi iz apple strani, ko boš namestil tiste iz SL dvdja! Se pozna pri grafiki in ocenjevanju sistema.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 25.11.2009
Prispevkov: 1448
Kraj: Izola, Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 21.07.2010 06:47:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lordjimy je napisal/a:
64-bit daj gor. Dobro samo premisli kako veliko particijo potrbuješ za win 7, ko boš jo ustvarjal z bootcamp wizardom. Kasnejše povečanje te particije je precej težavno.

Pa obvezno nadgradi driverje s tistimi iz apple strani, ko boš namestil tiste iz SL dvdja! Se pozna pri grafiki in ocenjevanju sistema.


Mac book pro bo imel 250 gb diska, razmišljam, da bi dal za windows 150 gb, 100 pa pustil za mac os sistem (ker bom imel pač več programov v windows sistemu nameščenih zaradi tega).

Torej ko bom na koncu namestil windows 7, ne smem namestit driverje iz DVDja od snow leoparda, ampak grem na apple in iz njihove strani poberem novejše driverje? Si to mislil?

TNX
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 25.11.2009
Prispevkov: 1448
Kraj: Izola, Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 21.07.2010 11:40:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kje točno dobim nove driverje na applovi strani za windows 7 64 bitni sistem?

Iščem in iščem toda ne najdem Very Happy
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1564
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 21.07.2010 11:48:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja tistemu sistemu, ki bo primaren nameni več prostora. Z driverji je pa tako. Najprej namesti tiste, ki so na DVDju, ki je prišel zraven (vstaviš ga, ko si v windows 7 in se ti bo pokazal normalen setup.

Ko pa restartaš pa namesti te driverje:
http://support.apple.com/kb/DL979

in pa ale popravek za macbook pro 13":
http://support.apple.com/kb/DL1044

Oboje je seveda za 64-bit win7.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 25.11.2009
Prispevkov: 1448
Kraj: Izola, Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 21.07.2010 12:10:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zmenjeno Smile

Sporočim za vikend, kako mi je supelo s tem Very Happy

Ful hvala.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 12.06.2009
Prispevkov: 23
Kraj: Velenje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 22.07.2010 18:31:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če smem, bi si malo sposodil tole temo.

Imam Macbook Pro 17 in me zanima katere driverje in popravke bi potreboval da bi Windows7 preko BootCamp-a normalno deloval na njem.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 17.08.2008
Prispevkov: 1447
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 22.07.2010 18:36:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
se enkrat si preber post #2 od lordjimy-ja
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 12.06.2009
Prispevkov: 23
Kraj: Velenje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 22.07.2010 18:46:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
token je napisal/a:
se enkrat si preber post #2 od lordjimy-ja


Ja sej sem prebral, samo nikjer ne najdem podobnega popravka za MBP17.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 25.11.2009
Prispevkov: 1448
Kraj: Izola, Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 23.07.2010 09:26:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ok torej včeraj sem si nabavil Mac Book Proj 13" Very Happy huraa huraa.

Že takoj zvečer sem namestil Windows 7 64bit gor in dela lepo Cool

Imam pa eno vprašanje.

Torej na temu videoposnetku je pri 2:42 minuti videa prikazano, kako zgleda če zaženem windows 7 in ko izbereš windows 7 se ti za trenutek pojavi črn ekran in zgoraj levo utripa ena pika (presledek). Na temu posnetku utripne samo 5x in gre naprej v zagon windowsa, medtem ko pa pri meri ta pikica utripa skoraj eno minuto in šele na to gre naprej v windows.

http://www.youtube.com/watch?v=-mmENhoGbJA&hd=1

Hm morda kdo ve zakaj? Ker zaradi tega posledično več časa čakam na zagon windowsa Confused

Je to kaka fora v biosu? Če ga mac book pro sploh ima Rolling Eyes

Hvala in lp
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1564
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 23.07.2010 09:32:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Maci imajo EFI, ki je softwarski bios. Ne vem na kak način si pognal windowse ampak imaš 2 načina.

1. način je, da ob vklopu maca držiš tipko alt in se ti pojavi ali želiš zagnati mac os x ali windows.

2. način je, da ko si v os x(ali pa windows) greš v settings in tam izbereš staruop disk. Tukaj izbereš windows in daš restart. Računalnik se sedaj zažene v windows in bo to veljalo za privzeto. To pomeni, da ko boš vklopil maca bo šel direktno v windows.

Moram priznati, da pri sebi nisem nikoli opazoval teh črtic ampak se mi zdi, da je kar hitro šel od tu naprej. V bistvu pa gre tukaj, da verjtno zaznava particijo in išče bootloader za windows 7. Probaj narediti defrag v windows 7.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 25.11.2009
Prispevkov: 1448
Kraj: Izola, Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 23.07.2010 09:53:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lordjimy je napisal/a:
Maci imajo EFI, ki je softwarski bios. Ne vem na kak način si pognal windowse ampak imaš 2 načina.

1. način je, da ob vklopu maca držiš tipko alt in se ti pojavi ali želiš zagnati mac os x ali windows.

2. način je, da ko si v os x(ali pa windows) greš v settings in tam izbereš staruop disk. Tukaj izbereš windows in daš restart. Računalnik se sedaj zažene v windows in bo to veljalo za privzeto. To pomeni, da ko boš vklopil maca bo šel direktno v windows.

Moram priznati, da pri sebi nisem nikoli opazoval teh črtic ampak se mi zdi, da je kar hitro šel od tu naprej. V bistvu pa gre tukaj, da verjtno zaznava particijo in išče bootloader za windows 7. Probaj narediti defrag v windows 7.


Vedno izberem 1. način torej da držim alt tipko ob vklopi prenosnika.


Bom poskusil še defrag naredit pa javim kaj bo.

Sicer pa me ne moti spet tolko, samo ne vem zakaj potrebuje toliko časa da najde particijo in da najde bootloader za windows 7.

Do sedaj sem si pogledal že vsaj 6 videov na youtubu in pri vseh so črtice utripale le 2 do 3 sekunde. Pri meni kot že rečeno pa vsaj 50 sekund.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 25.11.2009
Prispevkov: 1448
Kraj: Izola, Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 24.07.2010 07:54:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zanima me se to. Zakaj mi windows 7 deluje pocasneje kot na prejsnjemu prenosniku?

- zaganja se bistveno vec casa
- samo delovanje sistema je pocasi odzivno
- filme, ki so v HD kakovosti ne morem gledat ker se zatika (tudi z vlc ali bs player - imam vse kodeke)

Zanimivo mi je tudi to, da je mak book pro ki ga sedaj imam celo mocnejsi od prejsnega prenosnika (prej sm imel core 2 duo, 2.2 ghz in 4gb rama, sedaj pa imam core 2 duo, 2.4 ghz in 4gb rama).

Je to splosno znano da windows dela pocasneje na mac bookih?

Windows zaganjam na 1. Nacim torej bootcamp.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1564
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 24.07.2010 08:12:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imas original Windows 7? Ko sem jaz namestil windows 7 professional 64-bit MSDNA je vse delovalo zelo hitro. Driverje si namestil? Probaj narediti, da ti bo se enkrat indexiral cel racunalnik, da bos dobil boljso oceno sistema.

Drugace pa ne vem kaj bi lahko bila tvoja tezava. OS X ti del v redu?

Samo se nekaj. A virtualni windowsi za tvoj sluzbene namene niso dovolj?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.02.2008
Prispevkov: 884
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 24.07.2010 09:17:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Updejti na zadnjo verzijo Boot Camp

http://support.apple.com/kb/DL1044

http://support.apple.com/kb/DL1043
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 25.11.2009
Prispevkov: 1448
Kraj: Izola, Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 24.07.2010 09:39:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nimam original windowsa. Imam 7 ultimate. Ja vsi driverji so namesceni vsaj tako kaze pod device manager.

Morda bi bilobolje da dan profesional gor?

Tudi novi bootcamp sem namestil.

Bomse en krat indeksiral ceprav dvomim da bo kaj bolse.

Mac os ne prise v poster za sluzbo. Uporabljamo microsoftove programe kateri so samo za windows.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1564
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 24.07.2010 10:13:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja pa katere programe? Za office 2007 je poganjanje windows xp preko parallels/vmware fusion cisto dovolj. Sam sem celo programiral v visual studio 2008 preko vmware fusion 3.0 in windows xp!

En od razlogov za tvojo pocasno zaganjanje pa je lahko piratska verzija windows 7! Med professional in ultimate pa neke razlike v delovanju ni tako, da to je vseeno.

Probaj namestiti windows 7 ultimate se enkrat in ga ne crackaj! tako lahko testiras 15 dni potem pa...Smile


Pa obvezno namesti bootcamp 3.1 driverje!!!

PS: zakaj si sploh kupim macbook, ce sluzbeno delujes vse z windows orodji?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 25.11.2009
Prispevkov: 1448
Kraj: Izola, Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 24.07.2010 15:17:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Uporabljam Crm, navision itd.

Ti programi ne delajo na mac osu.

Maca sem kupil zato, ker sem prej imel 17" prenosnik in mi je bil prevelik in pretezek.

Poleg tega je bil ze kar precej star (2 leti) in obdelan.

Rabil sem nekaj majhnega lahkega in mocnega. Sej mac os uporabljam za lastne potrebe (filmi, glasba, itunes in iphone, ostale fansy zadeve). Medtem ko pa windows sem dal gor zadadi worka. Sej lahko naceloma gledam filme tudi v max os sistemu in ni treba da je windows. Sam ce bi lahko nemoteno gledal filme v windowsu bi lahko hkrati delal kej za sluzbo, pobiral torrente...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1564
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 24.07.2010 16:36:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se mi zdi, da se ne razumeva Smile Kot vidim ne uporabljaš nekih zahtevnih aplikacij, ki bi potrebovale vso procesorsko mo. Zaradi tega si lahko namestiš windowse znotraj okolja OS X.

In ne razumem kako lahko poslovno laufaš pirateske windowse. Pljuni tistih 100 eur za Home Premium pa boš imel pol manj problemov kot s temi piratskimi. Pa še z updatei ne bo problemov.

Saj bi ugibal, da je kaj z diskom narobe ampak predvidevam, da v OS X vse dobro dela.

Saj če nočeš poganjati windows xp virtualno lahko tudi windows 7, ki prav tako delujejo v redu (malo več rama pač porabijo).

Aja pa en nasvet še lahko dam. Ko namestiš windows 7 preko bootcamp. Je dobro takoj izklopiti UAC. To pa zato, da se driverji lepše namestijo (se mi je zgodilo, da sem imel enkrat vklopljen UAC pa se je pri nameščanju enega driverja vse skup ustavilo in ni hotelo iti naprej, ko sem pa to bedarijo izklopil je pa vse namestilo kot po tekočem traku.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 25.11.2009
Prispevkov: 1448
Kraj: Izola, Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 24.07.2010 16:51:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj je UAC? Smile

Ja si bom kar nabavil original windowse. Moj namen je bil prvotno ta da stestiram windows 7 na mac booku pro kot bootcamp. Ampak vidim da bom mogu za pravi test kupit original. Sam res zanimivo da so take razlike med piratskim in original. A ni to kopija originala?

Ja mac os x pa dela super mega fantasticno in dvomim da bi bil disk pokvarjen Smile ker ce bi bil potem tudi mac os x ne bi delal tako lepo.

Hmm ja. Res zanimivo je imeti dva sistema na enemu pcju.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani