Jabuk
iPhone 4 tehnični detajli
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.01.2009
Prispevkov: 311
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 15.06.2010 17:31:27
iPhone 4 tehnični detajli
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živjo, zanima me ali kdo od vas že zasledil naslednje softwarske/hardwarske detajle novega iPhona in iOS4:

1. Ali multitasking pomeni, da bo npr. Skype dejansko zvonil kot GSM telefon, če bom imel Skype v ozadju vklopljen? Kako bo rešeno, če bo GSM linija zasedena, bo javil Skype zasedeno?

2. Bo pri multitaskingu npr. avtomatsko obračalo števila v badgu? Sedaj imam Things, ki ga moram vsakič sproti vklapljati, da vidim vse aktualne To Dos na aktualni dan, nimajo niti notificationov v ponudbi (ki pa mi gredo bolj kot ne itak na živce!)

3. Ali bo "vtičnica" na iPhone 4 enaka kot pri iPhone 3G? Imam namreč BMW Y kabel, ki mi omogoča, da iPhone 3G uporabljam kot telefon in iPod istočasno in deluje carsko...brez kabla pa ni muzike...

Ful hvala za uporabne informacije!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.12.2007
Prispevkov: 417
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 15.06.2010 17:40:28
Re: iPhone 4 tehnični detajli
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jabolčno seme je napisal/a:
Živjo, zanima me ali kdo od vas že zasledil naslednje softwarske/hardwarske detajle novega iPhona in iOS4:

1. Ali multitasking pomeni, da bo npr. Skype dejansko zvonil kot GSM telefon, če bom imel Skype v ozadju vklopljen? Kako bo rešeno, če bo GSM linija zasedena, bo javil Skype zasedeno?

2. Bo pri multitaskingu npr. avtomatsko obračalo števila v badgu? Sedaj imam Things, ki ga moram vsakič sproti vklapljati, da vidim vse aktualne To Dos na aktualni dan, nimajo niti notificationov v ponudbi (ki pa mi gredo bolj kot ne itak na živce!)

3. Ali bo "vtičnica" na iPhone 4 enaka kot pri iPhone 3G? Imam namreč BMW Y kabel, ki mi omogoča, da iPhone 3G uporabljam kot telefon in iPod istočasno in deluje carsko...brez kabla pa ni muzike...

Ful hvala za uporabne informacije!


1. da, ampak le če boš na wifi-ju... za delovanje skypa preko 3g/edge povezave bo potrebno plačevati (imeti račun in kreditno pr skypu). Če bo gsm linija zasedana skype ne bo javil zasedeno ampak te bo opozoril in lahko boš prevzel klic, ali nadaljeval z starim...multitasking pač Very Happy

2. nimam pojma Smile

3. stavim da !
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.01.2008
Prispevkov: 429
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 15.06.2010 22:28:44
Re: iPhone 4 tehnični detajli
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jabolčno seme je napisal/a:
Živjo, zanima me ali kdo od vas že zasledil naslednje softwarske/hardwarske detajle novega iPhona in iOS4:

1. Ali multitasking pomeni, da bo npr. Skype dejansko zvonil kot GSM telefon, če bom imel Skype v ozadju vklopljen? Kako bo rešeno, če bo GSM linija zasedena, bo javil Skype zasedeno?

2. Bo pri multitaskingu npr. avtomatsko obračalo števila v badgu? Sedaj imam Things, ki ga moram vsakič sproti vklapljati, da vidim vse aktualne To Dos na aktualni dan, nimajo niti notificationov v ponudbi (ki pa mi gredo bolj kot ne itak na živce!)

3. Ali bo "vtičnica" na iPhone 4 enaka kot pri iPhone 3G? Imam namreč BMW Y kabel, ki mi omogoča, da iPhone 3G uporabljam kot telefon in iPod istočasno in deluje carsko...brez kabla pa ni muzike...

Ful hvala za uporabne informacije!


1. Odvisno bo pomoje od aplikacije, ne tolk od iphona..

2. pr multitaskingu se ti bo aplikacija "zamrznila" medtem ko bos po drugih šaril (saj po temu sprašuješ?)

3. 99,99% bo enaka vtičnica Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.01.2009
Prispevkov: 311
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 15.06.2010 22:54:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@alkic1

Pod točko 2 sprašujem ali se bodo aplikacije, tistih nekaj dovoljenih, lahko poganjale v ozadju ali bodo tako kot tebe razumem le zamrznile, da bodo zelo hitro zopet priklicljive. Če je tako kot praviš, potem tudi Skype ne bo zvonil če bo "zamrznjen" oz. te nihče ne bo videl online zeleno odkljukanega!? In seveda bi moralo enako delovati tudi pri badge-ih, sicer koji klinac multitasking...ali jaz tukaj kaj narobe razumem???

Morda lahko pomaga kdo, ki je dobil developersko verzijo in razume kako bodo stvari funkcionirale...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 15.06.2010 23:15:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
http://gizmodo.com/5512656/how-multitasking-works-in-the-new-iphone-os-40
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.01.2009
Prispevkov: 311
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 15.06.2010 23:22:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala hhsk! Dober link! Od vsega mi le badge še niso jasni. Ima to kaj zveze z local notificationi...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 15.06.2010 23:23:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pa še komentar uporabnika iz prejšnega članka:

InsidiousTuna
04/08/10
This is a decent solution, but what about, for example, an IRC app? Would switching to another app disconnect me from the server? My guess is yes.


PotentChr0nic
04/10/10
@InsidiousTuna: Skype does not disconnect when you switch to another app.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 15.06.2010 23:35:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
obračal številko v badgu? a na home screenu? sej homescreena ne bo vrtel, ne vem zakaj vi pol badge vrtel, če si to mislu.

P.S: jebat ga traja 10 minut (al kukr kol, uglavnem čist predolg) da se jabuk.si-ju sprdne in dojame da nism spammer! hvala jabuk
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.01.2009
Prispevkov: 311
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 16.06.2010 09:54:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hhsk, ob pozni uri je tud men potegnilo, da z badgi ne bo nič. Menda bodo to še naprej reševali z (local?) notificationi. Živcira me, da biznis telefon ne zmore po defaultu (kot Calendar) opozarjat na deadline to do-jev...

Hvala za pomoč!
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani