Jabuk
iDefrag
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.03.2010
Prispevkov: 952
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 15.04.2010 07:09:10
iDefrag
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vcer sem se spravu mal defragmentirat.

Imam iMac 24, kupljen natanko leto dni nazaj.

Notr je WD 1TB disk in zasedeno mam okol 200 giga.

v iDefrag sem lahko izbral le Quick(on-line) algoritem, ostali ne delajo ...
Vsega skupi mi je defragmentiralo okol 1 uro, s tem da sem 2x mogu zadevo ohladit, saj se je disk segrel na 58 stopinj. Levi zgornji kot na iMacu kjer je disk je biu posteno vroc. Zanima me, ce je to normalno, da se tolk segreje pri defragmentiranju, oz bom vprasu tkole ... do kolk se lahko disk segreje.

lp
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 20.02.2008
Prispevkov: 1700
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 15.04.2010 07:22:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Defragmentacije ne rabis. Rabil si jo v casih FAT sistemov, zdaj pa ne vec. Toliko manj na operacijskih sistemih, ki so derivati *nixa.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 08.08.2006
Prispevkov: 196
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 15.04.2010 07:49:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za popolno defragmentacijo z iDefragom moraš narediti boot cd/dvd z iDefragu priloženim CDMakerjem.

zee: še vedno od ljudi, ki so istega mnenja kot ti, nisem dobil pametnih argumentov, zakaj unix sistemi ne rabijo tega. Mogoče mi jih pa lahko ti ponudiš? Datotečni sistemi namreč sami defragmentirajo le zelo majhne datoteke. Če disk zafilaš na 85% in na tak disk (ki je že minimalno fragmentiran) poskušaš zapisati velike datoteke, se te skoraj nujno zapišejo na tudi do nekaj sto koščkov praznega prostora. Take datoteke se same ne bojo defragmentirale.
Še huje kot to je, da tudi po brisanju za datotekami ostanejo fragmentirani koščki praznega prostora, ki upočasnjujejo pisanje. Manj kot je prostega prostora, večji problem to je.
Sicer je še vedno bolje že v štartu se poskušat izogibat fragmentaciji s tem, da na disku vedno pustiš vsaj 15% praznega prostora, ampak če to ne gre, je defragmentacija zelo uporabna.
lp
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani