Jabuk
Imaš lahko paralelse in dual boot windowse skupaj?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 27.11.2008
Prispevkov: 32
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 09.01.2010 10:41:18
Imaš lahko paralelse in dual boot windowse skupaj?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lep pozdrav,

opravičujem se za noob vprašanje...imam mac air-a in naložene win7 in mac os...

...prve uporabljam v glavnem za igre, druge za vse ostalo...

...zanima me, če bi lahko imel paralelse - saj moram včasih na-hitro preklopiti med sistemoma...


...kolega ki mi jih je instaliral - pravi da se lahko odločim le med dual boot ali paralelsi, s tem da pri slednjih močno upočasni winse - kar bi se mi pri igrah poznalo...

...upam, da sem bil razumljiv in hvala za vsako pomoč!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.06.2009
Prispevkov: 3387
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 09.01.2010 10:53:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
prav ti je povedal , kr bi win7 laufal znotraj osxa preko pararelsa , zato bi se vse skupaj upočasnilo sploh pa pararels nvm če podpira 3D grafiko
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 27.11.2008
Prispevkov: 8
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 09.01.2010 11:11:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jas imam imaca 24 in macbook pro 17 in na obeh imam možnost zagona winsov preko paralelsa ali preko boot campa.
Pri zagonu preko bott kampa delajo windowsi normalni kot na katerem koli drugem računalniku, preko paralelsa pa sta zagnana oba sistema naenkrat in temu primerno tudi počasnejša.
Za kakšno koli resno delo v Windowsih zaganjem windowse preko boot campa.

Simon
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.02.2008
Prispevkov: 726
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 09.01.2010 12:04:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem imel nekaj časa Bootcamp + WMWare Fusion, ki je uporabjal Bootcam pwinse. Pa sem nehal, ker so ga winsi začeli s... da rabijo novo aktivacijo vsakič, ko sem zalaufal na drugi varianti (ker so prepoznali različen HW). In to ob legalnih, licenčnih XP. In sem vsakič imel ista vaje z aktivacijo ... Od M$ zaradi tega nikoli več nič ne kupim. Če imam enake probleme z legalnimi in ilegalnimi - zakaj bo pol kupoval??? Šer več: ilegalne se da dobit skrekane (vsaj 7) in zaradi teh preklopov nič ne težijo ...
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 25.10.2009
Prispevkov: 1
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 09.01.2010 13:13:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zakaj paralelse? Uporabi VirtualBox ali Fusion in naloži Win7. Seveda si prej razširi spomin na 4GB. Dela super. Imam Macbook Pro 2008.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 08.01.2009
Prispevkov: 124
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 09.01.2010 14:03:27
Re: Imaš lahko paralelse in dual boot windowse skupaj?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Brez problema lahko laufaš Windowse preko Bootcampa ali Paralelsov. Parallels 5 je končno spodobna verzija, tako da v službi za resno delo uporabljam winse kar preko Parallelsov in jih praktično ne zaganjam več preko Bootcampa.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 27.11.2008
Prispevkov: 32
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 10.01.2010 20:46:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za odgovore,

izgleda da se je moj prijatelj motil...

...torej ko bom ponovno instaliral mac-a, bom polovico prostora namenil win7 - in če dobro razumem - potem na leopardu instaliram še paralellse in prek njih dostopam do win7...

..kot sem že omenil bi to uporabljal zato, ker me včasih prime nostalgija po starejših igrah, ki lepo delajo brez hudih grafičnih kartic - mac/os je tu malo podhranjen...

Sicer sem pa mislil kupiti original win7 - ampak sedaj se res bojim, da bodo problemi z vsakičnimi aktivacijami.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 27.01.2008
Prispevkov: 460
Kraj: Nova Gorica
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 10.01.2010 21:06:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jakaracman je napisal/a:
Jaz sem imel nekaj časa Bootcamp + WMWare Fusion, ki je uporabjal Bootcam pwinse. Pa sem nehal, ker so ga winsi začeli s... da rabijo novo aktivacijo vsakič, ko sem zalaufal na drugi varianti (ker so prepoznali različen HW). In to ob legalnih, licenčnih XP. In sem vsakič imel ista vaje z aktivacijo ... Od M$ zaradi tega nikoli več nič ne kupim. Če imam enake probleme z legalnimi in ilegalnimi - zakaj bo pol kupoval??? Šer več: ilegalne se da dobit skrekane (vsaj 7) in zaradi teh preklopov nič ne težijo ...


Poiskušaj s tem - naj bi bila rešitev za aktivacijo...

http://kb.vmware.com/selfservice/microsites/search.do?language=en_US&cmd=displayKC&externalId=1004917

LP
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.02.2008
Prispevkov: 726
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 10.01.2010 23:57:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne pomaga, vsaj pri (legalnih!!) XP ni. VSakič ko zalaufaš na drugačen način (torej v VM po prejšnji uporabi v Bootcampu in obratno), je težilo z aktivacijo.
Sem se naveličal in pač našel alternativno rešitev. Sami so krivi, kaj pa težijo s temi aktivacijami in podobnim sranjem.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 19.01.2010
Prispevkov: 7
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 17.03.2010 11:41:32
pararelni windowsi 7 mi ne delajo !!!!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
najprej sm si potegnu dol program uTorrent

potem sem potegnu dol WMWare fusion 3.0.2, preko povezave partis.si pa še windowse 7

potem zaženem wmware fusion in v tem programu instaliram windowse, vendar mi ne delajo...napise mi: there is no bootable device

kaj naj naredim, da mi bodo windowsi delal, ker jih nujno rabim za elektronsko bančništvo Halcom??

prosim za pomoč
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3715
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 17.03.2010 17:08:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jakaracman je napisal/a:
Ne pomaga, vsaj pri (legalnih!!) XP ni. VSakič ko zalaufaš na drugačen način (torej v VM po prejšnji uporabi v Bootcampu in obratno), je težilo z aktivacijo.
Sem se naveličal in pač našel alternativno rešitev. Sami so krivi, kaj pa težijo s temi aktivacijami in podobnim sranjem.


Pa sej to je logično.
To sta dva povsem ločena sistema in dejansko drug hardware. V virtualni mašini nimaš enakega hw-ja.
Ker pa imaš kupljen DSP produkt (nakup možene le z novim pc-jem) je ta produkt legalno dejansko uporaben samo na sistemu s katerim si ga kupil. Ko bo pc odslužil svoje, gre tudi sw v pozabo. Torej DSP produkta ne moreš prenest na drug sistem. In v tem je pri tebi težava.

Če pa bi imel FPP produkt (full package product) ali corporate verzijo pa z aktivacijo nebi bil problema.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.09.2009
Prispevkov: 954
Kraj: Drevo na vzhodu
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 17.03.2010 18:31:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj pri FPP-ju ni aktivacije?
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani