Jabuk
Novi MacBook-i
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 11.04.2009
Prispevkov: 13
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 11.03.2010 20:59:10
Novi MacBook-i
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na internetu sem zasledil da bi naj v kratkem izšli novi MacBooki-pro, z novimi intel core i7 in i5 procesorji. Če mogoče kdo ve kaj več o tem, kakšen datum izzida, ter če bo tudi dizajn kaj spremenjen ter ostala strojna oprema.

Hvala za odgovore že v naprej.
LP, Dominik
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.09.2009
Prispevkov: 314
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 11.03.2010 21:41:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Res je, da bodo posodobljen MBP-ji, vendar mislim, da nobeden ne ve kdaj. Bile so že debate na forumu, vendar so bila prej ko ne samo ugibanja.

Kolikor je meni znano bo posodobljena le konfiguracija sistema, kar se tiče zunanjosti in ohišja pa ne bo sprememb. Če se motim, me popravite.


p.s. sicer pa meni osebno dobra stran, kjer lahko spremljaš kako in kaj je z novostmi applovih izdelkov --> Klik!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 11.03.2010 23:56:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Stvar je v temu, da če potrebuješ stvar jo kupi ... drastičnih sprememb ne bo.
Če bi vsi čakali le na novejše zadeve, bi se razvoj ustavil, ker že "starih" ne bi plasirali oz. prodali.

Če pa zadeve ne potrebuješ ... zakaj bi potem potreboval novejšo?

Dejansko to lahko odpre neskončno filozofsko debato ... in upam, da je ne bo!

Tako pač je ... če rabiš, kupiš ... če ne, ne rabiš niti novejše (če bi se vsi tega držali, bi se tudi krizi izognili).
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 12.03.2010 00:06:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mr.Random je napisal/a:
Res je, da bodo posodobljen MBP-ji, vendar mislim, da nobeden ne ve kdaj. Bile so že debate na forumu, vendar so bila prej ko ne samo ugibanja.

Kolikor je meni znano bo posodobljena le konfiguracija sistema, kar se tiče zunanjosti in ohišja pa ne bo sprememb. Če se motim, me popravite.


p.s. sicer pa meni osebno dobra stran, kjer lahko spremljaš kako in kaj je z novostmi applovih izdelkov --> Klik!


Če bi vsi sledili "napotkom" strani z linka (dobra stran z novicami ampak...), bi se Apple sesul .... vsi bi le čakali. Za več kot 50% njihovih izdelkov piše: Don't Buy - Updates soon !!!!

Moje mnenje je v zgornjem postu!
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 13.11.2007
Prispevkov: 175
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 12.03.2010 00:07:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tako kot so ti ze fantje napisali, ce rabis kupis, ce se bojis da bos kupil "zastarano" zadevo potem ni nikoli konca, ko bodo prisli i5 in i7 (v kolikor bodo) bodo potem cez 6 mescov ponovno kaj updejtali linijo in lahko spet cakas. Edina stvar pri kateri bi jaz recimo pocakal na nakup so hd cinema displayji..
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 11.04.2009
Prispevkov: 13
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 12.03.2010 00:13:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nekje sem prebral, da bi naj se začeli prodajati kmalu po začetku prodaje iPada, nekje začetku aprila. Za tak denar se že splača počakat 2 - 3 tedne, če gre verjeti tem novican, in kupim pač novejšega.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 13.06.2007
Prispevkov: 50
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 12.03.2010 00:19:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Samo potem je potrebno upoštevati še manjši zamik da pridejo novitete še k nam
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 13.11.2007
Prispevkov: 175
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 12.03.2010 00:21:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Upam da ne bodo take kot pri iPadu Smile
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 11.04.2009
Prispevkov: 13
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 12.03.2010 00:22:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To mi ni problem. 1. maja grem v ameriko in bom tam kupil. Pa še veliko ceneje je.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 13.11.2007
Prispevkov: 175
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 12.03.2010 00:33:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
WWDC bo konec junija.

Bos povedal po carini in davku in po moznosti se kazni za "svercanje" v kolikor ne prijavis.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.06.2009
Prispevkov: 55
Kraj: Gunclje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 12.03.2010 01:02:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A se je komu dejansko dogodilo, da je moral plačeveti na meji zaradi Maca? Ali so to samo urbane legende? Ker čisto vedno, ko se piše, da bo kdo kaj prinesel čez lužo, se najde nekdo, ki svari pred posledicami na meji... Sam sem čisto brez vsakega problema domov pritovoril dva fotoaparata in dva računalnika, zatorej se mi zdijo tovrstna namigovanja vedno nekoliko čudna.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 13.11.2007
Prispevkov: 175
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 12.03.2010 01:14:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Morda utegnejo biti namigovanja cudna ali pa celo urbane legende kot jih sam poimenujes, vendar to se ne pomeni da carinik ni upravicen do carinjena produkta. Vsi smo sigurno ze imeli kdaj sreco, tudi sam sem imel dobesedno cel kufer robe iz usa pa sem imel pac sreco, enkrat jo pa pac ne bom imel. Cariniki carinijo bedaste reci, sminke, spodnje gate in je ni stvari ki bi si je spomnil ki je ni v carinskem sifrantu, torej za kaj za vraga ti ne bi ocarinili maca?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 12.03.2010 08:14:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
d3u5 je napisal/a:
A se je komu dejansko dogodilo, da je moral plačeveti na meji zaradi Maca? Ali so to samo urbane legende? Ker čisto vedno, ko se piše, da bo kdo kaj prinesel čez lužo, se najde nekdo, ki svari pred posledicami na meji... Sam sem čisto brez vsakega problema domov pritovoril dva fotoaparata in dva računalnika, zatorej se mi zdijo tovrstna namigovanja vedno nekoliko čudna.


Pred tednom dni, se je svak z punco vrnil iz Kanade in so ju pregledali ... jaz se tega ne bi šel.
Kolega je v Zagrebu na letališču kupil 2 šteki Marlboro in odletel v Hamburg in pozabil prijavit (dejansko jih je imel v vrečki iz Free Shopa), ga je carinik še enkrat vprašal in je rekel da ne ... mislim, da je plačal 250EUR za neprijavljano šteko (eno lahko imaš).
Torej... vsak zase najbolj ve.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 03.02.2009
Prispevkov: 154
Kraj: Maribor
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 14.03.2010 09:33:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ce samo statisticno pogledamo izdajo macbook pro-ja v zadnjih letih je izhajal vedno na vsake 8 mesecev. Kar pomeni da jim letos ze malo kasni. Tako da najvrjetneje bodo novi zunaj v roku enega meseca(najkasneje), seveda samo moje mnenje Smile

Datumi izdaje macbook pro-ja:
6/2009
10/2008
2/2008
6/2007
10/2006
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1564
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 14.03.2010 10:31:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To na carini je pa? tako. Odvisno kako sre?o ima? in pa tudi malo od tebe. ?e ?e na dale? izgleda? bledo jim bo? ?e sumljiv Smile Sam sem iz Avstralije prinesel en laptop pa me ni ?iva du?a pogledala, ko smo sestopili iz letala na Dunaju. Smo pa seveda pristali v zgodnjem jutranjem ?asu (5 ali 6h).
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 11.04.2009
Prispevkov: 13
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 14.03.2010 12:48:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem na tajskem kupil 2 iphona, pa mi tudi nih?e ni ni? kompliciral. Sicer nimam toliko izku?enj z tem, samo me zanima kaj pa ti lahko ?e ?katlo pustim tam pa si dam samo prenosnik v nahrbtnik za polnilcem in tem, mi lahko doka?ejo da sem ga tam kupil?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 03.02.2009
Prispevkov: 154
Kraj: Maribor
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 14.03.2010 14:12:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
freaksoon je napisal/a:
Jaz sem na tajskem kupil 2 iphona, pa mi tudi nih?e ni ni? kompliciral. Sicer nimam toliko izku?enj z tem, samo me zanima kaj pa ti lahko ?e ?katlo pustim tam pa si dam samo prenosnik v nahrbtnik za polnilcem in tem, mi lahko doka?ejo da sem ga tam kupil?


Seveda ti nic ne morejo, v kolikor ravno nimas racuna kje na zelo vidnem mestu. Prakti?no je nemogo?e...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 13.11.2007
Prispevkov: 175
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 14.03.2010 16:59:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ste pa se precej zeleni ocitno, res se nakateri ne zavedate kaksne pristojnosti imajo cariniki, ce gredo tako dalec je pa seveda drugo. V kolikor carinik sumi da je nek produkt kupljen izven eu, z vso pravico zahteva racun v kolikor ga nimas lahko predmet zaplenijo v kolikor pa potem pokazes recimo da tajski racun pa ti po standardnem carinskem postopku pripada se precejsna kazen. Obstaja moznost zadevo pred potovanjem prijavit, tako se izognemo recimo posledic v kolikor nek predmet ni bil kupljen z racunom ali pac da racuna ni vec. Se pa jasno zabelezijo vse serijske tko da razni scami odpadejo.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.02.2008
Prispevkov: 726
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 14.03.2010 17:49:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lukadremelj je napisal/a:
freaksoon je napisal/a:
Jaz sem na tajskem kupil 2 iphona, pa mi tudi nih?e ni ni? kompliciral. Sicer nimam toliko izku?enj z tem, samo me zanima kaj pa ti lahko ?e ?katlo pustim tam pa si dam samo prenosnik v nahrbtnik za polnilcem in tem, mi lahko doka?ejo da sem ga tam kupil?


Seveda ti nic ne morejo, v kolikor ravno nimas racuna kje na zelo vidnem mestu. Prakti?no je nemogo?e...


TI mora? njim dokazat, da je bil pri nas kupljen oz da je bil legalno uvo?en. Njim je dovolj sum, pa ti ga zaplenijo, potem pa ti dokazuje? ...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 03.02.2009
Prispevkov: 154
Kraj: Maribor
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 14.03.2010 19:19:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zal ne poznam niti enega ki bi se mu to dejansko zgodilo, pa jih poznam res dosti, ki so si pripeljali razne macbooke, iphone itd. In tudi tisto z racunom, skoraj polovica ljudi ki leti z letalom ma zraven laptope(vsaj), da bi zdaj ?li to preverjat, mora? pa res met nesre?o al pa bit tak zivcen da se na kilometer vidi da nekaj mutis......
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani