Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Kaj nas žene, da si kompliciramo življenje?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 09.03.2010 09:01:38
Kaj nas žene, da si kompliciramo življenje?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ola vsem,

Berem in berem te poste, pa odgovore (predvsem v vezi z iPhonom) in razmišljam ... Apple naredi res super in uporabne zadeve, da ne omenim enostavne in prijazne do uporabnika.
Potem pride nekaj ljudi in začnejo "izboljševat" že tako dobre stvari. Tu predvsem mislim na razne JB-je, BR-je, Cyntie ... ki so kobajagi nujne, da z Applovim iPhone-om, Touch-om, iPod-om, ATV-jem lahko "normalno" živiš in se integriraš v družbo.
Da ne omenim t.i. varnih, dobrih, delujočih, supertruper odklepov zaklenjenih naprav, ki delujejo, a le določena delovanja so potem omejena (push, wifi...). Pomembno pa je, da si sedaj del družbe s svojim Applom, pa čeprav si za ceno prihranka 100€ precej okrnil izjemno napravo in bog ne daj nesreče, da bi moral telefon ugasnit, ker bi potem pri prižiganju potreboval pri sebi svoj računalnik, nekaj softverske opreme in malodane JEK (Jedrska Elektrarna Krško)!

Že kar nekaj časa razmišljam o vsem tem zgoraj in se sprašujem, kam je šel forum jabuk.si? Tu so le še teme o iPhonih ... pa še to butaste ala, kako "kreknt" CRO iPhone, zakaj me Cyntia d**a ... ipd. Da pa bi lahko razvil neko vprašanje, ki se dejansko nanaša na OSX npr., skoraj ni možno.
Torej... spet razmišljam o tem; zakaj zavraga nalagate na Applove izdelke (tu mislim na iPhone...) programje, ki vam povzroče le težave in nedelovanje in potem smetite in najedate ljudi z vprašanji, ki so že sama odgovor????
Imam kar nekaj Applovih izdelkov in med drugim iPhone, brez kakšnih dodatnih JB-jev ipd, ga maksimalno lahko izkoriščam tako za zabavne zadeve, kot službene. Večino aplikacij sem dobil v AppStoru in so FREE. Do sedaj sem zapravil max. 15USD v AppStoru (vštevši glasbo) in imam polno funkcionalen iPhone. Najlepše pa je, da so vse aplikacije preverjenje in preizkušane in ne povzročajo težav in da mi odkar imam telefon enkrat ni "klecnil", kot tudi ne noben njegov del (GPS, WiFi, BT...).

Torej, nikoli ne bom razumel ljudi, ki izjemne izdelke z*d*r*k*a*j*o do te meje, da skoraj ni poti nazaj in vmes smetijo vse možne forume in jočejo ... in so včasih še nesramni!

OK, to mi je ležalo na duši!

_________________
Ma ja, sej bo, sej bo... če ne danes pa kdaj drugič!
iMac 20''; iMac 21,5''; iPhone XR, iPad Air 4G CELL, ATV 4K, Watch series 7, AirPods Pro
http://sitemile.com/ref/faganel
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.04.2008
Prispevkov: 272
Kraj: kras
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 09.03.2010 09:13:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Very Happy Very Happy Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.12.2009
Prispevkov: 323
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 09.03.2010 10:49:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest ga sicer JB ampak predvsem zaradi dveh programov. SBS settings ker lahko hitro recimo vklopim izklopim wifi ...... in pa notifier da me mobi opozarja na zgrešene klice, sms. Če mi najdeš ta dva programa uradna lahko tudi plačljiva se z JB garant ne bom več ukvarjal.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 11.02.2008
Prispevkov: 1031
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 09.03.2010 10:50:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se čist strinjam Smile Sam sem istega mnenja in pač kupim software če ga rabim, ker stem direktno podpiram nadaljni razvoj itd. Na koncu pa folk jamra v stilu "kdaj bo nova verzija N aplikacije, kdaj bojo to dal not, kdaj uno...", če si naložiš skrekano stem pač zaustavlaš razvoj aplikacije... Konc koncev pa aplikacije za iphone, touch,... tut niso tako prekleto drage, razen kakih navigacij seveda, ampak tut v tem primeru dobiš za ta denar dober software...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.03.2010
Prispevkov: 116
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 09.03.2010 11:15:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lool Laughing

get a life jebote... ne beri foruma če se ti zdi butast. ne jailbreakaj če nimaš potrebe, pa se ne boš rabil razburjati z stvarmi, ki se te itak niti malo ne tičejo Wink


Ni navedeno

Prispevek: #6   Objavljeno 09.03.2010 11:19:48
Odgovori s citatom
Grand1 je napisal/a:
lool Laughing

get a life jebote... ne beri foruma če se ti zdi butast. ne jailbreakaj če nimaš potrebe, pa se ne boš rabil razburjati z stvarmi, ki se te itak niti malo ne tičejo Wink


ah. missed the point completely On no
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 09.03.2010 11:33:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Grand1 je napisal/a:
lool Laughing

get a life jebote... ne beri foruma če se ti zdi butast. ne jailbreakaj če nimaš potrebe, pa se ne boš rabil razburjati z stvarmi, ki se te itak niti malo ne tičejo Wink


Saj, kot sem napisal, se ne bodem z raznimi JB-ji ... pravim, da ne razumem ljudi, ki se in potem jamrajo in na koncu še ta forum zgubi pomen in nastane "iPhone težave forum, ker sem mona".
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.11.2009
Prispevkov: 292
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 09.03.2010 11:39:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Grand1 je napisal/a:
lool Laughing

get a life jebote... ne beri foruma če se ti zdi butast. ne jailbreakaj če nimaš potrebe, pa se ne boš rabil razburjati z stvarmi, ki se te itak niti malo ne tičejo Wink


+1
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 09.03.2010 11:39:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Narog je napisal/a:
Jest ga sicer JB ampak predvsem zaradi dveh programov. SBS settings ker lahko hitro recimo vklopim izklopim wifi ...... in pa notifier da me mobi opozarja na zgrešene klice, sms. Če mi najdeš ta dva programa uradna lahko tudi plačljiva se z JB garant ne bom več ukvarjal.


Za WiFi si ne delam problemov ... če omrežje je OK, drugače pa 3G.
Na zgrešene klice preko SMS, ko nisem dosegljiv, imam pa na Mobitelu vklopljeno storitev.

Ne vem, če sem zadel point.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.12.2009
Prispevkov: 323
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 09.03.2010 13:58:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
no sej ni samo wifi, to sem dal kot primer. jest ga občasno tudi resetiram preko sbs settings, spremenim osvetlitev .....

zgrešeni klici in sms-ji pa kakorkoli obrneš niso poštimani in mi je šlo ornk na živce da sem takoj ko sem šel iz sobe za minuto že moral gledati na mobi če me je kdo klical poslal sms. tudi sms za zgrešene klice je zgrešen Smile zdaj mam naštimano da mi 5 x piskne - vsako minuto ako da zgrešenega klica res skor ne morem spregledati .

Citiram:
get a life jebote... ne beri foruma če se ti zdi butast. ne jailbreakaj če nimaš potrebe, pa se ne boš rabil razburjati z stvarmi, ki se te itak niti malo ne tičejo

tolk kot se tebe tiče njegovo jamranje a ne? žal je tko da ma vsak mulc iphone in pol tule gor pametuje. Cool
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.10.2008
Prispevkov: 236
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 09.03.2010 15:06:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
faganel je napisal/a:
... in na koncu še ta forum zgubi pomen in nastane "iPhone težave forum, ker sem mona".


+1, zadna beseda mi je zlo všeč in pravilno uporabljena!!! Very Happy Very Happy Rolling Eyes
obstajat bi mogel en osebek, ki bi avtomatsko benal folk z glupimi vprašanji...

... najprej prašat strica google-a, še le po tem gospoda jabuk.si!!

in pol se folk čudi ko dobi v prvo tak odgovor...
resnica boli, daleč od resnice pa nisi...!!!

... ampak hey, to je sam MOJE mnenje!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.07.2008
Prispevkov: 223
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 09.03.2010 16:41:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
vsi problemi se najdejo na google-u, tako da je najboljše kar zapret tale forum po tvojem. kaj če bi enkrat za spremembo tisti, ki vas tako to moti bili tiho in če je to res tako nadležno odgovarjati na taka vprašanja pač ne bo nobenega odgovora. čist simple...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 03.05.2008
Prispevkov: 1065
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 09.03.2010 17:55:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
nenno80 je napisal/a:
vsi problemi se najdejo na google-u, tako da je najboljše kar zapret tale forum po tvojem. kaj če bi enkrat za spremembo tisti, ki vas tako to moti bili tiho in če je to res tako nadležno odgovarjati na taka vprašanja pač ne bo nobenega odgovora. čist simple...

Čakej no malo. Kdo je pa rekel da bi na forumih marala biti samo vprašanja.
Če te stvar zafrkava:
1. poglej na google
2. pojdi na jabuk.si in uporabi iskanje

In ne forum ne bi bil prazen ampak bi gor našel kako zanimivo aplikacijo ki jo je izdelal kakšen slovenski developer, pa tudi marsikaj uporabnega za snow leopard.

Tako da ja... raje vidim dokaj prazen forum, pa da so tiste teme toliko bolj normalne.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 21.02.2008
Prispevkov: 2218
Kraj: Granger
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 09.03.2010 20:23:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sam res je tole ratal (pa kr vsi SLO apple forumi) iPhone problemi forumi.

za nas, MAC OSX uporabnike skoraj ne ostane placa.
IMO bi blo treba ločit.

da ne omenjam potem še debilizma da grejo na več forumov (slovenskih) pisat iste probleme isti osebki (koker da ni jasn da so na vseh forumih isti osebki).
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.10.2008
Prispevkov: 236
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 09.03.2010 21:08:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
klemn je napisal/a:
nenno80 je napisal/a:
vsi problemi se najdejo na google-u, tako da je najboljše kar zapret tale forum po tvojem. kaj če bi enkrat za spremembo tisti, ki vas tako to moti bili tiho in če je to res tako nadležno odgovarjati na taka vprašanja pač ne bo nobenega odgovora. čist simple...

Tako da ja... raje vidim dokaj prazen forum, pa da so tiste teme toliko bolj normalne.


bjutifl!!!
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 19.08.2009
Prispevkov: 151
Kraj: Zemlja
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 09.03.2010 22:38:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni je iPhone sicer super, iPhone z jailbreakom je pa premija Smile
Imam pa vse aplikacije, ki mi kar pomenijo kupljene, ali v AppStore ali pa preko Cydiie ali Rock-a.
Zaenkrat še vse dela kot šus. Ne bi nadgradil niti na 4.0, pa naj bo noter karkoli, dokler ne naredijo JB.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 09.03.2010 23:15:29
Re: Kaj nas žene, da si kompliciramo življenje?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
faganel je napisal/a:

Potem pride nekaj ljudi in začnejo "izboljševat" že tako dobre stvari. Tu predvsem mislim na razne JB-je, BR-je, Cyntie ...


Za vse ki nimamo tovarnisko odklenjenega telefona je to pac nuja. In verjetno nas je takih vecina.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.12.2007
Prispevkov: 747
Kraj: Ljubljana - Golo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 10.03.2010 11:01:07
Re: Kaj nas žene, da si kompliciramo življenje?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
faganel je napisal/a:
Ola vsem,

Berem in berem te poste, pa odgovore (predvsem v vezi z iPhonom) in razmišljam ... Apple naredi res super in uporabne zadeve, da ne omenim enostavne in prijazne do uporabnika.
Potem pride nekaj ljudi in začnejo "izboljševat" že tako dobre stvari. Tu predvsem mislim na razne JB-je, BR-je, Cyntie ... ki so kobajagi nujne, da z Applovim iPhone-om, Touch-om, iPod-om, ATV-jem lahko "normalno" živiš in se integriraš v družbo.
Da ne omenim t.i. varnih, dobrih, delujočih, supertruper odklepov zaklenjenih naprav, ki delujejo, a le določena delovanja so potem omejena (push, wifi...). Pomembno pa je, da si sedaj del družbe s svojim Applom, pa čeprav si za ceno prihranka 100€ precej okrnil izjemno napravo in bog ne daj nesreče, da bi moral telefon ugasnit, ker bi potem pri prižiganju potreboval pri sebi svoj računalnik, nekaj softverske opreme in malodane JEK (Jedrska Elektrarna Krško)!

Že kar nekaj časa razmišljam o vsem tem zgoraj in se sprašujem, kam je šel forum jabuk.si? Tu so le še teme o iPhonih ... pa še to butaste ala, kako "kreknt" CRO iPhone, zakaj me Cyntia d**a ... ipd. Da pa bi lahko razvil neko vprašanje, ki se dejansko nanaša na OSX npr., skoraj ni možno.
Torej... spet razmišljam o tem; zakaj zavraga nalagate na Applove izdelke (tu mislim na iPhone...) programje, ki vam povzroče le težave in nedelovanje in potem smetite in najedate ljudi z vprašanji, ki so že sama odgovor????
Imam kar nekaj Applovih izdelkov in med drugim iPhone, brez kakšnih dodatnih JB-jev ipd, ga maksimalno lahko izkoriščam tako za zabavne zadeve, kot službene. Večino aplikacij sem dobil v AppStoru in so FREE. Do sedaj sem zapravil max. 15USD v AppStoru (vštevši glasbo) in imam polno funkcionalen iPhone. Najlepše pa je, da so vse aplikacije preverjenje in preizkušane in ne povzročajo težav in da mi odkar imam telefon enkrat ni "klecnil", kot tudi ne noben njegov del (GPS, WiFi, BT...).

Torej, nikoli ne bom razumel ljudi, ki izjemne izdelke z*d*r*k*a*j*o do te meje, da skoraj ni poti nazaj in vmes smetijo vse možne forume in jočejo ... in so včasih še nesramni!

OK, to mi je ležalo na duši!


Podpis!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 220
Kraj: Murska Sobota
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 10.03.2010 11:42:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi jaz se globoko strinjam.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.09.2007
Prispevkov: 456
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 10.03.2010 11:52:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
George je napisal/a:
Tudi jaz se globoko strinjam.


Exclamation
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani