Jabuk
keynote - format slike (fill, fit)
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 25.02.2009
Prispevkov: 8
Kraj: Maribor
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 10.02.2010 10:08:01
keynote - format slike (fill, fit)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zdravo,

delam multivizijo na keynotu, pa me jezi, ker imam fotografije različnih formatov- večinoma kvadratne in pokončne formate. Obstaja kakšna funkcija, da mi fotk ne bo odrezalo?

ok, vsako sliko posebej znam pomanšat (jo na vogalu primem in pomanjšam), pa se da to tudi narediti v akciji -da več fotk naenkrat prilagodiš formatu; mogoče kakšen fill ali fit funkcija in kje je?

Kje oz ali se da spreminjat tudi ozadje , saj ne želim imeti celo multivizjo z belim ali črnim ozadjem.

hvala za pomoč

maja
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.01.2008
Prispevkov: 70
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 16.02.2010 10:08:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Moja izkušnja:
V Keynote >Preferences>General imam odkljukano "Reduce placed images to fit on the slides.
Velikost Keynote predstavitev imam nastavljeno na 1024x768, ker to bere večina projektorjev. Velikost nastaviš z Inspector> prva ikona Document> Slide Size.

Če so fotografije slikane s kompaktom (format 4:3) ali DSLR podobnega formata (Olympus), bi morale vse ležeče fotke (Landscape) "sesti" na slajd brez spreminjanja velikosti, pokončnim pa je potrebno zmanjšati višino na 768 pikslov. Težave so torej samo s pokončnimi (Portrait) fotkami.

Ker uporabljam DSLR (format 3:2) so moje fotke daljše, zato z iPhoto ali PSE ležečim fotografijam spremenim velikost na dolžino na 1024 pixlov. Pri pokončnih fotografijah pa nastavim višino na 768 pikslov. Pri DSLR fotografijah je torej več težav.

Ozadje vsakega slajda lahko spreminjaš, če v Navigator View klikneš na slajd v stolpcu na levi, nato pa v Inspector, druga ikona Apperance, Background, izbereš kakšno bo ozadje.

Upam, da sem pomagal.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani