Jabuk
Sprememba imena v številko med klicem??
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 14.06.2008
Prispevkov: 14
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 25.01.2010 14:41:43
Sprememba imena v številko med klicem??
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne razumem zakaj, vendar se mi je začelo na italjanskem nezaklenjenem iPhone 3GS (brez cydie) zadnje verzije 3.1.2 začelo 2 dni nazaj dogajat, da kliče nekdo oz. ga kličem jaz in se lepo pojavi ime kontakta, ki ga/me kličem. Nato se med klicem ime kontakta spremeni v številko in ko končam klic in grem pogledat v "recent calls list", se tam pojavi namesto kontakta le številka 031 xxxx xx. Zanimivo je to, da imam v MS Outlooku že od prej vse številke shranjene v formatu 00 386 xx xxx xxx. Pri listi SMSov vse deluje in prikazuje imena kontaktov. Nisem uporabljal nobenega programa za spremembo iz 031 v 00 386 31.

Sem pa ta problem prvič opazil, ko sem enemu kontaktu dodal sliko in od takrat naprej je začel enkrat prikazovat kot ime, drugič kot številko.

Kakšna ideja? Se to dogaja še komu?

Hvala.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 29.11.2009
Prispevkov: 32
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 25.01.2010 19:18:55
Re: Sprememba imena v številko med klicem??
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jeppesen je napisal/a:
Ne razumem zakaj, vendar se mi je začelo na italjanskem nezaklenjenem iPhone 3GS (brez cydie) zadnje verzije 3.1.2 začelo 2 dni nazaj dogajat, da kliče nekdo oz. ga kličem jaz in se lepo pojavi ime kontakta, ki ga/me kličem. Nato se med klicem ime kontakta spremeni v številko in ko končam klic in grem pogledat v "recent calls list", se tam pojavi namesto kontakta le številka 031 xxxx xx. Zanimivo je to, da imam v MS Outlooku že od prej vse številke shranjene v formatu 00 386 xx xxx xxx. Pri listi SMSov vse deluje in prikazuje imena kontaktov. Nisem uporabljal nobenega programa za spremembo iz 031 v 00 386 31.

Sem pa ta problem prvič opazil, ko sem enemu kontaktu dodal sliko in od takrat naprej je začel enkrat prikazovat kot ime, drugič kot številko.

Kakšna ideja? Se to dogaja še komu?

Restore..če ne pa mogoče vse številke v format +386 xxxxxxx..., čeprav ne vidim razloga, da bi bil to lahko vzrok...

Hvala.

Jabček

Jabček

Pridružen/a: 03.11.2008
Prispevkov: 8
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 28.02.2010 18:42:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hmm obujam staro temo, me zanima rešitev za ta problem - ne vem kaj bi lahko bilo narobe, sem pa naredila upgrade na najnovejšo verzijo in ga tudi jailbreakala ter spremenila v slovenski jezik ...
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 18.06.2009
Prispevkov: 66
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 02.05.2010 20:49:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
podobno mam tut jst..s tem da sem prišel iz italije telefon je itak odklenjen in se mi namesto prikaza klicočega pokaže cifra...v imeniku pa normalno kdo je biu? pomoč..
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 07.03.2010
Prispevkov: 216
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 05.05.2010 18:57:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
aljazmv je napisal/a:
podobno mam tut jst..s tem da sem prišel iz italije telefon je itak odklenjen in se mi namesto prikaza klicočega pokaže cifra...v imeniku pa normalno kdo je biu? pomoč..


MENI DANES PRVIČ.
ko kdo kliče se pokaže številka ko sprejmem klic se pa pojavi ime....

lpA.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.09.2007
Prispevkov: 427
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 06.05.2010 10:40:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
to se meni zgodi obcasno, ugasni telefon ponovno ga zalauafj in bo urejeno.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 20.07.2009
Prispevkov: 37
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 28.07.2010 22:24:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Eto, danes bil v Avstriji. Pridem domov, prvi dohodni klic - številka. Ko se javim, ugotovim, da je klicala oseba, ki jo imam shranjeno tudi v imeniku, a imena ni prikazalo.
Poskusil z restartom in ne deluje. Sedaj mi ob vsakem klicu osebe, ki jo imam tudi v adresarju prikaže kot številko. Nimam podvojenih vnosov...

Ima kdo rešitev?


Ni navedeno

Prispevek: #8   Objavljeno 28.07.2010 22:50:08
Odgovori s citatom
Jst se spomnim ko sem imel še verzijo 3.1.x, sem mogel imeti za vsak kontakt podvojeno številko.
Torej če imaš kontakt (recimo da se kliče Rok) in moreš imeti njegovo številko shranjeno z klicno številko za Slovenijo, torej +386 31 xxx xxx in isto številko kot za klic v slovenjii 031 xxx xxx. Ker iPhone to smatra kot dve različni številki.
Zato se uporabi tisti program SloNumbers, da ti sam naredi obe verziji številke za vsak kontakt v imeniku, saj če bi mogel ročno bi bilo zelo, zelo zamudno.
Zdaj z verzijo 4.0.1. pa ne potrebujem podvojenih številk.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 20.07.2009
Prispevkov: 37
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 28.07.2010 22:59:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem zadevo sedaj še malo testiral in mi ni več nič jasno. Sem vzel gsm enega izmed članov familije ter poskusil poklicat, če imam obe številki shranjeno in tudi ne prikaže imena, ampak še vedno številko.
Nato sem poskusil namestiti Caller ID fix iz Cydie in tudi nič... Potem sem poskusil kombinacije enega in drugega. Vse brez uspeha...
Res ne vem več kako naj rešim ta problem. Je zelo zoprna zadeva, da ne vidiš kdo kliče...


Ni navedeno

Prispevek: #10   Objavljeno 28.07.2010 23:19:59
Odgovori s citatom
Zdaj vem zakaj si JezniPohorc, ker ti telefon nagaja Laughing hec
Če ti to ne pomaga, žal drugih izkušenj z imeni in telefonskimi nimam.
Upam da ti bo kdo odgovoril z pravim odgovorom...
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 29.07.2010 05:34:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
JezniPohorc je napisal/a:
Eto, danes bil v Avstriji. Pridem domov, prvi dohodni klic - številka. Ko se javim, ugotovim, da je klicala oseba, ki jo imam shranjeno tudi v imeniku, a imena ni prikazalo.
Poskusil z restartom in ne deluje. Sedaj mi ob vsakem klicu osebe, ki jo imam tudi v adresarju prikaže kot številko. Nimam podvojenih vnosov...

Ima kdo rešitev?



To se dogaja softversko odklenjenim iPhone-om ... ne vedno... se pa dogaja... In vcasih recimo po prihodu iz tujine (roaming) ne dela mobilni internet...

Nekateri so pisali, da je dovolj ze restart telefona ali "reset" omreznih nastavitev ... Sigurno pa pomaga restore Rolling Eyes

Tukaj sem nazadnje bral o tem problemu >> KLIK

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 20.07.2009
Prispevkov: 37
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 29.07.2010 09:01:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za info. Bom poskusil.

Je pa res, da je zelo čudno, ko sem JB-jal telefon na iOS 4.0. Po JB-janju mi telefon sploh ni lovil signala, oz ni bilo mogoče klicat ne prejemat klicev. Za hec sem namestil unlock (ultrasn0w) in zadeva je začela delat.... Telefon pa je iz Italije, torej že v osnovi odklenjen... Se je še komu zgodilo podobno? JB-jal sem ga kak dan ali dva po uradnem izidu z Pwnage tool-om.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 29.07.2010 09:03:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
JezniPohorc je napisal/a:
Hvala za info. Bom poskusil.

Je pa res, da je zelo čudno, ko sem JB-jal telefon na iOS 4.0. Po JB-janju mi telefon sploh ni lovil signala, oz ni bilo mogoče klicat ne prejemat klicev. Za hec sem namestil unlock (ultrasn0w) in zadeva je začela delat.... Telefon pa je iz Italije, torej že v osnovi odklenjen... Se je še komu zgodilo podobno? JB-jal sem ga kak dan ali dva po uradnem izidu z Pwnage tool-om.


Verjetno ga nisi aktiviral preden si ga jailbreakal...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 20.07.2009
Prispevkov: 37
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 29.07.2010 09:08:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Aktiviral?

JB-jal sem ga iz 3.2.1. FW-ja in je deloval tudi brez unlocka.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 29.07.2010 10:43:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
JezniPohorc je napisal/a:
Aktiviral?

JB-jal sem ga iz 3.2.1. FW-ja in je deloval tudi brez unlocka.


Nezaklenjene (ce je recimo iz Italije) je najprej potrebno uradno aktivirat... in probat, ce vse dela... sele potem se gre jailbreakat ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 20.07.2009
Prispevkov: 37
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 29.07.2010 10:49:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kolikor vem, sem imel aktiviranega. Nato sem JB-jal na 3.2.1. in zadeva je delovala BP (tudi brez unlocka). Nato sem JB-jal s Pwnage tool-om in naenkrat je potreben unlock.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 29.07.2010 10:53:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
JezniPohorc je napisal/a:
Kolikor vem, sem imel aktiviranega. Nato sem JB-jal na 3.2.1. in zadeva je delovala BP (tudi brez unlocka). Nato sem JB-jal s Pwnage tool-om in naenkrat je potreben unlock.


Potem si pa pri Pwnage Toolu narobe oznacil. Ce imas nezaklenjenega, ne smes dat kljukice pri "Activate" ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 20.07.2009
Prispevkov: 37
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 29.07.2010 10:57:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To bo to očitno... Gremo še enx JB-jat... Crying or Very sad

Tnx, za info.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 20.07.2009
Prispevkov: 37
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 29.07.2010 13:23:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Upošteval predlog in sedaj dela brez unlocka. Po JB-ju pa sem restoral na en starejši backup in sedaj prikaz imena kličičoh spet deluje.

Tnx.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani