Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
WWDC 2016
Bi naredili forum event nekje in družno spremljali WWDC stream?
Da
47%
 47%  [ 40 ]
Ne
21%
 21%  [ 18 ]
Ne, sem samotar in živim v jami.
18%
 18%  [ 16 ]
Ne, ker žena ne pusti
12%
 12%  [ 11 ]
Ne, ker tam verjetno ne bo pijače/jedače
0%
 0%  [ 0 ]
Skupaj glasov : 85
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1415
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 05.03.2016 11:02:16
WWDC 2016
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da odpremo temo za prihajajoči WWDC 2016.
Torej najprej vprašanje če sploh bo? Jaz bi rekel, da je zelo velika verjetnost, da bo.

Kaj bo novega? Odkrito povedano ne vem, ampak sklepam, da dobi swift novo verzijo, saj je izšla swift 2.2 prerelease knjiga na iBooks.
Če kdo drug ve kaj več na dan z besedo in linki Smile
Čakam tudi kaj bolj stabilen xcode, ker tale 7.2.1 crasha kar precej, še posebej, če karkoli z enumi delaš. Angry
Siri na OS X, to se nekaj "šušlja". Čeprav ne vidim velike dodane vrednosti tu, ker že na telefonu mi ne dela ok, tako da ne vem kako bi potem na macu delala kaj bolje.
Nov OS X, 10.12 codename Fuji. Da ne bom samo govoru: http://www.digitaltrends.com/apple/ready-to-see-what-el-capitan-has-to-offer-mac-users-we-are-too-and-heres-what-we-think-well-see/
Pričakujem tudi update na veliki količini raznih API-jev, še posebej API-je za watch in TV.

Kaj bo novega iz področja hardware-ja oz. naprav?
Nekako se pričakujejo novi mac pro-ji, ali pa vsaj nadgradnja obstoječih. V bistvu je tale moj model še zelo super, edino kar bi nadgradil so grafične. Upajmo, da bo kaj na to temo, saj bi bilo fajn imeti opcijo samo nadgraditi računalo in tako tudi zmanjšati količino odpadkov.
Nov iPhone 7? 6C?
Čaka se tudi nov mac mini.
Sem še kaj pozabil?

Moje največje želje/pričakovanja za letos:
- možnost update mac pro-jev, vsaj kar se tiče grafičnih. Dajo ven model D900 ali kaj boljšega. Smile
- bugfixing overall sistema. Še več podpore metalu.
- vsi appi in API-ji rewritani v swift in opustitev večine obj-C.
- vsa dokumentacija za developerje napisana za swift first, kot tudi vsi primeri kode.
- update developer API-jev.
- ena normalna apple miška, ker do sedaj mi nobena ni bila všeč in še vedno furam razerjevo. Damn you Apple... "izumil" ste miško, pa še vedno nimate ene konkretne za ponudit. Angry
- nova desktop tipkovnica z backlight osvetlitvijo - tu mislim predvsem na celo tipkovnico z numeričnim delom. Ker tista prenosnik varianta mi ni preveč všeč, ker nimaš niti delete gumba, ne home ne end-a... I need those.
- prenovljen app store, dodan wishlist (kolikokrat je kak app promotan in ga pač ne želim tkaoj kupit, ampak čez kak mesec ali kasneje, pa potem pozabim nanj).
- "močnejši" mac miniji, da lahko enega kupim za punco, ker se tak ogiba mac-ov, ampak je rekla, da bi probala nakakem takem miniju najprej, da bi videla kako se odnese. Ker občasno tudi nabija WoW, je mini premalo zmogljiv, da bi ga lahko uporabljala večino časa, ker vem kak bi blo. Prvi teden bi se kurčila za kompom, kak je vse drugač pa čudn, potem bi pa: "I like that, I like that a lot...". z iMacom pa nočem tvegat, ker je prvič precej dražji, kot drugo pa bi potem imela en neuporaben monitor, če ji mac nebi bil všeč.

_________________
MacBook Pro M1 Max 64GB, 2TB 14.5
iPhone 15 Pro Max 256GB 17.5
iPad Pro gen3 256GB 17.4.1
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 05.03.2016 11:31:31
Re: WWDC 2016
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede swifta se mi tvoje želje zdijo malo čudne. Sistemski API-ji so že sedaj vsi na voljo v swiftu. Dokumentacija je tudi na voljo za oba jezika istočasno. Nova sample koda je pa tudi že sedaj večinoma swift. Opustitev Objective-C API-jev in rewrite obstoječih appov v swift je pa tudi ekstremna želja... kompleksne aplikacije imajo tudi po par 100.000 vrstic Obj-C kode... pričakovat, da bodo to developerji v enem letu sportali v swift je pa misija nemogoče. Ni naključje, da je apple swift osnoval tako, da deluje v simbiozi z Obj-C... slednji bo namreč podprt še vsaj kakšnih 10 let (moje mnenje)... bo pa seveda vedno več fokusa na Swiftu. Tudi tvoje crashanje Xcoda je verjetno povezano s swiftom... ker meni se to v Obj-C ne dogaja.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 05.03.2016 11:40:05
Re: WWDC 2016
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Še prej bo nek event 21. Marca za mobile. Torej iPhone SE in 9 colska tablica s konektorjem za tastaturo. Nadomestila bo iPad Air, bo pa manjša Pro varianra. Pa iOS 10 bodo morali počas pokazat. Pa novi paščki za uro Very Happy.

Na WWDC pa nova verzija OSX in (končno) novi MBPji s ta novimi procesorji.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 17.01.2011
Prispevkov: 1883
Kraj: Škofja Loka
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 05.03.2016 12:37:06
Re: WWDC 2016
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Glede swifta se mi tvoje želje zdijo malo čudne. Sistemski API-ji so že sedaj vsi na voljo v swiftu. Dokumentacija je tudi na voljo za oba jezika istočasno. Nova sample koda je pa tudi že sedaj večinoma swift. Opustitev Objective-C API-jev in rewrite obstoječih appov v swift je pa tudi ekstremna želja... kompleksne aplikacije imajo tudi po par 100.000 vrstic Obj-C kode... pričakovat, da bodo to developerji v enem letu sportali v swift je pa misija nemogoče. Ni naključje, da je apple swift osnoval tako, da deluje v simbiozi z Obj-C... slednji bo namreč podprt še vsaj kakšnih 10 let (moje mnenje)... bo pa seveda vedno več fokusa na Swiftu. Tudi tvoje crashanje Xcoda je verjetno povezano s swiftom... ker meni se to v Obj-C ne dogaja.


Po mojim izkušnjah je crashanje res povezano s swiftom. V našem primeru predvsem ker delamo nove featurje v appu in delamo nove stvari v Swiftu, stare pa vzporedne prepisujemo v Swift. Crasha predvsem ta povezava Swift - Objective-C, ker včasih ne prepozna kakšnih classov, enumov itd. Včasih tudi autocomp. odpove. Je pa tudi res, da je ta aplikacija res ogromna in ima reees veliko objc kode. Bo pa s časom vedno bolje in vrjamem da bo Apple tudi te stvari popravil.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 17.01.2011
Prispevkov: 1883
Kraj: Škofja Loka
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 05.03.2016 12:37:56
Re: WWDC 2016
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sicer pa si sam želim 2. gen Apple Watch Very Happy
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1415
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 05.03.2016 13:40:24
Re: WWDC 2016
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Glede swifta se mi tvoje želje zdijo malo čudne. Sistemski API-ji so že sedaj vsi na voljo v swiftu. Dokumentacija je tudi na voljo za oba jezika istočasno. Nova sample koda je pa tudi že sedaj večinoma swift. Opustitev Objective-C API-jev in rewrite obstoječih appov v swift je pa tudi ekstremna želja... kompleksne aplikacije imajo tudi po par 100.000 vrstic Obj-C kode... pričakovat, da bodo to developerji v enem letu sportali v swift je pa misija nemogoče. Ni naključje, da je apple swift osnoval tako, da deluje v simbiozi z Obj-C... slednji bo namreč podprt še vsaj kakšnih 10 let (moje mnenje)... bo pa seveda vedno več fokusa na Swiftu. Tudi tvoje crashanje Xcoda je verjetno povezano s swiftom... ker meni se to v Obj-C ne dogaja.

Online dokumentacija je na voljo ja, una offline v xcode, je pa večinoma kakor kdaj. Example koda je pa obj-C only. Ajde sej večino se da razbrati kaj pa kako, ampak določene stvari so pa napram swiftu samo dafuq.
Sej ni treba da sportajo takoj vse, ampak s časom in počasi. Recimo najprej kak calculator, pa calendar, potem pa še kako drugo. Mail ima kar precej napak še in verjetno če bi prepisali v swift bi našli takoj polovico bugov, ker je koda 10x bolj berljiva.
Sej xcode ne crashne, samo code editor crasha. Smile Pol pa traja, da si xcode opomore. To so sicer fajn naredil, da ni treba xcode-a skoz na novo loadat.

_________________
MacBook Pro M1 Max 64GB, 2TB 14.5
iPhone 15 Pro Max 256GB 17.5
iPad Pro gen3 256GB 17.4.1
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 05.03.2016 14:01:35
Re: WWDC 2016
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Stara sample koda je Objective-C. Ampak nove stvari pa večinoma naredijo kar v swiftu. Recimo 3D touch sampli ali PiP sampli (oboje sta iOS9 featureja) so samo v swiftu. Sicer se da pa lepo portat iz enega jezika v drugega... API-ji so enaki, le sintakso prilagodiš.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1415
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 05.03.2016 14:23:03
Re: WWDC 2016
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Stara sample koda je Objective-C. Ampak nove stvari pa večinoma naredijo kar v swiftu. Recimo 3D touch sampli ali PiP sampli (oboje sta iOS9 featureja) so samo v swiftu. Sicer se da pa lepo portat iz enega jezika v drugega... API-ji so enaki, le sintakso prilagodiš.

Ja ni čisto vedno tako, ker včasih imaš v obj-C več vrstic kode, swift pa potem pride precej manj. Pa tudi določeni klici sem opazil, da niso čist enaki. Ampak pustmo zdej to, WWDC je tema. Torej, kdaj bo tole? Da vem dopust vzet oz. takrat it prej iz šihta, da bom doma sedel pred monitorjem Smile

_________________
MacBook Pro M1 Max 64GB, 2TB 14.5
iPhone 15 Pro Max 256GB 17.5
iPad Pro gen3 256GB 17.4.1
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 05.03.2016 14:38:11
Re: WWDC 2016
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
13-16. Jun (najbrž)
http://www.macrumors.com/roundup/wwdc/

Dopust pa verjetno ne bo nujen. Edin če si v popoldanski izmeni. Very Happy
Po našem času ponavadi pade od 16. Do 22.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.06.2009
Prispevkov: 3387
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 05.03.2016 14:56:20
Re: WWDC 2016
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
18.00 ali pa 19.00
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.02.2010
Prispevkov: 404
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 05.03.2016 15:15:31
Re: WWDC 2016
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za nove verzije Swift si lahko vse pogledaš na GitHub saj je pred par mesci postal odprtokoden, tako izveš da bo z novim iOS prišel tudi Swift 3.0, ki bo (spet) podrl obstoječo kodo:
Citiram:
Swift 3.0 will not provide full source compatibility. Rather, it can and will introduce source-breaking changes needed to support the main goals of Swift 3.0.


Zlistani so tudi predlogi, tako da se lahko že pripraviš za vnaprej, česa se izogibaj pri pisanju kode že zdaj (na primer ukinitev ++ operatorjev, sprememba uporabe selectorjev, ukinitev C style for loops...).

Xcode je bil do zadnje verzije precej nestabilen pri uporabi Swift-a, še posebej če si uporabljal binarne Swift frameworke kjer se je sesul cel Xcode, če si ustavu kodo na breakpointu. To so v zadnji verziji popravili. Slabo deluje tudi če mešaš Objective-C kodo s Swift, na primer autocomplete peša, včasih pravi da ne najde kakega frameworka, čeprav obstaja in se koda v redu zbuilda.

Zadnje čase se men tut precej dogaja da Xcode zgubi povezavo s simulatorjem in je potem potrebno ubiti oba, saj Xcode noče naložit nove kode. Na primer tole je precej pogosta napaka:


Kar se pa tiče samega WWDC 2016...

1. Upam da predstavijo nove modele MacBook Pro, saj zadnji 2 generaciji nista prinesli nič posebnega (force touch trackpad, ki je za moje pojme neuporaben in dela slabo, ter hitrejši procesorji in grafične). Lahko bi znižali konfiguracijo SSD diskov, da bi bil 512 GB model enako drag kot zdaj 256 GB, saj so cene SSDjem precej padle.
2. Super bi bla Apple Watch 2, s seveda boljšo baterijo.
3. 4" iPhone bi bil fajn, sam se bojim da ne bo zastarel/pohabljen, tako kot je bil iPhone 5C.
4. Mogoče lahko pričakujemo dvo-lečne telefone, s tem pa zajem 3D fotografij.
5. Softversko pa dvomim da bo veliko novih APIjev, če pa bo, pričakujem da bo pri boljši komunikaciji med aplikacijam (Extensions, drag-and-drop, split view izboljšave).
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1415
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 05.03.2016 17:28:01
Re: WWDC 2016
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Obstaja kje kak document ali seznam česa vsega se moramo izogibat pred izidom 3.0? Čeprav mi tole ni ravno najbolj všeč trenutno, bomo moral še počakat kaj se bo izcimilo iz tega. Upam, da zdej ne bo vsako leto nova verzija swift-a, ki bo sesula vse za nazaj in bomo sam popravljal kodo potem...

_________________
MacBook Pro M1 Max 64GB, 2TB 14.5
iPhone 15 Pro Max 256GB 17.5
iPad Pro gen3 256GB 17.4.1
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 05.03.2016 17:49:24
Re: WWDC 2016
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Seveda ne bo... kdo bo pa programiral v jeziku, ki mu bo vsako leto zapored podrl kompatibilnost. Swift je trenutno pač tako mlad, da se še spreminja. Zato mu jaz zaenkrat še ne posvečam veliko pozornosti... ko bodo rekli "to je pa zdaj to", se mu bom pa malo bolj resno posvetil.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 05.03.2016 18:00:02
Re: WWDC 2016
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ko berem vajino debato, se mi zdi, kot da bi se o php pogovarjala. A je to odprtokodni problem?

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.11.2007
Prispevkov: 399
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 05.03.2016 18:39:33
Re: WWDC 2016
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne problem mladega programskega jezika. Programski jezik rabi minimalno 5-10 let, da se vsaj malo stabilizira.

Predstavljaj si, da imaš par 10 tisoč vrstic kode, potem ti pa sintakso za for loop spremenijo. Za zdaj ne obljubljajo kompatibilnosti sintakse za nazaj. Dokler ne bo tega, swifta ne mislim uporabljati za nič resnega.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1415
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 05.03.2016 19:20:32
Re: WWDC 2016
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ma v bistvu je swift kar star, bojda je Apple na njem delal kar nekaj let, preden so ga dali public. Problem je v tem, da sedaj želijo jezik bolj prilagoditi ljudem, ker več ljudi, ki bi jezik uporabljalo zato ker jim je všeč, pomeni tudi več spisanega software-ja in več software-ja pomeni boljši app store in market, psoledično več prodanega.
Počas pa sumim, da bodo šli kmalu po poti Microsofta z njihovim .NET-om, kjer so vsako verzijo spreminjali stvari, potem si moral imeti pa 10 .NET inštaliranih, da ti je vse laufalo... Angry

_________________
MacBook Pro M1 Max 64GB, 2TB 14.5
iPhone 15 Pro Max 256GB 17.5
iPad Pro gen3 256GB 17.4.1
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.12.2011
Prispevkov: 555
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 10.03.2016 02:47:49
Re: WWDC 2016
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz pa upam, da prdstavijo nek napredek v Apple Home Kitu. To kar sedaj ponujajo je katastrofa. Apple ni izdal niti svojega appa. Izdati bi morali app, ki omogoča, nastavitev vseh home kit naprav na enem mestu. To sicer lahko počneš z app proizvajalcev strojne opreme, ampak vsak app je prilagojen produktom določenega proizvajalca. Še najboljši app, ki sem ga našel je https://itunes.apple.com/app/id995994352 stane 15eur, pa še ta ne deluje kot bi moral. Ko so predstavili home kit, je bilo vse oh in sploh, revolucija itd,.. So pa na istem nivoju kot konkurenca, če ne na slabšem.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2011
Prispevkov: 611
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 18.04.2016 20:00:52
Re: WWDC 2016
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Siri na vprašanje kdaj bo potekala WWDC, odgovori: “The Worldwide Developers Conference (WWDC) will be held June 13 through June 17 in San Francisco. I can’t wait!”

evo..pa je datum znan. Siri ve, kako to gre Cool
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14555
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 18.04.2016 20:02:57
Re: WWDC 2016
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Juhu iOS 10 beta Very Happy Very Happy
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 11.11.2008
Prispevkov: 1422
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 18.04.2016 20:25:59
Re: WWDC 2016
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
gpc17 je napisal/a:
Juhu iOS 10 beta Very Happy Very Happy

Kje, kdaj?
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani