Jabuk
Time Machine
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.08.2008
Prispevkov: 767
Kraj: Lavrica
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 23.12.2009 09:32:49
Time Machine
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živjo,

danes sem na MacBooku naredil backup preko TimeMachine. Nato sem restavriral podatke na iMac-u. Ugotovil sem, da mi je iz MB-ja prenesel aplikacije, podatke in še nekaj osnovnih nastavitev.

Kako pa je z vsemi nastavitvami npr. EXpose, Dock icons, Keychain, itd. ?
A se to ne da oz. je za to potrebno uporabit MobileMe... ?

Ima kdo seznam, kaj vse se prenese od nastavitev ?

hvala in lp
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 23.12.2009 09:39:58
Re: Time Machine
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
borut-t je napisal/a:
Živjo,

danes sem na MacBooku naredil backup preko TimeMachine. Nato sem restavriral podatke na iMac-u. Ugotovil sem, da mi je iz MB-ja prenesel aplikacije, podatke in še nekaj osnovnih nastavitev.

Kako pa je z vsemi nastavitvami npr. EXpose, Dock icons, Keychain, itd. ?
A se to ne da oz. je za to potrebno uporabit MobileMe... ?

Ima kdo seznam, kaj vse se prenese od nastavitev ?

hvala in lp

ko sem jaz na MacBook-u na novo dal gor OS X in potem namestil čist vse fajle iz backupa je bilo čisto isto kot prej ikone v docku so ostale iste, expose in keychain tudi... Pač čisto vse je bilo isto kot prej Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.08.2008
Prispevkov: 767
Kraj: Lavrica
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 23.12.2009 10:19:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Problem je bil, ker sem imel na iMac-u narejen že account z istim imenom in mi ga ni uvozil.

Hvala
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.02.2008
Prispevkov: 698
Kraj: Monte Carlo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 29.12.2009 06:25:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hej, da ne odpriam nove teme...imam sledeč provlem, preden sem odpeljal MBA na servis sem si naredil doma backup podatkov s pomočjo Time Machina...kateri mi je na zunanjem disku zasedel nekej 67GB diska, enako kot je zaseden disk v prenosniku.

Po uspešnem servisranju so mi vrnili prenosnik z novi diskom,lotil sem se namestitve priloženega Leoparda in v okenu kjer te vpraša od kod želiš prensti podatke sem izbral Time Machine in v oknu kjer lahko izbiraš kaj želiš prensti in kaj ne, sem pustil vse tako kot je bilo!

Po nekaj urah so bili podatki prenešeni in na prvi pogled je uzgledalo da je res vse tako kot je bilo preden sem ga odpeljal na servis.

Želim pognati iPhoto in mi javi, da je Photo library poškodvana, v njej pa nekej 20GB slik, enako je s shranjeno spletno stranjo v iWebu, tudi ta ne dela....

Nakar ugotovim, da MBA ni posodobljen in sem prenesel vse posodobitve vendar brez uspeha, zadevi še vedno ne delujeta...naredil sem na novo format, prenesel vse popravke in komaj potem zagnal proframa in težave so še skoz tukaj.

Ima kdo kak predlog kaj bi lahko bilo narobe?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.12.2007
Prispevkov: 747
Kraj: Ljubljana - Golo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 29.12.2009 09:58:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Najbrž nimaš slik shranjenih samo v iPhoto library? Ali pač?

To se je meni tudi zgodilo...sicer ne z slikami ampak pri iDVD...naredil sem DVD iz moje poroke in to na Leopardu. Potem sem vse stvari shranil na prenosni disk in to ne preko TM ampak po domače Smile. Formatiral disk dal gor na sveže SL-ja...iz inštalacijskih DVD-jev, ki sem jih dobil poleg MBP-ja namestil iDVD in ostale program, ki jih pri SL-ju ni poleg, namestil vse popravke. Shranjen sem imel tudi iDVD project file...no, ko sem ga hotel zadnjič odpreti in nekaj dodati mi je javil iDVD napako, da ne najde slik in video datotek, ki so bile v tem fileju iz iDVD-ja. No vse datoteke sem našel, pokazal programu novo pot do datotek, ampak iDVD še vedno ne odpre fileja. Tako, da sem primoran narediti nov DVD. Nekako podobna težava kot pri tebi. Upam, da jo rešiš.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 20.07.2007
Prispevkov: 1035
Kraj: Ig
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 29.12.2009 10:18:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Probaj z migration assisant.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.02.2008
Prispevkov: 726
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 29.12.2009 22:28:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da se slike ne zgubijo: desni klik na iPhoto library (kjerkoli je že), daš show package contents in v folderju oroginals imaš vse fotke, jih lčahko mirno ven skopiraš na varno.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.02.2008
Prispevkov: 698
Kraj: Monte Carlo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 29.12.2009 23:20:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jakaracman je napisal/a:
Da se slike ne zgubijo: desni klik na iPhoto library (kjerkoli je že), daš show package contents in v folderju oroginals imaš vse fotke, jih lčahko mirno ven skopiraš na varno.


Ja hvala, saj to vem da gre tako, slike sicer so, vendar nič raporejene, pod atumih so mape in vse pomešano!

Kaj pa z iWebom, tudi ne dela! Me je ta TM full razočaral!
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 08.11.2006
Prispevkov: 871
Kraj: Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 30.12.2009 00:01:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iLexy Dee je napisal/a:
jakaracman je napisal/a:
Da se slike ne zgubijo: desni klik na iPhoto library (kjerkoli je že), daš show package contents in v folderju oroginals imaš vse fotke, jih lčahko mirno ven skopiraš na varno.


Ja hvala, saj to vem da gre tako, slike sicer so, vendar nič raporejene, pod atumih so mape in vse pomešano!

Kaj pa z iWebom, tudi ne dela! Me je ta TM full razočaral!



Imel isti problem, rešil tako da posodobil vse kar je možno, ter v iphoto ter v iwebu nastavil oz. pobrisal en fajl dej mal googlaj, če ne odpraviš problema povej in ti bom jaz našel rešitev (trentno se mi ne da iskat Smile )
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.02.2008
Prispevkov: 698
Kraj: Monte Carlo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 30.12.2009 18:21:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
darklord je napisal/a:
iLexy Dee je napisal/a:
jakaracman je napisal/a:
Da se slike ne zgubijo: desni klik na iPhoto library (kjerkoli je že), daš show package contents in v folderju oroginals imaš vse fotke, jih lčahko mirno ven skopiraš na varno.


Ja hvala, saj to vem da gre tako, slike sicer so, vendar nič raporejene, pod atumih so mape in vse pomešano!

Kaj pa z iWebom, tudi ne dela! Me je ta TM full razočaral!



Imel isti problem, rešil tako da posodobil vse kar je možno, ter v iphoto ter v iwebu nastavil oz. pobrisal en fajl dej mal googlaj, če ne odpraviš problema povej in ti bom jaz našel rešitev (trentno se mi ne da iskat Smile )


Hvala, sem že iskal, vendar nisem nič našel kako datoteko bi naj pobrisal!
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani