Jabuk
Zunanji disk na Asus routerju!?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 05.01.2009 23:27:22
Zunanji disk na Asus routerju!?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Oj,

Na router Asus WL-500GPremium sem na USB priklopil zunanji disk. ki sem ga prej formatiral na FAT.
Do tega diska dostopam preko ftp://192.168.1.1 ali Go-->Connect to server in potem izberem smb://ime_diska oz. smb://192.168.1.1...
... na vmesniku routerja sem pod USB devices uredil za vse uporabnike (guest, jaz...) pavice read&write na mapo share.

Ko hočem prenest video na ta disk v mapo Video mi ga prenaša in na koncu napiše, da ni mogoče končat, ker nimam dodeljenih zadosti pravic!!!???
Aja, če pa hočem prenest mapo fotk na ta disk, mi prenese mapo in prvo fotko, potem mi pa spet zateži za pravice!!!!

No, struktura na tem disku je part0/share/video, photo, datas, music... jaz v bistvu "šeram" part0/share in po moji logiki se pravice penesejo na vse podmape....

Mislim, a mi lahko kdo da kakšen nsvet?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.03.2008
Prispevkov: 1463
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 05.01.2009 23:51:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da si malo sposodim temo ali ima še kdo iz te serije ruter doma in ima na njega priklopljen disk ter na ta disk dela arhivo z Time machine oz ali lahko TM dopoveš naj dela arhivo na ta disk ki je v mreži oz priklopljen na ruter?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 08.01.2009 09:23:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No, težave še nisem odpravil, sem pa včeraj probal dostopat do tega diska iz laptop-a na XP-jih in zadeva dela, tudi uploadam lahko fileje gor brez težav... nič ne zateži za pravice kot na iMac-u...

...mislim, a je težava v tem, ker je formatiran FAT? Jaz rabim dostopnost do tega diska z OSX in Win okolja!
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 14.12.2009
Prispevkov: 28
Kraj: Koritnice/Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 05.01.2010 20:12:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živjo.
faganel, mene pa zanima če si in kako si rešil tale problem. Jaz imam WD zunanji disk formatiran na FAT in prikloplenga na Asusov WL-500GP V2. Sem dobil kar nekaj sivih las z nastavitvami da mi sedaj prikaže disk v Finderju pod Shared. Če želim samo pregledovat ali prenašat "fajle" iz diska na maca deluje vse lepo in prav. Problem nastane ko želim kaj naložit gor.... Javlja mi isto "napako" kot tebi.
Upam da ima kdo kak koristen nasvet Very Happy

LP, Domen
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.12.2009
Prispevkov: 215
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 05.01.2010 20:35:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jst mam to zadevo in sem se jebal z njo dva tedna na koncu pa ugotovil da je problem v OSX so spet zajebal nekaj s sambo in ne dela tak ko mora. Mogoče ampak mogoče bojo to popravil v kakem od popravkov v prihodnosti, zadeva špila z WIN7 ali XP sam z osx so težave in sicer z Guest accountom ima probleme ASUS ima to nekoliko drugače definirano kot OSX. Pač za enkrat no-go.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 14.12.2009
Prispevkov: 28
Kraj: Koritnice/Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 05.01.2010 20:42:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Škoda no...se pravi da ni nobene možnosti da bi lahko preko OSX dostopal do diska na routerju?...
Bomo pa Win7 več nucali Smile

Hvala za info!

LP, Domen
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani