Jabuk
Implementation fajli
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.01.2009
Prispevkov: 647
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 06.12.2009 18:26:15
Implementation fajli
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kdo ve kje se nahahjajo implementation fajli od NSString, NSArray, NSObject... in podobnih NS-objektov? Ker ko iščem najdem samo xxx.h ne pa tudi xxx.m .

To rabim, ker bi rad subclassal NSString in naredil eno novo metodo, ki pa je ne morem sestaviti iz že obstoječih niti je improvizirat. Pa še zanima me, kko je implemetiran tisti fast enumeration protokol v NSArray, NSSet..., ker delam en svoj objek ki pa ni subclass od tistih, ki imajo že adoptan fast enumeration.

Bi bil zelo hvaležežn, če mi kdo pove, kje se ti implementation fajli nahajajo.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 06.12.2009 18:40:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jih ne boš našel, ker niso open source.... sicer pa lahko narediš subclass vsakega objekta, tudi če ne poznaš točne implementacije. Če delaš svojo metodo, sploh ni problemov, ker se stare sploh ne spremenijo... če pa kakšno staro nadgrajuješ, pa pred tem pokličeš le [super imeMetode] in nadaljuješ s te točke...

Fast enumeration dela tudi s custom objekti.... ni treba izvajat kake posebne implementacije (mislim, da je to že rešeno v NSObject, ki je itaq superclass vseh ostalih...).
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.01.2009
Prispevkov: 647
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 06.12.2009 18:49:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Jih ne boš našel, ker niso open source.... sicer pa lahko narediš subclass vsakega objekta, tudi če ne poznaš točne implementacije. Če delaš svojo metodo, sploh ni problemov, ker se stare sploh ne spremenijo... če pa kakšno staro nadgrajuješ, pa pred tem pokličeš le [super imeMetode] in nadaljuješ s te točke...

Fast enumeration dela tudi s custom objekti.... ni treba izvajat kake posebne implementacije (mislim, da je to že rešeno v NSObject, ki je itaq superclass vseh ostalih...).


Aja, nisem vedel, da niso open source. To pojasni vse.

Vem ja, da ostanejo vse metode. Zanimalo me je kako so določene metode implemetirane (predvsem pri nsstring, ker sem hotel dodati eno metodo za malo drugačen izpis podatkov in branje nsstringa z keyboarda kot tudi drugačno branje c stringa (da bi ch bilo č...))

Pa ne, fast enumeration ni omogočen v nsobject. rabiš adaptat nsfastenumeration protokol. Adaptan je samo v nsset, nsarray, in nsdictionary.

http://developer.apple.com/mac/library/documentation/Cocoa/Conceptual/ObjectiveC/Articles/ocFastEnumeration.html
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 06.12.2009 18:53:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Aja... pri fast enumeration misliš narediti svoj array/dictionary/set objekt? Jaz sem govoril o objektih, ki jih nafilaš v arraye/dictionaryje/sete.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.01.2009
Prispevkov: 647
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 06.12.2009 18:56:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Aja... pri fast enumeration misliš narediti svoj array/dictionary/set objekt? Jaz sem govoril o objektih, ki jih nafilaš v arraye/dictionaryje/sete.


Ja, to sem mislil
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 06.12.2009 18:59:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
In kaj ti pri vgrajenih NSArray/NSDictionary/NSSet ni všeč, če smem vprašat? Pri takih stvareh ni preveč pametno izumljati tople vode...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.01.2009
Prispevkov: 647
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 06.12.2009 19:10:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
In kaj ti pri vgrajenih NSArray/NSDictionary/NSSet ni všeč, če smem vprašat? Pri takih stvareh ni preveč pametno izumljati tople vode...


Pravzaprav nič. Very Happy. Ampak se mi zdi pametno probat to nardit, ker si jaz najboljekkšno stvar zapomnim če jo naredim. Edino mogoče, ker ko sem se še učil programirat v C-ju sem naredil tako čist simpl strukturo, ki je sestavljena in chara in pointerja na nas. strukturo, pa se mi je dobr zdel, da bi probu to spremenit v objekt in potem še omogočit fast enumeration. Predvsem zato, ker lahko v nsarraya in podobne shranjujem samo objekte in ne osnovnih tipov, za kar pa bi to mojo strukturo lahko prilagodil.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 06.12.2009 19:20:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislim, da je lažje, če iz osnovnih tipov narediš objekt in jih spraviš v obstoječe objekte, kot pa to, da bi delal svojega. Sicer pa... če te veseli, kar veselo na delo...
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani