Jabuk
Server connection interrupted - Win + Leo Snow
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 12.11.2009 13:42:39
Server connection interrupted - Win + Leo Snow
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Torej imam sledeč problem. Doma imam postavljen Windows 2003 server, ki ima v "šeru" par folderjev in do katerih z dostopom iz drugih Windows mašin nisem imel problemov. Pred kratkim pa sem dobil novega MBP s prednaloženim LS. Do tukaj vse lepo in prav...

Nato se poskusim povezati na samba share. V finderju s :cmd: K odprem "Connect to server" dialog in vpišem "smb://ime-racunalnika". Pri promptu za password se vpišem z administratorskim računom.
Mac se poveže, folder se mounta pod devices in vse dela OK...par minut...
No, po parih minutah mi vrže napako "Server connection interrupted" opozorilo in povezava se prekine. No, takoj za tem se poskusim spet povezati - neuspešno. Poveže se šele po restartu Maca. In po parih minutah spet ista zadeva.

Isto napako mi pokaže tudi ko nič ne delam na serverju, samo povezava je vzpostavljena.
Sem nekako upal, da bo z nadgradnjo na 10.6.2 problem izginil, pa očitno nimam te sreče.

V zadnjih dneh sem iskal odgovor na to vprašanje na vseh možnih mestih (tudi na tem forumu) pa ga nisem našel. Vse kar najdem je to, da naj bi se problem pojavljal samo na WiFi-ju. Bom sprobal še kako je z LAN-om.

Upam, da mi bo kdo znal pomagat.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 12.11.2009 14:50:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Popolnoma enako semi je dogajalo na Buffalo LS, če sem bil skonektan čez SMB iz OSX 10.5. Če sem se povezal preko AFP je bilo načeloma OK. Ravno tako sem moral restartat lokalno mašino.

Dokler sem delal na Buffalu s OSX 10.1 in 10.2 je bilo teh problemov manj.

Probleme sem imel tudi s hidden fili, ki jih dela Mac. V neki čudni kombinaciji, se folderjev s takimi fili ni dalo zbrisat iz Maca. Ko sem se skonektal iz PCja je šlo vse OK.

Zdaj sem postavil file server na Miniju in teh problemov ni več. Konektam se na oba načina (SMB in AFP).

Sumim, da je problem v verziji SMBja, ki teče na serverju.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 12.11.2009 14:57:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Še to. Pri Buffalu sem uporabljal LAN.

Mi je pa en sistemc omenjal, da se hoče OSX odconectat, če povezava miruje, Winsi pa povezavo pustijo, čeprav je nič ne uporablja.

Pri meni je povezava padala tudi med delom, je pa res, da ni bilo prometa na povezavi.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 12.11.2009 16:49:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nekako nimam opcije, da bi naložil Mac OS na tisti server ker delam s .NET web aplikacijami. Drugače pa povezava pada če je aktivna ali pa ne.
Sprobal sem še na Windows 7 šerat en folder in je zadeva identična, po parih minutah se povezava prekine pa naj bo aktivna ali ne. Bom se še probal povezat z anonimnim userjem. Poročam o (ne)napredku Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 27.01.2008
Prispevkov: 460
Kraj: Nova Gorica
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 12.11.2009 21:29:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To je problem SL-ja. z 10.6.2 je nekaj bolje ampak še vedno bistveno slabše kot pri 10.5. Precej tega imaš na www.macwindows.com.
LP


Nazadnje urejal/a Tma Pet 13. Nov 2009 02:05; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 13.11.2009 00:08:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tukaj sem že gledal in ni nobene rešitve za moj problem.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 13.11.2009 08:11:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz pa nisem imel nobenih pravic na mapah, tudi kot admin... nič nisem mogel shranjevat v mape... da nimam zadosti pravic.

No zadnjič pa sem v pičlih 10-ih minutah postavil SL Server (vse kar omogoča, le podcast in Chat serverja ne) na Mac Mini-ju in BOMBA!

Vem, da ti rešitve nisem ponudil ampak... ja spečal si se z .NET okoljem ... za koliko prodaš MBP-ja Wink

_________________
Ma ja, sej bo, sej bo... če ne danes pa kdaj drugič!
iMac 20''; iMac 21,5''; iPhone XR, iPad Air 4G CELL, ATV 4K, Watch series 7, AirPods Pro
http://sitemile.com/ref/faganel
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 13.11.2009 10:47:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No čudno, zdaj mi ze 15 minut ni padla povezava dol, sem pa zdaj prek vpn-ja povezan na službeni strežnik in pa še na domači prek LAN-a, zadaj laufam še ping da vidim če ga bo zmankal Very Happy

Am drugače pa ne, MBP ostane pri meni, ker sem zelo zadovoljen z njim. Za skrajne primere mam še naložen Windows gor ker na faksu ne gre brez tega - žal.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 13.11.2009 12:09:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
alenbec je napisal/a:
No čudno, zdaj mi ze 15 minut ni padla povezava dol, sem pa zdaj prek vpn-ja povezan na službeni strežnik in pa še na domači prek LAN-a, zadaj laufam še ping da vidim če ga bo zmankal Very Happy

Am drugače pa ne, MBP ostane pri meni, ker sem zelo zadovoljen z njim. Za skrajne primere mam še naložen Windows gor ker na faksu ne gre brez tega - žal.


Imam občutek, da gre pri tej zadevi za timeout.

Tko kot mi je razlagal zadnjič oni sistemec, se drži Apple lepe prakse, da je treba neaktivne povezave po določenem času avtomatsko odkonektat, winsi pa to kršijo in ostajajo skonektani. (ga nisem jemal preveč resno).
Zdaj se mi zdi to smiselno, ko praviš, da ti zdaj dela, ko stalno pingaš (delaš minimalen promet).

Mogoče poskušaj kje po webu najt, če se da kako nastavit timeout za smb.

http://www.google.si/search?q=OSX+smb+timeout&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 13.11.2009 12:25:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evo 1 uro mi je držala povezava brez da bi padla dol. No zdejle sem ga spravil v sleep in ga zbudil (MBP) in se ni hotel več povezat. Celo pingat ni hotel več kljub delujoči internetni povezavi. Nato sem izklopil WiFi in ga nazaj vklopil, pingal je lepo povezat se pa še vedno ni hotel. Nato sem se odlogiral in logiral nazaj in se je brez problema povezal. Zdaj bom pustil povezavo čisto na miru in brez pinganja pa bomo vidl kdaj (če sploh) bo padla dol.

Poročam...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 20.11.2009 14:39:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Po resetiranju routerja zgleda, da je napaka odpravljena.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani