Jabuk
Nakup MBP iz ZDA
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 02.11.2009
Prispevkov: 10
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 02.11.2009 21:01:25
Nakup MBP iz ZDA
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živjo,

Ponuja se mi priložnost, da mi znanec iz Amerike prinese prenosnik MBP (on je Američan, tako da ne bo problemov na carini, saj ga bo prinesel kot svoj osebni računalnik).

Zanima me nekaj stvari:

-kako je z garancijo? Glede na to, da uradno Apple ni prisoten v SLO, bom moral na morebitne servise v Avstrijo, ali mi pod osnovno 1 letno garancijo zadevo "pošravfajo" tudi serviserji v SLO (vem, da podaljšana garancija Apple care v SLO ne deluje)?

-kako je z napajalnikom? Predvidevam, da potrebujem zgolj enostaven nastavek, ki bo ameriški vtič "spremenil" v evropskega, pa je to res? Ali bom moral kupiti celoten evropski napajalnik?

-so morda še kakšne druge podrobnosti, na katere nisem pomislil in jih moram pretehtati/biti pozoren na njih preden se odločim za nakup?

Trenutno me najosnovnejši MBP z 4gb rama pride z davkom vred preračunano 850€, kar mislim da je super cena. Pomisleke imam edino zaradi servisov in garancije...

Hvala za vaše odgovore.

LP
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 21.02.2008
Prispevkov: 2218
Kraj: Granger
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 02.11.2009 21:03:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
natič za napajalnik ti lahko jaz prodam, imam enega viška - 5€ pa roka.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 05.02.2009
Prispevkov: 169
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 02.11.2009 21:35:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
premisli glede tipkovnice, ameriška je drugačna Very Happy
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.10.2009
Prispevkov: 113
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 02.11.2009 21:37:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sam to ni neka ovira...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 05.02.2009
Prispevkov: 169
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 02.11.2009 21:43:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ja mene bi zelo motilo, usaj ko sem jo sprobal v kaliforniji se nekam čudno gledal tiste oklepaje pa enter je tudi drugačen Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.05.2009
Prispevkov: 657
Kraj: Vič
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 02.11.2009 21:52:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lokar56 je napisal/a:
ja mene bi zelo motilo, usaj ko sem jo sprobal v kaliforniji se nekam čudno gledal tiste oklepaje pa enter je tudi drugačen Very Happy


Mah saj si lahko narediš slovensko, al pa vzameš Jonasovo. Sem nekje na tem forumu zasledil, da jo je ponudil v javnost.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 02.11.2009
Prispevkov: 10
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 02.11.2009 21:55:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
In koliko drugačna je ta tipkovnica...to sploh nisem pomislil...to zna verjetno biti ovira za nekoga, ki računalnik uporablja bolj iz nuje kot za lasten užitek (beri: računalnik bi si s punco delila, ki ga uporablja tudi za službene namene - urejanje tekstov itd.)

Ok...bo treba preverit zadevo...hvala.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 05.02.2009
Prispevkov: 169
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 02.11.2009 22:01:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
http://www.notebookcheck.net/uploads/pics/macbook_keyboard_01.jpg

Tako zgleda US tipkovnica Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.11.2006
Prispevkov: 164
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 02.11.2009 22:02:49
Re: Nakup MBP iz ZDA
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
1. Z garancijo ni nobenih težav. Sem jo uveljavljal tako na Macbook Air-u in Airport Express-u, kupljenima v ZDA. Nobenih težav in komplikacij (priporočam Mac&Pc servis). Kolikor jaz vem, tudi z Apple Care-om ni nobenih težav.

2. Maš prav, potrebuješ le vtič in nič drugega.

3. Mene je motila ameriška tipkovnica, fizična razporeditev tipk je drugačna od naše (ko vklopiš slovenščino se črka Ž nahaja na čudnem mestu). Sam sem tipkovnico zamenjal, pri že omenjenem servisu.

Pri trenutnem tečaju ameriškega dolarja se ti nakup vsekakor splača, zato, izkoristi priložnost, ki se ti ponuja.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 02.11.2009
Prispevkov: 10
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 02.11.2009 22:49:56
Re: Nakup MBP iz ZDA
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MuLTI je napisal/a:


3. Mene je motila ameriška tipkovnica, fizična razporeditev tipk je drugačna od naše (ko vklopiš slovenščino se črka Ž nahaja na čudnem mestu). Sam sem tipkovnico zamenjal, pri že omenjenem servisu.


...torej se da tipkovnico zamenjati na MBP? Kaj ti tipke ven populijo pa druge notri dajo (tudi šumnike?)? Se spomniš približne cene za ta poseg?

Hvala in LP
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 02.11.2009
Prispevkov: 10
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 02.11.2009 22:52:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Angus je napisal/a:
natič za napajalnik ti lahko jaz prodam, imam enega viška - 5€ pa roka.


Te čez kak mesec kontaktiram...najprej naj bo nakup potrjen, kolega namreč pride v SLO okrog božiča.

LP
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.11.2006
Prispevkov: 164
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 03.11.2009 07:59:27
Re: Nakup MBP iz ZDA
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
bLuZoNdEr je napisal/a:
MuLTI je napisal/a:


3. Mene je motila ameriška tipkovnica, fizična razporeditev tipk je drugačna od naše (ko vklopiš slovenščino se črka Ž nahaja na čudnem mestu). Sam sem tipkovnico zamenjal, pri že omenjenem servisu.


...torej se da tipkovnico zamenjati na MBP? Kaj ti tipke ven populijo pa druge notri dajo (tudi šumnike?)? Se spomniš približne cene za ta poseg?

Hvala in LP


Mene je na MB Air-u zadeva koštala cca. 100 EUR-ov. Zamenjavo pa ponuja tudi FMC v svoji spletni trgovini za 140 EUR-ov http://www.fmcstore.si/product.cp2?guid=67CBE36C-6221-352B-EB9C-FCA7D0D15D43 .
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.03.2008
Prispevkov: 333
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 03.11.2009 08:53:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
fantje ne ga srati z zamenjovo tipkovnice. Halo? 140 eur zato da bo črka ž tam kjer mora biti....mene nikoli ne prepričate, da je to vredno 140 eur.

sam imam ameriško in me čisto nič ne moti, itak jo imam 99,99% na US vklopljeno. če pa res nujkno rabim šumnike jo pa v SLO prešaltam.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 03.11.2009 09:16:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mknez je napisal/a:
fantje ne ga srati z zamenjovo tipkovnice. Halo? 140 eur zato da bo črka ž tam kjer mora biti....mene nikoli ne prepričate, da je to vredno 140 eur.

sam imam ameriško in me čisto nič ne moti, itak jo imam 99,99% na US vklopljeno. če pa res nujkno rabim šumnike jo pa v SLO prešaltam.

tudi jaz imam US tipkovnico ampak imam vklopljeno SLO pa me niti malo ne moi, da na tipkah ni narisanih šumnikov, ker itak že na pamet veš kje so, zato, da bi pa mi spremenili nekaj tipk pa nebi nikoli dal 140€ Confused
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 123
Kraj: GC/AUS
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 03.11.2009 23:10:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi jaz sem kupil MBP.ja v M-Storu Graz in dobil originalni nabor znakov (US, UK, IRELAND..)
Še na misel mi ni prišlo, da bi to kdaj spreminjal z nekimi šumniki...kaj šele, da bi si kupil pamet za 140 eur in menjaval celotno tipkovnico.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.08.2007
Prispevkov: 435
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 03.11.2009 23:25:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ma, ne vem, mene grozno moti slovenska apple tipkovnica in zamenjani y in z... po pravici povedano imam raje nemško tipkovnico kot pa slovensko...
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani