Jabuk
word
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 22.09.2009
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 28.10.2009 18:11:27
word
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo,

naložila sem si office. In sedaj ko kaj delam v wordu in ko kaj kopiram iz neta in prilepim v word, je pri meni vse podčrtano z rdečo in zeleno (ne vem zakaj) vendar so besede pravilno napisane. Ko pa sem poslala sošolki ki ima normalen računalnik ji je pa prišlo vse pomešano. Besede sploh niso bile berljive. Črke so bile kar pomešane. Pa me zanima kaj je narobe.

P.s. ko kopiram in prilepim v word dam clear formating, da kao počisti vendar ni nič bolje.

Pa če kdo mogoče ve kako lahko to rešim bi bila zelo hvaležna.

LP
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 05.02.2009
Prispevkov: 169
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 28.10.2009 18:14:46
Re: word
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ja, če je v slovenščini je možno da je vse rdeče podčrtano, zato moraš izklopit, da ti ne podčrtuje Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.01.2009
Prispevkov: 647
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 28.10.2009 18:19:11
Re: word
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sandra73 je napisal/a:
Zdravo,

naložila sem si office. In sedaj ko kaj delam v wordu in ko kaj kopiram iz neta in prilepim v word, je pri meni vse podčrtano z rdečo in zeleno (ne vem zakaj) vendar so besede pravilno napisane. Ko pa sem poslala sošolki ki ima normalen računalnik ji je pa prišlo vse pomešano. Besede sploh niso bile berljive. Črke so bile kar pomešane. Pa me zanima kaj je narobe.

P.s. ko kopiram in prilepim v word dam clear formating, da kao počisti vendar ni nič bolje.

Pa če kdo mogoče ve kako lahko to rešim bi bila zelo hvaležna.

LP



OK, zakaj so bile črke pomešane ne vem.

Ampak za tisto podčrtovanje besed pa.

Pojdi na Word->Preferences, izberi Spelling and Grammar in čisto na vrhu imaš najverjetneje oblkjukano Check spelling as you type. Popravi to.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 16.10.2009
Prispevkov: 48
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 29.10.2009 18:14:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hm, ko je ravno debata da ne načenjam nove teme... ali je office res vreden svojega denarja? Ker namreč, včeraj sem ga imel priliko preizkusit (konkretno Excell), in se mi zdi obupno počasen. Pognal sem en file, dva stolpca, 13.000 vrstic in zraven graf, pa se mi zdi stamotno, da 3 leta star laptop to hitreje prebavi in izriše kot novi MB pro. Crying or Very sad Tako da sem si zdaj inštaliral kar NeoOffice...


Lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.02.2008
Prispevkov: 726
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 29.10.2009 21:08:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bom takole napisal: moji povprčni fajli v Ecelu so cca 15 worksheetov, vsak tam okoli 125 stolpcev in 100 vrstic, 90% je formul ali sklicev na druge worksheete ali fajle (toprej slabih 200.000 celic).
Excel stvar odpre hitro, OpenOffice je malenkost počasnejši, iWork se sesede (2 minuti) ... Ker ps o zraven še makroti v igri, se zna tudi OO včasih poslabšat ...
Aja, gre za Excel 2004, ki ga imam ob Ostanku Offica 2008. Jebiga, Ecell 2008 je nestabilen in useless.
Edini minus je, da se tudi 2004 dolgo štarta. Predolgo.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 22.09.2009
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 29.10.2009 21:28:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tisto se popravla. Hvala.
Sedaj pa me te pomešane črke motijo. ker morem potem vse urejati na drugem računaniku.če mogoče kdo ve.?
hvala
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.06.2008
Prispevkov: 1959
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 11.12.2009 12:44:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
da malo obudim tole temo.

imam problem z wordom ubistvu ne najdem ce fontov razen LUCIDA GRANADE CE in tudi v tem fontu nimam šumnikov.

prilagam še screenshot o tem katere fonte imam tam kjer bi moral biti TIMES CE font in o verziji worda

[img]
Click for full size - Uploaded with plasq's Skitch[/img]

[img]
Click for full size - Uploaded with plasq's Skitch[/img]
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.06.2008
Prispevkov: 1959
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 12.12.2009 21:55:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
a res noben ne ve kaj naj naredim


Nazadnje urejal/a Ursic Ned 13. Dec 2009 22:09; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
Jailbreak navodila: http://www.iclarified.com/jailbreak/
Unlock navodila: http://www.iclarified.com/unlock/
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 15.08.2008
Prispevkov: 137
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 12.12.2009 22:03:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislim - ampak nisem prepričan - da je težava v verziji Worda, ker v drugi sliki piše, da gre za verzijo iz leta 2001 (verzija x), ki očitno še ne podpira naših pisav. Poskusi z Word for Mac 2008 (ali vsaj 2004).
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.11.2009
Prispevkov: 20
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 12.12.2009 23:12:05
@sandra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
v kaksni obliki shranjujes datoteko? Poglej malo pod save as, kaksne so moznosti.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.04.2008
Prispevkov: 185
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 13.12.2009 15:49:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jakaracman je napisal/a:
Bom takole napisal: moji povprčni fajli v Ecelu so cca 15 worksheetov, vsak tam okoli 125 stolpcev in 100 vrstic, 90% je formul ali sklicev na druge worksheete ali fajle (toprej slabih 200.000 celic).
Excel stvar odpre hitro, OpenOffice je malenkost počasnejši, iWork se sesede (2 minuti) ... Ker ps o zraven še makroti v igri, se zna tudi OO včasih poslabšat ...
Aja, gre za Excel 2004, ki ga imam ob Ostanku Offica 2008. Jebiga, Ecell 2008 je nestabilen in useless.
Edini minus je, da se tudi 2004 dolgo štarta. Predolgo.


Ne vem od kod ti izkušnje, da je Exel 2008 neuporaben. Meni dela hitro in BP, čeprav imam v primerjavi z nekaterimi manjše file, medtem ko 2004 je bil pa obup - počasen in nekompatibilen.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani