Jabuk
iMac - noče jesti DVDjev
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.01.2008
Prispevkov: 234
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 23.11.2009 16:41:57
iMac - noče jesti DVDjev
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Torej danes sem se po nevemkakem času odločil da bom zapekel en DVD. Vzamem tortico Verbatim DVDjev, ga vtaknem v pogon in pri burn folder kliknem Burn. Začne postopek pečenja vendar kasneje flikne ven Error kako je bila komunikacija z DVD pogonom prekinena (ročno prekinem pisanje in izvržem DVD). DVD porinem nazaj not in sedaj mi ga računalnik kar sam vrže ven. Sem probal en DVD, ki je že zapisan vtaknit not in ga lepo prebere. Poizkusim še stokrat ta prazen DVD in ga kar noče požret. Torej ima kdo idejo zakaj noče požret teh Verbatimovih praznih DVDjev (sem probal z večimi)?

Računalnik je iMac - tisti srebrni star kake dve leti.

EDIT: Našel tortico Maxellovih DVD+RW (ja prepisljivi so). Le te pomalica brez težav.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2008
Prispevkov: 770
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 23.11.2009 17:37:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pa probej zapečt z toast programom- jaz še nisem mel težav..
mam pa drugačno težavo na enakem macu - early 2008, da mi plošček ko dam "izvzi" mi pride ven včasih samo kak milimeter tako, da ga sploh zagrabit ne morm, včpasih en centi včas pa spet normalno...hmm

LP,
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.01.2008
Prispevkov: 234
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 23.11.2009 17:59:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa saj sploh ni prišel do faze pečenja. Zadeva je DVD izvrgla takoj ko sem ga vtaknil not. Kasneje sem sicer probal še z enim DVDjem iz sredine tortice in ta je delal. Tako da precej zanimivi pojavi.

To, da sem in tja DVD ostane not pa se tudi meni dogaja. Slišiš, da ga poizkuša že izvreči ampak potem slišiš kako ga spet nazaj "posrka". Potem ko parkrat probaš pa končno zagrabi in gre čisto lepo ven.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1570
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 23.11.2009 18:08:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaka pa je velikost te Burn mape? velikost ne sme presegati 4.3 - 4.4 GB!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.01.2008
Prispevkov: 420
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 23.11.2009 18:36:08
Imam isti problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živjo! Imam popolnoma isti problem. Probal z vsemi verzijami različnih aplikacij in ne šljivi Verbatim medijev. Včasih je pekel, danes noče! Očitno so mediji mal čudni... Peče mi na Sony DVD-R AccuCore. Sicer so malo dražji, ampak nima veze, očitno so boljši...

Podatki o zapisovalniku:
Model: MATSHITADVD-R UJ-85J
Revision: FCQA
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.04.2008
Prispevkov: 272
Kraj: kras
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 23.11.2009 18:47:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
meni pa peče verbatim od šusa, šteka pa na maxell-e Laughing
" čudni su putevi Gospodnji"
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 09.11.2009
Prispevkov: 71
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 23.11.2009 18:50:48
Re: iMac - noče jesti DVDjev
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
roli je napisal/a:
Torej danes sem se po nevemkakem času odločil da bom zapekel en DVD. Vzamem tortico Verbatim DVDjev, ga vtaknem v pogon in pri burn folder kliknem Burn. Začne postopek pečenja vendar kasneje flikne ven Error kako je bila komunikacija z DVD pogonom prekinena (ročno prekinem pisanje in izvržem DVD). DVD porinem nazaj not in sedaj mi ga računalnik kar sam vrže ven. Sem probal en DVD, ki je že zapisan vtaknit not in ga lepo prebere. Poizkusim še stokrat ta prazen DVD in ga kar noče požret. Torej ima kdo idejo zakaj noče požret teh Verbatimovih praznih DVDjev (sem probal z večimi)?

Računalnik je iMac - tisti srebrni star kake dve leti.

EDIT: Našel tortico Maxellovih DVD+RW (ja prepisljivi so). Le te pomalica brez težav.


Nesi nazaj kje si jih kupo (z računom seveda) in reči da enih dvd-jev noče zapisat, druge iz "tortice" pa zapeči. Naj bi ti dali nove. Se je meni to tudi že zgodilo samo ne na iMacu. Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2008
Prispevkov: 770
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 23.11.2009 18:52:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
men gre na živce samo to, da mi jih ne vrže vn tako kot bi mogu, z pečenjem sicer še nisem imel težav Mad

LP,
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 09.11.2009
Prispevkov: 71
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 23.11.2009 19:02:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
plazo je napisal/a:
men gre na živce samo to, da mi jih ne vrže vn tako kot bi mogu, z pečenjem sicer še nisem imel težav Mad

LP,


Najverjetneje se je pokvaro čip ki uravnava kdaj se motorček ugasne. Ker pri drugih cd/dvd pogonih je zaustavljanje mehanično. Pri applu ko pa je tota "požeri cd" Very Happy finta, pa je najverjetneje čip ki uravnava motor.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani