Jabuk
Kateri 24" imac?
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 02.09.2009
Prispevkov: 9
Kraj: Krško
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 02.09.2009 00:13:26
Kateri 24" imac?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni!

Razmišljam o prehodu na mac-a. Področje uporabe: fotografija, grafično oblikovanje (adobe komplet) in video montaža.

Zanima me ali bi najcenejši 24" imac zadostil potrebam, ki jih imam, oziroma kaj priporočate. Katerega?

Ker sem videl fotke na imac-ovem 24" monitorju me je najbolj presenetila odlična kvaliteta prikaza. Še to? Kaj so nekako nujni dodatki, ki jih moraš še dokupiti (polega imac-a in seveda programske opreme) za delo za katerega ga bom uporabljal?

Hvala za odgovore
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.01.2009
Prispevkov: 647
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 02.09.2009 05:52:22
Re: Kateri 24" imac?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
colek72 je napisal/a:
Pozdravljeni!

Razmišljam o prehodu na mac-a. Področje uporabe: fotografija, grafično oblikovanje (adobe komplet) in video montaža.

Zanima me ali bi najcenejši 24" imac zadostil potrebam, ki jih imam, oziroma kaj priporočate. Katerega?

Ker sem videl fotke na imac-ovem 24" monitorju me je najbolj presenetila odlična kvaliteta prikaza. Še to? Kaj so nekako nujni dodatki, ki jih moraš še dokupiti (polega imac-a in seveda programske opreme) za delo za katerega ga bom uporabljal?

Hvala za odgovore


Mislim, da bi najcenejši 24" zadostoval tvojim potrebam. Razen če se s tem, kar si rekel res veliko in profesionalno ukvarjaš.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 02.09.2009 07:17:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem podobnega mnenja...

Kot dodatek pa razmisli se o kakem zunanjem disku preku FW800 (ali tudi USB) za potrebe backupa (Time Machine) ... priklopis in pozabis nanj... Time Machine pa skrbi, da bodo tvoji podatki varni na dodatnem zunanjem disku ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.02.2008
Prispevkov: 884
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 02.09.2009 07:22:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Sem podobnega mnenja...

Kot dodatek pa razmisli se o kakem zunanjem disku preku FW800 (ali tudi USB) za potrebe backupa (Time Machine) ... priklopis in pozabis nanj... Time Machine pa skrbi, da bodo tvoji podatki varni na dodatnem zunanjem disku ...


Dela Time Maschine na taki osnovi, da bi lahka iMac-a fomatiral na novo sistem dal gor, pa bi mi povrnal aplikacije, dokumente.. etc. V glavnem podatke na novi MAC OS X.

ALi je to zgoj samo backup, ki povrne zgolj stanje.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 02.09.2009 07:42:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Deluje na ta nacin. Ko das na novo gor sistem te vprasa ce zelis migrirati podatke iz backupa... Tam nato izberes katere podatke zelis. Lahko programe, nastavitve, datoteke....
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.01.2007
Prispevkov: 350
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 02.09.2009 09:31:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi jaz ti svetujem FW800 zunanji disk za backup.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 02.09.2009 09:34:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Samo za backup je skoraj vseeno, kateri je...

Jaz imam recimo enega 1 TB na FW800 za podatke, pa pred kratkim sem kupil se enega 1 TB USB izkljucno za Time Machine Backup ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.01.2007
Prispevkov: 350
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 02.09.2009 09:38:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ampak po mojem ti USB bolj obremenjuje CPU kot pa FW800.

Ko je TM delal vsako uro backup, mi je to zelo obremenjevalo CPU, tako da sem potem delal backup enkrat dnevno. Je zdaj v SL kaj boljše?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.02.2008
Prispevkov: 103
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 02.09.2009 09:48:40
Re: Kateri 24" imac?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
colek72 je napisal/a:
Ker sem videl fotke na imac-ovem 24" monitorju me je najbolj presenetila odlična kvaliteta prikaza.

Ekran je kvaliteten, je pa glossy in še šipo ima čez, kar pomeni odseve.
Sicer pa sam uporabljam (že skoraj 3 leta starega) iMaca za podobno delo, kot ga omenjaš, in sem zelo zadovoljen.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.04.2008
Prispevkov: 253
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 02.09.2009 10:11:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če uporabljaš router, ti prej predlagam kaki WD-jev mrežni disk, sploh če maš gigabitni prenos na routerju, ker šiba veliko hitreje kot pa preko firewireja in pa usb-ja. Sicer pa bi moral simpl imac zadoščat Smile

lp
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 02.09.2009 10:30:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pinc je napisal/a:
Če uporabljaš router, ti prej predlagam kaki WD-jev mrežni disk, sploh če maš gigabitni prenos na routerju, ker šiba veliko hitreje kot pa preko firewireja in pa usb-ja. Sicer pa bi moral simpl imac zadoščat Smile

lp


Ce gre za mrezni disk, potem dvomim,d a deluje kot Time Machine backup ... razen, ce je prikljucen na AirPort ... takrat pa mislim,d a se da uredit... ampak spet mora biti pomoje USB disk ...

Drugace pa tile mrezni diski, ki imajo vgrajen ethernet so po mojih izkusnjah precej slabsa izbira, ker je prenos dokaj pocasen... Drugo so kaksne drazje variante (NAS) ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.04.2008
Prispevkov: 253
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 02.09.2009 10:35:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam ne uporabljam nobenih backup programov, ampak preprosto vsak dan, po zaključku dela prekopiram eno kopijo na ta disk.

"Drugace pa tile mrezni diski, ki imajo vgrajen ethernet so po mojih izkusnjah precej slabsa izbira, ker je prenos dokaj pocasen"

Se ne strinjam. Na firmi, kjer delam, smo ravno zaradi hitrosti prenosa preko gigabitnega routerja kupili WD-jev My book World Edition II (4tb) in stvar špila izjemno dobro in veliko, veliko hitreje kot razni fw in usb diski.
Čist simpl: Usb 2 (480mbit/s), fw800 (800mbit/s), gigabitnetwork (1000mbit/s).

lp
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 02.09.2009 10:50:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pinc je napisal/a:
Sam ne uporabljam nobenih backup programov, ampak preprosto vsak dan, po zaključku dela prekopiram eno kopijo na ta disk.

"Drugace pa tile mrezni diski, ki imajo vgrajen ethernet so po mojih izkusnjah precej slabsa izbira, ker je prenos dokaj pocasen"

Se ne strinjam. Na firmi, kjer delam, smo ravno zaradi hitrosti prenosa preko gigabitnega routerja kupili WD-jev My book World Edition II (4tb) in stvar špila izjemno dobro in veliko, veliko hitreje kot razni fw in usb diski.
Čist simpl: Usb 2 (480mbit/s), fw800 (800mbit/s), gigabitnetwork (1000mbit/s).

lp


Tole so bolj teoreticne hitrosti... v praksi lahko recimo iz lastnih izkusenj napisem, da je precej hitrejsi prenos preko FW400 (teoreticno do 400 Mbps) kot pa USB2.0 (teoreticno do 480 Mbps) ...

In My book World Edition II sodi med drazje... sam sem prej omenil, da je pri cenejsih ta problem... Lahko imajo gigabitni mrezni adapter...samo je prenos vseeno dokaj pocasen...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.04.2008
Prispevkov: 253
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 02.09.2009 12:18:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
dražji?
mrežni wd z 1tb prostora te pride na mimovrste 169,00 €.
In ja z gigabitnim routerjem dela precej hitreje kot ostale metode. Ravnokar sem skopiral 700mb file v cca. 42sekundah na mrežni disk.
Isti fajl sem skopiral na en drugi disk s fw800 (lacie quadra) priklopom v minuti in 3 sekundah.

Ko prenašaš par 10 gigabajtov velike datoteke se to kr precej pozna. In, ker na mac-ih (razn pro-ja se mi zdi, nevem zagotovo) ne moreš iz. ne obstaja zunanji e-sata priključek, je to najhitrejša opcija.

lp
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 08.11.2006
Prispevkov: 871
Kraj: Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 02.09.2009 12:46:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pinc je napisal/a:
dražji?
mrežni wd z 1tb prostora te pride na mimovrste 169,00 €.
In ja z gigabitnim routerjem dela precej hitreje kot ostale metode. Ravnokar sem skopiral 700mb file v cca. 42sekundah na mrežni disk.
Isti fajl sem skopiral na en drugi disk s fw800 (lacie quadra) priklopom v minuti in 3 sekundah.

Ko prenašaš par 10 gigabajtov velike datoteke se to kr precej pozna. In, ker na mac-ih (razn pro-ja se mi zdi, nevem zagotovo) ne moreš iz. ne obstaja zunanji e-sata priključek, je to najhitrejša opcija.

lp


Na mrežnem WDju nisi nikoli skopiral v 42 sekundah sam posedujem WDja world edition in ga imam v raid 0 in bolj počasne kible še nisem videl v živlenju in bolj nezanesljive in nebonemu ne priporočam nakupa, pa če tudi bo imel za gledanje filmov. Raje malo pogledi po tej zadevi http://www.thecus.com/products_over.php?cid=10&pid=8&set_language=english in če se odločiš za nakup lahko yadevo nabaviš pri meni ter namestitev in konfiguracijo tudi več pa na ZS
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.04.2008
Prispevkov: 253
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 02.09.2009 13:02:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glej, še enkrat preberi moj post.

"mrežni wd z 1tb prostora te pride na mimovrste 169,00 €.
In ja z GIGABITNIM routerjem dela precej hitreje kot ostale metode. Ravnokar"

jao Smile

valda, da če maš navadn router bo to počasi ker je mreža 100mbit/sekundo. Pri GIGABITNEM routerju je to 1000mbit/s.

lp
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani