Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
končno pred nakupom MacBooka (nakup opravljen)
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.11.2007
Prispevkov: 207
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 12.08.2009 11:26:34
končno pred nakupom MacBooka (nakup opravljen)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni, Jabčki!

Torej, pred kakšnim mesecem sem sanjal o nakupu 13" MBP-ja, zdaj pa sem seštel finance, naredil načrt, ugotovil svoje potrebe(tudi s pomočjo vas, hvala:)) in sem se odločil, da še ta mesec nabavim Apple MacBook Pro 15.4'' (2.66 GHz, 320GB). Ta model je med 15" cenovno najugodnejši med temi, ki imajo 2 grafični kartici, ki jih bom očitno potreboval.

Ker vseeno nisem Joc Pečečnik, bom poskušal zapraviti karseda malo denarja. Smile

Torej, kje bi najugodneje dobil omenjen prenosnik s SLO tipkovnico, plačal bom v enkratnem znesku (lahko z gotovino, če je kaj popusta), zraven bi vzel še kakšno zavarovanje (podobno kot se zgodi v BB), obvezno pa potrebujem še Mini DisplayPort to DVI adapter za priklop na moj 26" LG LCD TV. Tukaj še eno postransko vprašanje,... bo sploh šlo? Very Happy

Tole je moja mislim da tretja odprta tema, zagotovo zadnja pred nakupom MBP-ja...


Lep pozdrav vsem skupaj in hvala vam za vse ZELO KORISTNE nasvete do danes.


Nazadnje urejal/a llamma Sob 15. Avg 2009 09:19; skupaj popravljeno 1 krat
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 18.02.2008
Prispevkov: 2137
Kraj: Nova Gorica
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 12.08.2009 11:32:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi jaz sem se odlocil in nabavil...oz. vplačal za MBP 15" z 2,8ghz....cakam ze 2 tedna pa ni niti datuma o dobavljivosti...narocil sem ga pri M-store. V SLO pa jih imajo najceneje pri Aperio ampak dobavljivost kot sem rekel....who knows.... Sad ...glede dodatnega zavarovanja pa lahko vzames Apple care v roku 1 leta od nakupa...kupis iz US, kjer pride najceneje....

Lp Primoz
Jabukspešl

Jabukspešl

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1392
Kraj: delta quadrant of the galaxy
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 12.08.2009 11:46:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
eni res dolgotvezite in sprašujete neumnosti ,kot so kaj naj kupim laptop al dekstop,kateri se bolj splača.Huje kot v vrtecu..

ko avto kupujete al pa kavbojke tudi sprašujete,kateri se bolj splačajo kot da imamo mi vpogled v vašo finančno stanje etc.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.11.2007
Prispevkov: 207
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 12.08.2009 12:06:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
borg... imam 2000 EUR pri sebi. Rad bi pač najceneje prišel čez. V BB ga sicer imajo na zalogi ampak je 1900 EUR, vem pa da lahko prišparam vsaj 100 EUR, za kar lahko dobim še torbo in pa adapter za dvi.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 12.08.2009 12:24:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
llamma je napisal/a:
borg... imam 2000 EUR pri sebi. Rad bi pač najceneje prišel čez. V BB ga sicer imajo na zalogi ampak je 1900 EUR, vem pa da lahko prišparam vsaj 100 EUR, za kar lahko dobim še torbo in pa adapter za dvi.


Mogoce bi bilo fajn it do BigBanga in jim pod nos pomahat denar... pa probat zbarantat se kaksen popust ali dobit zraven torbico in DVI adatper Smile ... Vcasih se da kar kaj zbarantat... samo probat je treba Smile ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 12.08.2009 12:41:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
llamma, gres na splet, odpres spletne strani ponudnikov v slo in primerjas cene, pogledas se malo cez mejo in to je to... 10min dela.

Res ne vem v cem je taka znanost. Sam sem ze veliko masin kupil v epl, sicer pa ni vedno cena tista ki bi morala odlocati o nakupu. V iStyle ne bi kupil nic, tudi ce bi bili edini v slo...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.11.2007
Prispevkov: 207
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 12.08.2009 12:52:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
barantanje v big bangu, ha! Misliš, da bi šlo? Hja, sam res ni slaba ideja. Smile

sicer sem pa že primerjal cene ampak eni majo v ponudbi 3 različne MBP-je, drugi spet 12 verzij... in ne piše povsod kateri so letošnji, kateri lanski.

Najbrž grem res kar v BB, menda imajo tam prodajalci neke % od Se zgodi, mogoče res pade kakšen popust... konkreten popust Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 12.08.2009 12:56:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislim da je v BB in podobnih trgovinah najvecja verjetnost, da bos dobil kaksen star model. Rajsi skoci do kaksne prodajalne kjer res prodajajo Apple robo...
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 18.02.2008
Prispevkov: 2137
Kraj: Nova Gorica
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 12.08.2009 12:58:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
haroker je napisal/a:
Mislim da je v BB in podobnih trgovinah najvecja verjetnost, da bos dobil kaksen star model. Rajsi skoci do kaksne prodajalne kjer res prodajajo Apple robo...


Pomoje tudi.....ker tle v NG majo vse "stare" z 2,53ghz CPU-jem...novih modelov pa zgleda noce in noce bit na police....

Lp
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 12.08.2009 13:05:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V EPL te tvoj model pride 1.834,27 ob placilu z gotovino. Mislim da je cena ok in to je za novi model...
Jabukspešl

Jabukspešl

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1392
Kraj: delta quadrant of the galaxy
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 12.08.2009 13:14:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pri predstavitvenem modelu dajo 3% popusta,kl0vni.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.11.2007
Prispevkov: 207
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 12.08.2009 13:20:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
haroker je napisal/a:
V Premium resell. te tvoj model pride 1.834,27 ob placilu z gotovino. Mislim da je cena ok in to je za novi model...


to je ugodno... sem pogooglal pa ne najdem nobene kontaktne telefonske.. mi jo lahko sporočiš? Hvala
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 12.08.2009 13:22:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pri E.P.L. je tudi taka cena ... nevem pa kako je z zalogo ... Ta zna biti vecji problem kot cena Smile ...


Nazadnje urejal/a Jest Sre 12. Avg 2009 13:24; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1570
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 12.08.2009 13:22:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
v BigBang pazi pri nakupi maca. Sem enkrar gledal razstavljen model pa so ble na papirju navedeni podatki za novega iMaca 20", ko pa sem pogledal pod About this Mac pa je bila not graficna ati radeon 2400 (moral pa bi biti model z gf9400).
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 12.08.2009 13:28:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Do sedja sem kupil 3x Macbook pro in vedno bil na zalogi. Najlazje je poklicati in vprasati.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 24.11.2008
Prispevkov: 25
Kraj: Maribor
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 12.08.2009 14:04:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vem kako je pred nakupom. Lahko pa rečem samo: Mac&PC! In še tri klicaje bi napisala. Tam sem v zadnjem letu kupila že dva in ko bom pred naslednjim Apple nakupom, ga bom opravila tam! Sicer pa pri Apple izdelkih ne gre zgolj za barantanje in kdo da za manj, ampak tudi za odnos in korektnost. Vse to boš tam dobil.
Sicer pa sama ne bi nikoli kupila v BB, ker sem ob vsakem vprašanju, ki sem jim ga kdajkoli zastavila doživela popolno nepoznavanje izdelkov - da ne bo pomote v MB, mogoče je v LJ drugače.
Uspešno odločitev in nakup.
Jabukspešl

Jabukspešl

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1392
Kraj: delta quadrant of the galaxy
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 12.08.2009 14:26:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
webisite imajo pa iz leta 96 ...
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 23.06.2009
Prispevkov: 14
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 12.08.2009 22:16:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vprašaj na Si.mobilu ,...
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 24.11.2008
Prispevkov: 25
Kraj: Maribor
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 12.08.2009 23:54:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MarkoO je napisal/a:
Vprašaj na Si.mobilu ,...


Upam, da sedaj ne boš zameril, vendar k tej točki moram nekaj pripomniti. Nikomur ne bi svetovala nakupa pri Simobilu. Ko so odprli novi center v MB in si pripeli nalepko Apple Reseller, sem seveda takoj z vsem navdušenjem odšla tja in jih malce povprašala po kakih stvareh in cenah. Po moji oceni bi jim bilo treba nalepko odvzeti, saj je podjetje, ki nima usposobljenega človeka, ki je na tekočem s stvarmi pri Applu in ki je vedno na voljo za vprašanja ponudbe in ostalo kar se tiče renomirane znamke kot je Apple, ni vredno. Poleg tega dajejo vsi trgovci jasen vtis, da oni pač prodajajo telefone in operaterjeve usluge, tisti Apple je pač tam zato, ker so jim nadrejeni rekli, da tako bo. Torej nobenega lastnega entuzijazma in zanimanja kot bi od nekoga, ki sme te izdelke prodajati človek pričakoval. Poleg tega bi bila pazljiva tudi pri cenah. Ko sem spraševala po ceni AirPort Extreme, so sprva komaj ugotovili za kaj gre, ceno so pa takšno povedali, da sem se spraševala ali se niso zmotili pri pogledu v računalnik. O dobavljivosti pa tako nihče ni imel pojma. Takšne so moje izkušnje iz prve roke in sama menim, da se tako ne dela.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 13.08.2009 08:42:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
catwoman je napisal/a:
MarkoO je napisal/a:
Vprašaj na Si.mobilu ,...


Upam, da sedaj ne boš zameril, vendar k tej točki moram nekaj pripomniti. Nikomur ne bi svetovala nakupa pri Simobilu. Ko so odprli novi center v MB in si pripeli nalepko Apple Reseller, sem seveda takoj z vsem navdušenjem odšla tja in jih malce povprašala po kakih stvareh in cenah. Po moji oceni bi jim bilo treba nalepko odvzeti, saj je podjetje, ki nima usposobljenega človeka, ki je na tekočem s stvarmi pri Applu in ki je vedno na voljo za vprašanja ponudbe in ostalo kar se tiče renomirane znamke kot je Apple, ni vredno. Poleg tega dajejo vsi trgovci jasen vtis, da oni pač prodajajo telefone in operaterjeve usluge, tisti Apple je pač tam zato, ker so jim nadrejeni rekli, da tako bo. Torej nobenega lastnega entuzijazma in zanimanja kot bi od nekoga, ki sme te izdelke prodajati človek pričakoval. Poleg tega bi bila pazljiva tudi pri cenah. Ko sem spraševala po ceni AirPort Extreme, so sprva komaj ugotovili za kaj gre, ceno so pa takšno povedali, da sem se spraševala ali se niso zmotili pri pogledu v računalnik. O dobavljivosti pa tako nihče ni imel pojma. Takšne so moje izkušnje iz prve roke in sama menim, da se tako ne dela.

potem pa je skoraj isto kot v večini BB trgovin... Confused
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani