Jabuk
Mac Mini 2009
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 11.08.2009
Prispevkov: 2
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 11.08.2009 14:09:34
Mac Mini 2009
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lep pozdrav!

Glede na to, da se po slovenskih trgovinah z Jabolčno robo (tistih nekaj kar jih je) na ogled postavljajo predvsem iMaci, iPodi in dodatki, je v naslovu topica omenjeni model sila težko preizkusiti. Sploh pa konfiguracijo, ki jo ponujajo pri EPL (osnovni 120GB model z brezplačna nadgraditvijo na 2GB pomnilnika). Zato bi me zelo veselilo, če bi kdo znal iz prve roke odgovoriti na nekaj vprašanj:

-je disk res "neodziven" in si zna pri večjih datotekah (slike) vzeti nekaj časa za odpiranje?
-je predvajanje FullHD filmov tekoče?
-je omenjena konfiguracija sposobna tekoče obdelave HD videa (720p) ali recimo obdelovanja raw fotk v Photoshopu?
-kakšno je stanje z multiporavilnostjo (predvajanje glasbe, več odprtih oken, pisanje besedila, gledanje videa,...)
-(bolj kot ne hipotetično vprašanje) kako opazne spremembe mislite da bi bile ob uporabi Snow Leopard na takšnem sistemu?

Kot je najbrž očitno iz vprašanj se mi gre predvsem za tekoče delovanje in čimmanj motenj v procesu "dela". Zavedam se tudi, da bi za resno delo z videom in slikami bil primeren kakšen drug računalnik, me pa vseeno zanima kako se s takšnimi (občasnimi) nalogami sooča omenjeni mlinček. Smile

Imam namen selitve na Apple in Mac Mini bo prvo "tipanje terena". Laughing

p.s.
Glede na to, da je bila linija Minijev osvežena že letos, naslednjih 12 mesecev najbrž ne bo kakšnih večjih presenečenj? Ali pač? Se kje kaj šušlja?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 11.08.2009 14:48:46
Re: Mac Mini 2009
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mac mini je dejansko MacBook (Pro) 13".

Če kupuješ Mac mini brez GeForce 9400M ti ga odvetujem.

1) Ne vem, kdo ti je natrosil o nedozivnosti diska. Ne drži. Hiter je tako kot vsi diski prenosnikov.

2) Seveda.

3) Tega ne vem, sem pa prepričan, da obdelava ja, ampak ne dam roke v ogenj, da dela realtime. Raw fotke ni problem.

4) Se tole z multiopravilnostjo hecaš? Meni službeni desktop PC ne dela tako hitro kot katerikoli mac v multiopravilnosti.

5) Opazne spremembe? Naj bi bilo vse hitreje.


Za domačo uporabo je Mac mini super. Mac mini nazadnje ni bil osvežen skoraj dve leti.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 11.08.2009
Prispevkov: 2
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 11.08.2009 15:03:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sestav ki ga ogledujem ima vključen GeForce 9400M.

1) Zasledil sem v nekaj reviewih in rekla-kazala besedičenju po forumih, da bi disk lahko bil hitrejši.

2) Super.

3) Razmerje video:fotke je itak nekje 20:80, me pa vseeno zanima.

4) No, me veseli, ker to mi je res prioriteta. Malo stvari mi gre bolj na živce kot čakanje pred računalniškim zaslonom, ko se kje kaj zatakne.

5) Bomo videli kaj in kako bo po izidu. Bom kar počakal do takrat in nabavil Minija ko bo skupaj z novim OS.


To mi je res prvo. Da klikneš in se odpre. Da klikneš in se zapre. Da kliknem deset stvari zaporedoma in se odprejo. Pa valda OS X in namenski software.

Najlepša hvala za odgovore!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 11.08.2009 16:00:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nadgradiš RAM v 4 GB (2x2 GB) in obdelava RAW fotk bi morala potekati brez problemov. Če želiš hiter disk, privzeti interni disk enostavno zamenjaš z diskom, ki ima 7200 obrate na minuto in 16 MB predpomnilnika.

Jaz osebno dnevno uporabljam Mac minija za izdelavo in barvanje ilustracij ter razna DTP dela.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani