Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
Telemachov Iphone 4S
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #81   Objavljeno 02.12.2013 21:27:40
Re: Telemachov Iphone 4S
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ajCloud je napisal/a:
Ne, in točno to me pa najbolj skrbi. iPhona niso servisirali/menjali ker napake niso našli,... Je pa dejstvo da težava obstaja, ne morem pa je drugače dokazat, kot da se v trenutku ko bo slušalka spet prenehala delovati naslikam na servisu in upam, da dokler nekdo tam dejansko ne sproba slusalka ne dela. Dejansko nevem kaj naredim, ko se problem ponovi naslednjic. Da spet tvegam 25€? Najboljše kar se lahko zgodi je to, da crkne kaj konkretnega in crknjeno ostane... Drugace je isto kot da nebi imel garancije na žalost.

Me pa še zanima če nam lahko zaupaš kako poteka pregled oz. diagnostika? Se iPhone restora, pobriše, dejansko uporablja... Nek standard postopek me zanima?


Ampak zdaj problema nimaš? Se pravi al si v srečnem delu muhastega al so mel pa prav Wink

Jst sm še kar pr osnovnemu, da ne veš kakšno maš garancijo, daj mi sn na zs pa malo preverim, tudi drugi del bova nardila tkole na kilometre, da probamo nekaj rešiti.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.10.2011
Prispevkov: 749
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #82   Objavljeno 02.12.2013 21:43:20
Re: Telemachov Iphone 4S
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No. 1 je napisal/a:
Ampak zdaj problema nimaš? Se pravi al si v srečnem delu muhastega al so mel pa prav Wink

Jst sm še kar pr osnovnemu, da ne veš kakšno maš garancijo, daj mi sn na zs pa malo preverim, tudi drugi del bova nardila tkole na kilometre, da probamo nekaj rešiti.


Trenutno problema res ni. Saj ga ni bilo ze ko je sel iPhone na servis. Je bil pa prej nekajkrat. Da se razume, ne pravim jaz da Pro Servis ne prizna težave, gre zato da je ne najdejo oz. se ne pokaže, čeprav obstaja. Imaš sz.

_________________
 MacBook Pro  iPhone  Apple Watch 
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #83   Objavljeno 02.12.2013 22:04:35
Re: Telemachov Iphone 4S
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ajCloud je napisal/a:
Trenutno problema res ni. Saj ga ni bilo ze ko je sel iPhone na servis. Je bil pa prej nekajkrat. Da se razume, ne pravim jaz da Pro Servis ne prizna težave, gre zato da je ne najdejo oz. se ne pokaže, čeprav obstaja. Imaš sz.

Sej veš v IT-ju je dokler ni pač ni, ko pa je pa ni problem-podobno pri policajih in pretepu in grožnajh Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.10.2011
Prispevkov: 749
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #84   Objavljeno 03.12.2013 09:45:37
Re: Telemachov Iphone 4S
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Moje pismo eni izmed odvetniških služb:

Pozdravljeni!

Na servis sem odnesel pametni mobilni telefon zaradi težav z slušalko in zaslonom. Občasno, vednar vedno bolj pogosto, slušalka preneha z delovanjem, tako da ne slišim sogovornika. Prav tako je na mobilniku pogosto kar od enkrat začel utripati zaslon. Ko sem mobilnik odnesel na servis sem izrecno poudaril, da se težave pojavljajo in potem spet ne in da niso stalne. Nekaj dni deluje vse normalno, potem pa kakšen dan zopet težave, slušalka ne deluje. Mobilnik je v garancij še cirka pol leta. Ko sem čez nekaj dni poklical na servis, so mi odgovorili da napake niso našli in da moram sedaj plačati stroške diagnostike in testa mobilnika. Ker sem računal tudi na možnost, da napake takoj ne odkrijejo, že zato ker je aparat občasno delal normalno in potem spet ne, sem pri oddaji aparata v servis to tudi izrecno poudaril. Takrat me ni nihče opozoril na morebitne stroške v primeru da napake ne odkrijejo. Torej, mi lahko servis zaračuna nek pregled mobilnika, za katerega vem da ima težave, vendar oni napake ne odkrijejo? Kot sem že omenil je mobilnik v garanciji.

Danes prišel prvi odgovor:

Spoštovani!

Svetujem vam, da jih spomnite na tržni inšpektorat, na 71. člen Zakona o varstvu potrošnikov, po katerem jim lahko tudi inšpektor naloži odpravo napak. Zaradi njihovega ravnanja pa jih lahko po 78. členu istega zakona doleti tudi denarna kazen v višini 1.200,00 EUR za vsak narejen prekršek.

Kot ste sami ugotovili, niste dali nobenega pristanka na to ,da boste sami plačali stroške neuspešne diagnostike, še manj, da bi bila ta višina vnaprej natančno opredeljena.

Če ne boste uspešni, pa res pokličite na inšpektorat:
Tržni inšpektorat RS
Parmova ulica 33
1000 LJUBLJANA

telefon: 01/ 280-8700
telefaks: 01/ 280-8740
e-pošta: gp.tirs(at)gov.si

ki pa ima tudi območne izpostave, preverite na spletni strani.


Želim vam lep dan in uspešno rešitev zadeve, xxxxxx


edit: Tukaj moram priznati, da mi VAR-MBM ni dal za podpisat ničesar, kjer bi lahko pisali kakšni posebni pogoji glede plačil diagnostike oz. pri njih se mi ni bilo potrebno z ničemer strinjat, kar se tiče odgovornosti plačil. Nevem kako imajo urejeno na Pro Servisu? Ima kdo kakšen njihov zapisnik? Drugače ga bom poizkušal dobiti jaz.

_________________
 MacBook Pro  iPhone  Apple Watch 
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #85   Objavljeno 03.12.2013 10:50:56
Re: Telemachov Iphone 4S
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ampmak tole je 71.člen:

71. člen

(1) Če podjetje neupravičeno zavrne potrošnikovo zahtevo, naj mu blago z napako zamenja z novim blagom ali naj mu vrne znesek za plačano blago ali naj odpravi napako na blagu, lahko izda pristojni tržni inšpektorat ali drugi pristojni inšpekciji organ na potrošnikov predlog odločbo, s katero podjetju odredi, naj ugodi zahtevi.

(2) Odločbo iz prejšnjega odstavka izda pristojni organ le, če med strankama ni spora o obstoju napake ali če potrošnik predloži mnenje sodnega izvedenca, ali če je na drug način nedvomno dokazana.

(3) Določbe prejšnjih odstavkov se smiselno uporabljajo tudi za opravljanje storitev.


Torej 25€ boš dobil nazaj če so ti zaračunali neupravičeno
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #86   Objavljeno 03.12.2013 11:03:52
Re: Telemachov Iphone 4S
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No. 1 je napisal/a:

(2) Odločbo iz prejšnjega odstavka izda pristojni organ le, če med strankama ni spora o obstoju napake ali če potrošnik predloži mnenje sodnega izvedenca, ali če je na drug način nedvomno dokazana.


Aja pa še to, walda da si v sporu s servisom in walda ne boš iskal sodnega izvedenca za 25€ in... skratka, tole kar ti je nekdo napisal je težko formalistično in nerealno in žal brez izkušenj-realnih Cool
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.11.2010
Prispevkov: 2322
Kraj: Črnomelj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #87   Objavljeno 03.12.2013 14:54:28
Re: Telemachov Iphone 4S
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A ni tko, da ce zahtevas sodnega izvedenca,... In ce zmagas, da mora tozena stranka krit vse stroske ? ... Jst sem enkrat predlagal sodnega izvedenca proti policiji in je sodnica zavrnila, ker bi to bil smao se dodaten strosek za njih,...

Hotu sem povedat to, da bi se v doticnem primeru rajsi odrekel 25 eur,... Kot pa tvegal placevanje sodnih izvedencev in ostalih stroskov,.... Kjer bi po vsej verjetnosti zgubil,... Apple doloci svoje garancijske pogoje, ki pa niso nad slovensko zakonodajo,... (Primer enoletne podaljsane garancije)
iPhone Doctor

iPhone Doctor

Pridružen/a: 05.07.2010
Prispevkov: 1091
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #88   Objavljeno 03.12.2013 15:07:48
Re: Telemachov Iphone 4S
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mnenje sodnega izvedenca plača stranka, ki v postopku ne uspe. Ampak to pomeni da moraš biti v "pravdnem postopku", se pravi če se boš tožil z njimi na sodišču in ne na inšpektoratu.

Pa tudi enkrat, ko je vse skupaj na sodišču se lahko sodišče dobesedno požvižga na mnenje sodnega izvedenca in ga izloči iz dokazov.

_________________
Lp
mobi-com
_________________________________
GSM SERVIS | Trgovina mobi-COM
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.11.2010
Prispevkov: 2322
Kraj: Črnomelj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #89   Objavljeno 03.12.2013 15:13:33
Re: Telemachov Iphone 4S
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Seveda lahko,... Tako kot lahko oprostijo marsikoga marsicesa,... Ampak se to, bolj ali manj, ne dela,... In se upostevajo mnenja neodvisnih sodnih izvedencev,... In v mislih sem imel tozbo, ce bi res kdo sel tako dalec zaradi 25eur,... Kar pa verjamem, da noben tle ne bo sel,... Very Happy Pac, pogovarjamo se,... Teoreticno,... Very Happy
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani