Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Tušmobilova razprodaja iPhonov
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 19.11.2007
Prispevkov: 115
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 03.06.2008 20:02:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja samo pri 50i nimaš 1000 minut ampak 500, se pravi da menjaš 500 minut za 80 MB prenosa
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.03.2008
Prispevkov: 614
Kraj: Trebnje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 03.06.2008 20:41:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No 100mb ampak vseeno Wink Cenovno je res da je precej zasoljen glede na ostale njihove pakete. Vendar, če se jim je res po ne vem kakšni logiki, uspelo dogovoriti z Apple, da bodo prodajali iPhone potem je nekako logično, ker je Tuš še najbolj primerljiv ponudnik mobilne telefonije z AT&T pri nas.

Je pa čisto odvisno kaj ti več pomeni dodatnih 500 minut (se res veliko pogovarjaš) potem tak sigurno ne bo šel menjati paketa ali pa se pogovarjaš malo več pa porabiš na mesec vseh 500 min plus imaš dodatno bit nekje zunaj (sestanek, žurka) in imaš cel čas pregled na email-i. Meni to slednje veliko bolj odgovarja pa mislim da marsikateremu drugemu tudi.

Smo pa z pogovorom šli čisto iz prvotne teme Embarassed

Glede na vse skupaj pa mislim da je Tuš namenoma pripravil ta paket za iPhone. Sicer čisto špekulacija glede na njihovo reklamo.

lp, D
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 03.06.2008 21:28:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz imam pri Simobilu 100MB paket. Pa skupaj z narocnino in pogovori nikoli ne placam vec od 20eur. Tusmobil lepa hvala ne.

BTW, kako je podoben AT&T? Slepa se na Simobil omrezje, zraven lohka pa kupis se struco kruha. AT&T je eden vecjih telekomunikacijskih ponudnikov v US, imajo svoja omrezja, imajo celo nek disaster management team ki vzpostavi komunikacije v primeru naravnih katastrof.

Ko bo imel Mirko kaj podobnega grem pa se jaz tja Smile
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.03.2008
Prispevkov: 1463
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 03.06.2008 21:36:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To kar si zdaj primerjal je tako kot da bi primerjal avto z osnovno opremo in avto z full opreme. Paket 50i ni namenjen takim ki naredijo za 15€ pogovorov kot jih predvidevam da ti ker nekaj je verjetno še naročnina in kak sms ipd.

Jaz sem Tušov uporabnik že od Novembra pa ti morem reči vse BP. In da ti ne povem da še za en paket zraven prihranim v primerjavi ko sem prej bil pri Mobitelu je pa tudi res da 1000 storitev ki jih ponuja Mobitel ne rabim me ni je pomembno le cena pogovora v vsa omrežja in nekaj prenosa podatkov in mislim da 85% uporabnikov v Sloveniji prav tako...Zato po moje Tuš ni tako slab kot ga hočejo nekateri predstavit. Kakšno pa bo imel omrežje leta 2010 je pa še prezgodaj za špekulirat.

Sicer pa si Yurry načel temo ki je idealna za kreganje... Tako da vsakemu svoje... Wink
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 20.07.2007
Prispevkov: 1035
Kraj: Ig
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 03.06.2008 21:50:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ali ni gprs malo prepočasen?
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 03.06.2008 22:23:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
dzarog je napisal/a:

Sicer pa si Yurry načel temo ki je idealna za kreganje... Tako da vsakemu svoje... Wink


Ja tu se pa strinjam. Meni so potrebni poceni klici in pa poceni prenos podatkov. Glede na spekter klicev ki ga opravim (80% znotraj Simobila) je 2centa na minuto super ugodno.

Tale tema ni za kreganje tako da pustimo pri tem Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.03.2008
Prispevkov: 614
Kraj: Trebnje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 03.06.2008 23:11:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
yurry je napisal/a:


BTW, kako je podoben AT&T?


Ciljano je bilo predvsem glede na ponudbo (pakete zakupa), AT&T ima isti način obračunavanja naročnine pogovorov prenosa podatkov itd..... mesečno zakupiš določeno število .... na to sem ciljal da je primerljiv. Ne pa kot podjetje to se itak noben mobilni operater v slo ne more primerjat.

Aja pa šlepa se na mobitelovo omrežje lahko pa ti iz prve roke potrdim da tuš zelo hitro gradij svoje omrežje Wink

Kot ti je že dzarog napisal ne moreš primerjati jabolk in hrušk. Vsakemu svoje oz. bolje rečeno za vsako potrebo svoje. Tako kot MacBook Air ni za vsakega tako tudi paket 50 ali 50i ni za vsakega. Kar rabiš to pač vzameš.

In ja si nazadnje sam napisal zakaj imaš majhen mesečni račun ker 80% pogovorov opraviš v Simobil omrežju. Jaz imam za zasebno uporabo tudi pri Simobilu sklenjeno naročnino.

V firmi pa smo šli na tuš ker za tako ceno nikjer ne pridem skozi. Ko je potrebno stranko poklicat na terenu ne gledaš na to ali ima stacionarca, simobil, mobitel ali kaj tretjega pač jo pokličeš to pa pri simobilu ali mobitelu na mesec nanese hohoho, hkmm ja naročnina za pravne osebe pri simobilu in mobitelu pač ni blazno ugodna. Tuš = Čisto racionaliziranje stroškov, vsaj v mojem primeru.

In ne EDGE ni prepočasen za pobiranje mailov Wink
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 04.06.2008 00:19:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bomo cez cas videli kdo ima prav Smile

Ce bo Tus zgradil svoje omrezje (kar je cenovno hudo breme) bo moral imeti kar nekaj uporabnikov. Simobil je pred kratkim priklopil polmilijontega. Menim, da so za zasebne uporabnike se vedno najugodnejsi. Glede poslovnih pac nimam pojma. Na nasi firmi imamo Simobil, zakaj pa nebi vedel.

Glede slepanja - my bad. Pobrkljal Mercator in Tus.

Osebno pa raje izbiram firme, ki se osredotocajo na ozje podrocje (trgovci v telekomunikacijah to niso) in ne maram prevec sezacionalisticnih marketisnskih for (neuradni uradni iPhone).

EDGE je za maile dovolj hiter, vendar v casu prenosa podatkov nisi dosegljiv. Pri ogledu kaksne strani pa ta prenos zna kar trajati. Kakor vse drugo - za nekatere slabost, za druge ne. Manjka pa Tusu unlimited opcija (razen ce sem kje spregledal?). Ker GSM na poti pogosto funkcionira kot modem, nekaterim je to celo primarna funkcija.

Glede planov ki jih ponuja, se pa strinjam da sta si podobna. Nisem na to niti pomislil. Ceprav tu pride se tisto deljenje prihodkov in ne vem kaj se kar Apple forcira. Poleg tega to ni vec tako pomembno, ker bo AT&T ocitno kmalu le eden izmed mnozice operaterjev ki bodo uradno podpirali iPhone.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.02.2008
Prispevkov: 264
Kraj: vrhnika
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 04.06.2008 06:14:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kar se tiče cen mobilnih operaterjev sis sigurno vsak zase izračuna kjer mu je najugodnešji. v naši firmi smo na simobilu in nič ne gledam kam kdo kliče pa sploh niso visoki računi toliko o simobilu.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 04.06.2008 06:44:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
luka je napisal/a:
Ali ni gprs malo prepočasen?


GPRS/EDGE je dovolj hiter... vsaj za brskanje po spletnih straneh in pregledovanje e-poste...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 20.06.2007
Prispevkov: 596
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 04.06.2008 09:38:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
scratintosh je napisal/a:
Upam, da jih kdo prijavi.


Res ne zastopim zakaj vam gre tok v nos, da pač oni to prodajajo. Zakaj bi si ti želel da jih prijaviš/prijavijo? (boš potem lažje spal?)

Sicer nisem zagovornik tega, da se nekaj prodaja na črno (če se res - pač ne poznam ozadja zgodbe, vendar sem prepričan, da so stvar dobro premleli pri tušmobilu), še vseeno pa ne razumem zakaj bi koga to toliko motilo, da bi jih prijavil.
Lahko bi se npr. spravil kdo iz uradnega zastopstva apple slovenija in potem bi zastopil, saj brani interes "svoje" firme, za nas navadne smrtnike pa je to le en velik plus, da nekdo prodaja stvar na "črno/sivo", saj drugače sploh ne moremo kupiti iPhone-a pri nas (razen preko bolhe).

Če bi bil paket cenejši bi si verjetno omislil iPhone pri Tuš-u, tako pa imam občutek, da bi ga preplačal in mi ni užitek plačevati 50€ na mesec pa čeprav dobiš ogromno za ta denar. Na privat telefonski številki (simobil) imam cca 25€ računa in se mi zdi zato 50€ pač veliko oz. tega nikakor nebi mogel porabiti.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 20.07.2007
Prispevkov: 1035
Kraj: Ig
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 04.06.2008 09:48:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Možno da sem res debil, da tega ne vem, vendar a ni edge nadgradnja gprs omrežja, Če imaš edge imaš gprs če imaš pa gprs pa ne pomeni da imaš edge in edge nikjer nisem videl napisan na tuševi strani.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 04.06.2008 09:49:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
luka je napisal/a:
Če imaš edge imaš gprs če imaš pa gprs pa ne pomeni da imaš edge


Exactly
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 04.06.2008 10:44:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
luka je napisal/a:
Možno da sem res debil, da tega ne vem, vendar a ni edge nadgradnja gprs omrežja, Če imaš edge imaš gprs če imaš pa gprs pa ne pomeni da imaš edge in edge nikjer nisem videl napisan na tuševi strani.


Zanimivo vprasanje... sploh nisem pomislil, da bi nek nov operater, ki je omrezje izgradil lani, uporabil le GPRS ... sploh ker je nadgradnja na EDGE dokaj nezahteven proces, za katerega ne potrebujes nobenih dodatnih dovoljenj, saj je le nadgradnja obstojece GPRS tehnologije...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.12.2007
Prispevkov: 747
Kraj: Ljubljana - Golo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 04.06.2008 11:54:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
luka je napisal/a:
Možno da sem res debil, da tega ne vem, vendar a ni edge nadgradnja gprs omrežja, Če imaš edge imaš gprs če imaš pa gprs pa ne pomeni da imaš edge in edge nikjer nisem videl napisan na tuševi strani.


Drži
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.12.2007
Prispevkov: 747
Kraj: Ljubljana - Golo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 04.06.2008 11:55:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
laku je napisal/a:
scratintosh je napisal/a:
Upam, da jih kdo prijavi.


Res ne zastopim zakaj vam gre tok v nos, da pač oni to prodajajo. Zakaj bi si ti želel da jih prijaviš/prijavijo? (boš potem lažje spal?)

Sicer nisem zagovornik tega, da se nekaj prodaja na črno (če se res - pač ne poznam ozadja zgodbe, vendar sem prepričan, da so stvar dobro premleli pri tušmobilu), še vseeno pa ne razumem zakaj bi koga to toliko motilo, da bi jih prijavil.
Lahko bi se npr. spravil kdo iz uradnega zastopstva apple slovenija in potem bi zastopil, saj brani interes "svoje" firme, za nas navadne smrtnike pa je to le en velik plus, da nekdo prodaja stvar na "črno/sivo", saj drugače sploh ne moremo kupiti iPhone-a pri nas (razen preko bolhe).

Če bi bil paket cenejši bi si verjetno omislil iPhone pri Tuš-u, tako pa imam občutek, da bi ga preplačal in mi ni užitek plačevati 50€ na mesec pa čeprav dobiš ogromno za ta denar. Na privat telefonski številki (simobil) imam cca 25€ računa in se mi zdi zato 50€ pač veliko oz. tega nikakor nebi mogel porabiti.


Samo zato, ker lahko nekateri delajo vse, drugi pa ne. Če velja za enega, naj velja za vse operaterje.
Jabukspešl

Jabukspešl

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1392
Kraj: delta quadrant of the galaxy
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 04.06.2008 16:05:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
temu pa se reče sivi trg Wink
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 101
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 04.06.2008 16:18:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pa dejte no... prosim. Kam bi jih pa prijavili? Zaradi česa pa? Kaj bi pa rekli? Da prodajajo telefone?

Lepo prosim, naj eden od vas najde predpis, zakonsko določbo, karkoli, ki jo Tuš krši s tem kar počne.

lp
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 04.06.2008 18:37:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
amadeus je napisal/a:
pa dejte no... prosim. Kam bi jih pa prijavili? Zaradi česa pa? Kaj bi pa rekli? Da prodajajo telefone?

Lepo prosim, naj eden od vas najde predpis, zakonsko določbo, karkoli, ki jo Tuš krši s tem kar počne.

lp


Zakonske dolocbe res pomoje ni... lahko pa se v Tusmobil spotakne Apple ... Wink

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.10.2007
Prispevkov: 351
Kraj: Trzin
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 04.06.2008 18:37:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prodaja telefonov z neoriginalnimi programi. Je to dovolj? Pa še apple je dal licenco za prodajo teh telefonov samo nekaterim in Tuša med njimi ni.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani