Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Imam problem z SMSi
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 01.02.2008 14:30:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz imam točno tak telefon in mi dela brez težav. Sem pa na mobitelu.
Edino pošiljanje v tujino ni delovalo enkrat - se mi je zdelo, da ko je bil telefon nedosegljiv oz. ni bil prijavljen v omrežje.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 343
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 02.02.2008 13:14:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če se mene vpraša Apple v principu pojma nima o GSM omrežjih. Baseband, oz sam telefonski del je čist v riti. Enormna količina iPhone-ov ima težave z dosegljivostjo, s kreširanjem basebanda, ko prehaja iz power saving načina v običajen režim delovanja, ob prejemu SMSov z alfanumeričnim naslovom se mu strga in verjetno bi se našlo še milijon reči. Sad
Skratka, Apple bi se moral malce bolj poglobit v GSM standarde in namesto fensi šmensi reči par človek let developerskega časa zabit za izboljšanje osnovnih GSM funkcij in kompatibilnosti z GSM omrežji.
Ker če to ne bo špilalo, so ga na dolgi rok opleli. Konkurenca, ki zna delat GSM del, kot se zatiče, že dela na fensi šmensi vmesnikih. Še Garmin se se sedaj spravlja na iPhone teritorij. Wink

Ogo
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.12.2007
Prispevkov: 288
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 02.02.2008 20:07:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
WSurfer je napisal/a:
Živjo!

Sam sem slišal že za dosti enakih primerov.
Težave so se pri eni uporabnici pojavljale, ko je bila uporabnica na izletu v Portorožu, doma kjer je imela WiFi povezavo je delalo OK, kjer ni imela WiFi povezave zopet ni delalo, v Lj kjer je imela EDGE signal so SMSi zopet delali.

Drug uporabnik je imel z pošiljanjem SMSov težave vse povsod, v omrežju EDGE, v omrežju WiFi, nato je izklopil potreb vpisa PIN kode inzadevo mu baje preko SMSD aplikacije pošilja.

3 uporabnik je imel težave v Angliji, ob vrnitvi v SLO je zčela zadeva zopet delat in nato prenehala. Pomaga niti prijava brez PINa

4 uporabniku pošiljanje SMSov ne dela, iphone ob pošiljanju SMSa celo izgubi signal...


Vsi so 1.1.2 OTB, z kartico TurboSIM 3GPP DownGrade-ani na 1.1.1 jailbreakani in upgradani na 1.1.2 ter jailbreakani z aplikacijo iWorld in vpisanim prepoznavanjem formata številk kot je zapisano na strani Mobile.si z zamenjanima file-oma UIPhoneFormats.plist in AppSupport ki jih je Thomas objavil v ZIPu.

Zanimivo je to da zadeve v prvih dneh delujejo brez težav nato pa se pojavi problem z pošiljanjem.

Če ima kdo kakšen pameten predlog bi bil zelo hvaležen.

LP


točno to kar je on vpisal pod 4. se dogaja meni. na žalost niti na angleških forumih nobven nič neve, čeprav je veliko takih ki imajo podobne težave. So sicer napisali ene alternativne rešitve, ampak je vsak napisal drugače, se pravi od tega da daš kartico v drug telefon (kjer dela v redu) do tega da pritiskaš na del pod kamero, potem da režeš xSim, da pošlješ iz drugega telefona, brišeš pogovore. no, na žalost je pri meni delalo samo to da iz drugega telefona pošljem sms, potem dam kartico nazaj v svojega in pol dela nekaj časa. Pa še to je delovalo samo enkrat.

Pomojem mora biti nekaj s telefonom, ali je slab kontakt (kar je precej nemogoče, saj klici in vse ostalo dela) ali pa bi ga blo treba še enkrat jailbreakat in odklenit da bi prepisal aplikacijo za smse. Bom probala jutri, pa povem kako je šlo...
Šerif

Šerif

Pridružen/a: 01.12.2007
Prispevkov: 10379
Kraj:   
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 04.02.2008 20:12:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V soboto mi je preprosto nehal pošiljati SMSe - javljal je neprestano Erorr, a glej ga zlomka! Danes dela popolnoma normalno .. Wink
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.12.2007
Prispevkov: 288
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 05.02.2008 15:03:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tudi meni je vmes delalo normalno. zdej pa spet ne. in še vedno ne vem kaj naj naredim...
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 31.01.2008
Prispevkov: 6
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 06.02.2008 00:32:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evo standardni problemi...

Sedaj vem že za 4 primerke + vas iz foruma, ki imajo takšne težave.

Enega sem zadnjič sicer rešil na način da sem mu vpisal nastavitve za EDGE in MMS ter ga povezal z WiFi (WTF ima vse troje z pošiljanjem SMSov), dal kartico iz iPhonea v NOKIO (btw: Nokia RULES!!!) šel v mapo z SMSi - tam ni bilo nobenega kao pobrisal vsa sporočila z funkcijo Delete All vstavil SIM in TurboSIM oz. NextSIM II v iPhone in zadeva je delovala. Poslal sem si 27 SMSov in 2 MMSa. Ali iPhone še pošilja SMSe ne vem ker je lastnik v Australiji...

2 Primer sem imel z nekom ki je bil v UK tam je zadeva prenehala pošiljati SMSe, koje dal tel v Fly Mode in nazaj je začelo zopet delovat, nato je prenehalo, vstavil je kartico v Sony Ericsson zbrisal sporočila ki jih ni bilo na SIM pregledal imenik na SIM ki je prazen dal kartico z TurboSIM oz NextSIM II nazaj v iPhone in zadeva je začela delovat. Ampak fora - SE mu ni pokazal nobenega kontakta na SIMu, medtem ko jih je iPhone našel...

Včeraj pa so SMSi crknil še enemu drugemu kolegu z S! omrežjem...

ne vem kaj bi bila rešitev, oz. kaj zares TurboSIM oz. Next SIM II zares naredi iPhoneu. Mogoče kdo od vas ve?


Nazadnje urejal/a WSurfer Čet 07. Feb 2008 00:43; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.12.2007
Prispevkov: 747
Kraj: Ljubljana - Golo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 06.02.2008 07:32:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pač nestabilen baseband. Saj bo bolje, ko pride k nam pravi iPhone delan za evropo. Se pravi UMTS, MMS...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 06.02.2008 07:47:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
scratintosh je napisal/a:
Pač nestabilen baseband. Saj bo bolje, ko pride k nam pravi iPhone delan za evropo. Se pravi UMTS, MMS...


Hej, js mam evropski iPhone, kupljen v UK, pa sem te težave mel samo, ko je bla moja na portugalskem in ni mela signala. Drugače mi je pa vedno pošiljalo. Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.12.2007
Prispevkov: 747
Kraj: Ljubljana - Golo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 06.02.2008 07:55:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Samo ti maš najbrž 1.1.1 verzijo? No jst čakam na umts verzijo.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2006
Prispevkov: 974
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 06.02.2008 09:06:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
scratintosh je napisal/a:
Samo ti maš najbrž 1.1.1 verzijo? No jst čakam na umts verzijo.


bos pa se cakal... Pa ne vem kaj tok folk forsira UMTS, ker edge dela cist dovolj hitro za to kar se rabi Smile Edin, ce uporabljas videoklice. Sam pol si pa to eden redkih po moje. Cool
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 06.02.2008 09:17:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
scratintosh je napisal/a:
Samo ti maš najbrž 1.1.1 verzijo? No jst čakam na umts verzijo.


UK, DE, FR telefoni so od vsega začetka 1.1.2, bootloader 4.6
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 8
Kraj: Maribor
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 09.02.2008 10:25:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo imam eno težavo z smsi ko ga prejmem mi ne napiše imena pošiljatelja ampak mi napiše samo številko, ima kdo mogoče rešitev? hvala za odgovore
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 09.02.2008 10:32:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hiro je napisal/a:
Zdravo imam eno težavo z smsi ko ga prejmem mi ne napiše imena pošiljatelja ampak mi napiše samo številko, ima kdo mogoče rešitev? hvala za odgovore


To ni težava s SMSji. Poišči na forumu teme, ki govorijo o pravilnem prikazovanju številk. Prosim piši potem naprej v tistih temah.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.12.2007
Prispevkov: 288
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 11.02.2008 18:51:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Čau.

Še vedno mi noče pošiljat smsov. Enkrat vmes sem vtipkala:

*5005*7672*+38641001333# in si potem poslala 2 smsa na telefon in je delalo, zdaj pa zgleda kot da bi telefon bil imun... enostavno noče več potegnit smsa čez. A mislite da bi mi v applovi trgovini lahko kaj pomagali?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 11.02.2008 19:54:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kooch je napisal/a:
Čau.

Še vedno mi noče pošiljat smsov. Enkrat vmes sem vtipkala:

*5005*7672*+38641001333# in si potem poslala 2 smsa na telefon in je delalo, zdaj pa zgleda kot da bi telefon bil imun... enostavno noče več potegnit smsa čez. A mislite da bi mi v applovi trgovini lahko kaj pomagali?


Imaš TurboSIM? Včasih so bile neke težave, ko si moral potem na turbosimu pobrisati pomnilnik, pa je bilo vse ok. Samo meni s Turbosimom normalno dela.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.12.2007
Prispevkov: 288
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 12.02.2008 23:50:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
imam nextsim. čudno je to, da ko vpišem to centralo za sporočila mi napiše Succeeded potem pa no address, ko si iz drugega telefona na mojega pošljem sporočilo spet začne delati in lahko pošiljam sporočila normalno iz iPhona, ampak čez nekaj časa spet neha delat. Pošljem si pa sporočilo iz starega telefona v katerega dam zdejšnjo sim kartico in ta nextsim na njej. Verjetno je potem težava v telefonu, če drugje dela normalno?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 13.02.2008 06:39:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V drugi temi boš videl: nekdo je pobrisal sms.db datoteko, pa mu je potem delovalo normalno
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.12.2007
Prispevkov: 288
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 13.02.2008 17:11:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kje se pa nahaja ta sms.db datoteka, in če je slučajno pobrisana, kako jo dobim nazaj?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 19.12.2007
Prispevkov: 90
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 21.03.2008 12:47:04
Poslano 140 SMSov namesto enega
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A se je že komu to zgodilo?

Meni je namreč včeraj ko sem poslal en SMS polsalo isti osebi še 140 SMSev. Najprej sem pomislil da je kaj pri SIMOBILU, klical tja, kjer so zadevo potrdili in rekli da bodo uredili. Uredilo se je seveda ko sem ugasnil GSM, zjutraj sem ga prižgal in je pošiljalo naprej....
Potem sem zbrisal vse SMS-e iz iPhone-a in je nehalo pošiljat.

Je kdo zasledil kdaj kaj podobnega.

Imam pa verzijo 1.1.3, kupljen v USA, narejen v tednu 51.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 21.03.2008 13:09:44
Re: Poslano 140 SMSov namesto enega
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
nejc2802 je napisal/a:
A se je že komu to zgodilo?

Meni je namreč včeraj ko sem poslal en SMS polsalo isti osebi še 140 SMSev. Najprej sem pomislil da je kaj pri SIMOBILU, klical tja, kjer so zadevo potrdili in rekli da bodo uredili. Uredilo se je seveda ko sem ugasnil GSM, zjutraj sem ga prižgal in je pošiljalo naprej....
Potem sem zbrisal vse SMS-e iz iPhone-a in je nehalo pošiljat.

Je kdo zasledil kdaj kaj podobnega.

Imam pa verzijo 1.1.3, kupljen v USA, narejen v tednu 51.


Problem je v nepodprtih progamih s strani Appla, kot je SMSD ali weSMS, ki na znata pravilno brati baze podatkov smsjev, oz vanjo pomanjkljivo vpisujeta. Sam sem opazil pri prehodi z 1.1.2 na 1.1.3, da potem AppSupport ni pravilno zaznaval telefonskih številk pri shranjernih in na zgornji način manipuliranih smsjih.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani