Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Macbook - Airport problem
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.06.2008
Prispevkov: 96
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 07.11.2008 13:17:58
Macbook - Airport problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni!

Zadnje čase me muči naslednji problem... Imam Macbook White in Linksysov wireless router... Ta router je pač normalno priklopljen na stacionarni raćunalnik, na MB-ju pa sem torej povezan na net preko brezžične povezave... Dolgo časa je vse delovalo, kot je treba, zadnjih nekaj dni pa se mi povezava na MB-ju nenehno prekinja, medtem, ko na stacionarnem računalniku povezava dela brez problema... to na MB-ju izgleda tako, da mi povezava nekaj časa dela, nato se disconnecta (v Airportu je sicer moje omrežje še vedno vidno in mi kaže poln singnal, vendar mi povezava ne dela) in potem se čez nekaj časa (cca 10-15 minut zope vzpostavi - če seveda prej ne izklopim in ponovno vklopim routerja in modema -> v tem primeru potem povezava spet deluje, ampak se zgoda kaj hitro ponovi, torej se čez čas spet disconnecta)... Zdaj pa me zanima, če mi ve kdo od vas svetovati, v čem bi bil problem... probal sem že izklopiti router za kakšno uro, da se stvar "ohladi" ampak ni pomagalo...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.03.2008
Prispevkov: 614
Kraj: Trebnje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 07.11.2008 13:34:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa si 100% da takrat ko ti pade povezava deluje BP na stacionarcu?

Imel sem sam podoben problem sem tudi že krivil Linksys-ov router vendar sem na koncu ugotovil da je bila težava v Siol-u oz. njihovi centrali ...

Če ti povezava dela na stacionarcu BP potem ali si že namestil zadnje posodobitve za Intel MacBook ker vem da je v nedeljo bila posodobitev ravno za Airport na Macu nekaj glede mreže....

Pa še en predlog. Ko ti na MB pade povezava poizkusi se najprej povezati na modem preko brskalnika (preko IP-ja) če ne gre potem na router če se pri povezavi na modem ne ustavi potem je problem nekje pri modemu če se ne gre ne na modem ne na router potem je problem v router-ju...

Kako imaš nastavljeno za IP naslove računalnikov v mreži pri routerju? Pridobivanje z DHCP-jem ali imaš statičnega? Kakorkoli imaš probaj obrnit...

Nekaj predlogov...

To je to zaenkrat
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 07.11.2008 14:02:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ma zadnje čase slišim precej tarnanja pri brezžičnih povezavah preko Linksys-ov... tudi sam sem videl pri kolegu, ki je hotel (moral) zaradi službe poganjat VPN in je delala povezava kot "žmigouc"... enkrat ja enkrat ne...
Pa to zadevo slišim od ljudi, ki imajo OSX ali pa Winse.

Jaz imam Asus-a (nek 520premium ali nekaj takega) in dela super... mi še enkrat ni padla povezava.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.06.2008
Prispevkov: 96
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 07.11.2008 14:46:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
imamo je napisal/a:
Pa si 100% da takrat ko ti pade povezava deluje BP na stacionarcu?

Imel sem sam podoben problem sem tudi že krivil Linksys-ov router vendar sem na koncu ugotovil da je bila težava v Siol-u oz. njihovi centrali ...

Če ti povezava dela na stacionarcu BP potem ali si že namestil zadnje posodobitve za Intel MacBook ker vem da je v nedeljo bila posodobitev ravno za Airport na Macu nekaj glede mreže....

Pa še en predlog. Ko ti na MB pade povezava poizkusi se najprej povezati na modem preko brskalnika (preko IP-ja) če ne gre potem na router če se pri povezavi na modem ne ustavi potem je problem nekje pri modemu če se ne gre ne na modem ne na router potem je problem v router-ju...

Kako imaš nastavljeno za IP naslove računalnikov v mreži pri routerju? Pridobivanje z DHCP-jem ali imaš statičnega? Kakorkoli imaš probaj obrnit...

Nekaj predlogov...

To je to zaenkrat


Da, sem 100%, da povezava na stacionarnem takrat dela... zdaj sem naredil update, in res je bil v update-u nek Migration, ki je nekaj v zvezi z povezavo... sedaj bom videl, če je bilo krivo to... se oglasim kasneje....

Hvala za pomoč!


Nazadnje urejal/a GymClassHero Pet 07. Nov 2008 15:06; skupaj popravljeno 1 krat
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.06.2008
Prispevkov: 96
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 07.11.2008 15:04:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Rolling Eyes
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 20.06.2007
Prispevkov: 596
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 07.11.2008 15:09:29
Re: Macbook - Airport problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
GymClassHero je napisal/a:
Pozdravljeni!

Zadnje čase me muči naslednji problem... Imam Macbook White in Linksysov wireless router... Ta router je pač normalno priklopljen na stacionarni raćunalnik, na MB-ju pa sem torej povezan na net preko brezžične povezave... Dolgo časa je vse delovalo, kot je treba, zadnjih nekaj dni pa se mi povezava na MB-ju nenehno prekinja, medtem, ko na stacionarnem računalniku povezava dela brez problema... to na MB-ju izgleda tako, da mi povezava nekaj časa dela, nato se disconnecta (v Airportu je sicer moje omrežje še vedno vidno in mi kaže poln singnal, vendar mi povezava ne dela) in potem se čez nekaj časa (cca 10-15 minut zope vzpostavi - če seveda prej ne izklopim in ponovno vklopim routerja in modema -> v tem primeru potem povezava spet deluje, ampak se zgoda kaj hitro ponovi, torej se čez čas spet disconnecta)... Zdaj pa me zanima, če mi ve kdo od vas svetovati, v čem bi bil problem... probal sem že izklopiti router za kakšno uro, da se stvar "ohladi" ampak ni pomagalo...


Linsysov router ni samo en in tudi firmware-ov je cel kup. Bi bilo koristno, da poveš model routerja in firmare verzijo. Glede na tvoj problem (če ga update ni rešil) pa je zelo verjetno, da so kakšne nastavitve za wireless "napačne".

Sam imam WRT54GL in tomato firmware in vse deluje BP.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 24.07.2007
Prispevkov: 2065
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 07.11.2008 15:27:44
Re: Macbook - Airport problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
laku je napisal/a:
Sam imam WRT54GL in tomato firmware in vse deluje BP.


Tudi jaz ti priporočam tomato fw, če ti ga router podpira.
Dosti bolj zmogljiv in prijazen za nastavit, pa še QoS in traffic monitoring ima!

http://www.polarcloud.com/tomato
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.07.2008
Prispevkov: 352
Kraj: Črenšovci
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 07.11.2008 15:36:34
Re: Macbook - Airport problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi jaz imam Linksys WRT54GL in Tomato Firmware in deluje vse brez problema. Cool
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.06.2008
Prispevkov: 96
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 07.11.2008 15:38:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No... update ni rešil težav... Model mojega routerja WRT54G, firmware pa nisem uporabljal nobenega... Je pa zanimivo, da mi je zdaj eno 5 mesecev delovalo vredu, težave pa so se začele ta teden in sicer dan ali dva pred tem, ko so mi na Siolu preklopili ADSL na duo paket...

Bom zdaj namestil tale Tomato in se potem še oglasim...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.08.2007
Prispevkov: 435
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 07.11.2008 15:52:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam imam tudi Linksysa WRT54GS in DD-WRT firmware in dela odlicno...

Ce moras za resitev problem resetirati modem, potem ruter pri tem nima nic. Jest bi tudi na stacionarnem natancno pogledal, ali internet dela tudi takrat ko pade na notebooku dol.

Se to... lahko pozenes na stacionarcu linksys nastavitve (verjetno 192.168.1.1) pa potem gledas kaj se ti dogaja z wifijem... Npr. meni ga je Linksys lotim in mi je tudi vcasih dol padal, ko sem ga imel nastimanega kot repeater, pa se to samo dokler je bil ddwrt beta verzija...

Lahko je pa tudi druga zadeva... preko macbooka npr. kaj downloadas preko torrenta, in router reagira tako da zapre pipco do neta za nekaj casa... (to je meni delalo na enem ADSL modemu). Samo potem ti tudi stacionarec ne bi delal...
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 14.08.2008
Prispevkov: 25
Kraj: Maribor
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 07.11.2008 17:12:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@ GymClassHero: Tudi jaz imam ta problem.

Imel sem Level One router in na mrežo priklopljene 3 računalnike in je na vseh prekinjalo povezavo. Čeprav je na vseh pisalo da je povezava vzpostavljena ter poln sgnal ampak povezave ni bilo dokler nisem na novo zagnal routerja ali airporta. Na Siolu so vztrajali da je nekaj narobe z routerjem in tako imam sedaj Belkin n1 Vision. Sedaj pa je na dveh računalnikih (en ima linux, drugi pa windows xp) dela normalno. na mbpju pa prekinja enako kot prej. Zanimivo pa je da se mi to ne dogaja samo doma. Sem že probal tudi drugje in je bilo isto. Medtem ko npr. Eduroam deluje normalno.

Mogoče kakšen predlog kaj lahko storim ?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.06.2008
Prispevkov: 96
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 07.11.2008 17:23:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tako... jaz pa sem se na koncu domislil ene "simpl" rešitve... na novo sem "registriral" router... torej naredil sem novo omrežje... zaenkrat mi zdaj deluje ene 15 minut brez prekinitev...

Za približno eno uro se javim in sporočim, če je ok ali še vedno prekinja...

LP!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 321
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 07.11.2008 17:30:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ksz: hja sam sem imel podobn problem z linksysom ehm wrt54gs mislm da je bil. Skratka povezava je kar padla in se ni pobrala oz je prekinjal ... Zanimivo je tudi to da ko je povezava z internetom padla na wirelessu, je na kablu enkrat delala drugic pa ne. po resetu routerja delalo normalno naprej.

resitev ki sem jo nasel je zal bila ena drazjih. Enostavno kupil drug router (airport extreme, pa na konc sm vzel se enega expressa Very Happy) starega senkal bratrancu in sedaj problemov ni vec Very Happy

lp Avi
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.06.2008
Prispevkov: 96
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 07.11.2008 18:12:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
GymClassHero je napisal/a:
Tako... jaz pa sem se na koncu domislil ene "simpl" rešitve... na novo sem "registriral" router... torej naredil sem novo omrežje... zaenkrat mi zdaj deluje ene 15 minut brez prekinitev...

Za približno eno uro se javim in sporočim, če je ok ali še vedno prekinja...

LP!


Zgleda, da tudi to ni rešilo problema, saj mi je pred kratkim za nekaj časa spet prekinilo povezavo... Surprised Gremo naprej nekaj poizkušat... Very Happy


Nazadnje urejal/a GymClassHero Pet 07. Nov 2008 22:48; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.08.2007
Prispevkov: 435
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 07.11.2008 20:26:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ce imas se vedno uradni firmware in ti se vedno ne dela, ti priporocam da instaliras kak neuradni firmware - npr. dd-wrt ali pa tomato... v vseh teh imas vseh nastavitev...

kot prvo... kateri linksys router imas? torej model, napisi tudi verzijo!!!
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.06.2008
Prispevkov: 96
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 07.11.2008 22:47:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Matty je napisal/a:
ce imas se vedno uradni firmware in ti se vedno ne dela, ti priporocam da instaliras kak neuradni firmware - npr. dd-wrt ali pa tomato... v vseh teh imas vseh nastavitev...

kot prvo... kateri linksys router imas? torej model, napisi tudi verzijo!!!


Imam Linksys WRT54G... firmware imam še vedno uradni, sem pa prej zadevo nastavil na tovarniške nastavitve in potem postavil novo omrežje in zdaj mi deluje že kar nekaj časa (cca 2 ure) brez problemov... če pa bo prišlo spet do kakšnih komplikacij, potem pa bom naštimal drug firmware...

Hvalal vsem za pomoč! Laughing Smile
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 09.09.2007
Prispevkov: 1175
Kraj: Šempas (čez teden Ljubljana)
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 07.11.2008 23:53:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lahko za začetek poskušaš samo posodobit uradni firmware, ker na nekatere WRT54G modele Tomato firmware ne gre več gor, DD-WRT pa se tudi ne da namestit na v.7 teh routerjev zaradi razlike v čipovju. Poglej FAQ in wiki na straneh od drugih firmwareov preden se boš lotil teh zadev, če sploh.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.08.2007
Prispevkov: 435
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 08.11.2008 08:59:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
GymClassHero je napisal/a:

Imam Linksys WRT54G... firmware imam še vedno uradni, sem pa prej zadevo nastavil na tovarniške nastavitve in potem postavil novo omrežje in zdaj mi deluje že kar nekaj časa (cca 2 ure) brez problemov... če pa bo prišlo spet do kakšnih komplikacij, potem pa bom naštimal drug firmware...


No, upam, da bo to pomagalo... naložiš zadnjo verzijo uradnega firmwarea, in potem FULL reset (torej 30s drzis reset gumb).... kot razumem si to naredil...

glede nalaganja novega firmwarea... pred nalaganjem drugega firmwarea ugotoviti katero verzijo WRT54G imaš!!!! Obrneš router naokoli, pa ti tam nekje ob oznaki routerja piše tudi verzija... Ker vsi routerji niso isti, in se razlikujejo tudi po količini internega RAMa, tako da moras updejtati firmware za svojo verzijo po natancno dolocenem postopku.... ker ce ne, ti preostane router samo kot lep obtezilnik papirja... (no, tudi to se da rešiti, ampak je komplicirano in enkrat sem šel v ta "postopek" za kolegom router, pa ne bi več)... ampak kot vedno to delaš na lastno odgovornost...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 17.05.2008
Prispevkov: 84
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 10.11.2008 20:56:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi sam imam enake težave od takrat, ko sem dal pred par dnevi zadnje update, med katerimi je bili tudi en za Airport.

To dela na dveh routerjih (Asus in Canyon), s tem, da na sosednjem stacionarnem dela vse BP istočasno (približno enaka količina prenosov preko torrenta, ipd).

Kateri torrent klient pa imate, lahko da je težava v komunikaciji med aiportom in klientom (moram nekaj časa poganjati očitno sistem brez Transmissiona, da vidim, če je tu težava).

Prej sicer ni bilo nikoli nobenih težav.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.06.2008
Prispevkov: 96
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 12.11.2008 09:29:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Metrodusa je napisal/a:
Tudi sam imam enake težave od takrat, ko sem dal pred par dnevi zadnje update, med katerimi je bili tudi en za Airport.

To dela na dveh routerjih (Asus in Canyon), s tem, da na sosednjem stacionarnem dela vse BP istočasno (približno enaka količina prenosov preko torrenta, ipd).

Kateri torrent klient pa imate, lahko da je težava v komunikaciji med aiportom in klientom (moram nekaj časa poganjati očitno sistem brez Transmissiona, da vidim, če je tu težava).

Prej sicer ni bilo nikoli nobenih težav.

Jaz sem v zadnjih dneh, odkar sem postal tu, ugotovil, da problem očitno povzroča Utorrent na stacionarnem PCju.... Ko odprem Utorrent, potem mi v roku ene minute pade povezava na MBju, ki je povezan preko WiFija... če pa Utorrent na stacionarcu ne laufa (ne samo, da je na pavzi, ampak je ugasnjen), pa mi povezava na MBju dela čisto normalno, brez prekinjanj... Zdaj pa, a se dav Utorrentu kjer kaj nastaviti, da se odpravi problem, ali pa naj inštaliram kateri drug klient za torrente?

LP
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani