Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
iPad & konkurenca
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 19.08.2009
Prispevkov: 1416
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 19.03.2011 21:23:25
iPad & konkurenca
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

zanima me če je že kdo stestiral Samsung galaxy tab 10.1, Motorola Xoom, ... ?
kaj lahko poreče na OS android 3.0 ? mogoče kakšne prednosti, slabosti, .. ?

malo me zanima kakšno je stanje na drugi strani...

hvala, lp
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 30.12.2010
Prispevkov: 1434
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 19.03.2011 21:28:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lol, to sprašuješ na Apple forumu Wink
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 19.08.2009
Prispevkov: 1416
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 19.03.2011 21:29:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
in zakaj ne? fajn je vedeti kaj ima konkurenca boljše/slabše . Če nisi sprobal potem hvala.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 20.02.2011
Prispevkov: 93
Kraj: Koper
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 19.03.2011 21:35:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz ne vidim nic napacnega ce to sprasuje na specificnem forumu. Zagotovo imajo eni in drugi svoje + in - lastnosti. Sam jih za ostale tezko napisem ker si nisem lastil nic od konkurence.

Ko sem izbiral med ipad in galaxy tab 7" me je apple preprical z velikostjo in avtonomijo baterije. Je pa samsung imel boljso grafiko pa na android OS bil ze od prej navajen.

Motorola pa je komaj prisla ven, samsung pa tudi ni imel 10".

Morda me moti pri apple-u na so aplikacije vecinoma placljive, ce zadeva ni jailbreak-ana. Android market ima vecino app brezplacnih.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 19.03.2011 21:42:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Chip je testiral vse živo. Niso preveč naklonjeni Applu, a so priznali, da še ni resne alternative.

Tukal imaš test Motorole: http://www.chip.de/artikel/Motorola-Xoom-Tablet-Praxis-Test_47832040.html
Zgleda, da Android 3.0 in dvojederni procesor nista ravno presežek... predvsem pa predrago.

"Unsere Erwartungen waren nach den ganzen Vorankündigungen und Demos hoch. Doch das Motorola Xoom und Android 3.0 konnten sie im ersten Praxis-Test nicht erfüllen. Angesichts des sehr hohen Tablet-Preises grenzt die Vorstellung sogar an eine Enttäuschung. In vielen Punkten müssen Google beziehungsweise Motorola nachbessern."
...
"Naša pričakovanja so bila visoka, a se po prvih testih v praksi niso izpolnila. Ob visoki ceni tablete vse skupaj meji na razočaranje. Google in Motorola morata zadevo izboljšati"

Tukaj pa je galerila (kvazi) iPod konkurence: http://www.chip.de/bildergalerie/Tablet-Flut-Alle-iPad-Konkurrenten-im-ueberblick-Galerie_43068716.html

V glavnem, konkurenca je zaenkrat bolj na papirju...


Nazadnje urejal/a macata Sob 19. Mar 2011 21:59; skupaj popravljeno 2 krat
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.11.2007
Prispevkov: 260
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 19.03.2011 21:45:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
NoFear85 je napisal/a:
Morda me moti pri apple-u na so aplikacije vecinoma placljive, ce zadeva ni jailbreak-ana. Android market ima vecino app brezplacnih.

Po mojem mnenju je tudi nasploh kvaliteta aplikacij na marketu nižja... to je bil eden glavnih razlogov, da sem spet pri applu. Sicer pa raj dam un dolar ali 5 za aplikacijo, kot da mi skoz reklame kaže in po možnosti še šteka zarad tega Confused
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 03.01.2009
Prispevkov: 3825
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 19.03.2011 21:50:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bottom line je, da je uporabniska izkusnja na ipadu SVETLOBNA leta pred "konkurenco".... Sploh ni primerjave nobene... Mogoce cez kako leto. Aplikacije so 3 razrede visje, izdelava (kompaktnost, obcutek v roki itd...) prav tako...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 19.08.2009
Prispevkov: 1416
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 19.03.2011 21:56:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
aha a je kdo dejansko že imel v roki kakšno android tab? al le kar ste prebrali pa na youtube-u gledali...zanima me odzivnost, hitrost, pa take stvari iz prve roke.. na internetu lohk tut sam mal pobrskam.. pač mal debate..
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 19.03.2011 21:57:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tole imaš en review iPad 2 vs. motorola xoom. Čeprav ima slednji boljši hardware ga iPad prekaža v uporabniški izkušnji.


Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 03.01.2009
Prispevkov: 3825
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 19.03.2011 21:59:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dobro honeycomba se res ne... Pomoje pa niti ni toliko bolje.. Tisti lag/vso stekanje posteno najeda Smile Aplikacije so tudi manj bogate v primerjavi z ios app-i boge oz. niso tako izpiljene.. Pa se odzivnost je boga.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 19.03.2011 22:01:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
za motorolo xoom je v marketu na voljo manj kot 100 appsov, za iPad jih je že čez 250 000, mislim da to pove dovolj Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 20.02.2011
Prispevkov: 93
Kraj: Koper
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 19.03.2011 22:07:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Delal sem z samsung tab v Trstu v trgovini in je odzivnost pri nekje enako nalozenem kot ipad kar solidna, ce ne celo boljsa. Samo kakor sem reku je 7 inc bilo premalo. Kar se pa app tice, je pa ziva resnica da so za ipad zelo zelo dobro zrihtane. Glede na to da ga ne zelim jailbreak-at sem jih ze kar nekaj nakupil in mi za sedaj ni za nobeno zal. Je pa res da je konkurenca po rokah precej plastik-fantastik. Ne daje obcutka dovrsenosti, kakovosti, vsaj tak obcutek sem sam dobil.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 13.03.2011
Prispevkov: 7137
Kraj: Logatec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 19.03.2011 23:00:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
NoFear85 je napisal/a:
Delal sem z samsung tab v Trstu v trgovini in je odzivnost pri nekje enako nalozenem kot ipad kar solidna, ce ne celo boljsa. Samo kakor sem reku je 7 inc bilo premalo. Kar se pa app tice, je pa ziva resnica da so za ipad zelo zelo dobro zrihtane. Glede na to da ga ne zelim jailbreak-at sem jih ze kar nekaj nakupil in mi za sedaj ni za nobeno zal. Je pa res da je konkurenca po rokah precej plastik-fantastik. Ne daje obcutka dovrsenosti, kakovosti, vsaj tak obcutek sem sam dobil.


Odzivnost na samsungu je meni osebno zelo moteča in glede dotika lahko rečem da je apple daleč pred vsemi… vse lepo dela, pregledno… pri galaxyu tab sem postal po uporabi cca.1 uri kar nervozen!!! Kot da bi štekalo, nevem zame je apple to kako bi moralo use delovati!!!! Glede aplikac v app storu res da so plačljive ampak takrat pride vse do izraza… lp
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 28.12.2010
Prispevkov: 18
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 20.03.2011 03:32:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
te zadeve so sam zato da so TV voditelji ala Gacho na tv3 bolj fansi. uporabnost pa na nuli(sem uporabljal ipad1). baterija itak da crkne v dobri uri tako da je za na pot bv. kdor pa rabi brat novice ali cene delnic itd(mogoce 0.1% na forumu) itak majo iphone.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 13.03.2011
Prispevkov: 7137
Kraj: Logatec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 20.03.2011 04:20:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Buff je napisal/a:
te zadeve so sam zato da so TV voditelji ala Gacho na tv3 bolj fansi. uporabnost pa na nuli(sem uporabljal ipad1). baterija itak da crkne v dobri uri tako da je za na pot bv. kdor pa rabi brat novice ali cene delnic itd(mogoce 0.1% na forumu) itak majo iphone.


Smile a si dojel pač tako mnenje kot ga imaš ti... kar ne drži kar si izjavil... se lahko zadovoljijo z samsungom ali motorolo...Smile))),pa neglede da zadeva šteka...samo da je zastojn aplikacija in newem koliko programou pa če jih polovica dela si zadovoljen Smile Very Happy jaz osebno sem raje na iphonu kot na pr. samsung galaxy tabu... ekran je pač malo večji Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.11.2008
Prispevkov: 658
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 20.03.2011 07:43:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dobil sem samsunga na test in ga drgnil pol ure, nato pa pospravil. Premajhen, ne tako tekoč, in meni nemuni meniji, nelogično vseskupi.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 19.08.2009
Prispevkov: 1416
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 20.03.2011 08:18:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Buff je napisal/a:
te zadeve so sam zato da so TV voditelji ala Gacho na tv3 bolj fansi. uporabnost pa na nuli(sem uporabljal ipad1). baterija itak da crkne v dobri uri tako da je za na pot bv. kdor pa rabi brat novice ali cene delnic itd(mogoce 0.1% na forumu) itak majo iphone.


spadaš v krog 1%, ki imajo tako mnenje kot ti (seveda da so že preizkusili to napravo) Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.04.2010
Prispevkov: 1795
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 20.03.2011 08:47:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
filipich je napisal/a:
aha a je kdo dejansko že imel v roki kakšno android tab? al le kar ste prebrali pa na youtube-u gledali...zanima me odzivnost, hitrost, pa take stvari iz prve roke.. na internetu lohk tut sam mal pobrskam.. pač mal debate..

Jaz sem imel tistega galaxya, ki so ga tako promovirali pri mobitelu. V splošnem me je zmotila velikost, odzivnost je bila še prebavljiva, čeprav slabša od prve generacije iPada.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.12.2010
Prispevkov: 57
Kraj: Laporje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 20.03.2011 08:48:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Buff je napisal/a:
te zadeve so sam zato da so TV voditelji ala Gacho na tv3 bolj fansi. uporabnost pa na nuli(sem uporabljal ipad1). baterija itak da crkne v dobri uri tako da je za na pot bv. kdor pa rabi brat novice ali cene delnic itd(mogoce 0.1% na forumu) itak majo iphone.



Vrjetno si uporabljal ipad v big bangu al pa kje zadnjih 5 minut pred zaprtjem trgovine. Prosim povej mi kater aplikacijo si gnal, da je baterija šla v eni uri? se mi v pol leta kaj mam ipad še ni zgodilo..

pa lep pozdrav!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.04.2010
Prispevkov: 1795
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 20.03.2011 08:51:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lol, zopet nekdo, ki ima dolg nos.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani