Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Naslednja
iMac težave
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1415
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #81   Objavljeno 14.10.2014 18:55:57
Re: iMac težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
agerg je napisal/a:
Če je grafa hin probaj s tem servisom: http://www.cadez-ing.si
imam dobre izkušnje. majo orodje da lahko zamenjajo čipovje na grafikah.

Jaz imam slabe izkušnje z njimi. Punci so prenosnik popravljali 3x, 1x zamenjali grafo, enkrat so pozabili celo tipkovnico priklopit nazaj,... pa cena tudi vedno 100+€. Edino kar je res je to, da imajo orodja in nadomestne dele oz. lahko pridejo enostavneje do njih kot fizična oseba.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 28.02.2015
Prispevkov: 5
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #82   Objavljeno 28.02.2015 21:13:45
Re: iMac težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,
Sem nov na forumu. Mi je pred kratkim crknil imac 21.5 late 2012.
Sprva se je par dni prej zelopocasi odzival, potem je me brskanjem po spletu z el vrteti kolescek, tako da sem ga moral ugasniti na gumb!
Po tistem se ni vec vrnil v sistem! Ko sem ga prizgal je narisal jabuk in po 20 sec crknil. Tema....

No uglavnem, crknil je hdd in sreca sem imel kupljeno podalšano garancijo. Zadevo so zamenjali tehniki in uredili prenos podatkov, za keterega sem moral placati. Ostalo krije zavarovalnica!

Zdaj cakam na masino in samo upam da je preneseno bolj ali manj vse.

Malo sem razocaran nad izdelkom. Bom pa v prihodnje bolj previden.

P. S. Racunalnik je bil ze kot nov pocasen sploh ob zagonu. Malo cudno...ni me preprical in upam da bo zdaj hitrejši

Lp jaka
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.06.2011
Prispevkov: 151
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #83   Objavljeno 28.02.2015 23:53:07
Re: iMac težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaka666 je napisal/a:


Malo sem razocaran nad izdelkom. Bom pa v prihodnje bolj previden.



Ne morem verjeti, ti misliš, da če kupiš Appla, da je to stroj, ki ne crkne? Ne boš verjel, da crknejo tudi stroji, ki stanejo 100x več od enega imaca. Mislim, kako sploh lahko imaš takšno logiko....
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 28.02.2015
Prispevkov: 5
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #84   Objavljeno 01.03.2015 07:47:08
Re: iMac težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Samo delil sem svoje mnenje. Ampak očitno so na tem forumu osebki, ki ne prenesejo kritike na applov račun.
Vsaj tako sem zasledil ko sem prebral par postov.

To s mi zdi idiotsko!! In pa še nekaj mwayin, tule ni blo govora o nobeni logiki!!

Lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2006
Prispevkov: 974
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #85   Objavljeno 01.03.2015 09:39:05
Re: iMac težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, samo tudi tvoje porocilo je bilo tako, kot da je Apple kriv, da ti je crknil disk Smile
Pac, po dveh letih ti je crknil disk, ni prvi ni zadnji. Diski so potrosni material. Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 01.06.2010
Prispevkov: 2240
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #86   Objavljeno 01.03.2015 10:01:17
Re: iMac težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaka666 je napisal/a:
Samo delil sem svoje mnenje. Ampak očitno so na tem forumu osebki, ki ne prenesejo kritike na applov račun.
Vsaj tako sem zasledil ko sem prebral par postov.

To s mi zdi idiotsko!! In pa še nekaj mwayin, tule ni blo govora o nobeni logiki!!

Lp


Disk je disk, misliš da ma Apple svoje diske? Notr so WD, segate itd..., popolnoma isti disk kot ga dobiš pri drugih računalnikih, sam da je gor še en jabuček narisan. Nič oosebnega če ti je crknil disk, ti se raje sekiraj zakaj so ti zaračunali za cloniranje podatkov, ponavadi to naredijo avtomatsko in brezplačno. Glede hitrosti bo popolnoma isto kot prej, če bi rad večjo odzivnost in hitrost si pa nabavi SSD
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 28.02.2015
Prispevkov: 5
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #87   Objavljeno 01.03.2015 13:57:24
Re: iMac težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nimam se kej sekirat. Prepisovanje bi placal na vsakem servisu. Ker oni pac niso odgovorni za moje podatke oz za njihov obstoj ni garancije. Tako da to je na stranki. Vsak mora imeti doma back up pa je zmagal.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.03.2010
Prispevkov: 952
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #88   Objavljeno 01.03.2015 15:20:37
Re: iMac težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
no jst imam iMac 8.1 letnik 2008, pa še vedno dela kot prvi dan Smile Vmes so mi crknili že trije PCji… Pa nisem zdej nek apple fan, iphona nikoli nisem imel in v službi delam kot .net programer. Je pa res da imam time machine backup, ki je bil tudi eden izmed razlogov da sem iMac sploh kupil.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 220
Kraj: Murska Sobota
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #89   Objavljeno 01.03.2015 15:29:13
Re: iMac neodziven, ekran moder
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
George je napisal/a:
Nehal se je odzivat iMac 27", mid 2011, 3.1 Intel Core 5, AMD radeon HD 6970M Slika je nekaj minut dobivala čudne artefatke, potem pa naenkrat bum, modre črte, čez ekran. iMac se ne odziva.



Torej, na servisu so pognali Applov diagnostični program, ki ni zaznal nobenih problemov. Kljub temu, da je serijska na Applovi listi za replacement s tem ni bilo nič. Po pol leta občasnih manjših težav, se je Imac spravil v boot loop. Ni ni več delalo, razen da se je sam resetiral.
Tokrat je Apple in servis le priznal serijsko napako. Grafična zamenjana. Zdaj dela OK, potem, ko je pol leta delal občasno nenormalno počasi in delal čudne artefakte po ekranu.
Apple pa ni priznal zamenjave ekrana zaradi leaka na sredi. Zgleda kot ena svetla žarnica, ki ima sedaj že dve mladi, ni flek ampak kot da bi matrika prepuščala svetlobo. Skratka slaba kvaliteta, made in China, ne glede na logo. Če primerjanm s starim G5 in 20" cinema displayem, ki sem ju spet usposobil, medtem, ko je bil iMac na servisu, je tale iMac navadna pofl kitajska roba v fensi dizajnirani škatli.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 23.09.2012
Prispevkov: 162
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #90   Objavljeno 18.03.2015 14:56:13
Imac problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih


Pozdrav!
Zanima me, ali je imel kdo podoben problem. Zakaj mi pri vpisovanju kode pokaže takšne čudne znake? To se mi je pojavilo čez noč. Brez spreminjanja nastavitev.
Hvala za odgovor!
Jure

_________________
Iphone 4 16GB
Iphone 4s 16Gb
Iphone 4s 64Gb
Iphone 5 16Gb
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.03.2010
Prispevkov: 952
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #91   Objavljeno 18.03.2015 15:34:51
Re: Imac problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jure1234 je napisal/a:


Pozdrav!
Zanima me, ali je imel kdo podoben problem. Zakaj mi pri vpisovanju kode pokaže takšne čudne znake? To se mi je pojavilo čez noč. Brez spreminjanja nastavitev.
Hvala za odgovor!
Jure


Zjebani fonti.

Zaženi "Font Book" app in resolvaj vse napake.
https://support.apple.com/en-us/HT201749
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.02.2008
Prispevkov: 284
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #92   Objavljeno 09.09.2015 11:51:39
Re: iMac težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imamo težavo! Ko prižgem iMac 27, Mid 2010 se sistem vzpostavi potem, ko pa kliknem na Finder ali katero drugo aplikacijo pa začne mlet in mleje, mleje mleje. Tako, da mi ne preostane nič drugega, kot da ga na gumb izklopim.

Sploh ne morem vzpostaviti normalnega delovanja. Sem poizkusil z reinstall OS X in ne pomaga nič.

A ima kdo kakšno idejo kaj je za narediti oziroma kaj je krivo (software ali hardware).

Hvala za odgovor
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #93   Objavljeno 09.09.2015 12:27:35
Re: iMac težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislim, da bo disk.
Poskusi testirat, recimo s tem programčkom > OnyX:
http://www.titanium.free.fr/

Poglej SMART podatke.

Ali pa kakšen plačljivi DriveDX.

Dovolj bi morala biti tudi preizkusna varianta za prikaz napak:
http://binaryfruit.com/drivedx

_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #94   Objavljeno 09.09.2015 15:26:12
Re: iMac težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@basty, jaz dam tud glas opetru za pokvarjen disk.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.02.2008
Prispevkov: 284
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #95   Objavljeno 09.09.2015 15:51:47
Re: iMac težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
opeter je napisal/a:
Mislim, da bo disk.
Poskusi testirat, recimo s tem programčkom > OnyX:
http://www.titanium.free.fr/



Nič ne najde. Prav tako "Verify Disk" pravi, da je OK.

Še kakšna ideja?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #96   Objavljeno 09.09.2015 16:03:16
Re: iMac težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ja, enostavno je disk oddelal svoje. 90eu pa maš ssd 250gb.
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnistvo/izd_6018_evssdcru057_ssd_disk_crucial_bx100_250gb_2_5

morš se zavedat, da se ti disk že 5 let vrti z 5400-7200obrati/min, poleg tega je notri glava, ki more s filigramsko natančnostjo določat pozicijo vsak trenutek, teh je pa neskončno. te zadeve se pač kvarijo in ti imaš dosti jasen simptom okvare.
seveda lahko prvo preiskusiš s kakim diskom iz predala, če ga imaš oz. externi usb disk samo ta bo pa zelo počasen, kar morš vzet v zakup.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.03.2010
Prispevkov: 952
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #97   Objavljeno 19.09.2015 21:47:20
iMac crknil?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No pa sem dočakal ... fail iMac 9.1 24" early 2009.

Zbudil sem ga iz sleepa.. slika se je "poscramblala" in naredil sem reset.
Sedaj se obnaša čudno... večina časa se resetira pri "white screen" tako, da se ekran najprej potemni (ni popolnoma ugasnjen, saj se na robih se vidi svetloba), nato se resetira. Včasij se resetira brez "chorda". Včasih se celo pokaže japka in se ekran potem spet "poskrembla" in sledi reset.

Ko sem ga za nekaj časa izklopil iz štroma, sem celo prišel v sistem, kjer sem fasal tale error, ki mi ga je uspelo celo pogrepat:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/6035514/error.rtf

Po parih minutah, (med disk verify) se je ekran potemnil in komp se je resetiral. Probal sem resetirat pram oz. pridit v recovery ampak mi ne rata, saj se ponavadi spet resetira pri belem ekranu.

Sedaj pa prosim izkušene, da mi svetujejo glede na simptome kaj je narobe oz. kateri del HWja je šel v K. + priibližne stroške popravila, da vidim, če se mi sploh splača matrat. - Predvidevam, da je fuč grafična.

Če se ne motim je to ATI Radeon HD 4850.... nisem pa v tem trenutku 100%...

Naslednje vprašanje ... ker je to edini jabolčni kompjuter v bajti me zanima najlažji način za skopirat podatke iz TM, kateremu sem dodelil celotni usb zunanji disk. Najbol me pečejo slike v iPhoto....

Hvala vsem, ki si boste zame vzeli čas in mi svetovali.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.05.2011
Prispevkov: 608
Kraj: Dragomelj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #98   Objavljeno 20.09.2015 10:47:38
Re: iMac crknil?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
no9 je napisal/a:
No pa sem dočakal ... fail iMac 9.1 24" early 2009.

Zbudil sem ga iz sleepa.. slika se je "poscramblala" in naredil sem reset.
Sedaj se obnaša čudno... večina časa se resetira pri "white screen" tako, da se ekran najprej potemni (ni popolnoma ugasnjen, saj se na robih se vidi svetloba), nato se resetira. Včasij se resetira brez "chorda". Včasih se celo pokaže japka in se ekran potem spet "poskrembla" in sledi reset.

Ko sem ga za nekaj časa izklopil iz štroma, sem celo prišel v sistem, kjer sem fasal tale error, ki mi ga je uspelo celo pogrepat:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/6035514/error.rtf

Po parih minutah, (med disk verify) se je ekran potemnil in komp se je resetiral. Probal sem resetirat pram oz. pridit v recovery ampak mi ne rata, saj se ponavadi spet resetira pri belem ekranu.

Sedaj pa prosim izkušene, da mi svetujejo glede na simptome kaj je narobe oz. kateri del HWja je šel v K. + priibližne stroške popravila, da vidim, če se mi sploh splača matrat. - Predvidevam, da je fuč grafična.

Če se ne motim je to ATI Radeon HD 4850.... nisem pa v tem trenutku 100%...

Naslednje vprašanje ... ker je to edini jabolčni kompjuter v bajti me zanima najlažji način za skopirat podatke iz TM, kateremu sem dodelil celotni usb zunanji disk. Najbol me pečejo slike v iPhoto....

Hvala vsem, ki si boste zame vzeli čas in mi svetovali.


Meni tukaj bolj smrdi po disku-u.
A si probal recovery pognat? Ali ti gre v recovery?

_________________
A friend is someone who gives you total freedom to be yourself. (J.M.)

 Macbook M1 pro 14 (2021)
 Thunderbolt display 27
 iPhone 11pro
 Apple TV 4th generation
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1143
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #99   Objavljeno 20.09.2015 10:48:53
Re: iMac težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Iz firbca sem malo poguglal tele KP reporte... nimam znanja, niti časa, ampak kar sem v parih minutah dojel, da folk tele KP reporte kar precej popljuva, kot nezanesljive. Vseeno - prvo preverit RAM, temperature (hlajenje, sploh, ker mašina ni ravno sveža - prah), pa potem dalje. Good luck!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #100   Objavljeno 20.09.2015 13:04:17
Re: iMac težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kot so že pred mano rekli, je dost verjeten problem pregrevanja.

Lahko samo zaradi prahu v zračnih poteh in ventilatorjih.
Lahko tudi kak stik hladilnika popusti.

Probaj najprej mal presesat reže, potem pa naštimat kak ventilator al pa kar fen spodaj, da piha v ohišje. Če je bil sam prah, se bo hitro poznalo.

Se boš laže odločil, kako dalje.

Glede TM backupa.
Ponavadi se da iz takega diska norbalno pobrat file, če le nisi kompliciral s kakšnim kodiranjem arhiva.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
« Poglej prejšnjo temo - Strojna oprema - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani