Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
Pogled v Foxconn
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1618
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #81   Objavljeno 21.10.2012 22:41:26
Re: Pogled v Foxconn
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
aja zdaj pa teh dogovorov ni a ne? in svoboda posameznika je da pokrade kar mu pride pod roko in potem ima kapital in lahko jebe uno poštenjačino, ki je celo življenje garal zdaj pa ne bo dobil niti spodobne pokojnine. žal si ti tisti ki (še) ne šteka. ko boš odrasel mogoče boš.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.06.2011
Prispevkov: 1560
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #82   Objavljeno 21.10.2012 22:42:30
Re: Pogled v Foxconn
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Goran je napisal/a:
Nisem siguren da je problem samo v davkih


Če izbrišem vse ostalo kar si napisal, si zadel (nehote) jedro problema, zakaj se vse seli na vzhod.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #83   Objavljeno 21.10.2012 22:53:35
Re: Pogled v Foxconn
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No, dejstvo je, da če iPhona ne bi delali Kitajci, ne bi mogu stat 700EUR, pač pa bistveno več.

Ni šans, da bi bil tko kvalitetno sestavljen. (pa to še mogoče)

Predvsem pa ga ni junaka, ki bi jih uspel sestavit 10 mio kosov v enem mescu. Ob vsem ostalem poslu, ki ga fura...

----
Zamenjava za Kitajce je edino robotizacija, ki pa trenutno zgleda ne premaga pridnih in organiziranih Azijcev.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.06.2011
Prispevkov: 1560
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #84   Objavljeno 21.10.2012 22:57:05
Re: Pogled v Foxconn
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Goran je napisal/a:
aja zdaj pa teh dogovorov ni a ne? in svoboda posameznika je da pokrade kar mu pride pod roko in potem ima kapital in lahko jebe uno poštenjačino, ki je celo življenje garal zdaj pa ne bo dobil niti spodobne pokojnine. žal si ti tisti ki (še) ne šteka. ko boš odrasel mogoče boš.


Nisem trdil da skrivnih dogovorov, ki gredo na škodo potrošnika zdaj ni več, ampak, da carine slednje povzročijo v precej večjem številu. Poguglaj kaj so povzročile carine v prejšnjem stoletju v ZDA (kmetijski program glede carin na bombaž).

Goran je napisal/a:


in potem ima kapital in lahko jebe uno poštenjačino, ki je celo življenje garal zdaj pa ne bo dobil niti spodobne pokojnine.


Ne razumem kaj bi imele pokojnine s carinami veze?. Ko pa že tako sovražno omenjaš kapital, a se ti sploh zavedaš, da je kapital pogoj za delo in kasnejšo potrošnjo.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1618
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #85   Objavljeno 21.10.2012 23:05:29
Re: Pogled v Foxconn
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
se zavedam. vem pa da so s tem preterali in da gre vse v K. Ker si bistveno mlajši boš to še zelo dobro občutuil. Žal. Zdaj pa živi naprej v svoji teoriji jaz pa v svoji ker se ne mislim več pregovarjati.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.06.2011
Prispevkov: 1560
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #86   Objavljeno 21.10.2012 23:08:52
Re: Pogled v Foxconn
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Goran je napisal/a:
se zavedam.


Pa se ne, saj potem takšnih neumnosti ne bi pisal.

Goran je napisal/a:
Ker si bistveno mlajši boš to še zelo dobro občutuil.


Ubogi starček, kako se je ves svet obrnil proti tebi. Ni ekonomija nekaj o čemer se lahko prosto po Prešernu debatira, treba je tudi slednjo razumet. Wink
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1618
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #87   Objavljeno 21.10.2012 23:13:07
Re: Pogled v Foxconn
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ubogi mladenič, ki za povrhu misli da je brihten.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.06.2011
Prispevkov: 1560
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #88   Objavljeno 21.10.2012 23:32:02
Re: Pogled v Foxconn
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Goran je napisal/a:
ubogi mladenič, ki za povrhu misli da je brihten.


Goran, jaz zlahka dokažem, da sem za razliko od tebe brihten. Kot študent na podiplomskem študiju ekonomije in ob razumevanju ekonomske filozofije sem pravkar skozi debato, dokazal tvoj intelektualni domet v poznavanju ekonomije, slednje lahko potrdi vsak študent, ki je uspešno zaključil vsaj 1. letnik dodiplomskega študija Ekonomske fakultete.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1618
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #89   Objavljeno 21.10.2012 23:35:23
Re: Pogled v Foxconn
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
teorija brez prakse kot kolo brez akse. kot študent sem bil tud jest zelo brihten. to šele zdaj vidim. ni vse v ekonomiji. kaj je tudi še v čem drugem kar pa ti zaenkrat ne zmoreš dojeti. in zdaj sem tole trapasto debato res zaključil. priznam si najboljši. amen.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #90   Objavljeno 21.10.2012 23:38:41
Re: Pogled v Foxconn
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iDejanP je napisal/a:
Ni ekonomija nekaj o čemer se lahko prosto po Prešernu debatira, treba je tudi slednjo razumet. Wink


S čem pa "ekonomija" misli nadomestiti zaslužke, ki jih v Aziji počasi a vztrajno zmanjkuje. Azijska proizvodnja se ohlaja. To ne moreš rečt, da se ne.

Poleg tega Juan ne bo mogel postajati vsako leto bolj podcenjen.

Proizvodnja se mora preselt nazaj na zahod. Amerika dela na carinjenju vsega, kar ne more v končnem izdelku končati kot "Made in USA". Pa to niso zanemarljivi odstotki. Se ne spomnim čist točno sam to so ble cifre čez 100%. Mi ni blo nič jasno.

Samsung dela tovarne v Ameriki. Podobno, kot so morali azijski avtomobilarji selit proizvodnjo na zahod. Tko da kapitalizem ne prenese azijske konkurence. V bistvu gre tu že bolj za damping.

Ekonomske teorije ne poznam, znam pa kritično razmišljat. In odgovori na trenutno stanje, ki jih servira ekonomija, so zastareli.

Mogoče bom mal populističen, samo pri 4% rasti, ki jo je zadnjih 20 let jemala ekonomija za "zdravo za gotovo", bi v naslednjih 20 letih porabili surovin za 4 velikosti planeta ... no go! Ne gre! Tko da ekonomiji teorija odpoveduje. Vsaj ta, splošno znana. Me pa zanima, kaj imate ta novi ekonomisti na zalogi.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.06.2011
Prispevkov: 1560
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #91   Objavljeno 21.10.2012 23:51:07
Re: Pogled v Foxconn
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Goran je napisal/a:
teorija brez prakse kot kolo brez akse.


Goran, ti si tipičen slovenec, kateri zaradi nepoznavanja teme prične z argumenti tipa ad hominem napadati persono človeka, samo zato, da zakrije svoje nepoznavanje teme.

Da tvoj zgornji stavek ne pije vode, ti pove slednje. Vse kar sem v zvezi s carinami zapisal sem izvedel iz dolgoletne študije, s katero je ekonomist Hayek prejel Nobelovo nagrado za ekonomijo (najvišje možno priznanje kar jih je). Torej gre za dokazano dejstvo.


Goran je napisal/a:
priznam si najboljši


In zabil si žebelj v lastno krsto. Like
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani