Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Naslednja
Netflix
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1802
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #81   Objavljeno 10.01.2016 19:00:40
Re: Netflix
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iApple je napisal/a:
To je odvisno od lastnikov avtorskih pravic in ne netflixa, netflix si seveda želi ponudit čimveč vsebin uporabnikom, ker bi tako pridobil več uporabnikov. Ampak se jim očitno ne splača kupovati pravic za manjše države, ker bi zelo verjetno morali delati brez dobička če bi hoteli ponudit vse vsebine vsepovsod.
Primer recimo; fox noče, da se na netflixu v sloveniji pojavijo vsebine prej kot na njihovem TV programu v Sloveniji.


to mas prav ! a pa misls da je netflix vredn 9€ mesecno trenutno ?

_________________
Don't forget to takeout profits!
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #82   Objavljeno 10.01.2016 19:12:31
Re: Netflix
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če misliš slo verzijo brez DNS obvoznice, je odvisno od tega če ti teh 9€ upraviči čas, ki ga porabiš da najdeš film na pašnikih in ga potegneš dol ter potem predvajaš na izbrani napravi (na iPhonu, iPadu in Apple TV je to še toliko težje!). Plus tega podpiraš nadaljno produkcijo in dejansko plačaš za neko stvar. Jaz sem za piratizacijo samo v primeru, ko se neka vsebina ne da dobiti v boljši in cenovno ustrezni opciji, kot lahko to dobiš na pašnikih. Če pa distributer svoj material na trgu ponudi po normalni ceni, v najboljši kvaliteti in uporabniku prijazno pa se mi zdi, da bi se za stvar moralo plačat. Tako, da ja .. Pomojem je netflix, tudi v slovenski verziji vreden teh 9€ na mesec glede na vsebine, ki jih ponujajo. Če pa uporabiš en res lahki workaround, to je da samo DNS naslov spremeniš in imaš na voljo celotno knjižnico pa je 9€ celo zelo nizka cena! Primerjaj ta znesek s tem kar mesečno plačujemo za RTV prispevek in kaj dobimo.
Poleg tega imaš dražjo opcijo, ki jo lahko deliš z družino, prijatleji, dobiš 4K vsebine in je še ceneje.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.09.2011
Prispevkov: 345
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #83   Objavljeno 10.01.2016 19:57:24
Re: Netflix
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prvi mesec je free? ti vzamejo iz kartice denar in potem vrnejo ? ker men ne zagrabi kartice, je pa res da mam gor cca 5€ Mad

_________________
iPod Shuffle
iPhone 6
Macbook Pro 13 2014
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #84   Objavljeno 10.01.2016 20:06:54
Re: Netflix
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni niso še ničesar trgali. Verjetno pa vseeno potrebuješ dovolj denarja na kartici.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #85   Objavljeno 10.01.2016 21:52:32
Re: Netflix
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Verjetno samo avtorizacijo naredi... in ce ni dovolj sredstev, pac ne gre skozi...

Jaz sem se prijavil s Paypalom... in tudi ze odjavil... in ni nikjer nic vidno, da bi se karkoli zaracunalo ali vracalo ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 30.12.2008
Prispevkov: 2393
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #86   Objavljeno 10.01.2016 21:55:11
Netflix
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Je kdo že preizkusil? Se splača, ali je za našo regijo precej okrnjen?

Kako pa se primerja npr. s Siolovim PickBoxom, kar se tiče vsebin (razen tega, da ima slednji podnapise v SLO)?

_________________
 15.4" MacBook Pro (late-2011), 2.2 Ghz Intel Core i7, Crucial 8GB RAM, Crucial M500 480GB SSD, AMD Radeon 6750M 
 iPad Air 32 GB Space Gray 
 iPhone 15 Pro 256 GB Black Titanium 
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #87   Objavljeno 10.01.2016 22:01:29
Re: Netflix
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
real001 je napisal/a:
Je kdo že preizkusil? Se splača, ali je za našo regijo precej okrnjen?

Kako pa se primerja npr. s Siolovim PickBoxom, kar se tiče vsebin (razen tega, da ima slednji podnapise v SLO)?


Sem tvoje sporocilo pridruzil temi, kjer je ze kar nekaj napisanega ... Smile

Pickbox ni SiOLov... le na SiOL TV je tudi vkljucen ... tako kot recimo Voyo,...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 30.12.2008
Prispevkov: 2393
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #88   Objavljeno 10.01.2016 22:11:39
Re: Netflix
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Sem tvoje sporocilo pridruzil temi, kjer je ze kar nekaj napisanega ... Smile

Pickbox ni SiOLov... le na SiOL TV je tudi vkljucen ... tako kot recimo Voyo,...


Bu.. se mi je zdelo čudno, da ni bilo nobene teme na to pod Ostalo, na rubriko TV pa sem nekako pozabil. Embarassed

_________________
 15.4" MacBook Pro (late-2011), 2.2 Ghz Intel Core i7, Crucial 8GB RAM, Crucial M500 480GB SSD, AMD Radeon 6750M 
 iPad Air 32 GB Space Gray 
 iPhone 15 Pro 256 GB Black Titanium 
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.09.2011
Prispevkov: 345
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #89   Objavljeno 10.01.2016 22:16:03
Re: Netflix
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala vama Smile bom nakazala več denarja gor pa da testiram, če se mi splača Laughing

_________________
iPod Shuffle
iPhone 6
Macbook Pro 13 2014
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 30.12.2008
Prispevkov: 2393
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #90   Objavljeno 10.01.2016 22:26:53
Re: Netflix
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se pravi, za dostop do večjega izbora (ameriških) vsebin na iPadu je možno samo s spremembo DNS nastavitev na napravi?

Pa je varno, da se kar na ene DNS serverje povežeš?

_________________
 15.4" MacBook Pro (late-2011), 2.2 Ghz Intel Core i7, Crucial 8GB RAM, Crucial M500 480GB SSD, AMD Radeon 6750M 
 iPad Air 32 GB Space Gray 
 iPhone 15 Pro 256 GB Black Titanium 
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 943
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #91   Objavljeno 10.01.2016 23:19:19
Re: Netflix
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zakaj ne bi blo varno? DNS serverji samo domene pretvorijo v IP naslove, ki jih računalnik razume na katero stran hočeš. Ni to nič takega, je pa do neke mere boljše imeti DNS tvojega ponudnika interneta kot pa neke javne DNSje.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #92   Objavljeno 10.01.2016 23:27:42
Re: Netflix
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Će si pri telemachu je boljše met vse kar ni njihov DNS server, ker tolko problemov kot pa majo oni s tem ... Meni se najbolj obnesejo googlovi (8.8.8.8 in 8.8.4.4) ne opazim pa nobene razlike oz. nedelovanja kakega nalsova zdaj ko imam na iPadu ta DNS za ZDA netflix.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 943
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #93   Objavljeno 11.01.2016 01:53:47
Re: Netflix
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz mam Telemach in nimam njihovih DNSjev. Na njihovih DNSjih mi ni resolvalo Youtuba (razn po nešteto osvežitvah), na novih DNS dela BP.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1669
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #94   Objavljeno 11.01.2016 09:48:56
Re: Netflix
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iApple je napisal/a:
Primer recimo; fox noče, da se na netflixu v sloveniji pojavijo vsebine prej kot na njihovem TV programu v Sloveniji.


Nekaj takega, ja. Zato bodo tudi tu morali (poleg tega, da se uredi enotni medijski trg, kar za začetek vsaj znotraj EU menda pripravljajo) narediti nekaj, kot je bila "razveza lokalne zanke"pri ISP in podobna ločitev pri elektro ponudnikih - v tem primeru regulirati, da se producentske hiše organizacijsko in lastniško loči od distribucijskih kanalov in da imajo vsi distribucijski kanali enake pogoje.

Glede ponudbe... do zdaj sem na hitro pregledal (in celo nekaj pogledal) slovensko, ameriško, nemško in britansko (Hola je za to zakon v Chromu). Moram reči, da niti ameriška ni nevemkaj. So celo fore, da imaš v slovenski kompletno Matrix trilogijo, v ZDA pa je ni. V ZDA za nekatere naslove izpiše "DVD only". Nemci imajo The Big Bang Theory, ki je niti v slovenski niti v ameriški nisem našel...
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #95   Objavljeno 11.01.2016 10:02:40
Re: Netflix
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Menda je celo tako, da tudi Netflix prej proda pravice predvajanja drugim... recimo pravice predvajanja za Slovenijo za lastno serijo "Hiša iz kart" so prodali Pickbox-u nato je na vrsti se Pro Plus in sele cez cas bodo lahko predvajali tudi sami ...

http://www.blog.uporabnastran.si/2016/01/11/netflix-tudi-v-sloveniji-bo-sedaj-kaj-manj-piratstva-filmov-in-serij/

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #96   Objavljeno 11.01.2016 14:21:46
Re: Netflix
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Seveda je tako... ampak do te situacije je prišlo zaradi tega, ker na našem trgu pred tem niso bili prisotni. Od sedaj naprej bo za lastno produkcijo prvi Netflix in nato ostali...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.01.2009
Prispevkov: 260
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #97   Objavljeno 12.01.2016 14:03:34
Re: Netflix
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
nf7 je napisal/a:
Zakaj ne bi blo varno? DNS serverji samo domene pretvorijo v IP naslove, ki jih računalnik razume na katero stran hočeš. Ni to nič takega, je pa do neke mere boljše imeti DNS tvojega ponudnika interneta kot pa neke javne DNSje.


Po vsej vrjetnosti res ne bo nič narobe, vseeno pa jaz osebno ne bi vpisoval neki nepoznanih strežnikov DNS. Je sicer dokaj majhna verjetnotnost, ampak lahko ti dejansko spoofajo bilokater zapis DNS (DNSsec se praktično ne uporablja skoraj nikjer), poleg tega pa, če slučajno njihovi strežniki štrajkajo imaš probleme z vsemi storitvami, če ne greš spet spreminjat nastavitev.

Se mi zdi boljše, če enostavno na lokalnem DNS strežniku (recimo na routerju) narediš conditional DNS forwading samo za domeno netflix.com (npr na tvunblock, ki je trenutno free), vse ostalo pa resolvaš tako kot prej. Sam imam tako rešeno in mi potem deluje BP na vseh napravah v mreži (iPad, Apple TV, TV,...).
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1802
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #98   Objavljeno 12.01.2016 16:31:06
Re: Netflix
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
X-S!D3 je napisal/a:
Po vsej vrjetnosti res ne bo nič narobe, vseeno pa jaz osebno ne bi vpisoval neki nepoznanih strežnikov DNS. Je sicer dokaj majhna verjetnotnost, ampak lahko ti dejansko spoofajo bilokater zapis DNS (DNSsec se praktično ne uporablja skoraj nikjer), poleg tega pa, če slučajno njihovi strežniki štrajkajo imaš probleme z vsemi storitvami, če ne greš spet spreminjat nastavitev.

Se mi zdi boljše, če enostavno na lokalnem DNS strežniku (recimo na routerju) narediš conditional DNS forwading samo za domeno netflix.com (npr na tvunblock, ki je trenutno free), vse ostalo pa resolvaš tako kot prej. Sam imam tako rešeno in mi potem deluje BP na vseh napravah v mreži (iPad, Apple TV, TV,...).


Jaz osebno mislim da ti mal prevec filme gledas ! Sprememba dnsja na napravi ni tok big deal ! Smile

_________________
Don't forget to takeout profits!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1669
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #99   Objavljeno 13.01.2016 09:26:54
Re: Netflix
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Še en dodatek za nove kategorije v Chromu:
http://www.ghacks.net/2016/01/13/browse-hidden-categories-on-netflix-with-super-browse/

Nisem pa še gledal, če gre zgolj za drugačno predalčkanje prikazanega ali pa tudi prikaz vsebine, ki v določenem storu ni na voljo.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 25.12.2006
Prispevkov: 122
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #100   Objavljeno 13.01.2016 12:31:13
Re: Netflix
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
če še niste probrali: https://www.smartflix.io/
dela super.
Access the entire Netflix catalogue — more than 14,000 movies and TV shows — from anywhere in the world.

Žal pa samo za komp.
« Poglej prejšnjo temo - TV - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani