Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Samsung-ova nova reklama
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 29.02.2008
Prispevkov: 1636
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #81   Objavljeno 25.11.2011 10:31:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne, samo pisat da sta "pred iphonom" na podlagi 0.2ghz na cpuju je pač neumno.
leta... 1998? Bo? ne vem.
sm dobu nov komp. sm mel na izbiro Intel Pentium 166, pa cyrix 200mhz... pa sm vzel cyrixa. Pa sm ga nesel čez en teden nazaj Razz pa vsel p166... ker je cyrix skos zmrzval. P166 mam pa še zdaj doma. :thumbsup:
nekaj časa je služil kot linux server. zdej pa ne več.

Cavallo: nah, nisem. Samo officially ga itak ni ne na S2 ne na nexusu

_________________
mbp late 2008
iPhone 4
ipad1
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #82   Objavljeno 25.11.2011 10:38:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Reklama je itak targetirana na folk, ki išče razloge, zakaj ne bo kupil iPhona ampak nekaj drugega. Take prepriča 100%.

S tem, da provocira Apple fane, ki o njej debatirajo po forumih, pa poveča doseg. Virus marketing, ki ti ga naredijo tvoji največji konkurenti... zvito.

S tega stališča je reklama zmagovalna!
Bi reku da so lepo nadgradili Applov koncept.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 11.02.2008
Prispevkov: 1031
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #83   Objavljeno 25.11.2011 10:44:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ploki je napisal/a:
Ne, samo pisat da sta "pred iphonom" na podlagi 0.2ghz na cpuju je pač neumno.
leta... 1998? Bo? ne vem.
sm dobu nov komp. sm mel na izbiro Intel Pentium 166, pa cyrix 200mhz... pa sm vzel cyrixa. Pa sm ga nesel čez en teden nazaj Razz pa vsel p166... ker je cyrix skos zmrzval. P166 mam pa še zdaj doma. :thumbsup:
nekaj časa je služil kot linux server. zdej pa ne več.

Cavallo: nah, nisem. Samo officially ga itak ni ne na S2 ne na nexusu


Na nexusu je http://www.google.com/nexus/
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 11.02.2008
Prispevkov: 1031
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #84   Objavljeno 25.11.2011 10:46:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Reklama je itak targetirana na folk, ki išče razloge, zakaj ne bo kupil iPhona ampak nekaj drugega. Take prepriča 100%.

S tem, da provocira Apple fane, ki o njej debatirajo po forumih, pa poveča doseg. Virus marketing, ki ti ga naredijo tvoji največji konkurenti... zvito.

S tega stališča je reklama zmagovalna!
Bi reku da so lepo nadgradili Applov koncept.


Točno to. Z reklamo so naredili svoje. Skor po vseh jabuk forumih se govori o njej in to je bil cilj Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2008
Prispevkov: 351
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #85   Objavljeno 25.11.2011 10:48:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
haroker je napisal/a:
Reklama je v osnovi dokaj dolgocasna. V njej govorijo o vecjem ekranu (na forumu je bil podan ze link zakaj je sedanja velikost iPhone ekrana idealana za roke), omenjajo 4G (kje v EU ga ze imamo?)


Ta z idealko za roke je neumna. Kolikšen procent časa si produktiven z eno roko in koliko z dvema? Ekran bi lahko bil do 4" in bi bil prav super. Problem je, ker je način programiranja za iOS tak (in Apple je to vsem developerjem v glavo vcepil), da je resolucija in fizična velikost samo ena (retina je zelo enostaven workaround na osnovno resolucijo) in bi vsaka sprememba potrebovala orng popravek vseh aplikacij, (večji kot za retina display), apple pa ne najavlja izdelkov v naprej. Če bi npr. pol leta pred izidiom iPhone "6G" rekli, da bo resolucija 720p, bi večina aplikacij ob izidu telefona delala normalno. Tako pa npr. z retino nekatere niso delovale več mesecev po izidu telefona.

4G? Švedska ziher, poznam celo ljudi ki delajo pri Ericssonu na LTE Advanced in redno uporabljata to omrežje. Drugače pa se aktivno testira tudi v LJ Wink

Ko bo dovolj telefonov, bo tudi omrežje. Večina nas telefon kupi za vsaj 1 - 2 leti. V tem času bo LTE marsikje. Za naslednjo generacijo bo skoraj moral bit v iPhone-u. Glede na Qualcommov roadmap, bodo z drugim letom LTE lahko imeli vsi WP7 (8?), Android telefoni in Windows 8 tablice, ker je LTE vgrajen v SoC. Je pa res da bo zgolj LTE (serija 4) in ne LTE Advanced, ki je edina prava 4G tehnologija. Vse ostalo je kvečjem 3.8 ali 3.9G. Embarassed

Spet offtopic, sori admin Embarassed Skratka, meni je reklama všeč. Imam precej Apple zadev, ker so mi všeč. Samo ko so stvari boljše drugje, mirno presedlam tja. Problem je edino iPhone, ker sem preveč vložil v App-e in mi je škoda. Če ne bi bilo temu tako, bi verjetno namesto 4S vzel Lumio 800 (seveda, če bi bila za prijet res tako v redu, kot se piše).
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.12.2010
Prispevkov: 674
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #86   Objavljeno 25.11.2011 10:56:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Verjetno najboljša telefona na svetu skupaj v isti reklami. Lepo. Tisti posnetek o Pepsi je pa še hujši. Very Happy

_________________
Gotterdammerung
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 29.02.2008
Prispevkov: 1636
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #87   Objavljeno 25.11.2011 10:57:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
1024*768 od ipada bi lahko uporablali na retini 4"

Cavallo: nism vedu da je ze zuni, sorr

_________________
mbp late 2008
iPhone 4
ipad1
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2008
Prispevkov: 351
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #88   Objavljeno 25.11.2011 11:13:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@Ploki: Samo iPad aplikacije še vedno ne bi bile primerne, ker so narejene za 10" ekran. Veš kako majhno bi bilo vse skupaj.

Dvomim, da bo drugo leto nova resolucija. Pomoje bo, ko se ukine podpora za 3GSa in s tem ostane samo trenutna retina. Tako da se bodo programerji ukvarjali z največ 2ma na napravo (iPad, iPhone - oboje do 2x).
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #89   Objavljeno 25.11.2011 11:57:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hja, iPad 1 in 2 bosta se vedno zunaj, tako da bo vseeno potrebno delati za dve resoluciji UI.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2008
Prispevkov: 351
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #90   Objavljeno 25.11.2011 12:59:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja sej to sem hotel povedat (mogoče malo nerodno), iPad 2x in iPhone 1-2x. Sej aplikacije pisane za iPhone, niso primerne za iPad, če ni vmesnik prilagojen - in obratno.

Sta mi pa zanimiva Apple in Samsung, ko se toliko tožarita in s temile reklamami, po drugi strani pa drug drugemu ful biznisa delata. Tako kot Mac vs. PC, pa je MS še vedno največji developer za Mac-a Rolling Eyes , kvečjemu bi moral biti Apple hvaležen, da je MS delal Office še naprej za njih, ko je bila Mac skupnost zelo majhna (recimo pred letom 2006). Sej Tim je na WWDC (je bilo takrat?) izpostavil Office in rekel da je super (se je mogoče ustrašil, da bodo ostali brez? :p ) :p
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 03.05.2008
Prispevkov: 1065
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #91   Objavljeno 25.11.2011 14:07:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Neglede na takratno stevilo uporabnikov, mislim da ni bilo take bojazni. Ce bi res prislo do kakih konfliktov o prodaji, pa bi po vseji verjetnosti do naslednjega WWDCja apple predstavil novo orodje za pisarne. Verjetno bi samo jedro office-a oblekli v kaj bolj lepega in dodali par dodatkov, ki bi nam kupcem dalo zadosten razlog za nakup.

Dokler se dobro trzi office, pa apple ne rabi razmisljati o cem boljsem kot pages, ki pa je recimo zadovoljiv za navadnega smrtnika.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2008
Prispevkov: 351
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #92   Objavljeno 25.11.2011 14:18:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kako bi Apple "oblačil" MSovo jedro v nekaj lepega? Dejstvo je, da brez Office bi bilo število Mac uporabnikov manjše. Sicer to danes ni več toliko relevantno (ker se število dvignilo na račun i naparav), ko pa jim je šlo za nohte pa je bilo to preklemano pomembno. Rolling Eyes

Pages je pa zadovoljil zgolj in samo če računaš, da boš za vse večne čase na Macu in če lahko drugim pošiljaš samo PDFje (da ne rabijo urejat dokumentov). Za službo npr. ne pride v poštev (in 70 - 90 % denarja se obrača tu, ne pa pri domačih userjih). Brez Office ne bi mogel nihče, ki dela s temi dokumenti (večina pisarniških delavcev), doma za delo uporabljati Mac-a. Pa še 2 različni orodji bi se moral učit.

Meh, preveč offtopic. Bom dal kljukco o obveščanju stran, preden me admin spet krega :bravo:
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 22.06.2009
Prispevkov: 287
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #93   Objavljeno 25.11.2011 14:30:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pred parimi dnevi sem primerjal svojega 4S in Samsunga GSII. Razlika je v velikosti zaslona, pri tem je za mene zmagal iPhone, ker mi je 4.3 inča preveč. (Pre)velik zaslon je moteč faktor, če želiš na telefonu stvari upravljati z eno roko, kar jaz počnem vsak dan.
Druga točka, ob kateri bi se ustavil, je stabilno in gladko delovanje sistema. iPhone hitreje odpira aplikacije, kateri koli meni itd. Med scrollanjem se sploh ne zatika, na drugi strani je mogoče opaziti nedodelano prehajanje (beri zatikanje ob scrollanju). To pri meni dosti šteje, zato imam iPhona (že nekaj let). Če ti 4.3 ekran, visoke cifre na papirju, kot so že predhodniki omenili, in "žive barve" (kar je subjektivno - meni retina deluje bolj naravno) pomenijo več, potem vzami SGSII. Preprosto, a ni? Rolling Eyes
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 13.03.2011
Prispevkov: 7137
Kraj: Logatec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #94   Objavljeno 25.11.2011 14:33:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mrazborsek je napisal/a:
Pred parimi dnevi sem primerjal svojega 4S in Samsunga GSII. Razlika je v velikosti zaslona, pri tem je za mene zmagal iPhone, ker mi je 4.3 inča preveč. (Pre)velik zaslon je moteč faktor, če želiš na telefonu stvari upravljati z eno roko, kar jaz počnem vsak dan.
Druga točka, ob kateri bi se ustavil, je stabilno in gladko delovanje sistema. iPhone hitreje odpira aplikacije, kateri koli meni itd. Med scrollanjem se sploh ne zatika, na drugi strani je mogoče opaziti nedodelano prehajanje (beri zatikanje ob scrollanju). To pri meni dosti šteje, zato imam iPhona (že nekaj let). Če ti 4.3 ekran, visoke cifre na papirju, kot so že predhodniki omenili, in "žive barve" (kar je subjektivno - meni retina deluje bolj naravno) pomenijo več, potem vzami SGSII. Preprosto, a ni? Rolling Eyes


+1 :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

_________________
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 03.01.2009
Prispevkov: 3825
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #95   Objavljeno 25.11.2011 14:45:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Reklama je itak targetirana na folk, ki išče razloge, zakaj ne bo kupil iPhona ampak nekaj drugega. Take prepriča 100%.

S tem, da provocira Apple fane, ki o njej debatirajo po forumih, pa poveča doseg. Virus marketing, ki ti ga naredijo tvoji največji konkurenti... zvito.

S tega stališča je reklama zmagovalna!
Bi reku da so lepo nadgradili Applov koncept.


Ne samo to, precej žaljiva je do Apple uporabnikov - in to vseh... pomoje bo tole reklamo doletela podobna usoda kot tisto Audi in Pepsi... Čeprav ne vidim poante za ban Audijeve reklame. Pepsi ja. Je izvirna ampak precej ponižujoča.

Samsuplatična Reklama ni neka zmaga ampak izjemno podla... niti ena v tej temi na pade na tak nivo, kot ta samsungova. Ne rečem, da ni izvirna, norčevati se iz nekoga, ki ne kupuje tvojih produktov in ne stoji v vrsti za tvoje izdelke... ok no Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2008
Prispevkov: 351
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #96   Objavljeno 25.11.2011 14:49:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jonas pred nekaj leti v Polnočnem klubu: "Če je smešno, ni žaljivo. In če je žaljivo, ni smešno."

Mene ta reklama prav prijetno nasmeji in me prav nič ne žali. Čakati v taki vrsti je pa tudi bilo doživetje, ga pa ne bom ponavljal (mi že takrat ni bilo nujno, samo je treba doživet :p ). Samo reklama mi je všeč, prav res. Mislim, da je žalostno, če te taka reklama žali.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 03.01.2009
Prispevkov: 3825
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #97   Objavljeno 25.11.2011 14:50:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Seveda me, tudi tebe. Škoda, da se ne zavedaš, barista.

Kaj je pa Jonas rekel me pa ne zanima. Je fajn, včasih pa mimo brcne Wink
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 05.11.2008
Prispevkov: 107
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #98   Objavljeno 25.11.2011 16:10:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
KSZ

http://www.theverge.com/2011/11/17/2568348/galaxy-nexus-review

Topolskyjev test Nexus Prime-a, 10ka pri software in prerformance.
Lep prikaz koliko prinese dober OS, SGS2 je hardwaresko močnejši a vendar je kot celota ta telefon daleč pred vsemi Androidi (verjetno tudi pred 4S)
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.07.2011
Prispevkov: 649
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #99   Objavljeno 25.11.2011 19:15:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Paradox je napisal/a:
KSZ

http://www.theverge.com/2011/11/17/2568348/galaxy-nexus-review

Topolskyjev test Nexus Prime-a, 10ka pri software in prerformance.
Lep prikaz koliko prinese dober OS, SGS2 je hardwaresko močnejši a vendar je kot celota ta telefon daleč pred vsemi Androidi (verjetno tudi pred 4S)

Tale nova verzija Androida je že tako podobna iOS-u, da je kar smešno... A ne zna več nobeden kaj inovativnega dan danes narediti???
Dodali so "screenshoot" power+volume up (držiž za 2 sekundi; kar prej sploh ni bilo možno, razen, če ga nisi rootal. Bližnjica me spet spominja na Apple - ampak jim je žal ponesrečena zaradi teh 2vsekund Laughing
Tudi odzivnost screena je malce slabša kot na iPhonu :bravo:

_________________
iPhone 5S,32Gb-Spacegrey
iPhone 4, 32Gb
iMac 27", i5 mid 2011
Macbook Air 13, late 2008
New iPad , 32Gb WiFi
iPod nano, 8Gb
Apple TV 2013
Ipad Pro 64
Iphone X
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 19.08.2009
Prispevkov: 1416
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #100   Objavljeno 25.11.2011 19:36:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lep je, nexus
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani