Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23, 24, 25  Naslednja
Apple TV. Da/Ne?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 12.09.2008
Prispevkov: 529
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #81   Objavljeno 03.11.2011 15:47:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zakaj mkv in avi ne predvajate preko DLNA na tv?
Zakaj ravno atv?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.05.2008
Prispevkov: 588
Kraj: Trbovlje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #82   Objavljeno 03.11.2011 15:51:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
gpc17 je napisal/a:
Apple TV 1



Eh, to je pa že konkretno staro in še Airplay verjetno ne podpira, ali pač? Novega je pa tako ali tako nemogoče dobit, ker se prodaja samo 2ka. Kakšna je pa dejanska razlika v uporabnosti med 1ko in 2ko?

_________________
iHruska - Original Pear Product Of The Year!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.03.2008
Prispevkov: 457
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #83   Objavljeno 03.11.2011 20:53:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
eno_ime je napisal/a:
Zakaj mkv in avi ne predvajate preko DLNA na tv?
Zakaj ravno atv?


ne znajo vsi televizorji/dlna serverji predvajat vsega kar je v MKV/AVI/M4V. Smile

plus tega je aTV/XBMC UI neprimerno boljši od vsega kar sem videl.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.03.2008
Prispevkov: 457
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #84   Objavljeno 03.11.2011 20:57:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Desty je napisal/a:
Kakšna je pa dejanska razlika v uporabnosti med 1ko in 2ko?


1ka ima disk, na katerga lahko naložiš do 150GB vsebine in potem samo to prenašaš naokol
2ka nujno nuca internet ali LAN s prižganim računalnikom

1ka je meni ful uporabna, 2ka precej manj (vikend ima omejen internet in običajno ne vlačim 160GB s seboj na prenosniku)
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.05.2009
Prispevkov: 556
Kraj: Tuki
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #85   Objavljeno 04.11.2011 16:12:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No, ni nujno prizgan rac...lahko imas Timecapsule in dela super...Wink... In wirelessly Wink)
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.05.2009
Prispevkov: 556
Kraj: Tuki
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #86   Objavljeno 04.11.2011 16:20:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
gpc17 je napisal/a:
Sem v dilemi, da bi kupil apple tv - dvojko....
Mi lahko kdo svetuje??
Kako delajo xvid, hd filmi in podnapisi slovenski?

Kako je recimo z netflixom a se da registrirat v Sloveniji s slovensko viso ali ne?
Kako potekajo recimo filmi preko "streama" recimo iz iMaca... ? Samo priklopis v iTunesih film in streama na tv?
Isto najbrz z glasbo in podobnim?

1080p dela ali ne? Se da povezat apple tipkovnico ?
Imam nek router, ki je G in nek delni N (140mbps bi HD filmi stekali?) kako delajo preko 802.11 G?

Za Netflix lahko uporabis slovensko Viso...je pa "problem", ker ti vedno "pogleda" iz kje si..registriras se lahko iz Slo...ne mores pa gledat filmov...
Je pa nekaj trikov...proxy, vnc,..AMPAK je ponavadi problem hitrost...ker rabis kr dpbro za nek kakovosten film...lahko pa naredis unblock-us (poglej si njihovo spletno stran)...in dela v Slo...AMPAK...je tukaj spet trik..Wink...to dela proti placilu 4$...in Netflix 8$...kar pa ni vec tako poceni...
Se boljsi se mi zdi huluplus...ampak tam pa rabis US kartico, ali pa kodo/kartico z "dobropisom"...ker je vec filmov in nanizank gor...pa se tekoce serije so gro, ki jih na Netflixu zal ni...so za eno sezono nazaj...ta stane podobno 8$...s tem, da neomejeno gledas...ne, kot pri aTV, kjer si izposojas in placujes vsako posebej...

Sicer sem nekaj bral, da aTV pride uradno v Slo...kar pomeni, da bi morali imeti tudi uradno vse podnapisane serije in filme...zaradi zakona...Wink))...bomo videi koliko bo kaj na tem...

Aja se glede streamanja...ja, ce so prilagoje filmi, ali kupljeni preko stora...pol so samo v iTuneih in dela bp na aTV (prizgan rac seveda)...z glasbo isto...dela tudi airplay iz iPhona/iPada bp in zelo lepo...to pomeni VEDNO Wink))

Airplay deluje tudi s podnapisi, ce jih imas in ce tisti program streama direktno...
Dokler niso ustimal XBMC...sem kr nekaj nanizank s podnapisi "gledal" iz iPhona (boljsi cip kot iPad)...ki je direktno streamal na aTV...s podnapisi...Wink
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 27.07.2009
Prispevkov: 930
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #87   Objavljeno 04.11.2011 16:45:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jas bi kupil wd tv live prej kot pa apple tv. Bolj odprt je kot apple tv, pa še bistveno več kodekov je podprtih + preko updata jih lahko naložiš še več. podnapisi delajo bp. skratka, meni je apple tv všeč samo zaradi airplaya, drugače pa nima nobenih prednosti.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #88   Objavljeno 04.11.2011 16:59:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam prvi Apple TV s 40GB diskom (bi ga prodal, ce bi recimo dobil zanj vsaj 100€), ki ga trentuno nimam niti prikljucenega... WDTV live, ki je oreko WiFi povezan z omrezjem in je v spalnici na podstrehi... In preko njega pogledam kaksno serijo, ki jo imam na zunanjem disku, prikljucenem na iMac-a... Imam pa tudi se iXtreamer v dnevni sobi... Apple TV 2 pa sem imel in sem prodal, ker je bilmtakrst pakticno neuporaben... Jailbreaknje bil sele cisto na zacetku, da se ni dalo gor dat niti ATV flash... In ravno ATV Flash je tisto, kar Apple TV naredi uporabnega... Apple TV je uporaben predvsem, ce bi si izposojal ali kupoval filme preko Itunes Store.... Samo dokler ne bodo zraven se podnapisi, ne pride v postev. Tako, da moj vrstni red uporabnosti bi bil takle:

- iXtreamer (predvsem zato, ker omogoca tudi AirPlay, kdor ga pac rabi)
- WDTV Live, predvsem, ker je dokaj poceni in omogoca skoraj toliko kot Xtreamer ali iXtreamer...
- Apple TV 1 z ATV Flash
- Apple TV 2 (pri tem pa nimam izkusenj z ATVFlash ali drugimi dodatki)

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14555
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #89   Objavljeno 04.11.2011 17:33:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kako se pa WDTV Live obnese s streamom preko Mac-a oz. PC-ja ?
Ali moraš vse dajat na ključek ali na disk in prikljapljati ?

Kater model točno imaš(amazon ali ebay link prosim) ?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.06.2009
Prispevkov: 358
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #90   Objavljeno 04.11.2011 19:04:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:

- iXtreamer (predvsem zato, ker omogoca tudi AirPlay, kdor ga pac rabi)
- WDTV Live, predvsem, ker je dokaj poceni in omogoca skoraj toliko kot Xtreamer ali iXtreamer...
- Apple TV 1 z ATV Flash
- Apple TV 2 (pri tem pa nimam izkusenj z ATVFlash ali drugimi dodatki)


Ali WDTV zna predvajati podnapise? Ko sem ga jaz testiral (resda takoj ko so prišli ven) jih niso znali (ali pa niso znali šumnikov, sem že malo pozabil).

Jaz uporabljam eGreat in imam zadnje čase čedalje več problemov z nekaterimi scenskimi izdajami serij, ki jih doma gledamo (recimo LOL). Predvaja mi tudi čedalje manj HD filmov. Koliko pa vem je v xtreamerju in eGreatu isto čipovje. Preizkusi kakšen release grupe LOL.

Zato sem ravno danes zjutraj naročil ATV2, da nanj namečem XBMC in stestiram, potem pa tole tvoje preberem. Eh, če bi bil hitrejši, bi te jaz rešil tiste tvoje škatle. Smile
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #91   Objavljeno 04.11.2011 19:22:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
gpc17 je napisal/a:
Kako se pa WDTV Live obnese s streamom preko Mac-a oz. PC-ja ?
Ali moraš vse dajat na ključek ali na disk in prikljapljati ?

Kater model točno imaš(amazon ali ebay link prosim) ?


Z Lionom je problem, ker je izgubil podporo dolocenim protokolom (AFP, SMB,...) ampak se ga da resit s pomocjo enega programcka ...

Nikoli nisem dajal na kljucek... Streamam vedno iz share-a (iz zunanjega diska)...

Je pa to klasicni model WDTV live >> http://www.ceneje.si/avdio-video/dodatna-oprema/za-televizorje/wd-hdd-tv-media-player-live-wdbaap0000nbk-eesn_-_CX0022F08C


Nazadnje urejal/a Jest Pet 04. Nov 2011 19:24; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #92   Objavljeno 04.11.2011 19:24:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Udi je napisal/a:
Ali WDTV zna predvajati podnapise? Ko sem ga jaz testiral (resda takoj ko so prišli ven) jih niso znali (ali pa niso znali šumnikov, sem že malo pozabil).

Jaz uporabljam eGreat in imam zadnje čase čedalje več problemov z nekaterimi scenskimi izdajami serij, ki jih doma gledamo (recimo LOL). Predvaja mi tudi čedalje manj HD filmov. Koliko pa vem je v xtreamerju in eGreatu isto čipovje. Preizkusi kakšen release grupe LOL.

Zato sem ravno danes zjutraj naročil ATV2, da nanj namečem XBMC in stestiram, potem pa tole tvoje preberem. Eh, če bi bil hitrejši, bi te jaz rešil tiste tvoje škatle. Smile


Odkar ga imam s podnapisi ni problemov... Predvajal pa mi je aenkrat tudi vse, kar sem mu dal predvajati...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.05.2009
Prispevkov: 556
Kraj: Tuki
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #93   Objavljeno 04.11.2011 19:36:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No, pozabil sem dodati se dodatek icefilms, ki je addon pri XBMC...ki je pa itak zmaga...direktno DL filmi iz neta prek Megaupload...45 s pocakas in se ti direkntno prenese in zacne predvajati...novi deli so pa gor tisti dan, ko so premiere v US...baza je ogromna...vec lahko vidite na http://icefilms.info
S tem, da se lahko spet direktno iz neta med tem, ko zacnes gledat film, doda podnapise iz: podnapisi.net , subtitles.org, titlovi.net...sam poisce najboljsi podnapis glede na ime filma/nanizanke...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.06.2009
Prispevkov: 358
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #94   Objavljeno 04.11.2011 20:02:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Odkar ga imam s podnapisi ni problemov... Predvajal pa mi je aenkrat tudi vse, kar sem mu dal predvajati...


Na govejega sem ti ruknil Suits.S01E11.HDTV.XviD-LOL.avi s podnapisi. Lahko dolpotegneš in poskusiš če ti ga WD prebavi? tnx.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2008
Prispevkov: 351
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #95   Objavljeno 04.11.2011 21:07:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Windows Media Center pa AirPlay plug-in na tihem PCju pod TVjem. Strežnik na podstrešju (Windows Home Server).

Dela vse tako u izi, da znajo še moji tastari pri njih doma s tem delat.

Alternativa bi bil pa tanov PLEX 0.9.5 - samo se še nisem igral s tem, da bi lahko poročal.

Zgornja zadeva pa je fajn, ker imaš sam veliko kontrole nad strojno opremo (pri sebi doma imam lepo AMD A-4 3300 in požre vse, tudi 1080p MKV) iz Air Play pa tudi dela v redu Rolling Eyes

Pri Apple TV sem najbolj zmotijo ravno kodeki in nezmožnost predvajanja 1080p... Ne da se mi vseh MKV filmov pretvarjat, da bi jih lahko na TVju gledal, če se da to s PCjem pod TVjem. Je pa res, da sem pri sebi dal skoraj 500€ za kišto (seveda je noter še SSD 80GB, 4GB RAM, presenetljivo zmogljiv procesor, Blu Ray RW, dvojček USB 3.0 priklopov, FW 800, seveda Wifi 8.211n, itd, itd.).

Še bolj offtopic: WHS 2k11 pa lepo podpira še Time Machine in je v bajti poskrbljeno za vse Mac-e in Wintel-e.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.05.2009
Prispevkov: 556
Kraj: Tuki
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #96   Objavljeno 04.11.2011 21:19:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jah...ta primerjava je pa kot da bi primerju Mercedes C (aTV) in pa Ferrari 430 Scuderia (tvoj komplet)...pac en stane 100€, tvoje pa cez 500€!?

Itak, da je boljs tvoje...tut takoj bi imel...samo cena?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2008
Prispevkov: 351
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #97   Objavljeno 04.11.2011 21:23:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, se strinjam. Samo kot je bilo napisano, če bi vse kupoval/si sposojal preko iTunes, potem je Apple TV 2 super. Pa za AirPlay tut.

Samo mi je škoda blo dat 100€ za stvar ki bi jo nucal samo tu in tam. Tako da v moje primeru se je dražja rešitev definitivno bolj splačala. Se pa da ceneje prit skos. Samo nek PC,ki brez težav požre Win 7 in 1080p video in ima output preko HDMI pa je. Res pa da so Win7 vsaj 100 € Confused (je pa Media Center tudi na Visti, se da dobit prek Bolhe verjetno Embarassed in tudi laufa lepo). Pomoje komot prideš pod 300 €, če maš srečo tudi pod 200-250. Confused
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14555
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #98   Objavljeno 11.11.2011 16:04:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Danes sem dobil WD tv live... Sem potem kar naročil preko mimovrste za 114 EUR...

Zaenkrat bomba, predvaja vse kar sem ji dal (dvdr s slovenskimi podnapisi + šumniki), mkv 1080p, full hd filmčke iz 4S ...
Cool Cool
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 28.12.2011
Prispevkov: 1
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #99   Objavljeno 28.12.2011 17:25:38
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ok, da si "sposodim" tole temo...

Zanima me, kaj izbrati Apple TV ali Mac Mini. Namreč, stanujem v dokaj majhnem stanovanju, kjer sem si želel urediti nekakšen HTPC, priklopljen na Full HDTV. Nakako se bolj nagibam k Mac Mini-ju, vendar me skrbi sledeče; kako uporabljati katerega koli od omenjenih za predvajanje TV stream-a (Siol TV, na optiki), ki bi ga imel priključenega preko UTP kabla? Kako so uporabni razni XBMC, Plex, itd.? Poleg tega kako je s kakovostjo slike? Podpora 1080p formatu?

Že vnaprej hvala za pomoč! Cool
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.05.2009
Prispevkov: 556
Kraj: Tuki
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #100   Objavljeno 28.12.2011 21:31:33
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lej, za vsa vorasanja, ki si jih naisal so ze odgovori v tej in ostlih temah...

Ce denar ni problem, potem Mac mini...je pa nekajkrat drazji kot aTV Wink Wink Wink
« Poglej prejšnjo temo - TV - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23, 24, 25  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani