Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 36, 37, 38  Naslednja
iMessages
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 26.07.2010
Prispevkov: 1237
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #81   Objavljeno 02.11.2011 16:34:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tocno tako kot si prilozil sliko... Opazil sem da nisem imel vpisanih nastavitev za internet ker sem se takoj vpisal na wifi in mi sploh ni potegnilo... A je mozno da je tudi tukaj bil kaksen problem?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #82   Objavljeno 02.11.2011 16:41:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Probaj Smile ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1816
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #83   Objavljeno 02.11.2011 17:49:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa očitno so še neke težave na Tušmobilu... če imaš slučajno tega operaterja.

http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t=26283
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1816
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #84   Objavljeno 02.11.2011 17:50:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Heh, popravek... so bile težave. Zdejle dam na "on" in je bila aktivacija potrjena v 10 sekundah.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 08.03.2011
Prispevkov: 133
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #85   Objavljeno 02.11.2011 18:11:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam Tušmobil in mi je brez problema aktiviralo.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 09.09.2009
Prispevkov: 447
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #86   Objavljeno 04.11.2011 01:25:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tu ševedno negre Crying or Very sad


Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 30.11.2009
Prispevkov: 39
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #87   Objavljeno 14.11.2011 16:40:06
iPhone iMessage in SMS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni!

Nevem sicer ce tale tema spada pod tole rubriko ( ce ne, prosim admina da naj prestavi tam, kamor spada).

Problem je pa sledec. Ga bom opisal na prakticnem primeru.

- Imamo 2x iPhone 4s ( poimenoval jih bom A in B ), oba na Itak đabest paketu ( se pravi imas tistih 100MB podatkov vkljucenih ). Situacija pa je sledeca.

1. Situacija:

- Ko je iPhone A na WIFI in ko je iPhone B na WIFI, iMessage deluje bp ( ni pritozb )

2. Situacija:

- Ko sta iPhone A in B brez wifi in izklopljenim prenosom podatkov, deluje SMS bp ( ni pritozb ).

3. Situacija ( POZOR )

Ko je iPhone A brez WIFI in vkljopljenim prenosom podatkov in ko je iPhone B brez WIFI in izklopljenim prenosom podatkov se zgodi slednje.
- Najprej iPhone A poslje iMessage za katerega mi operater zaracuna prenos podatkov, potem pa ko iPhone A ugotovi da iMessage na iPhone B ne deluje, poslje sporocilo seenkrat preko SMS. Se pravi operater meni racuna SMS in prenos podatkov, zato da 1x posljem neke vrste message ( naj bo SMS ali iMessage ).

A se se komu zdi to "not OK" al sam jst ne razumem te logike. Nikjer ne najdem opcije da bi lahko poslal tip message-a katerega sam zelim, se preden se ta dejansko pošlje. Potem ko ti operater ze zaracuna podatke sele dobis opcijo poslati sporocilo kot SMS, kar je za moje pojme malo mimo. Zakaj bi 2x plačeval eno pošiljanje, zato ker telefon ne dojame da iMessage ne bo dostavljen še preden ga pošlje.



LP,
Zm3-D3n
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #88   Objavljeno 14.11.2011 16:46:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V bistvu mora nekako preverit, ce je sogovornik dosegljiv... In za to pac potrebuje prenos pdoatkov... Nekako logicno ane Smile ...

Imas pa moznosti popolnoma izkljucit iMessage... ali pa samo moznost izkljucit, da ce mu ne uspe poslati iMessage, da poslje preko SMSa ... Kaj vec pa se niti ne da nastavljat ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 30.11.2009
Prispevkov: 39
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #89   Objavljeno 15.11.2011 15:05:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
OK, razumem da more preverit ce je sogovornik na drugi strani dosegljiv, za to porabi recimo 1KB podatkov, kar je zanemarljivo, samo ce pa vsakic poslje iMessage in SMS je pa malo potratno in seveda dvojno placujes.

Lahko tudi vse izklopim, samo potem pa tudi nimam ne neta ne MMS ne nic. Ker tukaj so pa tudi nais operaterji smotani, ker imajo vse dostopne podatke za MMS in za internet iste. Ampak to je druga zgodba.


Se vedno pa me muci sledece. Tudi ce sogovornik na drugi strani nima iMessage aktiven ( se pravi iPhone A preveri ce iPhone b ima dostop do prenosa podatkov, in ce ga nima, zakaj sevedno posilja iMessge).

Rad bi, da ce sogovornik ni doselgjiv na drugi strani, potem naj izklopi ta iMessage in naj poslje SMS. Ne da najprej poslje iMessasge, potem pa dojame da ne bo slo, pa poslje SMS.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #90   Objavljeno 15.11.2011 15:47:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Onemogči iMessage in problem rešen.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 30.11.2009
Prispevkov: 39
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #91   Objavljeno 15.11.2011 16:05:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vse se da onemogocit pa izklopit, to mi je jasno. Samo cemu potem iPhone? Potem je bolje da mam Nokio 3310 pa je Smile.

Ko sem v sluzbi ali doma mam WIFI pa valda bom iMessage koristu, ce sm pa zuni bom pa pac SMS uporabljal. Sej a ni to vsa fora tega iMessage? Magar bi zaprl to tko k FaceTime, samo na WIFi ali kaj podobnega.

Sicer pa tako zelo pogresam SBSettings, ne pa to setanje skozi menije non stop in izklapljanje pa vklapljanje fukncij.

No, mogoce pa mene to moti, pa druge ne, sem upal da obstaja resitev tega problema, pa zgleda da ne Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.09.2009
Prispevkov: 219
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #92   Objavljeno 15.11.2011 17:01:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zakaj imaš iPhone, če te skrbi prenos podatkov pri pošiljanju iMessage-ov? Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.06.2010
Prispevkov: 456
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #93   Objavljeno 15.11.2011 17:11:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zm3-D3n je napisal/a:
Vse se da onemogocit pa izklopit, to mi je jasno. Samo cemu potem iPhone? Potem je bolje da mam Nokio 3310 pa je Smile.

Ko sem v sluzbi ali doma mam WIFI pa valda bom iMessage koristu, ce sm pa zuni bom pa pac SMS uporabljal. Sej a ni to vsa fora tega iMessage? Magar bi zaprl to tko k FaceTime, samo na WIFi ali kaj podobnega.

Sicer pa tako zelo pogresam SBSettings, ne pa to setanje skozi menije non stop in izklapljanje pa vklapljanje fukncij.

No, mogoce pa mene to moti, pa druge ne, sem upal da obstaja resitev tega problema, pa zgleda da ne Smile


Za SBsettings preveri aplikacijo Icon Project (kjer si lahko reiraš bližnjice na namizje).

Glede pošiljanja iMessage, SMS izklopi "send as SMS" in poslal bo samo iMessage. Takoj ko bo uporabnik B imel na voljo podatke, bo prejel iMessage.


Nazadnje urejal/a iBros Tor 15. Nov 2011 17:16; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #94   Objavljeno 15.11.2011 17:13:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iMsg je misljen kot cenejsa/free verziaj sms-ov. Ce se joces za tiste prenose podatkov, potem si res kupi rajsi nokio staro in uporabljaj sms, klice, wap.

Ce bi delali OS tako, da bi bilj prilagojen vsakemu posamezniku, bi morali dodati miljon funkcij za izklopit in vklopiti, ker vsakdo bi rad malo drugace.

iOS ni misljen za tiste, ki se jocejo za prenosom podatkov, ampak za tiste, ki si zakupijo prenos in telefon mirne duse uporabljajo kot je bil misljen. Tako je celoten iOS nastavljen.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 12.03.2011
Prispevkov: 485
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #95   Objavljeno 15.11.2011 17:56:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Itak pa se za en imsg porabi zanemarljiva kolicina prenosa podatkov, tako da ni vredno neke panike delat...
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #96   Objavljeno 15.11.2011 18:01:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zm3-D3n je napisal/a:
... Samo cemu potem iPhone? Potem je bolje da mam Nokio 3310 pa je Smile.



Lahko bi se vprasal se obratno Smile
Cemu samo 100MB prenosa podatkov, ce imas iPhone ...

Samo enkrat ti bo "uslo" malo podatkov, in bos razliko recimo 6€, kolikor je 300MB presegel Smile ... Za 6€ dodatno imas potem 400 MB podatkov... in ti ni treba skrbeti, kaj je vkljuceno ali izkljuceno... Itak tudi ce presezes 400 MB, se ti samo zmanjsa hitrost ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 12.03.2011
Prispevkov: 485
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #97   Objavljeno 15.11.2011 18:24:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mal off topic. Pri mobitelu kolkr sem gledu stane zakup na 500 mb (iz 100 mb) 9 eur na mesec, če prav razumem?
Hvala za odgovor.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.07.2008
Prispevkov: 415
Kraj: Velemesto Krško
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #98   Objavljeno 15.11.2011 19:41:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@bmwx6m ja tocno tako. Dodatnih 9€.
Tako imam jst dzabest + 9ojrov za 500mb...

Sam se mi zdi mal velik... Sem lih danes kupil predplacnisko tusevo kartico in jo bom zrezal v micro da stestiram tusmobilov signal...

Ce bo ok bom presedlal
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 12.03.2011
Prispevkov: 485
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #99   Objavljeno 15.11.2011 20:03:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No, hvala. Je kr drago ja, ampak bom najbrz to dokupil pa potem, ko se mi iztece pogodba naprej razmisljal Smile .
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 29.02.2008
Prispevkov: 1636
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #100   Objavljeno 15.11.2011 20:14:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zm3-D3n je napisal/a:
Rad bi, da ce sogovornik ni doselgjiv na drugi strani, potem naj izklopi ta iMessage in naj poslje SMS. Ne da najprej poslje iMessasge, potem pa dojame da ne bo slo, pa poslje SMS.

Sej... Kje piše da ga pošlje. Si preveril? Tebi napiše da je poslano; ker še preverja, ni pa sploh nujno da to prenese.
Koliko KB sploh je en iMessage?

Jest je napisal/a:
Lahko bi se vprasal se obratno Smile
Cemu samo 100MB prenosa podatkov, ce imas iPhone ...

Samo enkrat ti bo "uslo" malo podatkov, in bos razliko recimo 6€, kolikor je 300MB presegel Smile ... Za 6€ dodatno imas potem 400 MB podatkov... in ti ni treba skrbeti, kaj je vkljuceno ali izkljuceno... Itak tudi ce presezes 400 MB, se ti samo zmanjsa hitrost ...

đabest ma. Razz
simobil ma 6e 300mb. to mam jst zdj in je top. :thumbsup:

_________________
mbp late 2008
iPhone 4
ipad1
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani