Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Time Machine backup
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.06.2013
Prispevkov: 719
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #81   Objavljeno 19.07.2013 13:55:13
Re: Time Machine backup
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da si sposodim temo.Itak ne morem naredit nove s podobnim naslovom.... On no

Vglavnem se dela v naši firmi backup na NAS thecus škatlo.Določen je bil le 1 folder. Danes sem naredil še enega prav za laptopa. Na laptopu se je označil disk- no folder. Po backupu pa je v njemu server mac backup?? wtf


1. Mislim, da je za več ios naprav dovolj samo 1 folder in timemaschine itak ve, katero napravo backupira in ne pomeša varnostnih kopij z ostalimi napravami.Imam dva backupa, macintosh (laprot) in mac server (imac)
Ni potrebno met ločenega folderja za to ne?!

2. Recimo da želim povrnit backup od 12.7. To pomeni, da bo obnovil nastavitve programov na macu, nebo pa pobrisal ustvarjenih fajlov po tem času, ne?!? Kaj pa je z lokalnimi apns( apple push notification service) certifikati, ki so verjetno bli na disku in sem jih pobrisal? Bodo nazaj, čeprav sem jih pobrisal prek apple online portala?


Mogoče se še spomnim kaj.Tolko zaenkrat. Very Happy

_________________
LG G6
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #82   Objavljeno 19.07.2013 14:05:47
Re: Time Machine backup
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se ne spomnim sicer zakaj, ampak jaz sem moral narest za vsako mašino svojo particijo na serverju.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.06.2013
Prispevkov: 719
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #83   Objavljeno 19.07.2013 14:08:02
Re: Time Machine backup
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih


S particijami se nebi špilal, ker sta diska v NAS-u v raid polju. dodal sem samo fodler.Nočem in ne smem komplicirat!!

_________________
LG G6
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.03.2008
Prispevkov: 457
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #84   Objavljeno 22.07.2013 11:10:39
Re: Time Machine backup
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na serverju (NAS) je dovolj da imaš samo eno mapo v skupni rabi (share). TM notri naredi za vsako mašino svoj sparesbundle virtualni disk, tako se med seboj backupi ne pomešajo.
Aja, sparsebundle je uparjen z mašino preko MAC adrese mrežne kartice.

Jaz sem na čisto svež disk naložil Mountain Lion in mi nadaljuje backupe v isti backup na NAS, tako da lahko iz njega naredim restore Snow Leoparda ali Mountain Liona, odvisno kateri datum izberem. Nisem delal upgrade mašine, ampak clean install.

Hkrati se mi na isti share backupira hčerin macbook in mac mini HTPC. Brez vseh težav. Vsak vidi samo svoje podatke, kljub temu da za vse uporabljam isti username in password.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.06.2013
Prispevkov: 719
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #85   Objavljeno 07.08.2013 09:58:45
Re: Time Machine backup
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Še nekaj me zanima. Backupe vidim na NASu, vendar so v eni veliki datoteki. s terminalom mi je uspelo videt posamezne mape-varnostne kopije z datumom, lepo sortirane, poleg je še latest.

1. Torej, kako posamezne mape skopirat na disk, ker javlja case sensitivity error al nekaj takega.Kak to najlažje rešit?

2. Ko mam nekaj backupov na varnem, kako jih vrnit recimo na maca, ko bo treba? Direkt v time machine označim. in naredim restore?

3. Kaj vsebujejo ti backupi? Prvi verjetno komplet appsi+data+settings, nato pa samo spremembe?!


Naj nekdo malo opiše zadeve, da mi bo bolj jasno. Hvala!

_________________
LG G6
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 23.03.2010
Prispevkov: 159
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #86   Objavljeno 21.10.2013 08:09:15
Re: Time Machine backup
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mene pa zanima kako je možno da javi da je 40gb premalo če pa baje timemachine sam briše starejše backupe...???



Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #87   Objavljeno 21.10.2013 11:28:05
Re: Time Machine backup
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
backothecar je napisal/a:
mene pa zanima kako je možno da javi da je 40gb premalo če pa baje timemachine sam briše starejše backupe...???



Hipotetično:
imaš kak velik file (najpogostreje kak windows v virtualcu), ki komot pobere par 10gb proatora in vsakič, ko ga prižgeš za TM zgleda kot nov file.

Potem je pa vprašanje, kako briše staro robo. Verjetno obstaja omejitev, koliko dni nazaj ne sme več brisat. In če se ti ta virtualec backupira na vsako uro, je kolobocija tu.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 28.03.2008
Prispevkov: 1501
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #88   Objavljeno 21.10.2013 12:06:56
Re: Time Machine backup
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ročno izbriši stare mape. Jaz jih brišem ročno, ker disk uporabljam še za druge stvari.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 17.01.2011
Prispevkov: 1883
Kraj: Škofja Loka
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #89   Objavljeno 29.12.2013 15:23:45
Re: Time Machine backup
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo!

Imam sledeč problem. Do sedaj sem cca 1 leto uporabljal zunanji disk na katerega sem na mojem starem iMacu delal Timemachine backupe. Začel sem na 10.8 in tudi sedaj na 10.9.

Včeraj sem prodal svoj iMac in kupil MBPr. Naredil sem clean install Mavericksa in priklopil zunanji disk in vklopil Timemachine na macu, da bi dostopal do datotek in restoral tiste ki jih potrebujem trenutno. No tu naletim na sledečo težavo. Pojavi se mi ta error.




manuelno sicer lahko dostopam do Backupa vendar to ni to kar bi želel. Primer dostop do Applications folder



Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 22.03.2008
Prispevkov: 135
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #90   Objavljeno 31.12.2013 18:28:00
Re: Time Machine backup
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tukaj najdes vse o tezavah in resitvah za Time Machine.

http://pondini.org/TM/Troubleshooting.html
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 23.11.2010
Prispevkov: 67
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #91   Objavljeno 02.01.2014 14:45:51
Re: Time Machine backup
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se da kako omejiti do kere količine Time capsula dela backup? Imam namreč TC velikosti 2GB in bi rad le polovico namenil za backuo, ostalo pa za ostale stvari.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.06.2013
Prispevkov: 168
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #92   Objavljeno 02.01.2014 18:14:33
Re: Time Machine backup
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz imam na zunanjem disku 2 particiji, eno za backup, eno za podatke. Dela BP.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.07.2011
Prispevkov: 141
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #93   Objavljeno 03.01.2014 17:15:40
Re: Time Machine backup
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na macbooku naložil mavericka, šel na firefox zaradi gmaila, me vpraša če želim merge z MB mu rečem seveda in mi na mojo grozo izbriše, popravek izprazni mape na gmailu,vse, za vsa leta kaj sem ga uporabljal. Upam da imam na TM narjen backup tudi mail app. pa bi želel nekako obnovit.
Mi lahko kdo pove kako bi povrnil samo mejle nazaj na drugi mašini iz katere je bil narejen backup ?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.03.2008
Prispevkov: 457
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #94   Objavljeno 07.01.2014 08:34:37
Re: Time Machine backup
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
index je napisal/a:
Mi lahko kdo pove kako bi povrnil samo mejle nazaj na drugi mašini iz katere je bil narejen backup ?


Mountaj TM disk in naredi "Browse other TM disks" (drži tipko option/alt ko klikneš na ikono od TM v menijski vrsti) nato se odpravi v /Users/tvojusername/Library/Mail/ in poskušaj obnovit mape na drugo lokacijo na drugem računalniku.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 06.09.2011
Prispevkov: 59
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #95   Objavljeno 13.02.2015 13:20:05
Re: Time Machine backup
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

Da ne iščem preveč, bi vprašal kako je z time machine backup-om.
Na Synology strežniku Imam backup od iMaca in Macbooka.
ker bom širil diskovno polje, moram podatke prekopirati drugam, na drug disk.

Ali je potrebno kopirati backup če mi vse deluje ok, ali pač ko se sistem postavi naredim novega in je to to, ali se s tem izgubi zgodovina backupa ?

LP
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.03.2008
Prispevkov: 457
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #96   Objavljeno 16.02.2015 13:07:19
Re: Time Machine backup
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Goran3003 je napisal/a:
Na Synology strežniku Imam backup od iMaca in Macbooka.
ker bom širil diskovno polje, moram podatke prekopirati drugam, na drug disk.

Ne vidim razloga za kopiranje, če boš zgolj razširil diskovno polje (novi diski). Podatki ti v tem primeru ostanejo nespremenjeni. (menjava enega diska, rebuild, menjava drugega diska, rebuild, ...)

TimeMachine backup je zgolj sparsebundle disk image (z miljoni majhnih fajlov), ki jih zgolj kopiraš na drugo lokacijo.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2015
Prispevkov: 222
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #97   Objavljeno 04.04.2015 13:13:32
Re: Time Machine backup
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih


Ko sem prvič vklopila svoj prvi zunanji diks (na MacBook air) mi je izpisalo to kaj kaže slika---da naj se odločim.
Po tem sem šla googlati.Mislim, da se (okvirno) razumela kaj je backup in kaj time machine. Na to sem šla pogldati na moj računalnik in je pri meni Time Machine na OFF.Sedaj pa nič več ne vem.
Ali je to meni sploh potrebno? Ali naj bi bil vklopljen ali pa ne? Če sem pravo razumela, bilo bi dobro da je. Ne vem pa zagotovo. In če je, zaradi česa to pri meni niso tako naštelali?
Če sem dobro razumela, to po tem sam računalnik spravlja v ta "rezervoar". Vprašanje je še, ali bi še kaj drugega o tem morala vedeti ali pa, če bi se kaj zgodilo, naj odnesem serviserju?
Nadaljnje vprašanje je kaj po tem z zunajim diskom? Hotela sem tam pohraniti neke filme--za rezervo, pa slike in tako nekaj. Mislila sem, da moram enako kot pri USB-ju. Diks ima 1TB prostora. Zdi se mi, da v njega lahko spravim ves moj računalnik pa še bo prostora.
Torej, prosim, če bi bili tako ljubazni mi malo razložiti in svetovati kaj moram narediti.
Hvala

_________________
NellyPT
www.kornelija-pt.com
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.03.2010
Prispevkov: 952
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #98   Objavljeno 04.04.2015 13:24:19
Re: Time Machine backup
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislim, da je najbolje če razbiješ disk na 2 dela. Kreiraš dve particiji eno uporabiš za Time machine, drugo pa za podatke. To lahko storiš v "Disk Utility". Naj me kdo popravi, če so s tem kake težave, sam imam namreč celoten disk za Time machine.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2015
Prispevkov: 222
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #99   Objavljeno 04.04.2015 13:38:08
Re: Time Machine backup
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vendar je prvo vprašanje ali na samem MacBooku moram imetei vklopljeno Time Machino ali pa ne?
Po tem, ali ta zunanji disk ima lastno time machino ali se ta naveže na tisto v računalniku?
Katera je po tem razlika med backup in Time Maschine?
Ali to vprašanje pomeni da se razbije disk pa da en del zasedne time machine a drugi backup, ali pa da je ves za buckup samo je spojen na time machine v samem macBooku?

_________________
NellyPT
www.kornelija-pt.com
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #100   Objavljeno 04.04.2015 14:35:42
Re: Time Machine backup
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
TimeMachine je program, ki skrbi za backup računalnika.

Na eno uro shranjuje na zunanji disk vse spremenjene file. Pri tem ohrani na backup disku tudi prejšnje verzije filov. Stare verzije filov začne brisat, ko napolni backup disk.

Prvič, ko zalaufaš TimeMachine, skopira vse podatke, ki so na mašini, vključno z vsemi nastavitvami. To zna kar nekaj časa trajat. Potem pa niti ne opaziš ldaj dela backup, saj to počne v ozadju, medtem, ko računalnik ni obremenjen. Torej ko na računalniku ne delaš laj drugega.

Arhivirajo se tidi vsi priklopljeni zunanji diski, če so formatirani na Applov standard. Torej razni ključki formatirani na FAT32 se ne backupirajo.

Razlikovati moraš med backupom in arhivom. Arhiv so fili, ki jih ne rabiš na računalniku, zato jih skopiraš na nek drug (zunanji) disk. Ker so ti te fili verjetno pomembni, je bistveno, da TimeMachine skrbi tudi za Arhivski disk. To počne avtomatsko, ko je disk namountan. Pogoj je le, da je formatiran na Mac file sistem. Torej odpade kompatibilnost z windowsi.

TimeMachine definitivno rabiš, ker ti odpade večina skrbi glede izgube podatkov.

Ni pa nijno, da imaš backup disk stalno vklopljen. Bo pač backup narejen naslednjič, ko boš spet priklopila disk.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
« Poglej prejšnjo temo - Mac OS - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani