Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
Apple je zeeelooo zamočil
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 30.10.2008
Prispevkov: 1040
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #81   Objavljeno 05.11.2010 19:43:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa recimo sem dolga leta bil v PC svetu sedaj MacBook Pro cena na uč cca 2000€ + 3 leta garancije.
Za ta denar dobiš po zmoglivosti definitivno PC da se kar kadi od njega z zelo dobrim LCD-jem.....samo ne grem več na PC sem se malo umiril in se mi ne da več ubadat s tem. Drugače pa PC rula je vse bolj živahno kot pa pri Mac-u, če veš za kaj kaj uporabljat sta obe platformi zelo dobri seveda ga pri Mac-u ga ne smeš nič srat se sistem sesuje takoj kot da bi bil v zgodnji alfa verziji pri PC je veliko več svobode zato nekateri ne bodo šli za noben denar na Mac-a.
Pa naj bodi kot si pač kdo želi.
Lp
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #82   Objavljeno 05.11.2010 20:03:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prej se ti bo sesul win kot osx...
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 16.06.2009
Prispevkov: 65
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #83   Objavljeno 05.11.2010 20:48:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo

povem vam zakaj je zame mac boljši od pc z opozorilom da je zelo verjetno vsak začel uporabljati kar je zanj boljše.

Sam nimam pojma o informatiki, nimam pojma o programiranju ... kakorkoli se to smešno sliši, o tem nočem imeti pojma...

Uporaba računalnika je nujno zlo pri mojem delu ki se odvija na več koncih in krajih.

Dokler sem imel pc lap top, sem trikrat zgubil vse podatke, ker je šel v maloro trdi disk. enkrat na tri mesece sem moral prositi prijatelje, ali profesionalce da so se ukvarjali s mojim računalnikom (halo, to je moja osebna stvar, p v pc je za personal)

večino če ne vse programe ki sem jih uporabljal sem kupil (vedno obstaja verjetnost da sem kupil ukradene, ampak žal je zame to spet stvar o kateri nočem vedet).

Vedno ko sem računalnik kupil sem povedal zakaj ga bom potreboval in kaj vse bo moral prenesti - se pravi so bile komponente in cena popolnoma v pristojnosti prodajalca - njegova naloga je da me zadovolji kot kupca.

Vedno, povdarjam vedno sem imel probleme z virusi, trojanci in kaj js vem s kako nesnago. Ja sem kupu tut antivirusni in še ne vem kolk drugih programov, za vse pa lahko rečem da so upočasnili vso stvar uporabe in nikoli preprečili problemov.

Sedaj imam macbooka, prav tako je so bli prodajalcu naštete zahteve, stvar sem kupu in glej ga zlomka DELA.

Že leto in pol računalnik ni bil pri nikomer razen pri meni. stvar dela, dela hitro in kar je tudi pomembno, pridobil je moje zaupanje-nekako vem, da ko ga bom odprl, bo delal. Tega pri pc ni blo in mislim da nikoli ne bo.

osebno sem prilično neprizadet od prestiža in tekmovanaj tudi vseeno mi je kaj drugi uporabljajo, ker mislim da vsi vejo o tem več kot js. Tudi o iLife nimam pojma. pa sem vse update naredu.
Če so začeli stvari prodajat pa ne delajo, niso nič drugačni od ostalih. Njihova kakovost pa se še vedno meri v zadovoljstvu uporabnikov. Če bodo ohranili zaupanje in zadovoljstvo uporabnikov s priznavanejm napak in njihovo odpravo, ali na kakršen koli drugi način - pa se bodo še vedno razlikovali od oastalih, ker ostali v tem segmentu stagniranju. Apple pa to spretno uporablja za dvigovanje prepoznavnosti in slavo - slavo se dosega tako z negativno kot s pozitivno reklamo.

No kakorkoli. Če si idiot kot js, je mac super. Dovoli mi da sem idiot še naprej. in mi omogoča da delam stvari pri katerih nisem idiot nemoteno.

LP
Misfits
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 220
Kraj: Murska Sobota
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #84   Objavljeno 05.11.2010 21:12:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@ najmoD in misfits

hvala - osebno in razumno.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.02.2008
Prispevkov: 726
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #85   Objavljeno 06.11.2010 18:07:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bom še mojih 5 centov dodal: ko sem pred dvema letoma in pol iskal nov laptop (do takrat sem jih vedno menjal na max leto in pol, več niso zdržali), sem si pač kot vedno naredil seznam kaj bi rad. Na koncu se je izkazalo, da samo MBP ustreza zahtevam (jebiga, dovolj mi je bilo laptopov ki so zdržaliu uro in pol ali dve na baterijah, nisem se pa hotel odpovedat desktop replacement zmogljivostim). Sicer je bil dva jurja, kar je za menjalvo na leto in pol veliko ampak OK, saj je služba plačala. Po dveh letih in pol ga imam še vedno. Šla je ena baterija (pri kakih 300 ciklih, po letu in pol, pa še ta je še vedno dela 3 ure, tako da je še vedno boljša od kupa PC laptop baterij - na PCjih je po letu in pol stvar delala le še par minut), nikoli nisem na novo nameščal sistema (sem na Leotu in bom na njem tdi ostal še ene pol leta, potem pa nabavim nov računalnik), še vedno je primerljivo hiter z večino novih PC laptopov, se ne podira, ni virusov ...
Glede na to, da sem do takrat bil glasen nasprotnik Macov (zaradi cene), je moje zadovoljstvo še toliko bolj presenetljivo. Je pa res, da recimo uporbljam MS Office 2004 (tudi 2011 imam že naročen), ker je iWork neuporaben za resno delo v korporativnem okolju.

Naslednji računalnik: kot stvari stojijo ta hip, spet MBP. Razen če najdem Win PC s tako zdržljivostjo baterije in hkrati zmogljivostmi in hkrati zdržljivo izdelavo in dovljo nizko maso. Ta hip ga ni.


Nazadnje urejal/a jakaracman Ned 07. Nov 2010 09:20; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 220
Kraj: Murska Sobota
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #86   Objavljeno 06.11.2010 22:32:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@jakaracman

še en utemljen odziv, hvala.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 21.02.2008
Prispevkov: 2218
Kraj: Granger
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #87   Objavljeno 07.11.2010 09:33:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jakaracman je napisal/a:
Bom še mojih 5 centov dodal: ko sem pred dvema letoma in pol iskal nov laptop (do takrat sem jih vedno menjal na max leto in pol, več niso zdržali), sem si pač kot vedno naredil seznam kaj bi rad. Na koncu se je izkazalo, da samo MBP ustreza zahtevam (jebiga, dovolj mi je bilo laptopov ki so zdržaliu uro in pol ali dve na baterijah, nisem se pa hotel odpovedat desktop replacement zmogljivostim). Sicer je bil dva jurja, kar je za menjalvo na leto in pol veliko ampak OK, saj je služba plačala. Po dveh letih in pol ga imam še vedno. Šla je ena baterija (pri kakih 300 ciklih, po letu in pol, pa še ta je še vedno dela 3 ure, tako da je še vedno boljša od kupa PC laptop baterij - na PCjih je po letu in pol stvar delala le še par minut), nikoli nisem na novo nameščal sistema (sem na Leotu in bom na njem tdi ostal še ene pol leta, potem pa nabavim nov računalnik), še vedno je primerljivo hiter z večino novih PC laptopov, se ne podira, ni virusov ...
Glede na to, da sem do takrat bil glasen nasprotnik Macov (zaradi cene), je moje zadovoljstvo še toliko bolj presenetljivo. Je pa res, da recimo uporbljam MS Office 2004 (tudi 2011 imam že naročen), ker je iWork neuporaben za resno delo v korporativnem okolju.

Naslednji računalnik: kot stvari stojijo ta hip, spet MBP. Razen če najdem Win PC s tako zdržljivostjo baterije in hkrati zmogljivostmi in hkrati zdržljivo izdelavo in dovljo nizko maso. Ta hip ga ni.



drugo leto poleti izide OSX Lion, tako da priporočam da še počakaš z nakupom
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 220
Kraj: Murska Sobota
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #88   Objavljeno 07.11.2010 14:48:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Xserve is dead!

Še en Applow blow.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 03.01.2009
Prispevkov: 3825
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #89   Objavljeno 07.11.2010 15:31:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zakaj pa blow? Smile
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10441
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #90   Objavljeno 07.11.2010 15:41:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
George je napisal/a:
Xserve is dead!

Še en Applow blow.

Verjetno se ni prodajal po pričakovanjih. Apple ni dobrodelna ustanova Smile Sicer pa... če lahko verjamemo njihovemu dokumentu, je Mac Pro glede na zmogljivosti čisto spodobna (če ne boljša) zamenjava. Je pa res, da nima najboljše oblike za strežniške omare. Ampak let's be honest... koliko pravih strežnikov pa teče na OSX-u?
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 08.11.2006
Prispevkov: 871
Kraj: Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #91   Objavljeno 07.11.2010 15:47:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
George je napisal/a:
Xserve is dead!

Še en Applow blow.

Verjetno se ni prodajal po pričakovanjih. Apple ni dobrodelna ustanova Smile Sicer pa... če lahko verjamemo njihovemu dokumentu, je Mac Pro glede na zmogljivosti čisto spodobna (če ne boljša) zamenjava. Je pa res, da nima najboljše oblike za strežniške omare. Ampak let's be honest... koliko pravih strežnikov pa teče na OSX-u?


Glih to pogrešam, zakaj ni praviš strežniških rešitev na applu? Mac pro ni pravi odgovor, saj če imaš kom. omaro ni glih lepo za videt mac proja na dodatni polici, zato so u profili, da se zadeva vgradi v omaro.... pa še prostor vzame takšna rešitev v omari.
Resni sistemi kar laufajo sploh po kakšnih studijih ali medijskih hišah.... še osebno sam dva postavil...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 26.10.2007
Prispevkov: 136
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #92   Objavljeno 07.11.2010 16:43:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kar se tiče HW v Xservu lahko rečem, da je bil precej podhranjen in bistveno se ga ni dalo razširiti. Zato se mi zdi umik zadeve s trga nič presenetljivega. Bistveno več pridobiš z nakupom resnega strežnika na katerega postaviš kakšnem virtualni sistem, v katerem brez težav koristiš strežniško različico SLja.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 220
Kraj: Murska Sobota
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #93   Objavljeno 07.11.2010 18:28:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lakai je napisal/a:
Zakaj pa blow? Smile


Zato, ker je vprašanje kako se bo Apple prijel v velikem biznisu. Zaenkrat se še ni. In če bodo drugi kompletno diktirali strežniške rešitve, se bo moral Apple temu podrediti pri odjemalnih napravah. Vemo pa, da se Apple po novem ne podreja, ampak diktira. In v teh njihovih sporih nemalokrat nasrkamo uporabniki.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #94   Objavljeno 07.11.2010 18:45:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Verjetno se niso odlocili kar tako in brez nacrta za prihodost... Ze vedo zakaj in kaj bodo v prihodnje. Najboljse pa je pocakati in videti.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 08.11.2006
Prispevkov: 871
Kraj: Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #95   Objavljeno 07.11.2010 19:47:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
haroker je napisal/a:
Verjetno se niso odlocili kar tako in brez nacrta za prihodost... Ze vedo zakaj in kaj bodo v prihodnje. Najboljse pa je pocakati in videti.


seveda prihodnost je v oblaku, kjer bo verjetno začel apple tržiti svoje serverske storitve še bolj kot jih zdaj omogoča mobile.me tudi veliki mehki vedno bolj trži svoj cloud in vedno bolj se teži k temu.... Za male ter srednje še pa vedno ostaneta mac mini server ter macpro
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #96   Objavljeno 07.11.2010 20:03:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
In virtualizacija.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.02.2008
Prispevkov: 726
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #97   Objavljeno 07.11.2010 23:02:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Angus je napisal/a:
jakaracman je napisal/a:
Bom še mojih 5 centov dodal: ko sem pred dvema letoma in pol iskal nov laptop (do takrat sem jih vedno menjal na max leto in pol, več niso zdržali), sem si pač kot vedno naredil seznam kaj bi rad. Na koncu se je izkazalo, da samo MBP ustreza zahtevam (jebiga, dovolj mi je bilo laptopov ki so zdržaliu uro in pol ali dve na baterijah, nisem se pa hotel odpovedat desktop replacement zmogljivostim). Sicer je bil dva jurja, kar je za menjalvo na leto in pol veliko ampak OK, saj je služba plačala. Po dveh letih in pol ga imam še vedno. Šla je ena baterija (pri kakih 300 ciklih, po letu in pol, pa še ta je še vedno dela 3 ure, tako da je še vedno boljša od kupa PC laptop baterij - na PCjih je po letu in pol stvar delala le še par minut), nikoli nisem na novo nameščal sistema (sem na Leotu in bom na njem tdi ostal še ene pol leta, potem pa nabavim nov računalnik), še vedno je primerljivo hiter z večino novih PC laptopov, se ne podira, ni virusov ...
Glede na to, da sem do takrat bil glasen nasprotnik Macov (zaradi cene), je moje zadovoljstvo še toliko bolj presenetljivo. Je pa res, da recimo uporbljam MS Office 2004 (tudi 2011 imam že naročen), ker je iWork neuporaben za resno delo v korporativnem okolju.

Naslednji računalnik: kot stvari stojijo ta hip, spet MBP. Razen če najdem Win PC s tako zdržljivostjo baterije in hkrati zmogljivostmi in hkrati zdržljivo izdelavo in dovljo nizko maso. Ta hip ga ni.



drugo leto poleti izide OSX Lion, tako da priporočam da še počakaš z nakupom


Kupim, ko rabim in ko so predvidene nabave (in ponavadi na zacetku leta, preden se zacne sparat). In zarade OSa itak ne bi cakal. Ce bi si ga ze zelo zelel (v kar dvomim, ce lahko zivim na Leotu ko je SL ze nekaj casa zunaj), ga pac nabavim in instaliram ...
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 08.11.2006
Prispevkov: 871
Kraj: Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #98   Objavljeno 07.11.2010 23:43:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
haroker je napisal/a:
In virtualizacija.


haroker vse lepo in prav, samo ESX V sphere licence so drage ko pes, tako da mi najdi neki zastonj ala XEN ali HYPER V in da ima brez dodatnih licenc cluster podporo
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani