Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  Naslednja
iPhone 6 in 6 Plus
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.09.2012
Prispevkov: 486
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #681   Objavljeno 28.10.2014 21:04:55
Re: iPhone 6 in 6 Plus
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
markulos2013 je napisal/a:
Predvidevan d aga je na simobilu uzeu...


Tudi jaz sem ga. V petek popoldne sem poklical v poslovalnico v Skofjo Loko, vprasal ce imajo Space Gray model in so ga imeli na zalogi 😊
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.02.2014
Prispevkov: 234
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #682   Objavljeno 28.10.2014 22:04:18
Re: iPhone 6 in 6 Plus
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mi lahko kdo pove kakšna je pol "razlika" med 5s in 6?? Ker kolk sem gledu spec. ne vidim druge razlike kot screen size? :S
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #683   Objavljeno 28.10.2014 22:09:57
Re: iPhone 6 in 6 Plus
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pač... novejša generacija, kar pomeni, da je boljši oz. hitrejši v vseh pogledih (procesor, grafična, kamera, zaslon, baterija, itd...). Ni pa nobene funkcije (razen NFC -> Apple Pay), ki je 5s ne bi imel.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #684   Objavljeno 28.10.2014 22:10:52
Re: iPhone 6 in 6 Plus
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mkrizan je napisal/a:
Mi lahko kdo pove kakšna je pol "razlika" med 5s in 6?? Ker kolk sem gledu spec. ne vidim druge razlike kot screen size? :S


https://www.apple.com/iphone/compare/
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.02.2014
Prispevkov: 234
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #685   Objavljeno 28.10.2014 22:13:48
Re: iPhone 6 in 6 Plus
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Pač... novejša generacija, kar pomeni, da je boljši oz. hitrejši v vseh pogledih (procesor, grafična, kamera, zaslon, baterija, itd...). Ni pa nobene funkcije (razen NFC -> Apple Pay), ki je 5s ne bi imel.


Torej se mi ne splača nove plastike kupit Smile džizus.. Vsaj kamero bi lahk dal kakih 16mp pa kako novo funkcijo pa mal vse skup premetat :S
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #686   Objavljeno 28.10.2014 22:16:30
Re: iPhone 6 in 6 Plus
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj ti bo 16Mpix? Kamera je izboljšana, čeprav je ostala na 8Mpix... za točno primerjavo imaš pa link zgoraj. Če se ti "splača" menjati, se moraš pa sam odločiti. Racionalno gledano verjetno res ni razloga.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.02.2014
Prispevkov: 234
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #687   Objavljeno 28.10.2014 22:20:06
Re: iPhone 6 in 6 Plus
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tiste izboljšave "kao" se sploh ne opazijo.. To samo rečejo tolk da majo kaj za rečt Smile fak od kar ni jobsa gre samo dol..
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #688   Objavljeno 28.10.2014 22:27:46
Re: iPhone 6 in 6 Plus
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne vem, zakaj sploh sprašuješ, če si se že o vsem pozanimal. Imaš precej primerjav na internetu... konkretno glede kamere tudi slike in video posnetke, kjer se lahko sam prepričaš, če vidiš razliko (nekateri jo, drugi pa verjetno res ne).

To da gre pa samo navzdol pa številke nekako ne potrjujejo... tudi v času Jobsa ni bilo kakih večjih razlik med generacijami... Imaš pa na voljo precej konkurence, kjer vsako leto napihujejo številke, če ti je to bolj všeč.

Jaz recimo telefon menjam na 2 leti, ker vsako leto nov telefon se racionalno res ne splača. Že na 2 leti je vprašljivo.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 20.02.2013
Prispevkov: 30
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #689   Objavljeno 28.10.2014 22:38:05
Re: iPhone 6 in 6 Plus
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Koliko je kaj res, da se iPhone 6 in 6 Plus krivita?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #690   Objavljeno 28.10.2014 22:44:24
Re: iPhone 6 in 6 Plus
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To je tipični primer samsungovih številk. Koliko je procesor zmožen se ne meri v GHz, koliko so slike dobre ne pove število pixlov, celo kakšna je resolucija zaslona ne pove resolucija Rolling Eyes (no, vsaj pri samsungu, ki na zaslonih uporablja deljene podpixle) itd. itd. To ve vsak, ki pozna osnove tehnologije.
Da ti poenostavim, en banalni primer: Samsung pravi, da ima 20cm dolgega kurca, Apple pa pravi, da ima 15cm dolgega, problem je edino v tem, da si ga samsung meri od riti dalje! Very Happy
Pa še en realni primer Intel Core2Quad z 2,4GHz in Intel Haswell i7 z 2,2GHz. C2Q ima 2988 točk pri CPU Marku, i7 pa 7541! Zakaj? Ker frekvenca procesorja je samo takt procesorja in nič druga.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #691   Objavljeno 28.10.2014 22:46:18
Re: iPhone 6 in 6 Plus
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sitar12 je napisal/a:
Koliko je kaj res, da se iPhone 6 in 6 Plus krivita?

Če ga boš nasilno zvijal se bo zvil, če ga boš uporabljal kot si do zdaj uporabljal telefone pa se ne bo zvil.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 27.09.2012
Prispevkov: 56
Kraj: celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #692   Objavljeno 29.10.2014 06:47:24
Re: iPhone 6 in 6 Plus
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iApple je napisal/a:
To je tipični primer samsungovih številk. Koliko je procesor zmožen se ne meri v GHz, koliko so slike dobre ne pove število pixlov, celo kakšna je resolucija zaslona ne pove resolucija Rolling Eyes (no, vsaj pri samsungu, ki na zaslonih uporablja deljene podpixle) itd. itd. To ve vsak, ki pozna osnove tehnologije.
Da ti poenostavim, en banalni primer: Samsung pravi, da ima 20cm dolgega kurca, Apple pa pravi, da ima 15cm dolgega, problem je edino v tem, da si ga samsung meri od riti dalje! Very Happy
Pa še en realni primer Intel Core2Quad z 2,4GHz in Intel Haswell i7 z 2,2GHz. C2Q ima 2988 točk pri CPU Marku, i7 pa 7541! Zakaj? Ker frekvenca procesorja je samo takt procesorja in nič druga.


Do sedaj sem imel tako Iphone kot Samsung ( trenutno imam S5 ), kar se tiče gladkosti je Iphone res bolj tekoč za upravljanje, čeprav je na S5 že skoraj vse tekoče in kot mora biti. Zadnji Iphone je bi 4S, ker takrat je bil še korak pred ostalimi kot pri kameri in kot pri SW in njegovimi funkcijam. Če pa pogledaš sedaj v čem je prednost Iphona proti Samsungu, LG, Oppo.... če pogledaš realno je Iphone sedaj kakšno leto zadaj ali mogoče še več....... in od IOS 7 kopira oz posnema funkcije, ki jih je imel android že najmanj leto, če ne več v svojem sistemu..... ampak kaj bi pisal APLLE je zakon in to bo ostal pa magari kos lesa z logom jabolko Smile

_________________
Lp, Uroš
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.04.2010
Prispevkov: 1795
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #693   Objavljeno 30.10.2014 22:42:06
Re: iPhone 6 in 6 Plus
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
gregorio je napisal/a:
Res? Kje si ga zrihtau...katerga?


iphone 6 prek spleta na simobil, sem obupal nad našimi drugimi prodajalci....

drugače, osebno mi je super, sploh design v smislu uporabe, čeprav od začetka deluje kot milo v roki kako je gladek, ampak po dnevu uporabe so sami +
kar se tiče vizualnega aspekta designa je ogromno osebnega okusa... osebno mi je lepši od 5/s, CE napis mi je še najgrši, čeprav ni katastrofa...
Velikost je konkretna proti prejšnjim generacijam, kar je po moje plus, res pa je otežena onehand funkcionalnost, tud tisti rechabililty ne odreši absolutne velikosti telefona. tu se mora vsak odločiti osebno ali bo vzel 6 . 6+ ali pa ostal na 5s... osebno si ne morem predstavljati 6+, ker mi je že kar 6 konkreten, tako da vsi, ki se odločate med dvema verzijama priporočam, da osebno testirate, ker preko fotografij in dimenzij tega ni mogoče... menim, da je še ios8 še kar malo buggy, kar se bo čez čas izboljšalo... skupno gledano sem za enkrat zadovoljen Smile ostalo pa je itak že vse napisano Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.12.2012
Prispevkov: 504
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #694   Objavljeno 30.10.2014 23:00:23
Re: iPhone 6 in 6 Plus
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Odlicno napisano narodno, sem istega mnenja
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.04.2010
Prispevkov: 1795
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #695   Objavljeno 30.10.2014 23:57:20
Re: iPhone 6 in 6 Plus
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
vrunc je napisal/a:
Do sedaj sem imel tako Iphone kot Samsung ( trenutno imam S5 ), kar se tiče gladkosti je Iphone res bolj tekoč za upravljanje, čeprav je na S5 že skoraj vse tekoče in kot mora biti. Zadnji Iphone je bi 4S, ker takrat je bil še korak pred ostalimi kot pri kameri in kot pri SW in njegovimi funkcijam. Če pa pogledaš sedaj v čem je prednost Iphona proti Samsungu, LG, Oppo.... če pogledaš realno je Iphone sedaj kakšno leto zadaj ali mogoče še več....... in od IOS 7 kopira oz posnema funkcije, ki jih je imel android že najmanj leto, če ne več v svojem sistemu..... ampak kaj bi pisal APLLE je zakon in to bo ostal pa magari kos lesa z logom jabolko Smile


iphone je bil pri 4s v isti oz., če ne v manjši "prednosti" pred Samsungom. Kar loči apple od konkurence ni 5 minutni vtis dveh telefonov v štacuni, da rečeš; "no, bom pa raje cenejšega LGja vzel". Tudi funkcije niso absolutne vrednosti, v mislih imam, da funkcija obstaja, ko se uporabniško obnese. Takrat je pač bil facetime, siri, fingerprint... trenutno je apple pay, večja simbioza, bigger screen... Glede apple paya, ki je prišel v ameriko in zaradi pomembnih strateških vezi, ki se ne nanašajo samo direktno na nfc čip.... tako je že zdaj apple korak ali dva pred konkurenco, če bereš forume pravijo uporabniki; " že res, da je bil prej nfc na androidih, ampak z iphonom 6 pa dejansko obstaja oz. je dejansko uporaben..." Tudi kamera je odlična in nese s5, se odlično kosa z note 4, nemalo kdo je izjavil, da ima najboljšo kamero na smart telefonih, tako da ne vem zakaj bi imel 6 slabšo kamero...
Kar se ios8 tiče je še največja ahilova tetiva v smislu manjših optimizacij in še več customizable expirience, s tem ne mislim kaosa.
Drugače pa apple še vedno dela produkte, ki jih je delal z; nebolečo uporabniško izkušnjo, dobrim designom, odličnim ekosistemom, enostavnostjo...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.01.2011
Prispevkov: 424
Kraj: Mengeš
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #696   Objavljeno 31.10.2014 23:27:48
Re: iPhone 6/6 Plus pri slovenskih operaterjih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No, tudi pri meni se od danes nahaja plus. Jaz sem za razliko od vas zadovoljen s 16G. Kupil v Celju, okoli 12. ure. Z mojim vred so imeli takrat tri 6+ 16G, vse tri space grey. Za ostale modele nisem spraševal, gneče ravno ni bilo, bili pa so zasedeni vsi svetovalci-ke, pa jih je 6 delalo. In ja, majčko sem dobil. Imajo pa luštne punce tam...

Je pa zadeva v primerjavi s 4S res raketa...
velik? Hm... Ja, velik. Ampak se bom navadil. Pač ne bo v žepu, pa če bi bil 6 ali pa 6+. Si bo treba omislit pedertorbico...

Všeč mi je landscape način Very Happy
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 13.06.2009
Prispevkov: 99
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #697   Objavljeno 31.10.2014 23:44:24
Re: iPhone 6/6 Plus pri slovenskih operaterjih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
protoncek je napisal/a:
No, tudi pri meni se od danes nahaja plus. Jaz sem za razliko od vas zadovoljen s 16G. Kupil v Celju, okoli 12. ure. Z mojim vred so imeli takrat tri 6+ 16G, vse tri space grey. Za ostale modele nisem spraševal, gneče ravno ni bilo, bili pa so zasedeni vsi svetovalci-ke, pa jih je 6 delalo. In ja, majčko sem dobil. Imajo pa luštne punce tam...

Je pa zadeva v primerjavi s 4S res raketa...
velik? Hm... Ja, velik. Ampak se bom navadil. Pač ne bo v žepu, pa če bi bil 6 ali pa 6+. Si bo treba omislit pedertorbico...

Všeč mi je landscape način Very Happy

Nekaj podobnega je iPhone 6 proti iPhone 4 kot je bil iPhone 4 proti iPhone 2. Very Happy

Preskok je tu nekje.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.12.2012
Prispevkov: 504
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #698   Objavljeno 31.10.2014 23:47:58
Re: iPhone 6/6 Plus pri slovenskih operaterjih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Men je se 6ka prevelika..Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 13.06.2009
Prispevkov: 99
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #699   Objavljeno 31.10.2014 23:49:59
Re: iPhone 6/6 Plus pri slovenskih operaterjih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
gregor5155 je napisal/a:
Men je se 6ka prevelika..Smile

Potem imaš pa res majhne dlani, meni sede 6ka kot vlita, 6+ pa je že dvoročnik za uporabo in ga zaenkrat ne potrebujem.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.01.2011
Prispevkov: 424
Kraj: Mengeš
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #700   Objavljeno 01.11.2014 08:16:01
Re: iPhone 6/6 Plus pri slovenskih operaterjih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hja... Jaz sem si rekel če je že prevelik je vseeno če je "ornk" prevelik. Ima pa plus kakšen bonbonček ki ga 6 nima... Npr. Optični stabilizator slike, pa full HD ločljivost...Ne vem, ali 6 ima landscape način za namizje?
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani