Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 45, 46, 47  Naslednja
iCloud
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #601   Objavljeno 12.06.2014 17:19:38
Ustvarjanje iCloud računa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

Hči bo dobila svoj iPad mini in da bo vse OK, sem ji že predhodno ustvariti iCloud račun (pa posledično tudi iTunes), a so me že na začetku, ko vpišeš rojstni datum (ustvariti sem ga hotel kar na svojem iPadu in ga potem seveda izbrisat) "zablokirali". Stara je namreč 12 let in sistem "pravi", da še ni dovolj stara.
OK, zadeva je enostavna, pač "sfejkam" rojstni dan... a zanima me, kaj bi to lahko "potegnilo" za seboj, če jo postaram npr. za 10 let? Bi lahko "sistemsko" nastal kakšen problem?

Hvala za kakršnokoli informacijo,
M

_________________
Ma ja, sej bo, sej bo... če ne danes pa kdaj drugič!
iMac 20''; iMac 21,5''; iPhone XR, iPad Air 4G CELL, ATV 4K, Watch series 7, AirPods Pro
http://sitemile.com/ref/faganel
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1669
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #602   Objavljeno 12.06.2014 21:25:56
Re: Ustvarjanje iCloud računa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, preobcutljivi Americani imajo nastavljeno za take in podobne storitve omejitev na minimalno starost 13 let...

Po mojem fejk datum ne vpliva na nic. Jaz tudi ponavadi vnasam svojega v razponu vsaj 10 let, ker podatek ni relevanten za dosego cilja in jih cisto nic ne briga (targetirano oglasevanje pa pri meni tako ali tako ne laufa Wink ).

Edina rec, ki se naceloma mora ujemati (pa se da verjetno tudi naknadno spreminjati) je kombinacija ime priimek, placilna kartica, drzava. Pa se tu bo z iOS8 verjetno vec manevrskega prostora, ker bo omogocen family sharing aplikacij.

Rojstni datum bi verjetno prisel v postev le ob kaksnem skrajnem primeru, ko bi bilo potrebno dokazovati identifikacijo in lastnistvo racuna s fotokopijo/skenom dokumenta...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #603   Objavljeno 13.06.2014 10:59:56
Re: iCloud
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za odgovor, saj sem potem tako naredil in ji odprl SLO iTunes (na tisto verzijo brez kartice) račun, pa naj si sama potem kupuje vrednostne kartice in iCloud, a me je potem začelo nekaj zafrkavat, a nima veze z leti.

Je pa smešno, da nisem mogel z iCloud (xxx.yyyy@icloud.com) mailom odpret iTunes računa ... ker je ta mail že v uporabi pri Apple ID ... "kar neki". Pa tudi mailov ne morem na ta Apple ID oz. iCloud aktivirat, ampak moram "dodat" nov emal (v Mail app) z tem istim icloud.com uporabnikom ... nema veze.

Vseeno hvala za pomoč,
M

_________________
Ma ja, sej bo, sej bo... če ne danes pa kdaj drugič!
iMac 20''; iMac 21,5''; iPhone XR, iPad Air 4G CELL, ATV 4K, Watch series 7, AirPods Pro
http://sitemile.com/ref/faganel
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.01.2012
Prispevkov: 523
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #604   Objavljeno 15.06.2014 14:41:39
Re: iCloud
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Fake rojstni datum si pa le zaponi, ker ga pogosto rabiš za obnovo gesla in podobne zadeve.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 08.08.2012
Prispevkov: 146
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #605   Objavljeno 25.06.2014 17:08:41
iCloud ne sinhronizira maca in ios
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mam mal smotan problem. Ko včasih spreminjam dokument (numbers, pages) na iPadu, mi ga noče (tudi kak dan kasneje) sinhorniyirat še na macu. Včasih mi ga normalno sinhornizira, včasih pa enostavno noče.
Na ipadu se pokaže una puščica gor, ki nakauje, da je bil editiran dokument poslan na iCloud. Na macu imam v settingsih naštiman, da iCloud sinhonizira dokumente.
Je imel kdo podobno težavo in kako jo je rešil?

_________________
 Macbook Air 2012 i5 8G rama 128 SSD
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 15.01.2014
Prispevkov: 1221
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #606   Objavljeno 01.07.2014 13:16:59
Re: iCloud
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Instaliral sem iCloud v3.1 in stalno ko se zažene mi kaže isto napako, da nekaj popravim in ko to naredim je po resetu isto.

Pozna kdo rešitev ali je to bug v iCloudu.

Imam pa Win 8.1. Ent.x64.

Hvala.

http://shrani.si/f/3o/gJ/1LKFegEW/icloud.jpg

_________________
 Mac Mini M2 2023
 iPhone 15 Pro 128GB Natural Titanium
 Apple Watch Nike+ Series 6 GPS 44mm Gray
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 15.01.2014
Prispevkov: 1221
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #607   Objavljeno 02.07.2014 05:48:45
Re: iCloud
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne pozna nihče rešitve (post #606) za mojo težavo Confused

_________________
 Mac Mini M2 2023
 iPhone 15 Pro 128GB Natural Titanium
 Apple Watch Nike+ Series 6 GPS 44mm Gray
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1669
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #608   Objavljeno 16.08.2014 08:08:51
iCloud web pošta in oblika sporočila
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A se da kje v iCloud mailu (preko weba) nastaviti, da bi pošiljal plain-text emaile namesto oblikovanih? Tega mi ni uspelo nikjer najti.
Pri rtf/html se mi zdi, da tudi ne upošteva vedno fonta in velikosti, ki jih izbereš...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #609   Objavljeno 16.08.2014 09:10:13
Re: iCloud web pošta in oblika sporočila
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kar si videl v nastavitvah to pač je.
Čeprav sem uporabnik iCloud-a (že od storitve .mac) se mi še vedno zdi, da precej caplja za podobnimi storitvami (Live in gmail, sicer slednjega ne vem zakaj, ne prenesem).

_________________
Ma ja, sej bo, sej bo... če ne danes pa kdaj drugič!
iMac 20''; iMac 21,5''; iPhone XR, iPad Air 4G CELL, ATV 4K, Watch series 7, AirPods Pro
http://sitemile.com/ref/faganel
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1669
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #610   Objavljeno 26.08.2014 18:19:43
Re: iCloud
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaksne pa imate izkusnje z me.com/iCloud posto aktivni/dolgoletni uporabniki? Je zadeva zanesljiva za svoj osnovni namen (sprejemanje in posiljanje)?
Ali pa imajo kdaj kaksne banalne tezave: npr. zavracanje sporocil v katerikoli smeri, izginevanje (nedostava) sporocil, blokiranje racuna zaradi napak pri njih...?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #611   Objavljeno 26.08.2014 20:39:50
Re: iCloud
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
"Applovo" pošto uporabljam že nekaj let (pa mislim, da sem jo uporabljal že z .mac storitvijo in sem potem presedlal na me ob prehodu na MobileMe ... in to še plačeval!) in do sedaj nisem imel nobenih težav.
Težave sem imel le z Contacti, ki so se mi enkrat zbrisal in pa pogrešam iDisk, a ta se bo vrnil pod imenim iCloud (če me spomin ne vara)
Torej, jaz nisem imel slabih izkušenj.

Resnici na ljubo, vzporedno uporabljam tudi Outlook.com (Microsoft) in je zadeva precej konkurenčna ... v nekaterih elementih celo boljša (npr. OneDrive, SkyPE je integriran v ta spletni servis...).

_________________
Ma ja, sej bo, sej bo... če ne danes pa kdaj drugič!
iMac 20''; iMac 21,5''; iPhone XR, iPad Air 4G CELL, ATV 4K, Watch series 7, AirPods Pro
http://sitemile.com/ref/faganel
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1669
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #612   Objavljeno 26.08.2014 22:50:50
Re: iCloud
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, sem opazil, da so Outlook.com kar spedenali - tudi na podrocju varnosti so se potrudili z Recent Activity (spotoma ugotovil, da je v tem mesecu nekdo iz Cila in Vietnama poskusal vdreti) in z mail obvestili, ce si kaksno kljucno nastavitev spremenil.

Za iOS8 obljubljajo iCloud drive, ja. Verjetno bodo (za konkurenco Skype/Hangouts/FB messenger...) tudi iMessages in Facetime nekoc integrirali, pa sporocila bodo tudi v iCloudu na voljo ipd... ampak pred devetko najbrz ne. Wink
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #613   Objavljeno 26.08.2014 23:47:56
Re: iCloud
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Gmail je superioren nad vsemi drugimi ponudniki! Kar se tiče pusha naaplikaciji - hitrost ko te obvestio prejemu maila in to, da takorekoc instantno sinhronizira maile in obvestila na vseh napravah, kar dela celo hitreje kot Applov iCloud, kar me čudi. Sploh pa ta opcija kartic, da lahko maile razvrstiš v kategorije in ti jih samodejno razvršča in obvesti samo o pomembnih.
Me niti malo ne vleče, da bi Applov mail uporabljal.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1669
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #614   Objavljeno 27.08.2014 08:18:38
Re: iCloud
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@ iApple: A glede pusha mislis, ce imas Gmail v njihovi "nativni" aplikaciji? Ker se mi zdi, da Mail app od iOS-a za vse razen iCloud maila ponudi samo Fetch.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #615   Objavljeno 29.08.2014 10:03:19
Re: iCloud
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Primerjam googlov mail in applov mail kot storitev, ne kot aplikaciji. Se pravi applov mail na applivi mail aplikaciji z pushem, googlov mail na gmail aplikaciji.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 20.07.2010
Prispevkov: 150
Kraj: Izola
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #616   Objavljeno 19.09.2014 16:14:23
Re: iCloud
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kako je zdaj s tem novim Icloud Drive? Kako deluje backup slik?

Jih uploada in zbriše s telefona? Kdaj jih zbriše?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.06.2010
Prispevkov: 318
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #617   Objavljeno 08.10.2014 14:44:45
iCloud backup ne deluje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

Sodelavcu smo nabavili i5S in sedaj nam nikakor ne uspe narediti backup na iCloud. Na telefonu ima nastavljen tudi exhange mail preko VPN-ja tako da se kontakti trenutno shranjujejo na exchange (tudi novi). Rad bi preusmeril, da gre vse na iCloud. Telefon deluje na iOS 8.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #618   Objavljeno 08.10.2014 15:37:23
Re: iCloud backup ne deluje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kam se naj novi kontakti shranjujejo nastavis v Settings >> Mail, Contatcs, Calendars in gres malce nizje na Conacts in pri Default Account izberes zeljenega ...



Zakaj pa ne uspe iCloud backup pa bo tezko ugibati, dokler ne napises v cem je sploh problem Smile ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.10.2009
Prispevkov: 1576
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #619   Objavljeno 10.10.2014 09:48:38
Re: iCloud
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sicer se mi svita odgovor, pa vseeno:

Na iPhonu imam recimo 200 slik, poslikanih s telefonom.. Potem pa si posyncam še, recimo 1500 slik preko iTunsov, ki bi jih imel kdaj "za pokazat". Slikce si lepo zložim v albume.. Do tukaj vse lepo in prav.. Ampak backup? A je varianta, da mi iOS backupira samo slike, ki so dejansko posnete z iPhonom, ne pa še vseh ostalih 1500, ki jih itak že imam na PC-ju in sem jih posebej syncal na telefon.... Ker je to ohoho nepotrebnega prostora za backup.. A sem jaz kaj spregledal, ali res telefon backupira VSE slike ?
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14555
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #620   Objavljeno 10.10.2014 11:19:26
Re: iCloud
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Backupira tko al tko samo camera roll
« Poglej prejšnjo temo - Aplikacije za iOS - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 45, 46, 47  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani