Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 ... 13, 14, 15  Naslednja
mobilna aplikacija #OstaniZdrav
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 27.07.2015
Prispevkov: 202
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #61   Objavljeno 21.08.2020 06:37:28
Re: mobilna aplikacija #OstaniZdrav
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
warcanoid je napisal/a:
V Sloveniji si je maske izmislila trenutna oblast. Nijz, razni zdravniki,... so vsi trdili da mask ne rabimo in ne ščitijo pred virusom, potem so zamenjali nekaj ljudi, kateri niso ubogali,....


pa jaz ne razumem, da noben nima spleta ali kaj? Res samo 24ur in RTVSlo gledate?

https://masks4all.co/what-countries-require-masks-in-public/

Torej so po večini držav zamenjali oblast in nekaj ljudi? Confused
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #62   Objavljeno 21.08.2020 06:43:04
Re: mobilna aplikacija #OstaniZdrav
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Poglej navodila in članke do sredina marca v Sloveniji. Obvezne so od 29.3., pred tistim je bilo stanje “zelo resno” in nismo nosili mask. Okužb je bilo dosti manj kot zdaj, ko nosimo maske.
V USA je bilo le nekaj okužb dokler bolnišnice niso dobile subvencij za covid pacijente: https://eu.usatoday.com/story/news/factcheck/2020/04/24/fact-check-medicare-hospitals-paid-more-covid-19-patients-coronavirus/3000638001/
Potem se je začela borba za pacijente.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 31.05.2014
Prispevkov: 123
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #63   Objavljeno 21.08.2020 07:22:52
Re: mobilna aplikacija #OstaniZdrav
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
gtcore je napisal/a:
pa jaz ne razumem, da noben nima spleta ali kaj? Res samo 24ur in RTVSlo gledate?

https://masks4all.co/what-countries-require-masks-in-public/

Torej so po večini držav zamenjali oblast in nekaj ljudi? Confused


Pa saj se ve, da je to problem po celem svetu. Protesti tukaj, protesti v ameriki...proti ukrepom, ki niso življenski, po vrhu še kontradiktorni. Normalno je, da ljudje izgubijo zaupanje v stroko. Pa tudi, saj ne moremo zdaj kar v nedogled živeti v strahu in z nagobčnikom na ustih.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9131
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #64   Objavljeno 21.08.2020 08:05:30
Re: mobilna aplikacija #OstaniZdrav
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sicer tole nima več veze z aplikacijo. Ampak. Prejšnji teden sem se pogovarjal s kolegico iz Avstralije. Oni imajo v Victorii (Melborn) lockdown in policijsko uro že precej časa. Podaljšali so do božiča. Talajo jim neke subvencije. Cepljenje bo pa obvezno.

S tem, da glede na število prebivalcev nimajo neki zlo velik korone. Je pa zanimivo, da je kar velik procent mrtvih. Kaže da zima nekako poveča smrtnost.

Kakorkoli, cirkus, ki ga imamo pri nas niti ni tolk grozen.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1807
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #65   Objavljeno 21.08.2020 08:14:29
Re: mobilna aplikacija #OstaniZdrav
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Moram priznati, da je tale tema kar malo mind-opening, kar se tiče stanja zavesti ljudi. Pač specializiran forum, tehnično naravnan. Nekako bi pričakoval, da so tu večinoma ljudje, ki znajo googlati, poznajo vsaj osnove tehnologije in znanosti.

In potem bereš o teorijah zarote, 5G, imunski sistem, maske, ki so jih v svetovnem merilu vpeljali ravno slovenski politiki.

Kar da malo za misliti človeku.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.05.2011
Prispevkov: 606
Kraj: Dragomelj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #66   Objavljeno 21.08.2020 08:45:13
Re: mobilna aplikacija #OstaniZdrav
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jenrej je napisal/a:
Moram priznati, da je tale tema kar malo mind-opening, kar se tiče stanja zavesti ljudi. Pač specializiran forum, tehnično naravnan. Nekako bi pričakoval, da so tu večinoma ljudje, ki znajo googlati, poznajo vsaj osnove tehnologije in znanosti.

In potem bereš o teorijah zarote, 5G, imunski sistem, maske, ki so jih v svetovnem merilu vpeljali ravno slovenski politiki.

Kar da malo za misliti človeku.


Noben ni govoril o teoorijah zarote. Nekako se ne izidejo številke, ki nam jih dajeo oz. servirajo mediji, neglede kateri so.

Me prav zanima konec leta, kaj bo izdal statistični urad in da vidimo koliko se številke umrlih razlikujejo od prejšnih let. Jaz grem stavit, če bo vse tako kot mora biti, da ne bo več mrtvih kot v zadnjih letih (cc 20K na leto oz cc50 ljudi na dan).

_________________
A friend is someone who gives you total freedom to be yourself. (J.M.)

 Macbook M1 pro 14 (2021)
 Thunderbolt display 27
 iPhone 11pro
 Apple TV 4th generation
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1807
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #67   Objavljeno 21.08.2020 08:55:27
Re: mobilna aplikacija #OstaniZdrav
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
alkocelj je napisal/a:
Noben ni govoril o teoorijah zarote. Nekako se ne izidejo številke, ki nam jih dajeo oz. servirajo mediji, neglede kateri so.

Me prav zanima konec leta, kaj bo izdal statistični urad in da vidimo koliko se številke umrlih razlikujejo od prejšnih let. Jaz grem stavit, če bo vse tako kot mora biti, da ne bo več mrtvih kot v zadnjih letih (cc 20K na leto oz cc50 ljudi na dan).


To se dejansko strinjam. Dilema, ali je večina tistih, ki so umrli ob okužbi s COVID, že tako ali tako bila praktično smrtni postelji in ne bi dočakali 2021 (ali 2022).
Ampak teh podatkov (še) nimamo. Potek bolezni je verjetno težji kot pri gripi.

Ravno zato neka smiselna stopnja previdnosti. Ampak močno pretehtano proti gospodarskim posledicam in nenazadnje tudi težavam v zdravstvu. Tudi mene malo stisne, ko poslušam Kacina in Hojsa in Gantarja.

Ampak v tejle temi je tudi en kup posameznikov, ki že z načinom pisanja dajejo vedeti, da niso ravno pretirano razumske osebe.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1796
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #68   Objavljeno 21.08.2020 10:26:09
Re: mobilna aplikacija #OstaniZdrav
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Biti razumljiv ali biti bebec je razlika . Jaz sem razumljiv , saj se drzim vsega tega, kar pa ne pomeni da se strinjam s tem . Smile

_________________
Don't forget to takeout profits!
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 115
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #69   Objavljeno 21.08.2020 10:47:22
Re: mobilna aplikacija #OstaniZdrav
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Mene nošnja maske blazno moti, ker z masko ne morem nositi očal... se mi non-stop rosijo. Dejansko se trgovin izogibam, kolikor je le možno. Na črpalki plačujem le še z aplikacijo, itd...


Nosim očala že 30 let. V službi imam masko po 8 ur. Težav z rošenjem stekel očal nimam. OK, občasno se zna zgoditi, a res redko, običajno je OK. A imaš masko pravilno nastavljeno? Stisneš zgornji rob ob nos? Menjaš masko pravočasno?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1807
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #70   Objavljeno 21.08.2020 10:49:26
Re: mobilna aplikacija #OstaniZdrav
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Krco17 je napisal/a:
Biti razumljiv ali biti bebec je razlika . Jaz sem razumljiv , saj se drzim vsega tega, kar pa ne pomeni da se strinjam s tem . Smile


Umiram Very Happy.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 115
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #71   Objavljeno 21.08.2020 10:52:55
Re: mobilna aplikacija #OstaniZdrav
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
alkocelj je napisal/a:
Zakaj to delaš šele sedaj? Zakaj nisi maske nisil vse dni svojega življenja? Pred covidom-19 ni bilo virusov? Zakaj zdaj?


Zakaj natakneš čelado, preden vsedeš na motor in ne vedno, ko greš na sprehod? Rolling Eyes
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1594
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #72   Objavljeno 21.08.2020 12:28:27
Re: mobilna aplikacija #OstaniZdrav
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Krco17 je napisal/a:
Biti razumljiv ali biti bebec je razlika . Jaz sem razumljiv , saj se drzim vsega tega, kar pa ne pomeni da se strinjam s tem . Smile


Kdor ne loči med razumski in razumljiv je bebec.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9131
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #73   Objavljeno 21.08.2020 14:04:06
Re: mobilna aplikacija #OstaniZdrav
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem hotu še kaj napisat, pa sem se premislil. Preveč bebava debata je ratala. Bl ko ne same čenče.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.05.2011
Prispevkov: 606
Kraj: Dragomelj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #74   Objavljeno 21.08.2020 18:16:29
Re: mobilna aplikacija #OstaniZdrav
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Adelaide94 je napisal/a:
Zakaj natakneš čelado, preden vsedeš na motor in ne vedno, ko greš na sprehod? Rolling Eyes


Ti narobne stvari primerjaš. Čelada mene ščiti pred mojo neumnostjo, ne ščiti me pa pre norci, ki me lahko zadanejo. Torej je moja odločitev.

Pri maski, pa ni moja odločitev ampak je zapovet, ki pa ne prinese neke dodane vrednosti. Samo poglej si kaj je NIJZ sporočal par mesecev nazaj in kaj je WHO priporočal, potem pa so kar naenkrat spremenili.

Torej tvoj point je?

_________________
A friend is someone who gives you total freedom to be yourself. (J.M.)

 Macbook M1 pro 14 (2021)
 Thunderbolt display 27
 iPhone 11pro
 Apple TV 4th generation
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1594
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #75   Objavljeno 21.08.2020 18:50:04
Re: mobilna aplikacija #OstaniZdrav
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
point je, da maska tebe niti ne ščiti, ščiti pa druge pred tabo. in če je problem samo v maskah, potem problema nimamo. Sam bebcem se zdi, da je to ponižujoče, da jim nekdo zapove masko.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.11.2012
Prispevkov: 508
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #76   Objavljeno 21.08.2020 18:54:44
Re: mobilna aplikacija #OstaniZdrav
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če bi čelada ščitila pred neumnostjo bi vas bilo več v čeladah kot v maskah.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.01.2012
Prispevkov: 523
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #77   Objavljeno 21.08.2020 23:46:14
Re: mobilna aplikacija #OstaniZdrav
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Goran je napisal/a:
point je, da maska tebe niti ne ščiti, ščiti pa druge pred tabo. in če je problem samo v maskah, potem problema nimamo. Sam bebcem se zdi, da je to ponižujoče, da jim nekdo zapove masko.

Odvisno. Če nosiš FFP2 ali FFP3 potem te ščiti.

_________________
Mastercard kartica Curve
Uporabi kodo PPSAT (https://www.curve.app/join#PPSAT), ter sebi malo skrajšaj čakalno vrsto (in obema pridobi 5 funtov dobroimetja).
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.12.2007
Prispevkov: 273
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #78   Objavljeno 22.08.2020 06:23:35
Re: mobilna aplikacija #OstaniZdrav
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Uglavnem baje bo karantena za vse...
Ampak ne takoj
Postopoma
Da ne bo gužve na meji
Ker tisti ki bodo šli domov v soboto in tisti ki v nedeljo, nimajo istih šans fasat covida..
Ker če bi šli naslednji teden al pa v sredno npr, bi Covid vedu da ob sredah se ne hodi iz morja in bi vse okužil. Tiste ki bodo ubogal vlado RS in bodo šli ta vikend domov, pa ne bo napadu in ne bodo rabil v karanteno
Naslednji vikend pa bodo mogoče lastniki hiš lahko šli spet na HR. In penzionisti. Pa zaposleni v vladi. Pa Jelko. Bazen spucat. In potem do konca septembra moramo vsi hodit v Portorož na plažo. Tudi tisti ki pridejo iz Hr v nedeljo zvečer. Tam ni Corone. Mislim da bi blo pametno zahtevat od Avstrijcev, Nemcev in ostalih, da se vrnejo domov z letali. Če bo šel kdo lulat v SLO na AC nas lahko okuži.. Ker gre iz HR. Al pa stisnt mehurčke pa gas čez SLO, saj je majhna.
Btw.. Otroci bodo šli v šolo. Baje da vsi. Mogoče. Mogoče pa ne vsi. In če bo otrok zakašljal, ga bodo odpeljal v karanteno nekam. Za dva dni. Pa sendviči morajo bit vsi zapakirani v plastični embalaži obvezno. V šoli. Pa maske med poukom gor. Med malco pa dol, med malco gre Corona na malco tud. Ampak samo od tistih otrok ki so bili na HR na morju. Pri ostalih ni problema. Pa po lulanju si je treba roke umivat. Odkar je Corona. Prej ne. Ko je ne bo več, si jih spet ne bo treba. Samo po kakanju mogoče. Maske pa gor met nujno. V domu upokojencev v Trbovljah jih je manj umrlo prejšnji mesec kot julija 2019. Čeprav je 47 okuženih 92 letnikov. Ampak je zelo nevarno. Smrtonosno. Covid ali starost? Aja... Tolk da veste, Covid bo zelo prisoten pri nas in drugod tudi pozimi. Ker Hrvati že vejo da ne bodo dovolil smučanja njihovim državljanom pri nas, ker bomo mel več kot 40 okužb na 100k prebivalcev. Bomo pa mi rdeči pozimi. Se je Jelko zmenil da pol pa zamenjamo. Takrat bo tretji val. Al pa ne.. Čaki. Drugi? Al še prvi? A je prvega že konc? Kako že gre to? Hmm
Hja
Ja
Počutim se... Zelo dobro. Vesel sem ker lahko zaupam naši vladi in našim strokovnjakom. In gospe Beovic, pa Jelkotu
In všeč mi je da ima narod hrbtenico. In razmišlja s svojo glavo. To je pomembno.
P. S. : septembra bodo šli vsi penzionisti lahko na HR. Ampak samo ce bodo tam do 1.10.
Če prideš nazaj 30.9 greš takoj v karanteno za 14 dni. Brez opozorila. Tako da glejte kako si bookirate apartmaje. Ker strokovnjaki pravijo da bo Covid napadal najbol med 15 in 16.septembrom. 17.septembra pa ne več. Potem si varen.
V avgustu je na žalost dopustnikov Covid malo pohitel in je napadel 8. in 9.avgusta. Tako da je treba pač prit nazaj 20. ali najkasnej 21.8.
Za vmesno obdobje ne vemo. Samo ne bomo rizkiral
Ja no
Masko gor
Ne
Dol
Masko gor da se ne okužiš
Ne ne
Masko gor da drugih ne okužiš
Pa aplikacijo si dajte na telefon
Ampak samo če ste bili bolni. Ni pa nujno. Ampak je obvezno. Če želiš. Pa ne sledi lokaciji ta aplikacija. Pove ti samo če si v bližini koga ki je bil okužen. Če bo on to sam prijavil in delil s tabo. En iz LJ ti bo javil v KP da je okužen. Ziher je ziher. Ker ne bo sledil tvoji lokaciji. In ti ne bo javil da si na Prešercu poleg enga ravnokar. Sicer pa ni obvezno. Ampak vsaj 95% naroda si to mora naložit, da bo imel sploh smisel. Al 50?
Ps. : če greš danes na morje si lahko do nedelje, če greš jutri na morje si lahko do nedelje.. Če greš pa v petek in si do nedelje.. Moraš pa v kranteno. COVID ve 💪
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9131
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #79   Objavljeno 22.08.2020 08:54:19
Re: mobilna aplikacija #OstaniZdrav
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdaj morjo sam maske v promet spravit. Čak da cepivo dobijo. To bo drama. Bomo dobil takoj nov urad. Nekje na necentraliziranem terenu. Kozjansko bi si zaslužilo kaj takega. Ker so nerazviti. 😀

Maskam cene padajo. Na hrvaškem so za pol cenej, kot v Slo. Je treba pohitet. Da ne omenjam, ga sem februarja kupil maske po 4 eure za škatlo 50 kosov.


Nazadnje urejal/a macata Sob 22. Avg 2020 12:16; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 115
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #80   Objavljeno 22.08.2020 09:20:23
Re: mobilna aplikacija #OstaniZdrav
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
alkocelj je napisal/a:
Ti narobne stvari primerjaš. Čelada mene ščiti pred mojo neumnostjo, ne ščiti me pa pre norci, ki me lahko zadanejo. Torej je moja odločitev.

Pri maski, pa ni moja odločitev ampak je zapovet, ki pa ne prinese neke dodane vrednosti. Samo poglej si kaj je NIJZ sporočal par mesecev nazaj in kaj je WHO priporočal, potem pa so kar naenkrat spremenili.

Torej tvoj point je?


Tudi s pasom v avtu ščitiš samo sebe, ne drugih. Pa je isto obvezno. In vemo, da je določen promil nesreč, ko bi s padcem iz avta jo lahko bolje odnesel. A verjetnost, da bo pas škodoval niti slučajno ne dosega koristi.

Dejstvo je, da maske niso 100 % zaščita. A v določenem deležu vseeno zmanjšajo možnost prenosa okužbe.

Tale novi sev koronavirusa je pač res nov. Ni tako smrtonosen, kot je bil SARS, kar mu poleg tega, da v večini ne povzroča resnih težav omogoča širjenje. Države se preprosto bojijo, da če se neomejeno širi hitro zapolnimo kapacitete v bolnišnicah in potem se bo začelo sranje. Umirati bodo začeli ljudje, ki bi drugače preživeli.

Zadeva je pač nova, s takšno pandemijo se še nismo spopadali, vsaj ne v zanjih desetletjih. Stroka se uči in zato tudi prihaja do sprememb v navodilih.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani