Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.04.2014
Prispevkov: 323
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #61   Objavljeno 22.07.2016 12:12:44
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V zgornjem levem kotu klikni Office365, ko se ti naloži pa desno zgoraj klikni Namesti Office 2016. Če bo zaznalo Maca ti bo preneslo Mac verzijo.

_________________
iPhone 14 128 GB | Watch series 5 44mm | Macbook 13" M1 2020 256 GB | Airpods Pro | Homepod Mini | AirTags <3
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.05.2016
Prispevkov: 62
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #62   Objavljeno 22.07.2016 12:15:40
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Našel, ni mi prepoznalo pravilno. Hvala za pomoč Smile

_________________
Iphone 6s Space gray
Ipod Shuffle Silver
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.04.2014
Prispevkov: 323
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #63   Objavljeno 22.07.2016 12:24:19
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Čudno. Sem ravnokar šel probat na Maca. Namesto Namestite klikni spodaj, druge namestitve. Tam ti bo potem pokazalo 2013 opcijo, spodaj pa še 2011. Vsepovsod bo pisalo Office for Mac. Prenesi 2013 in se potem v samem nameščenem programu (recimo Word) vpiši s svojo digitalno identiteto.

Če pa v Chromu ne gre, pa probaj še Safari. Meni je v Chromu šlo bp in sem začel prenašat pravo verzijo.

LP

_________________
iPhone 14 128 GB | Watch series 5 44mm | Macbook 13" M1 2020 256 GB | Airpods Pro | Homepod Mini | AirTags <3
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.05.2016
Prispevkov: 62
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #64   Objavljeno 23.07.2016 10:00:06
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem našel vse. Probam in poročam, ko dobim Maca Smile

_________________
Iphone 6s Space gray
Ipod Shuffle Silver
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.04.2014
Prispevkov: 323
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #65   Objavljeno 23.07.2016 11:01:35
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ajaaaa, no, če bi že mel Maca bi s prve šlo. Lo

_________________
iPhone 14 128 GB | Watch series 5 44mm | Macbook 13" M1 2020 256 GB | Airpods Pro | Homepod Mini | AirTags <3
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.05.2016
Prispevkov: 62
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #66   Objavljeno 26.07.2016 09:46:52
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evo dobil maca, ga že prižgal in sprobal. Milijon vprašanj, pa useeno dober prvi vtis.

Najprej me zanima sledeče. Maca sem prižgal, šel čez tistih nekaj guidov, se prijavil v icloud račun zdaj pa skorajda šok.

Preveril sem use da je Mac res tak kot sem ga naročil, sem pa opazil spremembo pri disku. Disk se mi neprestano polni. Torej pod Macintosh HD info se mi Available niža, (torej disk polne ), Used pa se veča. Od 120 GB Capacity imam samo še 100,49 GB. Vem da logično nekaj pobere sistem. Zavedam se tudi, da je nekaj naredi tudi vsa sinhronizacija s telefonom. Pa vseeno. Slike je preneslo s telefona, mail tudi, ...

Zakaj se mi disk še vedno polne ? Mogoče je res da vse počasneje, pa vseeno mi še vedno pobere 100 ali 200 MB na 5 minut - od pojma nimam kje.

2. Se da kakorkoli ta Y zamenjat z Z-jem ? Neverjetno me moti. Sem probal use pa ne najdem rešitve.

3. Pod Disk info mi kaže da imam 1.22 Gb photos in 8,8 GB Others. Se Mogoče da kje preverit kje te slike so ? Ali kaj spada pod kategorijo Others ? Ker slik v app Photos nimam, čeprav sem probal share z Iphonom.

4. In pa črkovalnik. Tipkovnico imam nastavljeno na slovensko, ampak mi neprestano podčrtuje vse besede rdeče. V čem je point ?

Vem, osnovna vprašanja, iščem odgovore po netu, nisem len, pa vseeno vseh ne najdem, ker sem popolnoma nov na macu.

Če se komu da odgovorit na teh nekaj vprašanj mu bom zelo hvaležen.

_________________
Iphone 6s Space gray
Ipod Shuffle Silver
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #67   Objavljeno 26.07.2016 10:34:33
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Najprej preklikaj prve tri teme, ki so "sticky" v tem podforumu >> http://www.jabuk.si/pbb/viewforum.php?f=1 ... Na vecino vprasanj bos verjetno nasel odgovore ... Nekateri posti so sicer stari... ampak vecinom za okrepitev osnov se vedno aktualni ...

Glede filanja prostora na disku. To je normalno, ker je nov in se mora najprej malo razgledati po svetu in si ustvariti okolje za delo... Na zacetku mora vse indexirati in to zahteva prostor na disku in tudi cas ter resurse... Zato se ti bo mogoce zdelo, da bo prvih par dni stalno nekaj mlel in delal... Dela pa to v ozadju da cimmanj obremenjuje tekoce delo ... zato lahko traja tudi nekaj dni ...

Aja... mogoce bo tudi tale tema zanimiva za zacetnika >> http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t=5932

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.05.2016
Prispevkov: 62
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #68   Objavljeno 26.07.2016 10:41:27
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Najprej preklikaj prve tri teme, ki so "sticky" v tem podforumu >> http://www.jabuk.si/pbb/viewforum.php?f=1 ... Na vecino vprasanj bos verjetno nasel odgovore ... Nekateri posti so sicer stari... ampak vecinom za okrepitev osnov se vedno aktualni ...

Glede filanja prostora na disku. To je normalno, ker je nov in se mora najprej malo razgledati po svetu in si ustvariti okolje za delo... Na zacetku mora vse indexirati in to zahteva prostor na disku in tudi cas ter resurse... Zato se ti bo mogoce zdelo, da bo prvih par dni stalno nekaj mlel in delal... Dela pa to v ozadju da cimmanj obremenjuje tekoce delo ... zato lahko traja tudi nekaj dni ...

Aja... mogoce bo tudi tale tema zanimiva za zacetnika >> http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t=5932


Koliko prostora je potem normalno da nekje zavzame ? 30, 40 , 50 GB?

Bom pogledat vse linke, če se mi kako vprašanje še pojavi, napišem tu. Milijonkrat hvala.

_________________
Iphone 6s Space gray
Ipod Shuffle Silver
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #69   Objavljeno 26.07.2016 10:53:02
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Koliko prosrtora vzame je predvsem odvisno od tega, kaj delas, koliko vsebin imas,kaj sinhroniziras,... Prostora ni nikoli prevec Smile ... Ce se prav spomnim, so ti svetovali, da vzemi cimvecji disk ... ker kasneje nadgrajevati ni tako enostavno... oz. je lahko dokaj drago Smile ...

128GB je res tisti "minimum", ce zelis prenosnik kaj uproabljati... Pomoje itak manjsega niti ni vec mozno kupiti... edino ce je kje se kaksna stara zaloga MB Airov s 64GB SSDjem ... Wink

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.05.2016
Prispevkov: 62
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #70   Objavljeno 26.07.2016 11:38:06
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Koliko prosrtora vzame je predvsem odvisno od tega, kaj delas, koliko vsebin imas,kaj sinhroniziras,... Prostora ni nikoli prevec Smile ... Ce se prav spomnim, so ti svetovali, da vzemi cimvecji disk ... ker kasneje nadgrajevati ni tako enostavno... oz. je lahko dokaj drago Smile ...

128GB je res tisti "minimum", ce zelis prenosnik kaj uproabljati... Pomoje itak manjsega niti ni vec mozno kupiti... edino ce je kje se kaksna stara zaloga MB Airov s 64GB SSDjem ... Wink


To use razumem. Mene zanima sam sistem, koliko časa lahko še pobira prostor, oziroma koliko je neka normalna meja da ga pobere. Vzami v račun da sinhronizira 150 slik iz telefona, nekaj notov iz telefona, koledar in smo končali. Torej vsega skupaj za nekje cca 5 gb.

_________________
Iphone 6s Space gray
Ipod Shuffle Silver
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #71   Objavljeno 26.07.2016 11:51:48
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se ne da zagotovo dolociti... Lahko bo kmalu... lahko pa traja tudi se par dni... Pac ne sekiraj se in veselo uporabljaj Smile ... Meni je recimo sinhronizacija slik z iCloud Photos prvic trajala ene 14 dni Smile ... Je pa res, da imam trenutno okoli 9 GB slik v knjiznici...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.05.2016
Prispevkov: 62
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #72   Objavljeno 26.07.2016 11:59:56
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Velja, hvala za pomoč. Sem malo pregledal teme in vodiče, pdfje, ki si mi jih linkal. Sem šele 2 uri na macu, in glede na slike in opise se mi zdi da je vodič malenkost star. Ker sem čisto nov na sistemu mi je zato kar precej težko da najdem stvar, ki je vam samoumevna. Obstajajo kje kakšni update vodiči ?

Mogoče samo še to.. Računalnik je seveda bil napolnjen na 50 % , ko sem ga prvič prižgal. Naj ga najprej spraznem, nato napolnem ? Al ga lahko dam polnit kar takoj ?
Glede baterije pa kako je najboljše ? Da se sklaplja ko se napolne do konca ali je lahko celi čas na adapterju ?

_________________
Iphone 6s Space gray
Ipod Shuffle Silver
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #73   Objavljeno 26.07.2016 12:11:31
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Obstajajo... jih je polno... le Google je treba zagnati in cas si je treba vzeti. Veliko vec se bos naucil, ce bos informacije sam poiskal, kot ce dobis vse servirano na pladnju. Kot sem ze napisal, so osnove zelo podobne in ti stari linki so nek zacetek ... Smile

https://www.apple.com/support/macbasics/

http://www.macforbeginners.com

http://computers.tutsplus.com/tutorials/the-complete-beginners-guide-to-switching-from-windows-to-os-x--mac-191

...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.05.2016
Prispevkov: 62
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #74   Objavljeno 26.07.2016 12:22:37
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Obstajajo... jih je polno... le Google je treba zagnati in cas si je treba vzeti. Veliko vec se bos naucil, ce bos informacije sam poiskal, kot ce dobis vse servirano na pladnju. Kot sem ze napisal, so osnove zelo podobne in ti stari linki so nek zacetek ... Smile

https://www.apple.com/support/macbasics/

http://www.macforbeginners.com

http://computers.tutsplus.com/tutorials/the-complete-beginners-guide-to-switching-from-windows-to-os-x--mac-191

...


Najlepša hvala za vse informacije. Bom poiskal in raziskoval še malo sam. Bil sem živčen zaradi vseh novosti, jezen ker enostavno ne znam še čisto nič Very Happy Iskal sem nekaj takega podobnega kot je Moj računalnik itd.. Navadit se bo treba.

Še res zadnje vprašanje. Glede baterije. Kakšen nasvet ? Napolnit al pustit da se sprazne pa potem polnit ?

_________________
Iphone 6s Space gray
Ipod Shuffle Silver
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.02.2010
Prispevkov: 404
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #75   Objavljeno 26.07.2016 19:21:43
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za baterijo ti ni treba skrbet, sicer so se par dni nazaj kregali v eni od drugih tem ravno okoli tega Smile

Sam nekako pazim da ga spraznim in napolnim 2x tedensko, drugače pa ga poganjam vedno na elektriki. To dejstvo da si ga dobil 50% napolnjenega izvira iz tega, da Apple priporoča, če dolgo časa ne boš uporabljal prenosnika, da ga napolniš na 50%.

Tukaj si lahko prebereš nekaj uradnih informacij: http://www.apple.com/batteries/
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 23.07.2016
Prispevkov: 54
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #76   Objavljeno 26.07.2016 19:59:09
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da si malo sposodim temo. Sam pač maca večinoma časa poganjam na elektriko, priključim ga pri nekje cca 20 %. Če vem da ga bom dolgo uporabljal, ga potem kar pustim na el., drugače odklopim.

Se mi pa dogaja da se mi računalnik kar segreje če recimo lowdam nekaj preko neta, poslušam muziko, poleg še kaj brskam po kakem netu ter poleg polnim računalnik. Nimam ga še dolgo, zato raje uprašam ali je to normalno. Ni vroč, čutiš pa na zapestju da je segret, ko imaš roke recimo na tipkovnici....

_________________
Iphone 6s, Space Gray 16 Gb
Macbook Pro 13, CPU: 2,7 GHz i5, 8gb RAM, 128 SSD
Ipod Shuffle Space Gray, 2 Gb
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #77   Objavljeno 26.07.2016 20:11:56
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
moje izkušnje so me pripeljale do tega, da macbookov ne polniš in nabijaš cpu do 100%, ker boš skuril kabel.

napajalni kabli so pomoje pod dimenzionirani. enostavno so preveč tanki.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.06.2009
Prispevkov: 3387
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #78   Objavljeno 26.07.2016 20:17:46
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz ga kurik vcasih tud po 10ur na dan v eno pa mu ni nic (znan po diskretni gpu fail). Ampak imam se cist normaln kabl, polnilec (85w).
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 23.07.2016
Prispevkov: 54
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #79   Objavljeno 26.07.2016 21:03:26
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj pa glede temperature računalnika ? Se računalnik ogreje kaj, ko ga polnita in ga zraven še malo obremenita ?

Kako je potem najboljša fora za polnit baterijo ? Tu slišim mnenja od vsakega drugače Very Happy

_________________
Iphone 6s, Space Gray 16 Gb
Macbook Pro 13, CPU: 2,7 GHz i5, 8gb RAM, 128 SSD
Ipod Shuffle Space Gray, 2 Gb
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.06.2009
Prispevkov: 3387
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #80   Objavljeno 26.07.2016 21:13:34
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ce se polni je ziher za 10 stopinjj vse visje. Sej zato mas ventilator da hladi.

Polnis pa pac ko rabis, tud med load-om.
« Poglej prejšnjo temo - Mac OS - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani