Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Partis dostop iz tujine
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.09.2011
Prispevkov: 345
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #61   Objavljeno 16.02.2015 09:00:37
Re: Partis dostop iz tujine
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Super, sedaj mi je jasno in hvala za odgovore Smile je še kje drugje tako poostreno ali samo Nemčija?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.01.2012
Prispevkov: 269
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #62   Objavljeno 16.02.2015 10:31:17
Re: Partis dostop iz tujine
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam uporabljam Premium CyberGhost Like
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.09.2008
Prispevkov: 183
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #63   Objavljeno 16.02.2015 14:11:52
Re: Partis dostop iz tujine
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Avstrija je kul kaj se torrentov tice, predvsem ob uporabi private trackerjev ni frke, so tudi ISPji pridni in ne delijo tvojih podatkov kr tak:-)
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.09.2013
Prispevkov: 795
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #64   Objavljeno 16.02.2015 16:07:53
Re: Partis dostop iz tujine
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislim da se nismo razumeli glede VPN-ja...
Jaz postavim SVOJ VPN v SLO. In se povezem nanj, in prek njega pobiram torrente, ...

Kdo bo kriv? Lahko dobim racun domov v DE?

_________________
MacbookPro (early 2011): dual-core i5 2.3gzh, 8GB ram, 320GB HDD
iPhone 6s+, 64 GB, iOS 10

Own (history):
iPhone 4s, 32 GB, iOS 6.1.1
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #65   Objavljeno 16.02.2015 17:00:51
Re: Partis dostop iz tujine
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To pa ne. Načeloma. Če upoštevaš, da je VPN povezava res tko bulletproof, kot vsi mislimo.

Mene zanima še nekaj. V kakšni meri so upravljalci tracker sajtov dolžni dajat podatke o svojih članih. Ker nekaj podatkov sigurno hranijo. Če ne drugega, vsaj upload/download ratio. Pa ne samo ratio. Tudi koločino prenesenih podatkov.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.07.2011
Prispevkov: 649
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #66   Objavljeno 16.02.2015 18:18:25
Re: Partis dostop iz tujine
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ok, za vse genije, ki bi nek VPN postavljali v SLO. Obstaja vec resitev, ki sem jih hotel narediti, da ne bi ostal brez torrentov...

1. Kupis WD MyCloud, ga priklopis v SLO na 100/100 omrezje, mu das gor stari firmware in lahko gor "nasopas" torrent odjemalec. Das mu torrente in ti jih povlece na svoj disk. Esy kot pasulj. Potem preko sojega PRIVAT VPN-a - ki ga stvar omogoca; enostavno downloadas kar je stvar v SLO "namlela" na svojega mac-a v DE, ALI PA enostavno streamas, ker imas dovolj mocno linijo (100/100).

2. Postavis mini racunalnik (recimo kot Apple mini) v SLO na hitro povezavo in ga uporabljas kot REMOTE DESKTOP, kjer delas vse, kot, da bi bil doma v SLO. Tudi ce ti ISP nadzoruje zadevo, nisi nic nezakonitega naredil, ker se vse dogaja v orbiti (v nasem primeru - SLO.) Ce streamas bi priporocal zamenjavo metadata, da ne vejo s cim "dilajo".

3. Prosis kolega, da ti prenese filme, ki jih zelis in na svojem PC-ju ali Macu deli eno mapo s tabo, med katero poteka privatni VPN. Enough said. Ce hoces streamati, bo mogla biti to v najboljsem primeru optika na visokem nivoju.

zakaj pisem 100/100... Ker rad gledam 3D filme v najvisji mozni kvaliteti in veckanalnim zvokom. Primer: Avatar 3D Full HD, 7.1 kanal ima okrog 50Gb. In to je treba "prezveciti" v 2-eh urah in 45min.

4. Opcija, ki jo sam uporabljam (in je druga najcenejsa): OpenVPN servis, ter Seedbox narocnina. Zaenkrat safe varijanta, ampak boljse placati 50€ na leto kakor 1600€ za kazen... Da bi pa placeval recimo Netflix v DE 8€/mesec za ogled starih filmov, mi niti na kraj pameti ne pade.

Lp Cool

_________________
iPhone 5S,32Gb-Spacegrey
iPhone 4, 32Gb
iMac 27", i5 mid 2011
Macbook Air 13, late 2008
New iPad , 32Gb WiFi
iPod nano, 8Gb
Apple TV 2013
Ipad Pro 64
Iphone X
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.07.2011
Prispevkov: 649
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #67   Objavljeno 16.02.2015 18:20:56
Re: Partis dostop iz tujine
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
To pa ne. Načeloma. Če upoštevaš, da je VPN povezava res tko bulletproof, kot vsi mislimo.

Mene zanima še nekaj. V kakšni meri so upravljalci tracker sajtov dolžni dajat podatke o svojih članih. Ker nekaj podatkov sigurno hranijo. Če ne drugega, vsaj upload/download ratio. Pa ne samo ratio. Tudi koločino prenesenih podatkov.


Prvo pravilo pri izbiranju VPN providerja je: NO LOGS.
Kolicina prenesenih podatkov ni pommebna saj dosti VPN uporabnikov uporablja storitev za preminjanje IP-ja, da lahko uporabljajo PLACLJIVE storitve kot je NETFLIX ali podobno.

_________________
iPhone 5S,32Gb-Spacegrey
iPhone 4, 32Gb
iMac 27", i5 mid 2011
Macbook Air 13, late 2008
New iPad , 32Gb WiFi
iPod nano, 8Gb
Apple TV 2013
Ipad Pro 64
Iphone X
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #68   Objavljeno 16.02.2015 19:06:46
Re: Partis dostop iz tujine
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pri količini prenešenih podatkov sem imel v mislih partis. Oni imajo za vsakega uporabnika zabeleženo vsaj koloko si podownloadal oz. uploadal. Če ne še kaj drugega.

Kako te podatke lahko uporabi regulator pri preganjanju uporabnikov partisov? Zaenkrat v Sloveniji še ni strahu. Ni pa nujno, da bo še dolgo tako.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.09.2013
Prispevkov: 795
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #69   Objavljeno 16.02.2015 19:53:58
Re: Partis dostop iz tujine
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Pri količini prenešenih podatkov sem imel v mislih partis. Oni imajo za vsakega uporabnika zabeleženo vsaj koloko si podownloadal oz. uploadal. Če ne še kaj drugega.

Kako te podatke lahko uporabi regulator pri preganjanju uporabnikov partisov? Zaenkrat v Sloveniji še ni strahu. Ni pa nujno, da bo še dolgo tako.


Vem za študentski dom na Viču.... 4 TB na teden uploada.. Very Happy Very Happy Pa je prišu inšpektor pa ne vem kako so omejili internet... Smile Vem pa da je omejen..

_________________
MacbookPro (early 2011): dual-core i5 2.3gzh, 8GB ram, 320GB HDD
iPhone 6s+, 64 GB, iOS 10

Own (history):
iPhone 4s, 32 GB, iOS 6.1.1
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #70   Objavljeno 16.02.2015 20:11:56
Re: Partis dostop iz tujine
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hint, če spremeniš MAC naslov (in internet ni omejen samo na določene MAC naslove -> kaka registracija itd) boš zaobšel omejitev prenosa, ker je ponavadi omejitev vezana na MAC naslov.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 28.09.2010
Prispevkov: 1311
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #71   Objavljeno 16.02.2015 20:26:16
Re: Partis dostop iz tujine
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mustang je napisal/a:
Ok, za vse genije, ki bi nek VPN postavljali v SLO. Obstaja vec resitev, ki sem jih hotel narediti, da ne bi ostal brez torrentov...

1. Kupis WD MyCloud, ga priklopis v SLO na 100/100 omrezje, mu das gor stari firmware in lahko gor "nasopas" torrent odjemalec. Das mu torrente in ti jih povlece na svoj disk. Esy kot pasulj. Potem preko sojega PRIVAT VPN-a - ki ga stvar omogoca; enostavno downloadas kar je stvar v SLO "namlela" na svojega mac-a v DE, ALI PA enostavno streamas, ker imas dovolj mocno linijo (100/100).

2. Postavis mini racunalnik (recimo kot Apple mini) v SLO na hitro povezavo in ga uporabljas kot REMOTE DESKTOP, kjer delas vse, kot, da bi bil doma v SLO. Tudi ce ti ISP nadzoruje zadevo, nisi nic nezakonitega naredil, ker se vse dogaja v orbiti (v nasem primeru - SLO.) Ce streamas bi priporocal zamenjavo metadata, da ne vejo s cim "dilajo".

3. Prosis kolega, da ti prenese filme, ki jih zelis in na svojem PC-ju ali Macu deli eno mapo s tabo, med katero poteka privatni VPN. Enough said. Ce hoces streamati, bo mogla biti to v najboljsem primeru optika na visokem nivoju.

zakaj pisem 100/100... Ker rad gledam 3D filme v najvisji mozni kvaliteti in veckanalnim zvokom. Primer: Avatar 3D Full HD, 7.1 kanal ima okrog 50Gb. In to je treba "prezveciti" v 2-eh urah in 45min.

4. Opcija, ki jo sam uporabljam (in je druga najcenejsa): OpenVPN servis, ter Seedbox narocnina. Zaenkrat safe varijanta, ampak boljse placati 50€ na leto kakor 1600€ za kazen... Da bi pa placeval recimo Netflix v DE 8€/mesec za ogled starih filmov, mi niti na kraj pameti ne pade.

Lp Cool


5. Lahko imaš tudi VPN direkt na routerju.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.09.2013
Prispevkov: 795
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #72   Objavljeno 16.02.2015 21:35:39
Re: Partis dostop iz tujine
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
amacar je napisal/a:
5. Lahko imaš tudi VPN direkt na routerju.


Ja, to kar jaz govorim... Pa še vedno mi modeli vse živo nabijajo... Very Happy Very Happy

Sam se vedno nisem dobil definitivnega odgovora, a dobiš položnico v tujino al ne, če delaš vse prek VPN...

_________________
MacbookPro (early 2011): dual-core i5 2.3gzh, 8GB ram, 320GB HDD
iPhone 6s+, 64 GB, iOS 10

Own (history):
iPhone 4s, 32 GB, iOS 6.1.1
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.07.2011
Prispevkov: 649
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #73   Objavljeno 17.02.2015 14:39:40
Re: Partis dostop iz tujine
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
f0r3st727 je napisal/a:
Ja, to kar jaz govorim... Pa še vedno mi modeli vse živo nabijajo... Very Happy Very Happy

Sam se vedno nisem dobil definitivnega odgovora, a dobiš položnico v tujino al ne, če delaš vse prek VPN...


Malo bolj specificiraj vprasanje; ne vem tocno kaj mislis. Kje zivis in kaj bi rad naredil?

Poloznico dobis od advokata, ki je odkril, da delas nekaj kaznivega v njegovi drzavi. Pridobil je tudi dokaze od tvojega ISP-ja in morebitne narocnine, ki jih imas na prepovedanih straneh... Poloznico ti lahko poslje, ce si zaposlen v drzavi, kjer delas, placujes davke in tam zivis; torej si rezident tiste drzave.

_________________
iPhone 5S,32Gb-Spacegrey
iPhone 4, 32Gb
iMac 27", i5 mid 2011
Macbook Air 13, late 2008
New iPad , 32Gb WiFi
iPod nano, 8Gb
Apple TV 2013
Ipad Pro 64
Iphone X
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.09.2013
Prispevkov: 795
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #74   Objavljeno 17.02.2015 14:59:25
Re: Partis dostop iz tujine
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mustang je napisal/a:
Malo bolj specificiraj vprasanje; ne vem tocno kaj mislis. Kje zivis in kaj bi rad naredil?

Poloznico dobis od advokata, ki je odkril, da delas nekaj kaznivega v njegovi drzavi. Pridobil je tudi dokaze od tvojega ISP-ja in morebitne narocnine, ki jih imas na prepovedanih straneh... Poloznico ti lahko poslje, ce si zaposlen v drzavi, kjer delas, placujes davke in tam zivis; torej si rezident tiste drzave.


4. post na 4. strani.

Sem v nemčiji. V Sloveniji imam postavljen VPN, prek katerega pobiram torrente in gre ves promet čez njega. A lahko dobim položnico domov v nemčijo?

_________________
MacbookPro (early 2011): dual-core i5 2.3gzh, 8GB ram, 320GB HDD
iPhone 6s+, 64 GB, iOS 10

Own (history):
iPhone 4s, 32 GB, iOS 6.1.1
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.07.2011
Prispevkov: 649
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #75   Objavljeno 17.02.2015 15:18:39
Re: Partis dostop iz tujine
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ce imas privat VPN med tvojim racunalnikom v nemciji in med racunalnikom v SLO, potem skoraj ni moznosti, da te dobijo. Osebno bi uporabil se en VPN da dodatno zasifriras podatke. Lahko je kaksen free OpenVPN s serverjem v Holandiji.
Kje pa zivis, ce ni skrivnost? Jaz sem NRW, okolica Köln-a Very Happy

_________________
iPhone 5S,32Gb-Spacegrey
iPhone 4, 32Gb
iMac 27", i5 mid 2011
Macbook Air 13, late 2008
New iPad , 32Gb WiFi
iPod nano, 8Gb
Apple TV 2013
Ipad Pro 64
Iphone X
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.09.2013
Prispevkov: 795
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #76   Objavljeno 17.02.2015 16:33:42
Re: Partis dostop iz tujine
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mustang je napisal/a:
Ce imas privat VPN med tvojim racunalnikom v nemciji in med racunalnikom v SLO, potem skoraj ni moznosti, da te dobijo. Osebno bi uporabil se en VPN da dodatno zasifriras podatke. Lahko je kaksen free OpenVPN s serverjem v Holandiji.
Kje pa zivis, ce ni skrivnost? Jaz sem NRW, okolica Köln-a Very Happy


Zaenkrat še Slovenija.. Very Happy Koliko dolgo bom še kle pa ne vem.. Smile

_________________
MacbookPro (early 2011): dual-core i5 2.3gzh, 8GB ram, 320GB HDD
iPhone 6s+, 64 GB, iOS 10

Own (history):
iPhone 4s, 32 GB, iOS 6.1.1
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.09.2011
Prispevkov: 345
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #77   Objavljeno 17.02.2015 16:49:05
Re: Partis dostop iz tujine
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ima kdo informacije kako je v Avstraliji in UK glede tega ? Smile
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani