Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Cellular Data nastavitve se zbrišejo
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.07.2010
Prispevkov: 2753
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #61   Objavljeno 28.11.2010 13:08:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz pošljem cca. 30 mms-ov na mesec pa res nikoli ni noben rekel, da ni dobil.
Pošiljam pa slike, ki so slikane z iPhonom.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 30.12.2008
Prispevkov: 2393
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #62   Objavljeno 28.11.2010 13:19:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lol, noben od kolegov nima iPhona.

Drugače pa opažam, da je očitno tako kot sem predvideval: pošlje samo slike, ki so manjše od 600 KB. Debilno!

Drugače pa, ali mi lahko nekdo razloži, po kakšni logiki NISO implementirali v telefon čisto osnovne zadeve, kot je prikaz velikosti slike? Nikjer ne vidim, kje bi se lahko pogledalo, kako velika je posamezna slika.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14555
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #63   Objavljeno 28.11.2010 13:22:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To ni res 100%. slikam ti lahko zdajle sliko, ki bo velika 2mega ce ne vec dam v mms in bo poslalo. Seveda bo sam sliko zmanjsal. Ce pa un na drugi strani nima za telefon potem pa nevem.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #64   Objavljeno 28.11.2010 13:28:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
real001 je napisal/a:
Lol, noben od kolegov nima iPhona.

Drugače pa opažam, da je očitno tako kot sem predvideval: pošlje samo slike, ki so manjše od 600 KB. Debilno!

Drugače pa, ali mi lahko nekdo razloži, po kakšni logiki NISO implementirali v telefon čisto osnovne zadeve, kot je prikaz velikosti slike? Nikjer ne vidim, kje bi se lahko pogledalo, kako velika je posamezna slika.

Prejemnik ne potrebuje iPhona... zakaj tebi ne dela, mi še vedno ni jasno. Ampak jaz bi rekel, da vsem ostalim (99.99% iPhone uporabnikom) to normalno dela in normalno zmanjšuje slike.

Zakaj niso implementirali prikaza velikosti slike? Zato ker to navadnega uporabnika sploh nič ne zanima. Če je treba, jo bo telefon sam zmanjšal (še vedno ne vem, zakaj tega pri tebi ne počne), za vse ostale zadeve je pač originalna velikost. Mene v treh letih, kar imam iPhone še ni zanimalo, koliko prostora zasede slika na telefonu. In to definitivno ni normalno, da mora uporabnik paziti, koliko je velika slika, predenj jo pošlje naprej. Nekaj pri tebi (tvojem telefonu, operaterju, kombinaciji vsega) ne štima.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 03.01.2009
Prispevkov: 3825
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #65   Objavljeno 28.11.2010 14:08:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
OT @mikrohard Ja, se strinjam ampak jaz recimo pogrešam vsaj podatek o resoluciji, če že ne druga Smile
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #66   Objavljeno 28.11.2010 14:26:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Resolucija je vedno maksimalna...
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 03.01.2009
Prispevkov: 3825
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #67   Objavljeno 28.11.2010 14:40:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislil sem splošno... recimo kak gumbek v photos.app... pa tisti splošni, obični podatki recimo Smile


Nazadnje urejal/a lakai Ned 28. Nov 2010 14:41; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 30.12.2008
Prispevkov: 2393
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #68   Objavljeno 28.11.2010 14:41:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lakai je napisal/a:
Mislil sem splošno... recimo kak ( i ) gumbek v photos.app... pa tisti splošni, obični podatki recimo Smile


Se 100% strinjam.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2008
Prispevkov: 770
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #69   Objavljeno 28.11.2010 14:49:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz pa odkar ga mam JB na 4.2.1 mi teteringa sploh ne pokaže med nastavitvami, pa tud mobitel nastavitve mi neki štekajo...

drgač pa zdej končno tud 3G-ji normaln laufajo Cool
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #70   Objavljeno 28.11.2010 15:13:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
real001 je napisal/a:
Lol, noben od kolegov nima iPhona.

Drugače pa opažam, da je očitno tako kot sem predvideval: pošlje samo slike, ki so manjše od 600 KB. Debilno!

Drugače pa, ali mi lahko nekdo razloži, po kakšni logiki NISO implementirali v telefon čisto osnovne zadeve, kot je prikaz velikosti slike? Nikjer ne vidim, kje bi se lahko pogledalo, kako velika je posamezna slika.


Ocitno prejemnikov mobilnik ne zna prejeti tako velikega sporocila... Slika v sporocilu se samodejno pomanjsa...

Ravnokar sem probal in sem isto sliko poslal preko mail (v originalni velikosti) in preko MMS-a. Preko maila je prisla origalna slika (1,9 MB), preko MMSa poslan na mobilnik Samsung Galaxy 5, pa je velikost slike 201 KB ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabček

Jabček

Pridružen/a: 01.03.2009
Prispevkov: 10
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #71   Objavljeno 29.11.2010 13:47:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi jaz imam enak problem. Na 3.2.1 mi je mms lepo pošiljal, od kar sem pa naložil 4.2.1 mi pa MMS noče pošiljat. Sending pride skoraj do konca, vendar pa se ustavi in stoji na istem mestu približno 30sec potem pa prikaže ! in ne pošlje. Problem pa ni samo pošiljanje, ampak tudi sprejemanje.

Telefon je ita poreklo 3G, 4.2.1 (8C148). Prejšnja 3.2. verzija je bila JB. Problem ostaja tudi po restore in set as new. Carrier je Si.mobil in nastavitve so tiste, ki jih je Jest linkal. Če ma kdo kšno idejo bi prosu da jo deli.

P.S. Tudi internet thetering mi je zginu :/
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #72   Objavljeno 29.11.2010 14:11:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iDavidof je napisal/a:
Jaz imam popolnoma isti problem. Imam pa 3G in sedaj 4.1.
Sicer se mi je to dogajalo tudi že z 4.0.

Brišejo pa se prve tri vrstice za MMS nastavitve.
Kdaj se to zgodi pa še nisem ugotovil. Telefona ne ugašam, SIM kartice ne menjam.

Zadeva pa je taka. Če mi zbriše nastavitve moram iPhone obvezno ugasnit in spet prižgat. Nato vpisat na novo nastavitve za MMS (samo prve tri vrstice se brišejo). Nato ponovno ugasnem in spet prižgem iPhone. Nastavitve ostanejo in vse dela ok. Dokler, čez kakšen dan ali dva ugotovim, da mi MMS-ov ne sprejema in pošilja, ker so se nastavitve (prve tri vrsti MMS nastavitev) ponovno izbrisale. In spet moram ponoviti zgoraj opisani postopek.

P.s.
Postaja že kar nadležno.


Isti j****i problem!!!!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 30.12.2008
Prispevkov: 2393
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #73   Objavljeno 29.11.2010 14:16:17
real001
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pri meni pa so se cell network nastavitve zbrisale le ob nadgradnji na 4.2.1, sicer pa imam problem "le" pri posiljanju mmsjev vecjih od 600 kb.

Drugace pa sem na stirici, 4.2.1, telefon iz UK in nikoli JB. Aja, pa tethering opcija pri meni je.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 14.03.2009
Prispevkov: 160
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #74   Objavljeno 02.12.2010 10:28:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
plazo je napisal/a:
Jaz pa odkar ga mam JB na 4.2.1 mi teteringa sploh ne pokaže med nastavitvami, pa tud mobitel nastavitve mi neki štekajo...

drgač pa zdej končno tud 3G-ji normaln laufajo Cool




tudi meni ne, si že rešil omenjeni problem? imam 3g, 4.2.1. sicer pa se meni nastavitve ne brišejo in mms mi tudi deluje. pa ful bi rabu tethering. telefona nimam jailbreakanga.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.02.2010
Prispevkov: 372
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #75   Objavljeno 09.02.2011 18:01:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A je že kdo pogruntal kakšno rešitev? Cool
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 21.05.2008
Prispevkov: 40
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #76   Objavljeno 28.02.2011 22:36:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
isti problem, Tusmobil... 3gs iOS 4.1 JB,.. cellular data network opcije nimam, torej nastavitev za mms niti preveriti ne morem, mmsji in internet so mi delali (ok bolj pocasi, ampak to je pac Tusmobil Very Happy ) , dane sem opazil da mi mms-ji ne daljo, sem pregledal ze kar nekaj postov, pa prav kaksnega sigurnega nacina nisem nasel, mogoce bi bil boljsi izraz kot "siguren" "preverjeni"

edit: reset network stanja ne izboljsa

vsaka ideja/pomoc dobrodosla
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 02.09.2009
Prispevkov: 8
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #77   Objavljeno 28.02.2011 23:33:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni je delovalo ko sem po restoru naredil:
- reset network settings (general -> reset)
- reset network (network -> cellular data network -> reset).

Po parih kombinacijah resetov in vpisovanja bi stvar morala delati. Sem pa najprej vpisoval samo nastavitve za internet (brez mmsov).
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 21.05.2008
Prispevkov: 40
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #78   Objavljeno 01.03.2011 00:00:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
.. kot ze receno

- reset network settings (general -> reset)

mi ni pomagal, posledicno "network -> cellular data network -> reset" oz celular data natwork se vedno ne vidim (oz je samo opcija on/off)

po netu nic pametnega ne najdem,.. se najbolj obetajoca varianta je popravek s kombinacijo winterboarda in supreme settings samo tu sta 2 problema,... na nobenem repositoriju ne najdem supreme settings 3 (pisejo da je bil zbrisan zaradi prevec pogostega sesuvanja oz prevec bugov), najboljse kar sem nasel je supremesettings 3.0.9.deb (ceprav ko ga snamem ni deb ampak cgi) sam omi ni jasno ali je ta verzja ok, saj ne bi rad stvari se dodatno zasustral, ker je ze trenutno stanje precej tecno

stanje po moej ni problem JS, saj so mi do nedavnega delali mmsji in internet (Sedaj nobeno od teh ne dela)..

varianta da bi preko npr safarija sel na unlockit.co.nz pa tudi ne pride v psotev, ker:
- baje ne resi mms problema
- ker ni tusmobila navedenga ampak sta sao simobil in mobitel
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 21.05.2008
Prispevkov: 40
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #79   Objavljeno 01.03.2011 11:57:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
internet sem resil s tetherme.deb varianto,..., ko sem ga zinstaliral je zacel net spet delati, cellular data menija sicer se vedno ne prikaze

mms-ji se vedno ne delajo, a mi kdo zna povedat kaj in kje tocno v carrier bundle-ih (unknown bundle, carrier.plist in info.plist) moram popravit oz vnesti nastavitve da bi se mms-je usposobil? ne bi namrec rad cesa dodatno sesul..

hvala
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.01.2007
Prispevkov: 134
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #80   Objavljeno 01.03.2011 14:09:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Milko je napisal/a:
A je že kdo pogruntal kakšno rešitev? Cool


Sem prodal 3G in kupil iPhone 4. Rešitve nisem našel za 3G.
Sorry za neuporaben odgovor, ampak tako sem rešil.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani