Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
BootCamp - težava
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 15.08.2008
Prispevkov: 137
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #61   Objavljeno 20.09.2011 23:42:24
Problem z boot campom
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo,

v Lionu na macbooku skušam prek Boot Camp Assistanta inštalirati windows 7, ki sem si jih downloadal preko faksa (MSDNAA) in zapekel na DVD.
Postopek gre v redu, naredil sem si particijo na disku, vendar pa mi v zadnjem koraku pred konkretno inštalacijo windowsov, ko je treba vstaviti inštalacijski dvd, le-tega vedno "izpljune" preden ga sploh zazna (se nekaj matra in potem ga izstavi ven).
Z googlanjem sem našel nekaj razlag - da bi lahko bil problem crossover (sem ga zato izbrisal), da je potrebno rebootat - to sem oboje naredil, problem pa ostaja.
Prav tako sem si windowse zapekel na TRI različne dvdje različnih znamk, vse tri pri najnižji hitrosti, kar jo Toast ponuja... vem, da diski so berljivi, ker mi jih v PC-ju lepo bere.
Prebral sem, da je takšno vedenje možno ob uporabi doma-zapečenih dvdjev, ampak drugače do pravega windows dvd-ja itak ne morem priti (tako pač deluje MSDNAA, ki ponudi brezplačno microsoft opremo za dl)...

Ima kdo kakšno idejo/rešitev? Je kdo že poskušal inštalirati windowse na maca z doma pečenim dvdjem in mu je uspelo?
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 08.11.2006
Prispevkov: 871
Kraj: Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #62   Objavljeno 20.09.2011 23:48:47
Re: Problem z boot campom
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Matraunk je napisal/a:
Zdravo,

v Lionu na macbooku skušam prek Boot Camp Assistanta inštalirati windows 7, ki sem si jih downloadal preko faksa (MSDNAA) in zapekel na DVD.
Postopek gre v redu, naredil sem si particijo na disku, vendar pa mi v zadnjem koraku pred konkretno inštalacijo windowsov, ko je treba vstaviti inštalacijski dvd, le-tega vedno "izpljune" preden ga sploh zazna (se nekaj matra in potem ga izstavi ven).
Z googlanjem sem našel nekaj razlag - da bi lahko bil problem crossover (sem ga zato izbrisal), da je potrebno rebootat - to sem oboje naredil, problem pa ostaja.
Prav tako sem si windowse zapekel na TRI različne dvdje različnih znamk, vse tri pri najnižji hitrosti, kar jo Toast ponuja... vem, da diski so berljivi, ker mi jih v PC-ju lepo bere.
Prebral sem, da je takšno vedenje možno ob uporabi doma-zapečenih dvdjev, ampak drugače do pravega windows dvd-ja itak ne morem priti (tako pač deluje MSDNAA, ki ponudi brezplačno microsoft opremo za dl)...

Ima kdo kakšno idejo/rešitev? Je kdo že poskušal inštalirati windowse na maca z doma pečenim dvdjem in mu je uspelo?


če se dvd enota matra je nekaj narobe z isotom, ali pa z peko dvdja. Iso image lahko tudi zapečeš direktno v finderju (burn) ali pa zapeči na pcju in ponovi postopek

_________________
SISTEMKO Gregor Zdolšek s.p.
MCPS, MSCA, MCSAM, MCNPS,MCSE
CISCO CCNA LINUX RHCE
mail: grega@sistemko.net
web: www.sistemko.net
041817919
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.01.2008
Prispevkov: 429
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #63   Objavljeno 21.09.2011 00:52:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
1) neki narobe z iso-tom. Kar je pomojem mal možnosti, glede na to da si ga iz uradne strani DLju.
2) Najbrž je neki narobe z DVD enoto. Sad
3) Ne znaš pečt cdjev (manj verjetna opcija Very Happy )

_________________
iPhone 4, black, 32GB, 2010.
MacBook Air, 13-inch, Mid 2012, 256 GB.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #64   Objavljeno 21.09.2011 06:23:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zapeci ISO z Disk Utility-jem.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 08.11.2006
Prispevkov: 871
Kraj: Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #65   Objavljeno 21.09.2011 07:28:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
alkic1 je napisal/a:
1) neki narobe z iso-tom. Kar je pomojem mal možnosti, glede na to da si ga iz uradne strani DLju.
2) Najbrž je neki narobe z DVD enoto. Sad
3) Ne znaš pečt cdjev (manj verjetna opcija Very Happy )


Potegnil v preteklosti win xp sp1 eng. dol iz msdnja ki ga imam v podjetju in bo boš verjel je bil poškodovan...

_________________
SISTEMKO Gregor Zdolšek s.p.
MCPS, MSCA, MCSAM, MCNPS,MCSE
CISCO CCNA LINUX RHCE
mail: grega@sistemko.net
web: www.sistemko.net
041817919
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.12.2010
Prispevkov: 674
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #66   Objavljeno 25.12.2011 18:38:53
Re: BootCamp - težava
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni

V tej temi je bilo že precej govora o pripravi diska za bootcamp in več desetkrat mi je uspelo danes pa imam sledečo situacijo in prosim za pomoč:

MacbookAir 13, i7, 2011 je imel nameščenaga Liona in win 7 v bootcampu. Kolega previ, da mu Lion ni všeč in kljub prepričevanju, da se ga bo navadil me je prosil naj mu namestim SnowLeoparda.

Verjetno sem že v prvi fazi naredil napako in odbil osx paricijo. BootCamp paricija se je zaklenila in je ni bilo mogoce zbrisati. Z diskutiliy nisem mogel formatirati diska zato sem zagnal Linux distribucijo za izdelavo praticij in vse pobrisal ter naredil novo hfs+j paricijo.

Od tega momenta naprej mi SnowLeopard ne požene več diska, prav tako Lion. lion mi da ekran z vprašajem na folderju, Snow pa pravi naj držim tipko power 5 sekund in ponovno zaženem.

Če namesim v direktu win7 mi uspe, Ubuntu tudi. Torej disk ni pokvarjen. A bo tole kaj okoli efi loaderja???

Nimam več idej kaj naj storim. Prosim za pomoč.

_________________
Gotterdammerung
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.12.2010
Prispevkov: 674
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #67   Objavljeno 27.12.2011 11:45:14
Re: BootCamp - težava
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Si bom kr sam odgovoril.

Nobene krivde v bootcampu.

Macbook Air, 2011, i7 se ne da daungrejdat na SnowLeoparda. Vsaj ne enostavno s klasičnimi DVD in USB pripravki.

_________________
Gotterdammerung
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 24.08.2011
Prispevkov: 19
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #68   Objavljeno 16.01.2012 23:17:03
Driverji-zvok/internet preko Bootcampa ne delaju!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Danes sem naložil Win7 preko Bootcampa, a ko namestim CD z driverji mi te še vedno ne delajo tako da se brez zvoka, interneta... Angry Večkrat sem že poskusil z Repair, a mi še vedno ne delajo.
Kaj lahko storim?
Prosim pomagajte mi.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 24.08.2011
Prispevkov: 19
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #69   Objavljeno 17.01.2012 15:36:07
Re: BootCamp - težava
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Noben ne ve, kaj naj naredim?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #70   Objavljeno 17.01.2012 17:17:32
Re: BootCamp - težava
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
imaš najnovejše bootcamp driverje?
« Poglej prejšnjo temo - Mac OS - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani