Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Redno in/ali študentsko delo v Apple trgovini
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 09.06.2009
Prispevkov: 254
Kraj: Žirovnica
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #61   Objavljeno 10.10.2009 10:55:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Danes največ pomenijo veze. To vidim sedaj, ko iščem službo Wink
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 21.07.2008
Prispevkov: 1424
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #62   Objavljeno 10.10.2009 11:07:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Perza je napisal/a:
Danes največ pomenijo veze. To vidim sedaj, ko iščem službo Wink

Podpis... veze veljajo več kot diploma, žalostno, vendar tako je danes. Ne vem, nekdo je napisal, da ljudje z magisteriji nimajo služb... res je... odgovor pa sem napisal par vrstic višje.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.08.2009
Prispevkov: 365
Kraj: London, Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #63   Objavljeno 10.10.2009 12:43:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
luka je napisal/a:


Zakaj potem si končamo izobraževanje z osnovno šolo in gremo takoj delat?

Papir je res nekaj kar dobiš s študijem, ampak je pa tudi veliko znanja, ki ga drugače nebi dobil samo z prakso. Pa še veliko večjo paleto možnosti zaposlitve dobiš, če imaš več znanja.


Tisti, ki misli, da ko konca faks (ali dva ali tri) da je potem "pozrl" vse znanje tega sveta, zivi v zmoti Smile Very Happy

Danes je sicer tako, da lazje dobis sluzbo, ce imas cimvec papirjev o koncani izobrazbi... ni pa to garancija, da tudi znas opravljati tisto delo, za katero si bil izbran... Smile Sele po parih mesecih ali celo bolje receno letih, lahko tisto teoreticno znanje utrdis s prakso... in sele tedaj vidis, da marsikaj, kar si se naucil v teoriji, v praksi potem ni cisto tako...

Se pa do tega znanja, ki ga bos potreboval na konkretnem delvonem mestu, lahko pride tudi z raznimi tecaji (vcasih celo bolj koristni kot studij na faksu, ker so bolj "up-to-date" ... ali s prakso...

Na visjih in visokih solah sicer dobis teoreticno znanje, samo vecinoma prevec siroko in bolj povrsinsko...

Ne pomeni pa to, da ce nimas fakultete, da potem ne znas nic...


podpis Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.08.2009
Prispevkov: 365
Kraj: London, Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #64   Objavljeno 10.10.2009 12:48:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Perza je napisal/a:
Danes največ pomenijo veze. To vidim sedaj, ko iščem službo Wink


Žal je ponavadi res tako. Dokler ne pride do težav..Naprimer znanec ti ponudi službo preko vez. Ti jo sprejmeš in tam stvari zamočiš. Ker vsi pričakujejo od tebe preveč so razočarani in te odpustijo. Ko se izve naokoli,da si v službo prišel po vezah pa je itak vse končano.

Zato je to dvorezen meč..

Ti povem,kaj delajo študentje v moji stroki? Pišejo v hotele,turistične agencije in prosijo, če lahko delajo pri njih ZASTONJ samo,da se dokažejo. Torej v zameno za pridobitev izkušenj delajo for free. Če jih opazijo jim ponudijo službo. Če ne grejo dalje.. Z svojim znanjem in požrtvovalnostjo pokažejo česa so zmožni in dokažejo da veze tudi niso vse. To se je zgodilo tudi meni Smile Trenutno mi gre super in se ne pritožujem..
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 189
Kraj: Malo tu, malo tam
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #65   Objavljeno 10.10.2009 15:39:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No to delo zastonj je prav tako dvorezen mec. Ker je dosti zastonj delovne sile, pac ni potrebe po redno zaposlenih. In ko se ti navelicas delati zastonj, ter pricakujes, da bos sedaj koncno dobil redno zaposlitev, ti pokazejo vrata saj pred njimi ze stoji naslednjih 20 novih, ki so pripravljeni delati zastonj.
Seveda ni vedno in povsod tako, se pa na zalost to nevarno razrasca.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.09.2009
Prispevkov: 954
Kraj: Drevo na vzhodu
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #66   Objavljeno 10.10.2009 16:14:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pj je napisal/a:
No to delo zastonj je prav tako dvorezen mec. Ker je dosti zastonj delovne sile, pac ni potrebe po redno zaposlenih. In ko se ti navelicas delati zastonj, ter pricakujes, da bos sedaj koncno dobil redno zaposlitev, ti pokazejo vrata saj pred njimi ze stoji naslednjih 20 novih, ki so pripravljeni delati zastonj.
Seveda ni vedno in povsod tako, se pa na zalost to nevarno razrasca.


Točno tako. Sploh pa, ko večkrat delaš zastonj, se ljudje tega navadijo in pozneje, ko boš nekaj delal (recimo postaneš s.p.) boš zelo težko prišel do plačila, saj si jih navadil, da delaš zastonj (in tvoje delo itak ni vredno nič).
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 21.07.2008
Prispevkov: 1424
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #67   Objavljeno 10.10.2009 16:30:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Očitno se nekateri res ne cenijo.. družbi pa to paše in samo napihuje: "bodi vesel, da imaš službo".. BULL SHIT !!!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.08.2009
Prispevkov: 365
Kraj: London, Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #68   Objavljeno 10.10.2009 16:40:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPlo je napisal/a:
Očitno se nekateri res ne cenijo.. družbi pa to paše in samo napihuje: "bodi vesel, da imaš službo".. BULL SHIT !!!


če je to letelo na mene se motiš Smile Vidim da imaš omejen pogled na vse to. Razširi si malo obzorja. pa brez zamere

@wildapple: tudi to ni točno Smile tukaj sem imel v mislih učenje pri mojstrih itd. govoril sem za svojo stroko.. kolega iz faxa se je šel tako učit k kuharju,ki ima restavracijo ocenjeno z michelinovo zvezdico. danes je glavni šef kuhinje.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 21.07.2008
Prispevkov: 1424
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #69   Objavljeno 10.10.2009 16:52:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
nejc4321 je napisal/a:
iPlo je napisal/a:
Očitno se nekateri res ne cenijo.. družbi pa to paše in samo napihuje: "bodi vesel, da imaš službo".. BULL SHIT !!!


če je to letelo na mene se motiš Smile Vidim da imaš omejen pogled na vse to. Razširi si malo obzorja. pa brez zamere


Očitno ne razumeš oz. nočeš razumeti poante... do tega, kar počnem danes, sem prišel po dolgi žuljavi poti.. dobro vem kaj je delo... in ne vem zakaj me označuješ za človeka z ozkim obzorjem. Sem pač proti izkoriščanju, tebi očitno paše ...drugače ne bi odšel v državo, kjer se je rodil in nastal kapitalizem (če poznaš kaj zgodovine)..ker pa te pač ne poznam, samo ugibam, tako kot ti o meni, verjetno si kak razvajen sin iz premožne družine.. pa brez zamere Wink
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.08.2009
Prispevkov: 365
Kraj: London, Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #70   Objavljeno 10.10.2009 16:56:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPlo je napisal/a:
nejc4321 je napisal/a:
iPlo je napisal/a:
Očitno se nekateri res ne cenijo.. družbi pa to paše in samo napihuje: "bodi vesel, da imaš službo".. BULL SHIT !!!


če je to letelo na mene se motiš Smile Vidim da imaš omejen pogled na vse to. Razširi si malo obzorja. pa brez zamere


Očitno ne razumeš oz. nočeš razumeti poante... do tega, kar počnem danes, sem prišel po dolgi žuljavi poti.. dobro vem kaj je delo... in ne vem zakaj me označuješ za človeka z ozkim obzorjem. Sem pač proti izkoriščanju, tebi očitno paše ...drugače ne bi odšel v državo, kjer se je rodil in nastal kapitalizem (če poznaš kaj zgodovine)..ker pa te pač ne poznam, samo ugibam, tako kot ti o meni, verjetno si kak razvajen sin iz premožne družine.. pa brez zamere Wink


tudi sam hodim po tej poti kot ti Smile tudi sam sem proti izkoriščanju ampak imava drugačna merila glede tega. Zakaj sem odšel gor? Ker gori je drugačen odnos do delavcev in dela ki ga opravljaš. Ljudje imajo neko pravico in jo imajo pravico tudi uveljaviti. Ni vse tako črno in negativno kot se prebere v časopisih...Ne tudi noben razvajen sin nisem, še manj iz premožne družine. Wink
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 21.07.2008
Prispevkov: 1424
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #71   Objavljeno 10.10.2009 17:07:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislim, da imava res malo drugačne poglede... vse je odvisno od starosti in situacije v kateri živiš... tudi o delu zastonj, ko si pisal, nimam nič proti, vendar kot pravim, če si star 20 let in ti mama pere gate, kuha tople obroke in lika cunje... ja, ITAK, da se da potem zastonj delat... Če pa si sam na svojem v podnajemniškem stanovanju in imaš starše (po možnosti samo enega od njih), ki s penzijo komaj shajajo, verjami, da ga ni junaka, ki bi se za kariero mesece in leta veselil dela brez plačila... v Slo sigurno NE!!!

Ampak, najina debata je totalno zašla v socialno smer... zelo off sva že.. moja poanta od prve objave je samo to, da mi gre na živce oglasno zavajanje za delovna mesta... o prestižu je bilo govora Wink
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.08.2009
Prispevkov: 365
Kraj: London, Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #72   Objavljeno 11.10.2009 02:07:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPlo je napisal/a:
Mislim, da imava res malo drugačne poglede... vse je odvisno od starosti in situacije v kateri živiš... tudi o delu zastonj, ko si pisal, nimam nič proti, vendar kot pravim, če si star 20 let in ti mama pere gate, kuha tople obroke in lika cunje... ja, ITAK, da se da potem zastonj delat... Če pa si sam na svojem v podnajemniškem stanovanju in imaš starše (po možnosti samo enega od njih), ki s penzijo komaj shajajo, verjami, da ga ni junaka, ki bi se za kariero mesece in leta veselil dela brez plačila... v Slo sigurno NE!!!

Ampak, najina debata je totalno zašla v socialno smer... zelo off sva že.. moja poanta od prve objave je samo to, da mi gre na živce oglasno zavajanje za delovna mesta... o prestižu je bilo govora Wink


Jaz živim sam v Londonu Smile Se strinjam da sva off.. bom prenehal. lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 24.09.2007
Prispevkov: 228
Kraj: Mirna - Trebnje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #73   Objavljeno 16.10.2009 18:35:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zanima me, kdo vse se je uvrstil v drugi krog?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.08.2009
Prispevkov: 247
Kraj: Ljubljana
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #74   Objavljeno 21.10.2009 20:32:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi mene zanima, ce je bil kdo ze poklican na razgovor?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 16.05.2007
Prispevkov: 1040
Kraj: radomlje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #75   Objavljeno 22.10.2009 08:02:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem bil.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.01.2009
Prispevkov: 301
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #76   Objavljeno 22.10.2009 08:41:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
nejc4321 je napisal/a:


Ti povem,kaj delajo študentje v moji stroki? Pišejo v hotele,turistične agencije in prosijo, če lahko delajo pri njih ZASTONJ samo,da se dokažejo. Torej v zameno za pridobitev izkušenj delajo for free. Če jih opazijo jim ponudijo službo. Če ne grejo dalje.. Z svojim znanjem in požrtvovalnostjo pokažejo česa so zmožni in dokažejo da veze tudi niso vse. To se je zgodilo tudi meni Smile Trenutno mi gre super in se ne pritožujem..



Poglej, zame vsak, ki dela zastonj je vosu. Mislim da se da tudi drugače dokazati kot z zastonjskim suženjskim delom. Če gre eni firmi dobro in se gre fair play je edino logično da plača tudi delavca začetnika. Tudi šef te firme je bil 1x začetnik in če nima čuta za sočloveka pol nej se je*e.

Sem delal v eni firmi, smo meli tudi eno tako "noro" punco, ki je prišla zastonj delat.. da si nabere izkušnje. Imela je bolj terensko delo, in na koncu se je izkazal problem ji že potne stroške plačat.

Ja najbolj da nekdo ki je zaklučil fax, plačuje vse namesto teh t.iu. manegerjev ki so itak vse pokradl.

Tist ki gre delat zastonj je z eno besedo.. Človek, ki se ne ceni!

lp, zazo
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.08.2009
Prispevkov: 247
Kraj: Ljubljana
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #77   Objavljeno 22.10.2009 09:54:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
In kako je bilo aco?Si bolj redkobeseden Smile...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.08.2009
Prispevkov: 247
Kraj: Ljubljana
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #78   Objavljeno 22.10.2009 09:56:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
In kako je bilo aco?Si bolj redkobeseden Smile...
@zazo:Se popolnoma strinjam s tabo!!!
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 28.09.2009
Prispevkov: 31
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #79   Objavljeno 22.10.2009 10:24:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPlo je napisal/a:
Perza je napisal/a:
Danes največ pomenijo veze. To vidim sedaj, ko iščem službo Wink

Podpis... veze veljajo več kot diploma, žalostno, vendar tako je danes. Ne vem, nekdo je napisal, da ljudje z magisteriji nimajo služb... res je... odgovor pa sem napisal par vrstic višje.


Na žalost to ni čisto res. Nekaj veljajo izkušnje in znanje. Če imaš magisterij pa še ne pomeni, da imaš znanje, kaj šele izkušnje...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.08.2009
Prispevkov: 247
Kraj: Ljubljana
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #80   Objavljeno 22.10.2009 10:46:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Odvisno kje isces.Ce v drzavni upravi, poleg magisterija, diplome, veljajo veze.To definitivno Smile.
Drugace pa vec ali manj veljajo izkusnje in se enkrat izkusnje!!!!
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani