Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Zapiski na faksu
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.09.2008
Prispevkov: 306
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #41   Objavljeno 11.12.2012 23:01:15
Re: Zapiski na faksu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sej bi se navadil na malo 13ko, če ne pa še en zunanji monitor za na mizo Smile Niti ni tako mala wes, glih prave velikosti, če se boš ob vikendih vozil domov Smile

Ampak glede na to maš HP, ki se dela, ostani na tem Smile
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 18.07.2012
Prispevkov: 1054
Kraj: Koper
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #42   Objavljeno 11.12.2012 23:04:43
Re: Zapiski na faksu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
amacar je napisal/a:
Kupiš MBA 13, tega 17" pa prodaš pa kupiš en monitor 24", pa je pomoje win win kombinacija.

Sicer pa za na fax ne rabiš prenosnika, ker boš itak na njem delal vse drugo samo poslušal ne, tako da papir pa kuli, pa je to to.


Ampak če prodam hpja in kupim mba13 in en monitor je še še vseenovkar dosti dra¿je kot pa če ostanem na tem prenosniku in kupim iPada + tipkovnico.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.11.2011
Prispevkov: 298
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #43   Objavljeno 11.12.2012 23:06:41
Re: Zapiski na faksu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
niikooooo je napisal/a:
Mas res:) mam se sreco da mam podporo starsev:)) skupaj kupimo MBA kasneje pa sam ipada:)

drugace pa jaz ga nebi mel za zraven bi ga mel za office, maile, novice, forume za to kot je racunalnik.. takda se mi sploh ne zdi premali:)
Gledena to da imas 17 je pa res mal smesno da bi se kupil zaj MBA al pa zamenjal:)

pac, stvar odlocitve:)

Jaz na svoji kisti nisem vec nic. Vse delam samo se na mbp 13". Seveda bi z veseljem delal na imacu in mel mbp za zraven, samo se ni financ Smile do takrat pa bom vrjetno vec al majn na laptopu. Sem pa najprej tud mislo da se ne bom mogo navadit na tak "mali" zaslon.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 13.10.2012
Prispevkov: 43
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #44   Objavljeno 11.12.2012 23:32:42
Re: Zapiski na faksu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mac je napisal/a:
PS: sploh pa se zaj tu meša računalnik z tablico. Sej je res da so programi že primerljivi in če že ne vsi pa vsaj večina isti kot na računalniku, samo vsaj za mene je med tablco in računalnikom vlka razlika. Z veseljem bi imel oboje, če pa bi moral zbrat, pa bi se vsekakor odločil najprej za računalnik. Pa ne me narobe razumet, so mi tablice zlo všeč in uporabne, samo enostavno mi zaenkrat še ni to nadomestek laptopa. Wink

Jaz uporabljam iPad in 11' Air, ampak razlika je velika:

Maili - raje preberem na iPadu, ker gre hitreje, elegantneje. Pišem seveda raje na MBA.

Brskanje po internetnih straneh - raje na MBA, preprosto hitreje klikaš po linkih s trackpadom / miško, kot z debelimi prsti. Tudi real estate zaslona je večji na MBA.

Pisanje zapiskov (npr. sestanka) - se da lepo na iPad-u.
Pisanje seminarske - ti težko predstavljam na iPad-u brez dodatne tipkovnice + slabša resolucija in manjši "real estate" zaslona.
Excel enako ... na iPad-u je preveč štorasto kaj resnega narediti.

Revije, časopisi, knjige, namizni kalkulator, Google maps etc. - iPad zakon zaradi retina zaslona in dejstva, da ga lahko bereš v postelji, kavču etc.

Moje mnenje: kdor nima računalnika in če rabi Word + Excel, mu iPad najbrž ne bo pokril vseh potreb.

http://www.youtube.com/watch?v=zGgVt5VXbJw
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.06.2011
Prispevkov: 1560
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #45   Objavljeno 12.12.2012 00:28:21
Re: Zapiski na faksu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da še jaz napišem svoje izkušnje. Sem študent 2. letnika podiplomskega študija iz ekonomije in uporabljam iPad za sledenje snovi pri predavanjih (profesor ali asistent objavljata vsak teden sproti literaturo na portalu v pdf obliki). Na iPad si naredim povzetek rešitve problemske naloge, katere vedno pri vajah sproti rešujemo in predstavljamo. iPad sicer uporabljam tudi za izdelavo predstavitev seminarskih nalog (Keynote), beleženje študijskih zapiskov (kjer je to mogoče), pisanje emailov, brskanje po netu, twitanje, branje študijske in neštudijske literature. Kadar pa nisem na predavanjih, pa ponavadi na iPadu gledam filme (AVPlayer HD).

Za izdelavo zahtevnejših seminarskih nalog, katere vključujejo tudi prikaz ekonomskih modelov uporabljam MBAir 13. Pri predmetih kateri vsebujejo dosti računanja, uporabljam zvezek saj je nemogoče pisati formule na iPad ali MBAir v takem tempu, da bi nemoteno sledil predavani snovi.

Tako, da jaz sem zase našel win win situacijo, iPad v navezi z MBAirom. Danes si več ne predstavljam, da bi bil brez iClouda. Pričnem pisati uvod seminarske naloge na iPad medtem, ko imam do naslednjih predavanj urco ali dve pavze, pridem domov in nadaljujem na Airu tam, kjer sem pred urami ostal na iPadu. It' s that easy Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.11.2011
Prispevkov: 298
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #46   Objavljeno 12.12.2012 07:35:31
Re: Zapiski na faksu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iDejanP je napisal/a:
Da še jaz napišem svoje izkušnje. Sem študent 2. letnika podiplomskega študija iz ekonomije in uporabljam iPad za sledenje snovi pri predavanjih (profesor ali asistent objavljata vsak teden sproti literaturo na portalu v pdf obliki). Na iPad si naredim povzetek rešitve problemske naloge, katere vedno pri vajah sproti rešujemo in predstavljamo. iPad sicer uporabljam tudi za izdelavo predstavitev seminarskih nalog (Keynote), beleženje študijskih zapiskov (kjer je to mogoče), pisanje emailov, brskanje po netu, twitanje, branje študijske in neštudijske literature. Kadar pa nisem na predavanjih, pa ponavadi na iPadu gledam filme (AVPlayer HD).

Za izdelavo zahtevnejših seminarskih nalog, katere vključujejo tudi prikaz ekonomskih modelov uporabljam MBAir 13. Pri predmetih kateri vsebujejo dosti računanja, uporabljam zvezek saj je nemogoče pisati formule na iPad ali MBAir v takem tempu, da bi nemoteno sledil predavani snovi.

Tako, da jaz sem zase našel win win situacijo, iPad v navezi z MBAirom. Danes si več ne predstavljam, da bi bil brez iClouda. Pričnem pisati uvod seminarske naloge na iPad medtem, ko imam do naslednjih predavanj urco ali dve pavze, pridem domov in nadaljujem na Airu tam, kjer sem pred urami ostal na iPadu. It' s that easy Very Happy


Ravno tu se pokaze uporabnost naveze med tablico in racunalnikom. Tud jaz marsiktere stvari raje pocekiram na ipadu (ampak imamo doma 2. in ni retina - se kr pozna). Ga pa nimam moznosti nosit tolko polek v solo ker ga skoz nekdo rabi za druge stvari, tak da je na polno v uporabi. Jaz sicer vse delam na mbp 13, bi pa blo dost lazje ce bi mel zraven se ipada in bi okoli hodil z ipadom, doma pa nadaljeval na mb. Najjaca kombinacija tako za studij kot tudi sluzbo in seveda zabavo. Smile
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 18.07.2012
Prispevkov: 1054
Kraj: Koper
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #47   Objavljeno 12.12.2012 22:50:50
Re: Zapiski na faksu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj pa kombinacija ipad mini in bluethooth tipkovnica?Za na faks seveda,doma pa računalnik...
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 13.10.2012
Prispevkov: 43
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #48   Objavljeno 12.12.2012 23:42:05
Re: Zapiski na faksu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Doctor Satan je napisal/a:
Kaj pa kombinacija ipad mini in bluethooth tipkovnica?

Manjša kot je tipkovnica, težje je pisati. Jaz bi imel iPad mini zgolj za priložnostno odgovarjanje na maile na terenu.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani