Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
iMac jesen 2012
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 21.02.2008
Prispevkov: 2218
Kraj: Granger
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #41   Objavljeno 26.10.2012 07:26:22
Re: iMac jesen 2012
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
dobesedno ne spomnim se, kdaj sm nazadnje rabil CD enoto.



še igre za PS3 si kr na disk nasnamem Cool Cool
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #42   Objavljeno 26.10.2012 07:29:34
Re: iMac jesen 2012
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz se spomnim, takrat ko je 10.6 prisel ven, ker sem ga moral iz DVD namestiti Smile Od takrat pa vse preko USB, DB, mreze...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 21.06.2009
Prispevkov: 84
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #43   Objavljeno 26.10.2012 07:32:22
Re: iMac jesen 2012
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sussi je napisal/a:
če je tako nujno dokupiš external CD/DVD enoto. http://store.apple.com/us/product/MD564ZM/A/apple-usb-superdrive?fnode=59


Osebno se mi še ne zdi zrel čas za ukinitev optične enote na desktopu. Na prenosnem računalniku ni problema, na glavni domači mašini pa... prej kot slej ti narobe hodi. Ne pozabimo, da so uradno BR in DVD filmi še vedno na ploščkih, online ponudba (sploh v iTunes Store) s slo sinhronizacijo ali podnapisi je mizerna.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #44   Objavljeno 26.10.2012 08:30:13
Re: iMac jesen 2012
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Enako so govorili ko je apple vrgel ven leta 1997 disketno enoto... Smile
Za filme imam recimor sam US account in iz stora kupujem ali pa snamem, saj veste kje.

Tisti ki bodo res rabili, bodo nabavili zunanjo enoto. Mislim pa d aje vecina taksnih ki je ne rabijo, zato so jo vrgli ven.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.01.2011
Prispevkov: 424
Kraj: Mengeš
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #45   Objavljeno 26.10.2012 08:48:23
Re: iMac jesen 2012
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi veliko programov, ki jih kupiš so na ploščkih. Seveda, vedno več je takih, ki jih snameš z neta, ampak veliki programi, težki po nekaj giga so lahko problem za nekoga s slabo povezavo...
Vsak HW, ki ga kupiš ima zraven CD/DVD. Ja, driverje lahko snameš z neta, ampak ti vzame več časa kot vtik CD-ja v enoto...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #46   Objavljeno 26.10.2012 09:04:43
Re: iMac jesen 2012
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Recimor kateri programi pridejo se z DVD? Celi Final Cut Studio recimor je preko App stora in tako naprej... Kot pa sem ze rekel, vecina folka ne rabi vec DVD enote. Tisti ki bodo rabili bodo se odlocili za nakup zunanje, v kolikor bodo kupili novo verzijo imac-a.

Driverji na plosckih pa so ponavadi starejsi od tistih ki so an netu, tako da tak ali tak gres na net in namestis najnovejso verzijo.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1143
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #47   Objavljeno 26.10.2012 09:07:55
Re: iMac jesen 2012
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Shine je napisal/a:
..če bi bil bralno pismen, bi utegnil prebrati, da ne govorim o jemanju v naročje, temveč zgrnitvi zaslona na mizo. Grafiki, ki so kdaj že uporabljali Wacomove Cintiq 24 palčne zverine vedo, o čem govorim. IMO je to naslednji korak pri All-In-One desktopih. Tole brezvezno tanjšanje roba, ki se tako vidi le, če iMaca ne gledaš pod kotom manjšim od 30 stopinj, pa je kr neki.


Če si kdaj delal s Cintiq-om, potem veš, kako moteč je razmak med površino in dejansko sliko. S tem - po tvoje - brezveznim tanjšanjem bo ta problem bistveno manjši. Se pa strinjam, da bi za tako delo bil touchscreen super. Za vsakdanje delo pa se mi zdijo keyboard, miš, wacom, touchpad itd. dovolj, oz. celo bolj primerni.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 24.07.2007
Prispevkov: 2065
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #48   Objavljeno 26.10.2012 09:15:51
Re: iMac jesen 2012
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz vidim tu bistven problem v izmenjavi vsebin.

Trenutno obstajata dva kanala po katerih se lahko vsebine delijo brez večjih stroškov - preko interneta in preko DVD medijev. USB ključki odpadejo, ker niso potrošna roba (še nisem imel primera, da bi mi kdo osebno dal ali podaril ključek, ker je nanj naložil nekaj datotek zame).

Z odstranitvijo DVD pogona je Apple to izmenjavo omejil le na internet, ki je za večje količine nepraktičen, ker za hiter prenos potrebuješ dobro linijo, za zakasnjen prenos pa še vmesni strrežnik.

Se mi zdi, da nas na ta način Apple (ves "nedolžen") poizkuša pripeljati do situacije, ko se vsebine ne bodo več izmenjevale osebno, vendar vedno preko posrednika - Apple (začelo se je s Shared Photostream), plačljive vsebine pa bodo ponujali le preko iTunes in tako služil od procentov prodaje (glasba, video, aplikacije).

Smrdi. Zelo.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 10.04.2009
Prispevkov: 1463
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #49   Objavljeno 26.10.2012 09:32:13
Re: iMac jesen 2012
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz upam, da je to en dober troll post. Ker če misliš, da je odstranitev optičnega pogona iz iMaca neka teorija zarote pol pa ti res ni več pomoči.

_________________
Sent from my iPod shuffle
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #50   Objavljeno 26.10.2012 09:36:42
Re: iMac jesen 2012
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj jocete spet. Ce rabis, kupi zunanjo enoto, ce ne rabis se boljse.
Vsi so na zacetku jokali, kako bo apple zaj*** ce bo dal Appe le preko App stora, sedaj pa ljudje veselno tam kupujejo, snemajo dol free appe.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 10.05.2011
Prispevkov: 43
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #51   Objavljeno 26.10.2012 12:25:31
Re: iMac jesen 2012
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Rainbow je napisal/a:
Jaz vidim tu bistven problem v izmenjavi vsebin.

Trenutno obstajata dva kanala po katerih se lahko vsebine delijo brez večjih stroškov - preko interneta in preko DVD medijev. USB ključki odpadejo, ker niso potrošna roba (še nisem imel primera, da bi mi kdo osebno dal ali podaril ključek, ker je nanj naložil nekaj datotek zame).

Z odstranitvijo DVD pogona je Apple to izmenjavo omejil le na internet, ki je za večje količine nepraktičen, ker za hiter prenos potrebuješ dobro linijo, za zakasnjen prenos pa še vmesni strrežnik.

Se mi zdi, da nas na ta način Apple (ves "nedolžen") poizkuša pripeljati do situacije, ko se vsebine ne bodo več izmenjevale osebno, vendar vedno preko posrednika - Apple (začelo se je s Shared Photostream), plačljive vsebine pa bodo ponujali le preko iTunes in tako služil od procentov prodaje (glasba, video, aplikacije).

Smrdi. Zelo.


Kaj pa vem. Jaz se ne spomnim, kdaj sem nazadnje rabil DVD pogon. Celo več, v MBP sem ga odstranil in si vgradil dodaten SSD.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 24.07.2007
Prispevkov: 2065
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #52   Objavljeno 26.10.2012 13:44:20
Re: iMac jesen 2012
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
skika je napisal/a:
Jaz upam, da je to en dober troll post. Ker če misliš, da je odstranitev optičnega pogona iz iMaca neka teorija zarote pol pa ti res ni več pomoči.


Kakšna zarota. Oni imajo vajeti v svojih rokah, seveda nas bodo peljali tja, kjer njim najbolj ustreza. Subtilno, a vztrajno. Res je, DVD pogon je povozil čas, amapk počakajmo še nekaj let, da popolnoma zaprejo OS X po principu iOS, ko porabnik ne bo imel več vpogleda v File system, razvijalci, založbe, idr. pa edino pot preko Apple in njihovega denarnega in vsebinskega sita.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 03.12.2011
Prispevkov: 1152
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #53   Objavljeno 26.10.2012 13:47:40
Re: iMac jesen 2012
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
In kaj bi bilo s tem narobe?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3755
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #54   Objavljeno 26.10.2012 13:59:22
Re: iMac jesen 2012
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
grizli123 je napisal/a:
In kaj bi bilo s tem narobe?


Narobe sine moj je to da nas omejuje iz vsen strani in vedno maj svobode imamo to je problem še malo pa bom delali tako kt se spomne tist procent ljudi ki vlada celemu svetu že zdaj nam diktirajo pa se tega sploh ne zavedaš in se popolnoma strinjam z @Rainbow-om.IOS omejen in zaprt system pa vseeno kupujemo kot nori vse njihove telefone tko ja mene tud skrbi kaj bo naprej itak oni furajo smernice mi samo kot ovce za njimi lepo skačemo.

_________________
Lp,Dejc

Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 03.12.2011
Prispevkov: 1152
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #55   Objavljeno 26.10.2012 14:17:13
Re: iMac jesen 2012
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Predvidevam, da bo res tako. In bomo najprej "jailbreakati" računalnik, da bomo lahko za DNS strežnike nastavili Googlove, da bomo lahko iskali po spletu, kar bomo želeli ...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #56   Objavljeno 26.10.2012 14:18:55
Re: iMac jesen 2012
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
grizli verjetno res... Jao jao eni sekate take glupe.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.06.2009
Prispevkov: 3387
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #57   Objavljeno 26.10.2012 14:47:08
Re: iMac jesen 2012
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
DeJc0 je napisal/a:
Narobe sine moj je to da nas omejuje iz vsen strani in vedno maj svobode imamo to je problem še malo pa bom delali tako kt se spomne tist procent ljudi ki vlada celemu svetu že zdaj nam diktirajo pa se tega sploh ne zavedaš in se popolnoma strinjam z @Rainbow-om.IOS omejen in zaprt system pa vseeno kupujemo kot nori vse njihove telefone tko ja mene tud skrbi kaj bo naprej itak oni furajo smernice mi samo kot ovce za njimi lepo skačemo.


Potem pa si kupi kaj druga in ne jamraj po forumu ko en 2 letni otrok, ko se samo dere in ki ni nikoli obiskoval osnovne šole, v kateri učijo slovenščino.

Idea
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.05.2011
Prispevkov: 153
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #58   Objavljeno 26.10.2012 15:15:41
Re: iMac jesen 2012
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
DeJc0 je napisal/a:
Narobe sine moj je to da nas omejuje iz vsen strani in vedno maj svobode imamo to je problem še malo pa bom delali tako kt se spomne tist procent ljudi ki vlada celemu svetu že zdaj nam diktirajo pa se tega sploh ne zavedaš in se popolnoma strinjam z @Rainbow-om.IOS omejen in zaprt system pa vseeno kupujemo kot nori vse njihove telefone tko ja mene tud skrbi kaj bo naprej itak oni furajo smernice mi samo kot ovce za njimi lepo skačemo.

Najbrž so za vse to krivi iluminati (in teoristi zarot). Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.02.2012
Prispevkov: 423
Kraj: Novo mesto
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #59   Objavljeno 26.10.2012 15:18:07
Re: iMac jesen 2012
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Rainbow je napisal/a:
Kakšna zarota. Oni imajo vajeti v svojih rokah, seveda nas bodo peljali tja, kjer njim najbolj ustreza. Subtilno, a vztrajno. Res je, DVD pogon je povozil čas, amapk počakajmo še nekaj let, da popolnoma zaprejo OS X po principu iOS, ko porabnik ne bo imel več vpogleda v File system, razvijalci, založbe, idr. pa edino pot preko Apple in njihovega denarnega in vsebinskega sita.
Jao, cesa vas je vsega strah. Jaz osebno ko bom videl da ga apple serje se bom pac presedlal na drugo platformo. Zaenkar mi je se vse kul in racunam na to da bo tudi v prihodnje se lep cas tako. Vecina vas pa ne ve kaj bi sami s seboj naredili, ces da vas apple sili da greste v apple store in si morate nujno kupit njihov telefon. Zdej ce se vi ne znate odlocit kaj bi radi ni treba tukaj gor cvilit, ker ne rabimo vsi vedet kake neumesne probleme mate.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3755
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #60   Objavljeno 26.10.2012 18:13:35
Re: iMac jesen 2012
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
glukoza je napisal/a:
Najbrž so za vse to krivi iluminati (in teoristi zarot). Very Happy


Kva pa vem.. Razz

_________________
Lp,Dejc

Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani