Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Pogled v Foxconn
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 17.08.2008
Prispevkov: 1447
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #41   Objavljeno 24.02.2012 11:47:56
Re: Pogled v Foxconn
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
bmwx6m je napisal/a:
Tut js mislim, da so tam razmere kar ok. Sam sem v Sloveniji videl dosti tovarn v katerih so razmere dosti slabse...


sploh ne vidim kako lahko nekdo opravicuje nek siv trg dela na kitajskem s tem ko jih primerja z nasim. V takmu primeru lahko kdorkoli, ki recimo maltretira (psihicno/fizicno/financno....karkol) delavce pokaze s prstom na neko nerazvito nigerijsko pokrajino in potolazi da kako je pa sele njim.

to je nazadnjasko ramisljanje, namest da se primerja z razvitimi drzavami (koreja, skandinavija, benelux itd). Ni cudn da smo kjer smo

_________________
"Good artist copy great artist steal" - Steve Jobs
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.06.2011
Prispevkov: 1560
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #42   Objavljeno 24.02.2012 11:48:44
Re: Pogled v Foxconn
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa saj danes lahko praktično takoj zapustiš Slovenijo in pičiš drugam. Nemci trenutno potrebujejo 1,3 MIO delovne sile (okej jaz odpadem, ker moram še podiplomca dat skozi potem pa tudi jaz pičim s culo na rami).

Če koga morda zanima tukaj ima listo potrebnih delavcev v različnih panogah: jobs.meinestadt.de. Tudi za apple store je ponudba za Muenchen.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 17.08.2008
Prispevkov: 1447
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #43   Objavljeno 24.02.2012 11:59:21
Re: Pogled v Foxconn
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pomoje jaz tudi. predvsem kaksna nizozemska me najbolj privlaci, ker se mi skorajda vse dopade (mentalitet ljudi, razvitost, izobrazba...)


EDIT: mal ze star link, but still interesting.

The Worlds Best Countires

_________________
"Good artist copy great artist steal" - Steve Jobs
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.12.2010
Prispevkov: 674
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #44   Objavljeno 24.02.2012 12:21:34
Re: Pogled v Foxconn
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
foxconn:




znano slovensko podjetje:



A je potrebno še kaj dodat.

Neredno izplačani minimalci. Šef proizvodnje, ki je povsod samo v proizvodnji ne, skladiščniki, ki so vsakodnevno nažgani, delavci, ki so na neostiku, travi, antidepresivih in agresiji do kogarkoli v bilžini.

To je realnost, ki nas lahko skrbi .... ne nekaj najstnikov, ki tradicionalno spijo po malici.

_________________
Gotterdammerung
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 01.06.2010
Prispevkov: 2240
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #45   Objavljeno 24.02.2012 12:44:53
Re: Pogled v Foxconn
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
44bobi44 je napisal/a:
@ sasoz

bolj za šalo kot zares ))))

KMET že dolgo ni več žaljivka. Sploh ne v primerjavi z besedo POLITIK.

Med njima je bistvena razlika. Prvi ves dan bega okol z motiko, in karjolo (tudi s traktorjem v katerem so tazadnji JBLčki in MP3 hifi) in ima zvečer kaj pokazati medtem, ko drugi nimajo kaj pokazati .... razen mogoče nezadovoljstvo ljudstva


Nisem mislim Kmet kot človek ki ima kmetijo in kmetuje:) proti kmetom nimam popolnoma nič, kvečjemu jih spoštujem. Mogoče sem se narobe izrazil in bi morala bit beseda politik bolj žaljiva kot kmet. Hotel sem samo povedat kakšni ***** so pri na stolčku Smile sam pustmo zdej to, k smo že mal preveč izven teme.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 17.08.2008
Prispevkov: 1447
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #46   Objavljeno 24.02.2012 12:53:38
Re: Pogled v Foxconn
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
44bobi44 je napisal/a:
foxconn:



A je potrebno še kaj dodat.


Suicide mreze


basejumper brez padala


a groupie







nuff said

_________________
"Good artist copy great artist steal" - Steve Jobs
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.06.2011
Prispevkov: 1560
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #47   Objavljeno 24.02.2012 12:58:59
Re: Pogled v Foxconn
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
token je napisal/a:
pomoje jaz tudi. predvsem kaksna nizozemska me najbolj privlaci, ker se mi skorajda vse dopade (mentalitet ljudi, razvitost, izobrazba...)


EDIT: mal ze star link, but still interesting.

The Worlds Best Countires


Tole na posredovanem linku je zelo zanimivo.

Mene zanima predvsem Bruselj, Gent, Copenhagen, Berlin, London, saj glede na moj bodoči naziv mag. ekonomskih ved, je v omenjenih mestih veliko povpraševanja po ekonomistih (ne bančnikih). Vse kar moram še izpilit je nemščina (english obvladam).
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 12.03.2011
Prispevkov: 485
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #48   Objavljeno 24.02.2012 13:04:22
Re: Pogled v Foxconn
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
token je napisal/a:
sploh ne vidim kako lahko nekdo opravicuje nek siv trg dela na kitajskem s tem ko jih primerja z nasim. V takmu primeru lahko kdorkoli, ki recimo maltretira (psihicno/fizicno/financno....karkol) delavce pokaze s prstom na neko nerazvito nigerijsko pokrajino in potolazi da kako je pa sele njim.

to je nazadnjasko ramisljanje, namest da se primerja z razvitimi drzavami (koreja, skandinavija, benelux itd). Ni cudn da smo kjer smo


Moj komentar si narobe razumel. Ni bil misljen, kot ce je drugje slabo, da je s tem vse ok. Samo izpostavil sem, da razmere v tej tovarni na kitajskem sploh niso take slabe, kot bi jih radi prikazali. Seveda je marsikaj narobe s trgom dela povsod po svetu, ne samo na kitajskem, ampak mocno dvomim da se bo to kdaj spremenilo. Pri nas je velik krivec za razmere tudi pretoga zakonodaja.
Poleg tega pa je glede na stevilo delavcev v tej tovarni in na stevilo prebivalstva statisticno povsem normalno, da je tam vec poskusov samomora kot pri nas...

Zal se nemoremo primerjat z beneluksum in skandinavskimi drzavami, ker niti priblizno nismo na takem nivoju. Velik krivec so nasi krasni politiki, ki delajo predvsem za svojo rit...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.06.2011
Prispevkov: 1560
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #49   Objavljeno 24.02.2012 13:15:08
Re: Pogled v Foxconn
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
bmwx6m je napisal/a:
Moj komentar si narobe razumel. Ni bil misljen, kot ce je drugje slabo, da je s tem vse ok. Samo izpostavil sem, da razmere v tej tovarni na kitajskem sploh niso take slabe, kot bi jih radi prikazali. Seveda je marsikaj narobe s trgom dela povsod po svetu, ne samo na kitajskem, ampak mocno dvomim da se bo to kdaj spremenilo. Pri nas je velik krivec za razmere tudi pretoga zakonodaja.
Poleg tega pa je glede na stevilo delavcev v tej tovarni in na stevilo prebivalstva statisticno povsem normalno, da je tam vec poskusov samomora kot pri nas...

Zal se nemoremo primerjat z beneluksum in skandinavskimi drzavami, ker niti priblizno nismo na takem nivoju. Velik krivec so nasi krasni politiki, ki delajo predvsem za svojo rit...


V prvi vrsti so za nefleksibilnost trga dela pri nas krivi sindikalisti. In spremenilo se bo samo takrat nekaj v tej smeri, ko bo vlada prezrla sindikate in njihove v bankrot usmerjene zahteve.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.12.2010
Prispevkov: 674
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #50   Objavljeno 24.02.2012 13:15:57
Re: Pogled v Foxconn
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@Token
Poglej si statistiko samomorov v Sloveniji ..... modus,,,večinoma skromno, brez pompa, doma, v krogu domačih. Monoksid, štrik, smodnik, nož.

Ne tako kot gospa v Grčiji, ki se je za skok v globino odločila izbrati kamere in prvo nadstropje.

_________________
Gotterdammerung
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.06.2011
Prispevkov: 1560
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #51   Objavljeno 24.02.2012 13:32:33
Re: Pogled v Foxconn
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
44bobi44 je napisal/a:
@Token
Poglej si statistiko samomorov v Sloveniji ..... modus,,,večinoma skromno, brez pompa, doma, v krogu domačih. Monoksid, štrik, smodnik, nož.

Ne tako kot gospa v Grčiji, ki se je za skok v globino odločila izbrati kamere in prvo nadstropje.



Teb tv glavo pere. Izbrala si je tv in prvo nadstropje. Pa kaj ti misliš, da je navadni folk zavozil Grčijo? Normalno, da se ji bo poznal vsak rez pri dohodku pa če so opravičeno prejemali tako visoke plače al pa ne. Kdo vodi Grčijo navadna raja? Kje so pa zdaj ti njihovi zlizani politiki? Če bi zadevo malo bolj resno spremljal ter razum, bi že zdavnaj spoznal, da se je namenjen denar, ki so ga že in bodo prejeli dal za zavožene nemške in francoske banke in tega ke$a nimajo grki na računu. Pa še tole kako je vse tam prikazano kak folk razbija in nekaj protestira jah kako ne bi, če pa so EU in USA politiki zahtevali, da gredo v orožarski posel vreden 25 milijard € pri tem so nekako le dovolili za 300 MIO EUR manjši nakup na drugi strani pa kar za 3Milijarde EUR rezov pri socialnih transferjih.

Mimogrede danes se veliko slovencev nasmiha, ko sliši, da so nekateri grki dobivali dodatek k plači, če so uporabljali občasno tuj jezik in to isto sranje se dogaja pri nas na SŽ. Strojevodja, ki vozi iz Kopra v Lajbek dobi k plači 150€ vreden dodatek za uporabo tujega jezika na delovnem mestu (oz dodatek, da pove v mikrofon po nemško, katera postaja bo kmalu).

Slovenijastan Press
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 17.08.2008
Prispevkov: 1447
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #52   Objavljeno 24.02.2012 13:40:36
Re: Pogled v Foxconn
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
44bobi44 je napisal/a:
@Token
Poglej si statistiko samomorov v Sloveniji ..... modus,,,večinoma skromno, brez pompa, doma, v krogu domačih. Monoksid, štrik, smodnik, nož.



Zakaj bi gledal statistiko ? V to statisiko spadajo mentalno motene osebe, ljudje, ki so razocarani v ljubezni, odvisnezi, taki, ki so mogoce izgubili vse v zivljenju, mogoce tudi cenjene javno prepoznavne persone, katerim odkrijejo mutne posle in se od sramu ubijejo.


Drugace pa povprecna placa v fokskonu, lihkar videl, cca 260€, odbij vse stroske, da si hrano sami placujejo, prenocitev...

_________________
"Good artist copy great artist steal" - Steve Jobs
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.06.2011
Prispevkov: 1560
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #53   Objavljeno 24.02.2012 13:46:26
Re: Pogled v Foxconn
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
token je napisal/a:
Zakaj bi gledal statistiko ? V to statisiko spadajo mentalno motene osebe, ljudje, ki so razocarani v ljubezni, odvisnezi, taki, ki so mogoce izgubili vse v zivljenju, mogoce tudi cenjene javno prepoznavne persone, katerim odkrijejo mutne posle in se od sramu ubijejo.


Drugace pa povprecna placa v fokskonu, lihkar videl, cca 260€, odbij vse stroske, da si hrano sami placujejo, prenocitev...


Neto mesečna plača je 298.21€ (brez odbitkov za prenočišče ter malico) in to prejmejo samo tisti, ki delajo za Apple, medtem, ko preostali kot so Dell, Nokia, Motorola, HP idr. plačujejo svoje najete delavce manj.


Nazadnje urejal/a iDejanP Pet 24. Feb 2012 13:47; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.12.2010
Prispevkov: 674
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #54   Objavljeno 24.02.2012 13:47:00
Re: Pogled v Foxconn
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Razumem tvojo jezo in verjemi mi, da se ne delam norca iz gospe iz prvega nadstropja.

On topic:

Daleč za kitajskim je slovensko gospodarstvo, tako v organizacijskem kot ekonomskem smislu. Tudi delovni pogoji v slo so slabši kot so bili pred letom 1991.
Pa se nam kitajčki še kr smilijo, nam revežom.

_________________
Gotterdammerung
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 12.03.2011
Prispevkov: 485
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #55   Objavljeno 24.02.2012 13:51:51
Re: Pogled v Foxconn
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
44bobi44 je napisal/a:
Razumem tvojo jezo in verjemi mi, da se ne delam norca iz gospe iz prvega nadstropja.

On topic:

Daleč za kitajskim je slovensko gospodarstvo, tako v organizacijskem kot ekonomskem smislu. Tudi delovni pogoji v slo so slabši kot so bili pred letom 1991.
Pa se nam kitajčki še kr smilijo, nam revežom.


Se strinjam. Najbolj zanimavo je dejansko to, kako se nam kitajci smilijo, ko pa so med nami ljudje, ki delajo v tezjih razmerah in so veliko bolj "bogi" kot ti delavci v foxconnu.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.06.2011
Prispevkov: 1560
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #56   Objavljeno 24.02.2012 13:54:41
Re: Pogled v Foxconn
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dejstvo je, da imamo povsod neko skupino delovne sile, ki je podhranjena oz. se z njimi dela kot z drekom. Mi imamo delavce iz nekdanje skupne juge, ameroti imajo latinose itd. Seveda vse to skupaj je bolano kakor to, da folk redno dela in je še zmeraj v kurcu z denarjem, da bi lahko normalno brez pretresov živel.

In jaz dvomim, da se bo v naši vukojebini kaj spremenilo, no morda takrat, ko nas bo velika večina mladih raje spizdila s culo na rami v druge države (kjer bomo resnično imeli občutek, da smo plačani zato, ker smo sposobni in da bomo lahko tudi zaradi sposobnosti napredoval ne pa zaradi poznanstva in vez).
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 17.08.2008
Prispevkov: 1447
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #57   Objavljeno 24.02.2012 13:59:04
Re: Pogled v Foxconn
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iDejanP je napisal/a:
Neto mesečna plača je 298.21€ (brez odbitkov za prenočišče ter malico) in to prejmejo samo tisti, ki delajo za Apple, medtem, ko preostali kot so Dell, Nokia, Motorola, HP idr. plačujejo svoje najete delavce manj.



kar je all in all podn, mogoce tut za kitajski trg + keep in mind da so vsem dvignili place ze nakajkrat zdaj v zadnjem letu/dveh kar pomeni da so do predkratkim delali res zadjabe in IMO je ves ta pomp, s samomori vsaj dokaj izboljsal razmere tam zaposlenim, ker ce ne bi bilo samomorov, ne bi bilo medijev in posledicno predvidevam bi ostale iste bedne place.

Skoda je pa ker morajo ljudlje zrtvovat svoja zilvljenja za take stvari.

_________________
"Good artist copy great artist steal" - Steve Jobs
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.06.2011
Prispevkov: 1560
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #58   Objavljeno 24.02.2012 14:04:01
Re: Pogled v Foxconn
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
token je napisal/a:
kar je all in all podn, mogoce tut za kitajski trg + keep in mind da so vsem dvignili place ze nakajkrat zdaj v zadnjem letu/dveh kar pomeni da so do predkratkim delali res zadjabe in IMO je ves ta pomp, s samomori vsaj dokaj izboljsal razmere tam zaposlenim, ker ce ne bi bilo samomorov, ne bi bilo medijev in posledicno predvidevam bi ostale iste bedne place.

Skoda je pa ker morajo ljudlje zrtvovat svoja zilvljenja za take stvari.


Kolega Token sedite 10 Wink Smile
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 17.08.2008
Prispevkov: 1447
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #59   Objavljeno 24.02.2012 14:05:02
Re: Pogled v Foxconn
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
bmwx6m je napisal/a:
Se strinjam. Najbolj zanimavo je dejansko to, kako se nam kitajci smilijo, ko pa so med nami ljudje, ki delajo v tezjih razmerah in so veliko bolj "bogi" kot ti delavci v foxconnu.



Men se smilijo tut te nasi suznji ala Vegrad in kitajski fokskon. Mogoce samo ti razmisljas da se vsem smili samo kitajska. kaj pa zdej ?

_________________
"Good artist copy great artist steal" - Steve Jobs
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 12.03.2011
Prispevkov: 485
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #60   Objavljeno 24.02.2012 15:00:33
Re: Pogled v Foxconn
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
token je napisal/a:
Men se smilijo tut te nasi suznji ala Vegrad in kitajski fokskon. Mogoce samo ti razmisljas da se vsem smili samo kitajska. kaj pa zdej ?


Tudi meni se smilijo tako kitajci kot naši delavci. Moj point je bil samo, da kakor koli že so ti delavci, ki so bili prikazani bolje plačani kot naši. Lažje preživijo kot naši in dejansko se razmere na Kitajskem izboljšujejo, pri nas pa ne ravno...

Vsekakor pa je žalostno, da vladajo take razmere kjerkoli po svetu.
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani